Azərbaycan Araşdırma Mərkəzinin Qüds günü ilə bağlı xüsusi buraxılışı
Biz, təkcə Azərbaycanda yox, ümmət tarixində ilk dəfə olaraq Qüds günü ilə bağlı süni intellekt kampaniyası keçirdik. Əksər Azərbaycan vətəndaşlarının sadəcə adını eşitdiyi süni intellekt, bu kampaniya sayəsində artıq dindarların əli yetişən və istifadə edə bildikləri bir proqrama çevrildi.
İkinci fəaliyyətimiz Azərbaycan tarixində ilk dəfə cuhud imperializminin bank sistemi, xalqlar arasında hansı üsullarla təfriqə salmaları, ümumilikdə onların tarixi barədə kitabın qələmə alınmasıdır. Bu kitabın müəllifi Şeyx Orxan Məmmədovdur. Kitab PDF formada sizlərə təqdim edilib və bütün nəşriyyatlara çap icazəsi verilib.
Azərbaycan Araşdırma Mərkəzinin növbəti üçüncü fəaliyyəti isə daim üstündə təkidlə durduğu səsli kitab məsələsidir. Müasir dövr insanının günün çox hissəsində məşğul olduğunu nəzərə alaraq mərkəzimiz hazırladığı kitabları, xüsusən də əziz rəhbərin əsərlərini səsləndirir və sizə təqdim edir. Bu dəfə isə Qüds günü ilə bağlı Qan və Hiylə imperiyasının səsli versiyası sizlərə təqdim edildi. Səsli kitabı MP3 formada PDF Kitabxana kanalımızdan əldə edə bilərsiniz.