Telegram Group Search
Новий митний дайджест!

У серпні митниця поповнила держбюджет на 51,1 млрд грн, що майже на 8% менше від запланованих показників цього місяця. Не зважаючи на це, сукупно від початку цього року фактичні надходження до бюджету перевищують планові на 12 млрд грн.

Кількість отриманих авторизацій АЕО за місяць є однією з найбільших, починаючи з періоду впровадження цього статусу. Попри це, кількість поданих заяв на отримання статусу АЕО зменшилася у порівнянні рік до року, а бізнес продовжує обирати спрощення “вроздріб”, про що свідчить більша вдвічі кількість отриманих окремих спрощень над АЕО.

Основна частка порушень, виявлених у серпні, була пов’язана з приховуванням товарів від митного контролю. Держмитслужба виявила таких порушень на понад 1 млрд грн, що становить 98% від загальної вартості усіх порушень.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її вміст є виключною відповідальністю ГО “Інститут аналітики та адвокації” та Технології Прогресу і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу (European Union in Ukraine).
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Інститут аналітики та адвокації разом з Технології Прогресу підготували детальний звіт, який містить поглиблений аналіз приведення митного законодавства та адміністративних процедур України у відповідність до вимог Глави 29 acquis ЄС в період з вересня 2023 р. до березня 2024 р.

🔍 Особливий акцент зроблено на:
Досягненнях Державної митної служби у наближенні до стандартів ЄС;
Викликах, які стоять перед митними органами;
Рекомендаціях щодо подальших змін.

🇺🇦 У 2023-2024 рр. Україна доклала значних зусиль для виконання рекомендацій ЄС, що містилися у Звіті про прогрес України в межах Пакету розширення ЄС 2023 року.

Разом із тим, рекомендації ЄС включали сфери, де багато що слід покращити, зокрема:
досягнути поступу у сферах, пов'язаних з митними процедурами, митним боргом, застосуванням гарантій та спрощенням митних формальностей, а також у розробленні нового Митного кодексу;
забезпечити вчасну реалізацію 5 етапу NCTS та розширити використання процедури спільного транзиту та інституту авторизованого економічного оператора;
ухвалити законодавство, що криміналізує контрабанду всіх товарів у великих розмірах, та розбудувати адміністративні спроможності до його реалізації.

Тіньовий звіт щодо приведення митного законодавства та діяльності Держмитслужби України у відповідність до вимог Глави 29 acquis ЄС читайте за посиланням.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її вміст є виключною відповідальністю ГО “Інститут аналітики та адвокації” та Технології Прогресу і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Рада схвалила в цілому 🫡 #11379д - передбачає звільнення від мобілізації українців віком до 25 років

За -311
💁‍♂️🧳Сьогодні поговоримо про імпорт одягу і схеми, що використовуються шахраями для того аби ухилитися від сплати податків.
Такі схеми стало можливим виявляти завдяки створенню у серпні 2023 року так званого «спільного робочого кабінету» ДПС та ДМС та співставлення баз даних відомств щодо імпорту та подальшого руху товарів.

💸Загалом за рахунок виявлення схем мінімізації сплати податків імпортерами одягу та включення останніх до переліку ризикових ДПС упереджено розповсюдження схемного податкового кредиту з ПДВ на суму понад 1,5 млрд. гривень.
Якщо у минулому році 280 імпортерів ввезли в Україну одягу на
12,2 млрд. грн., то у поточному році кількість імпортерів склала 275 одиниць, а вартість ввезеного одягу перевищила 15,5 млрд. гривень.
Злагоджена робота ДПС та ДМС призвела до збільшення надходжень від імпортерів одягу до Державного бюджету зросли у поточному році порівняно з минулим на 20,7 відс. (з 1 до майже 1,3 млрд. гривень).

❗️Водночас, податковий контроль триває постійно.
Аби упередити ухилення від оподаткування на майбутнє, звертаю увагу імпортерів на основні схеми, не сумісні з чесним ведення бізнесу, які відомі і жорстко присікаються фіскалами.
📉💸Одним з поширених методів мінімізації податків є суттєве заниження митної вартості товару.
Для прикладу: ціна розмитнення ременя ТМ Brioni виробництва Євросоюзу складає 36 грн., при цьому за даними інтернет-ресурсів магазинів продаж в Україні такого ременя здійснюється за ціною 23 360 грн., тобто зі зростанням ціни у 799 разів. Аналогічно ціна розмитнення штанів жіночих ТМ Dolce & Gabbana виробництва Євросоюзу складає 184 грн., при цьому за даними інтернет-ресурсів магазинів продаж в Україні таких штанів здійснюється за ціною 114 567 грн., (зростання ціни – 621 раз); ціна розмитнення пальта ТМ Hugo Boss виробництва Євросоюзу складає 53 грн., при цьому за даними інтернет-ресурсів магазинів продаж в Україні такого пальта здійснюється за ціною 21 500 грн. (зростання ціни – 406 разів).

💁‍♂️Під час здійснення моніторингу податковою службою виявлено коло імпортерів, які скористалися вказаною схемою мінімізації та не сплатили податки ані при розмитненні дороговартісних речей, ані при їх продажу в Україні, усі вони були включені до переліку ризикових, в результаті чого використання вказаної схеми стало дуже ризикованим, оскільки моніторинг здійснюється на постійній основі.
📑Відомими є і інші схеми та методи мінімізації податків, однією із яких стало розмитнення товарів відомих брендів під виглядом дешевих (в т.ч. китайських) товарів.
Для прикладу, в митних деклараціях імпортером за відповідним кодом УКТ ЗЕД назва товару зазначається загальними фразами («Сукня жіноча текстильна з бавовни» маловідомої ТМ «Gralice», країна виробництва сукні – КНР). Такий товар імпортується в дуже суттєвих обсягах (від 100 одиниць в одній партії).

🏷️Ціна розмитнення такої сукні (з урахуванням імпортного мита та ПДВ) становить 135 грн., водночас при реалізації сукні за цим же кодом УКТ ЗЕД назва товару в податковій накладній зазначається як сукня із незрозумілим набором цифр та латинських літер, ідентифікувати які не є можливим (ймовірно, це внутрішній артикул суб’єкта), і ціна реалізації такої сукні зростає до 187 042 грн. (з ПДВ), тобто у понад 1 386 разів.

👨🏻‍💻Використання вказаної схеми дає можливість:
▪️реалізувати решту імпортованих за цим кодом УКТ ЗЕД та непроданих за податковими накладними товарів (у вищенаведеному випадку – суконь) за кеш без податків;
▪️легалізувати брендовий товар (у вищенаведеному випадку – сукню, продану за 187 тис. грн.) в Україні;
▪️легалізувати доходи, отримані злочинним шляхом.
🔢Іншою придуманою схемою мінімізації стала підміна коду УКТ ЗЕД імпортованого товару при продажу в Україні з метою уникнення зупинки реєстрації податкової накладної.
Так, імпортером ввезені за кодом УКТ ЗЕД товару «додаткові речі до одягу із натуральної шкіри» 51,7 тис. ременів за ціною від 30 до
88 грн. загальною митною вартістю 2,7 млн. грн., при цьому в ході реалізації товарів із вказаним кодом УКТ ЗЕД у податкових накладних імпортером зазначається реалізація лише 129 ременів за ціною вже від 218 до 12 950 грн. на загальну суму лише 331,8 тис. грн. (з ПДВ).
Решта реалізованих за вказаним кодом УКТ ЗЕД товарів (на загальну суму 1,1 млн. грн. з ПДВ) за даними податкових накладних – це взуття, сумки, рюкзаки, гаманці, кредитниці, намисто, парасолі і т.д., які обліковуються за іншими кодами УКТ ЗЕД, та походження яких невідоме, оскільки імпорт та придбання в Україні таких товарів відсутні.

👉🏻Використання вказаної схеми дає можливість:
▪️реалізувати решту імпортованих за цим кодом УКТ ЗЕД та непроданих за податковими накладними товарів (у вищенаведеному випадку – ременів) за кеш без податків;
▪️легалізувати товар за іншими кодами УКТ ЗЕД (у вищенаведеному випадку – взуття, сумки, рюкзаки, гаманці тощо), походження якого не встановлене, тобто контрабанду або контрафакт;
▪️легалізувати доходи, отримані злочинним шляхом.

🔻Суб’єкти, що використовують вищевказані схеми мінімізації податків, імпортують одяг виключено в інтересах усім відомих торгівельних мереж брендових дороговартісних товарів (поштучна реалізація раніше згаданих товарів за реальними цінами брендових товарів здійснюється виключено на суб’єктів, яким ці мережі належать).
 
➡️Суть ще однієї схеми ухилення полягає в тому, що імпортером ввозяться значні партії одягу «насипом», при цьому його розмитнення в силу обсягів та специфіки транспортування здійснюється в кілограмах, а не штуках (така схема для прикладу характерна для імпортерів вживаних товарів (секонд хенду), у зв’язку із чим встановити точну кількість того чи іншого товару в партії не є можливим. У подальшому цей товар продається в Україні на адресу платників ПДВ в штуках, із назвою, вказаною загальними фразами (на кшталт «сукня» чи «штани»), та за реальною вартістю бренду, однак на підставі вищевказаного ідентифікувати вартість розмитнення такого товару та торгівельну націнку при його продажу не є можливим.
Однак, очевидним є не співпадіння товару за вагою, а також відсутність залишків товарів, які фактично були реалізовані за кеш без сплати податків.

Під час здійснення моніторингу податковою службою встановлені
16 імпортерів, які скористалися вказаною схемою мінімізації, усі вони включені до переліку ризикових у відповідності до вимог Постанови КМУ №1165, в результаті чого упереджено розповсюдження схемного податкового кредиту з ПДВ на суму понад 486 млн. гривень.
 
❗️💁‍♂️Дуже щиро раджу всім імпортерам одягу, що грішать зазначеними вище та іншими схемами, припинити зловживання та перейти до правового поля здійснення діяльності.
Ми дуже пильно слідкуємо за ринком.
Україна розглядає можливість скасування заборони на експорт зброї. Уряду бракує грошей для закупівлі всіх необхідних типів озброєння, зокрема дронів, та інвестицій у подальші дослідження і розробки, пише FT.

Експорт дронів може принести Україні до $20 млрд прибутку, «саме ті гроші, яких нам не вистачає», заявив голова підкомітету Ради з економічних питань Олександр Маріковський, передає FT.
Forwarded from кОРДон 🛂
‼️ Через годину відбудеться перше судове засідання по Руслану Черкасському, який намагається скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України про своє звільнення та поновитись на посаді заступника Голови Держмитслужби.

Telegram | Facebook l ADMIN
Ужгородський міськрайонний суд визнав винним закарпатського митника Короля Юрія у зловживанні впливом (ст. 369-2 КК України)

🥁За сприяння у ввезенні на митну територію України без належного декларування телефонів “iPhone 15”, з метою одержання хабарів, а також за вплив на прийняття рішення іншою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, екскерівника митного поста «Павлово» Закарпатської митниці Короля Юрія Юрійовича визнано винним, і замість позбавлення волі призначено 34,000 грн. штрафу.

📕Як йдеться у вироку Ужгородського міськрайонного суду, який винесли 16 вересня 2024 року, у серпні місяці 2023 року начальник м/п «Павлово» Закарпатської митниці Юрій Король, який із 2014 року очолював даний пост, вирішив незаконно збагатитись, використовуючи своє службове становище, посприявши у безперешкодному ввезенні в Україну телефонів.

📍Як свідчать докази у справі, познайомившись з місцевим підприємцем, який займався експортом українських трюфелів, Король Юрій погодився за неправомірну вигоду допомогти йому у ввезенні на митну територію України великої партії телефонів “iPhone 15”, без відповідного митного оформлення і декларування.

📍Згідно з доказами, екскерівник м/п «Павлово» Закарпатської митниці Юрій Король залучив до даної протиправної схеми свого заступника, який вже готувався до переведення на аналогічну посаду заступника начальника на м/п «Вилок» Закарпатської митниці. Саме через цей митний пост, згідно злочинного замислу мали ввозитися в Україну телефони.

💥Король Юрій домовився з підприємцем про щомісячну неправомірну винагороду, яка залежала від кількості ввезених в Україну телефонів “iPhone 15”.

🔥За результатами проведених комплексних заходів, співробітники правоохоронних органів задокументували злочинні дії фігурантів. За підозрою у хабарництві Короля Ю.Ю. затримали 16 грудня 2023 року.

📌Відтак, під час судового засідання по даній справі екскерівник м/п «Павлово» Закарпатської митниці Король Юрій визнав свою вину і уклав з прокурором угоду про визнання винуватості (ст. 468 КПК України).

📌Як наслідок, суддя Марина Хамник визнала Короля Юрія Юрійовича винним у зловживанні впливом (ст. 369-2 КК України) і замість позбавлення волі призначила йому 34,000 грн. штрафу. Засуджений також має сплатити 37,000 грн. за проведення судових експертиз.

📌Суд також зазначив, що відповідно до ч.2 ст. 473 КПК України наслідком укладення та затвердження угоди про визнання винуватості для прокурора, підозрюваного чи обвинуваченого є обмеження їх права оскарження вироку згідно з положеннями статей 394 та 424 Кодексу, а для підозрюваного чи обвинуваченого - також його відмова від здійснення прав, передбачених абзацами першим та четвертим пункту 1 частини 4 статті 474 Кодексу.

p.s. Згідно вимог норм закону, після рішення суду, (навіть такого), дана особа має бути звільнена з митних органів❗️
Детективи ТУ БЕБ в Чернівецькій області скерували до суду обвинувальний акт відносно місцевого жителя, який намагався ввезти в Україну велику партію вугільних фільтрів для сигарет з приховуванням від митного контролю.

Слідство встановило, що буковинець придбав на території Румунії 55 коробок з вугільними фільтрами для сигарет. Аби перевезти товар до України, чоловік приховав його у спеціально обладнаному тайнику свого автомобіля. Згідно з висновками проведеної експертизи, вартість контрабандної продукції перевищує 15 млн грн.

❗️Матеріали кримінального провадження скеровано до суду.

🇺🇦 FB | Х | INSTA | YOUTUBE
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from кОРДон 🛂
‼️ Старший державний інспектор ВМО 3 МП «Одеса» Віктор Андрущенко визнаний винним за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу.

⛓️‍💥 Йому призначили покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади строком на 3 роки з конфіскацією всього належного йому майна. Митника також позбавили спеціального звання - радник податкової та митної служби 3 рангу.

Telegram | Facebook l ADMIN
2024/10/11 00:08:26
Back to Top
HTML Embed Code: