Telegram Group Search
Життя в боротьбі за Україну 🔥

21 лютого помер Герой України, депутат чотирьох скликань, багаторічний політв’язень радянських концтаборів та співавтор Конституції України Степан Хмара.

Степан Ількович народився 12 жовтня 1937 року у Львівській області. Брав участь у випуску підпільного журналу «Український вісник» та займався поширенням самвидаву. Через свою проукраїнську позицію та підривну проти радянської системи діяльність Степан Хмара відбував покарання в таборах для політв’язнів №35 та 36 на Уралі.

12 лютого 1987 року, у віці 50 років, Степан Хмара вийшов на волю. У 1988 році став одним із керівників Української гельсінської спілки — політичної опозиції комуністичному режиму. У квітні 1990 року вона перетворилася на Республіканську партію.

У 1990-му Степана Хмару обрали народним депутатом українського парламенту. Політик брав активну участь у всіх наймасовіших акціях протесту в Україні. Хмара, попри поважний вік, був активним учасником Революції гідності.

Коли у березні 2014 року росіяни захоплювали будівлю Верховної Ради Криму, Степан Хмара пропонував «зрівняти із землею кримський парламент» разом з усіма, хто там перебував.

Варто додати, що Степан Хмара казав, що «ніколи не бачив тієї України, про яку мріяв». Саме цим він пояснював те, що був в опозиції усе своє політичне життя. Степан Ількович різко критикував усіх президентів України — від Леоніда Кравчука до Володимира Зеленського.

Ледь не до самої смерті Степан Ількович був активним та небайдужим, регулярно відвідував судові засідання, акції протесту, тонко реагував на події російсько-Української війни. Навесні та влітку 2023 року він брав участь у судових процесах над беркутівцями, які розстрілювали мирний Майдан.

Втім, у вересні 2023 року 85-річного Степана Хмару госпіталізували у віденську клініку. Шефство над процесом лікування взяла на себе Патронатна служба «Янголи Азову».

Прощання зі Степаном Хмарою відбудеться 25 лютого.

Світлої дороги у Вирій Степану Ільковичу.
Вічна Пам’ять. Вічна Слава!

#степанхмара #геройукраїни #дисидент
Чи є крутіше фото? 🔥

Степан #Хмара під час протесту біля посольства росії в Києві, де проходили вибори до російської Державної думи, 18 вересня 2016 р.
Карпо #Трохименко, "Осінь у Лаврі", 1959 рік.
Forwarded from The Rusich Diaries
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Арена Львів проти плакатів «Free Azov»‼️

Майже 30 місяців захисники Маріуполя перебувають у полоні. В травні 2022 року вони виконали наказ вищого військово-політичного керівництва — склали зброю та вийшли з території «Азовсталь».

Здавалося , що весь світ знає про героїчний шлях бійців Азову. Наприклад, Японія внесла подвиг наших військових в Бусідо.
На різних заходах світового масштабу можна побачити такий важливий лозунг «Free Azov». Однак, виявляється, що навіть в Україні не кожен може гідно оцінити важливість та трагічність теми полону Маріупольських захисників.

Хочемо поділитися з Вами інцидентом, що стався на матчі «Шахтар» - «ЛНЗ», який відбувся на Арені Львів (06.10).

Футбольні матчі УПЛ є ще одною можливістю нагадати українцям, що захисники Маріуполя досі перебувають в полоні.

Вболівальники «ЛНЗ» вже за традицією
(на кожен матч, що проходить у неділю) привезли з собою трафарети та плакати на тему «Free Azov».

Зазначимо, що перед цим матчем були вже виїзди, де все проходило з підтримкою стюардів, але, на великий подив, не цього разу.

❗️Охорона та працівники стадіону «Арена - Львів» заборонили пронести плакати, пояснюючи це тим, що фанати можуть «почати їх палити»❗️

Інших пояснень не було, крім того, вони пропустили основний банер «free Mariupol defenders», хоч і змусили його розгортати та довго розглядали. Все це змусило запізнитися на початок матчу.
Молоді вболівальники «ЛНЗ» все ж змогли зробити акцент на важливу тему, без плакатів, за допомогою кричалок, але настрій це всім зіпсувало.

Настрій зіпсувався, бо здавалося ми находимся у патріотичному місті — у Львові.
Здавалося йде Наймасштабніша війна з часів другої світової.
Здавалося весь світ знає подвиг Азовців.
Проте адміністрація одного з найбільших стадіонів України вважає за доцільне не допускати молодь з картонними плакатами, не просто з плакатами, а з болючими лозунгами, які лунають далеко за межами нашої Держави.

🔺Вважаємо за потрібне зробити все можливе, щоб адміністрація стадіону «Арена-Львів» зробила правильні висновки і щоб дана ситуація виникла в перше і в останнє. Хоча поспілкувавшись з фанатами інших двіжух, стає зрозуміло, що цей інцидент далеко не перший.

P.S цікава дрібниця.
Після дискусії один працівник запитав «а ви що з Маріуполя?».
На його думку, про цю болючу тему можуть думати лише жителі Маріуполя.

🅣🅗🅔 🅡🅤🅢🅘🅒🅗 🅓🅘🅐🅡🅘🅔🅢
Унікальна ікона Юрія Нікітіна «Богородиця – покровителька українських воїнів». 

Ікону було написано спеціально для Рівненщини. На перший план ікони винесено відомих постатей краю.

Про особливості роботи розповів мистецтвознавець Микола Бендюк:

«Ікона скорочено називається «Богородиця військова». Порівняно з образом який нещодавно був освячений в Києві, рівненська ікона наближена до нашого регіону. Так Іван Мазепа відійшов на другий план, а на його місці з’явився великий гетьман князь Костянтин Іванович Острозький (він розбив московське військо в битві під Оршею 1514 р.).
 
Біля князя зображено не абстрактного воїна Української повстанської армії, а члена провода ОУН родом з Рівненщини, художника Ніла Хасевича. Також тут є Герої Небесної Сотні та бійці АТО».

Джерело: Радіо Трек

#ДеньЗахисників #УПА #ОУН #Покрова
Козацька ікона Покрови («Мати милосердя») початку ХVII століття з Церкви у Старій Солі на Старосамбірщині.
Василь #Штернберг (1818–1845), «Ярмарок у містечку Ічня»

...У 1838 році Штернберг познайомився з Тарасом Шевченком, став одним з найближчих його друзів.

Живучи разом з Шевченком на одній квартирі, Штернберг виконав кілька портретів поета. Створив фронтиспіс до першого видання «Кобзаря» — офорт «Кобзар з поводирем» (1840).

Літні канікули Штернберг проводив у маєтку Качанівка на Чернігівщині у мецената Г. С. Тарновського, який опікувався молодим художником. Під час своїх поїздок в Україну Штернберг створив безліч малюнків, акварелей і картин - в основному, пейзажі та побутові сцени.

Тарас Шевченко присвятив Штернбергу поему «Іван Підкова» та перед його від'їздом до Італії подарував «Кобзар», на якому написав вірш «На незабудь Штернбергові» (1840):

Поїдеш далеко,
Побачиш багато;
Задивишся, зажуришся,—
Згадай мене, брате!

Штернберг помер в Італії, проживши всього 27 років.
Морська стихія у творчості Руфіна Судковського 🌊

Руфін Гаврилович #Судковський (1850-1885) – видатний художник-мариніст, академік живопису родом з Очакова на Миколаївщині.

Творчість Судковського займає одну з найяскравіших сторінок в історії української мариністики. Митець був сучасником Айвазовського, але створював картини у своєму яскравому та неповторному стилі.

Однією зі знаменитих робіт Судковського стала картина «Прозора вода» (1879–1885), де той блискуче передав стан спокійного моря, прозорість води, майже з фотографічною точністю прописав усі деталі кам’яного берегу із занедбаним човном та перспективою морської далі.

Передчасна смерть обірвала плани художника. Руфін Судковський помер в 1885 році у віці не повних 35 років. Однак ступінь впливу його творчості, чарівність його мистецтва сьогодні так само сильна, як і в роки його життя.

Пам’ять видатного мариніста, вшанована в Очакові, де створено музей мариністичного живопису його імені.
2024/10/16 07:57:56
Back to Top
HTML Embed Code: