Telegram Group Search
Часопис "Гетьманат"
З життя Києва часів Першої Світової: 🎞 Світлина 1) Карнавал у псевдоруському стилі зі збором коштів для фронту (?) (~1915 р.) 🎞 Світлина 2) Студенти збирають пожертвування для фронту, Софіївська площа. (~1915 р.) Джерело: Центральний державний аудіовізуальний…
💶 Діди донатили

Натрапили на цікаву статтю про культуру і практику благодійності в Королівстві Галичини і Волині років Першої Світової:

🔗 visibleukraine.org/story/financing-the-army-fundraising-for-the-ukrainian-sich-riflemen-legion-during-wwi/

Написано в першу чергу для європейської аудиторії, тому подано ширший контекст з реалій Австро-Угорщини та політичних процесів.

Прочитати можна й через перекладач у браузері.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
СБУ звертається до батьків: не дайте фсб завербувати ваших дітей для терактів

Служба безпеки України щодня протидіє спробам російських спецслужб завербувати неповнолітніх українців і використати їх як «інструмент» для терактів. Адже зараз росія веде цілеспрямоване полювання на дітей у соцмережах.

Зокрема, куратори обіцяють підліткам «легкі гроші за нескладну роботу»: забрати пакунок в одному місці та віднести в інше. Але замість обіцяної оплати ворожі спецслужби дистанційно підривають вибухівку разом із «кур’єром», прибираючи свідків і замітаючи сліди.

Саме так розвивалися події:

в Івано-Франківську – один підліток загинув, інший залишився без ніг після того, як ворог підірвав «пакунок».
на Харківщині – фсб використала 15-річного хлопця як смертника.

Часто батьки навіть не підозрюють, що їхня дитина перебуває в небезпеці. Тому СБУ закликає:

🔹 Поясніть дітям, що пропозиції «легкого заробітку» від незнайомців у соцмережах – це смертельна пастка.
🔹 Розкажіть їм про реальні трагедії, що вже трапилися з їхніми однолітками.
🔹 Поширте цю інформацію серед знайомих, у яких є діти підліткового віку.

Як швидко повідомити про спробу вербування?

❗️ Для цього є офіційний чатбот СБУ «Спали» ФСБешника». Перейдіть за посиланням ➡️ www.group-telegram.com/spaly_fsb_bot та повідомте, який злочин пропонували вчинити. Додайте контакти вербувальника та інші деталі, що допоможуть нам зупинити ворога.
🏛 У Софії Київській представили новий портрет Гетьмана Розумовського

Нещодавно, у заповіднику "Софія Київська" відкрили виставку, присвячену останньому гетьману Старої України Кирилу Розумовському.

🇺🇦Головний експонат — свіжий портрет пера Наталії Павлусенко, відомої серією портретів діячів козацької доби. Портрет виготовлений за кошти сім'ї Розумовських.

🇺🇦Геніальний портрет зображує геьмана у звичному вбранні епохи, з універсалом у руці, а за спиною видніється прапор. На задньому плані — краєвиди Чернігівщини та збудована Розумовським церква.

📅 Виставка з нагоди 275-ї річниці, де також можна поглянути на інші відомі експонати з музею в Батурині працюватиме до кінця серпня у музеї "Будинок Митрополита".

Надалі портрет експонуватиметься в Батурині.

Були раді серед перших побачити цей шедевр 🫡

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦Окрема президентська бригада освятила свій прапор в Суботові.

🇺🇦Місце для події було обрано невипадково: Суботів — батьківщина творця Української козацької держави Гетьмана Богдана-Зіновія Хмельницького. Саме Його імя носить з честю Окрема президентська бригада

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Litopys △
Проєкти відбудови сільських осель після звільнення Галичини від російських військ.
Автор — львівський архітектор Олександр Лушпинський.

О. Лушпинський. Відбудова знищених осель в Східній Галичині.Ч. 2. Українська загорода. Проекти хат і будинків господарських. Львів, 1916


І Літопис І
Хтось мав це зробити 💅

Світлотінь | Історія
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🏛В українській історіографії велика увага приділена студентській верстві — та не дарма. Як середовище, де молодість об'єднується з багатовіковою спадщиною, сам дух стін штовхає молодих і розумних на дію.

Народження у ХІХ-му столітті українофільської інтелектуальної еліти, чим ми завдячуємо зокрема університам, відбувалось не без масових студентських рухів. Маловідомий, але показовий приклад — "Березневий рух" київських студентів 1878.

Рух почався зі спроби захистити арештованого студента Миколу Подолського, підозрюваного в замаху, але вже скоро взяв широку соціальну платформу. Студенти протестували проти репресій, сваволі, проти тиску на громадське життя та за рівноцінне ставлення в самих Університетах.

Зокрема студентам не подобався ректор-доносчик Матвєєв — "професор-коммерсант", "комерційно-експлуататорського напряму". Велику роль, вочевидь, відіграла й чергова війна проти Осман, що закінчилась на початку березня 1878, яка, попри перемогу, оголила вади держави Романових.

Коли Матвєєв отримав міцну студентську "оплеуху", газети писали про замах на життя ректора та про нещасну долю професорів з їх "розгульними" студентами. Вже за кілька місяців Матвєєв звільнився з посади.

Вже тоді студенти знали як треба діяти — солідаризуючись з усіма, навіть відрахованими студентами, вони створювали спільні студентські каси, брали "на поруки", обирали власних представників до влади на "сходках".

Для студентів збирали посилки зі всієї країни (одні кияни зібрали 3000 р.), а приговорених на заслання проводжали з розмахом — перший потяг "на північ" проводжали 1500 молодих людей, з українськими піснями та прощаннями. Це неабияк обурювало жандармерію.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇫🇷 Французька мапа Східного фронту Першої світової війни з висоти пташиного польоту

У центрі мапи — Галичина та Закарпаття

1915 рік

Світлотінь | Історія
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/04/02 20:43:16
Back to Top
HTML Embed Code: