Telegram Group Search
🥇4 працівники отримали почесні відзнаки Верховної Ради України. Це свідчить про високу оцінку професіоналізму наших співробітників на вищому рівні держави.

З нагоди Дня юриста, мала за велику честь відзначити колег – людей, які щодня стоять на варті закону та справедливості. Окремо хочу нагадати про цінність праці юристів, зокрема в захисті громадян України та притягнені агресора до законної відповідальності. 

Для мене, як юриста за освітою, це свято особливо важливе. Знаю з власного досвіду, наскільки важкою і водночас значущою є ця робота. 

Вручила урочисті відзнаки 26 нашим фахівцям, серед яких були і представники міжрегіональних територіальних управлінь. 

Ваша праця - це основа нашої правової держави. Багато працівників АРМА юристи за освітою. Дякую вам за те, що своєю наполегливістю, знаннями та професіоналізмом ви захищаєте інтереси держави, забезпечуючи значні надходження до бюджету України за рахунок ефективного управління арештованими активами. 

Бажаю вам натхнення та нових звершень. Нехай відданість справі наближає нашу спільну Перемогу! 🇺🇦
❗️ Сьогодні Верховна Рада України мала схвалити історичний законопроєкт, який би розблокував управління арештованими корправами рф і рб. Це забезпечило би нові системні надходження до держбюджету, що стало би ключовим у відновленні України за рахунок майна агресора та його поплічників.

На цей закон протягом останніх двох років повномасштабної війни очікували всі громадяни та міжнародні партнери. Президентом України Володимиром Зеленським було визнано законопроект 6233 невідкладним ще в 2023 році!

Щойно у Парламенті Автор законопроєкту №11280-1, Голова Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна, представляючи Законопроект, закликала всіх народних депутатів підтримати зміни до Закону про АРМА щодо можливості управляти арештованими корправами без погодження з власниками рф і рб.

При цьому Галина Янченко, яка була автором подібного проєкту закону №8184, виступила з промовою, що в АРМА працюють «шулери». Дивно, коли народний депутат, яка відстоювала позиції екс-керівництва Нацагентства, прославляючи їх і щодо яких є питання, повʼязані з ненадходженням до бюджету та порушення кримінальних проваджень, не заявляла цього раніше і підтримувала зміни про розблокування управління корправами. Отже, для таких депутатів були угодні виключно попередні корупційні кадри?

Водночас, Юлія Тимошенко закликала не голосувати за цей важливий законопроект. При цьому, ще вчора на робочій нараді профільного комітету їй було чітко пояснено та аргументовано, в чому суть запропонованих змін. Право власності не потрібно плутати з правом управління арештованих активів. В результаті було підтримано розгляд законопроекту в запропонованій редакції.

Отже, зробіть висновок самі. То хто так захищає власність ворога та проти того, щоб арештовані активи в рамках кримінальних проваджень не простоювали, а працювали на користь держави та давали доходи до бюджету.

До речі, додаю звернення Української Ради Бізнесу щодо доцільності якнайскорішого схвалення цього закону!👉🏻 https://urb.org.ua/biznes-zaklika%d1%94-prijnyati-klyuchovi-pro%d1%94kti-zakoniv-dlya-pidvishhennya-efektivnosti-arma/​​​​​​​​​​​​​​​​
📲 Реєстр арештованих активів АРМА визнано об'єктом критичної інфраструктури

Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні (ЄДРАА), внесено до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури. АРМА відтепер є оператором об'єкта критичної інфраструктури, як власник Реєстру.

Процес віднесення ЄДРАА до об'єктів критичної інфраструктури (ОКІ) був результатом тісної співпраці АРМА з Держспецзв'язку, та Мінцифри. 

Спільно з фахівцями Держспецзв'язку та Мінцифри було проведено ґрунтовну роботу з аналізу та оцінки Реєстру АРМА на відповідність критеріям об'єкта критичної інфраструктури. Після успішного завершення цього етапу, Мінцифра, як секторальний орган, прийняло рішення про визначення ЄДРАА об'єктом критичної інфраструктури.

Завершальним етапом стало внесення відповідного запису до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, який веде та формує Держспецзв'язку.

Чому це важливо?

ЄДРАА є надважливим елементом цифрової інфраструктури України. Ним користуються суди, правоохоронні, антикорупційні та інші державні органи для ефективного управління арештованими активами та забезпечення прозорості кримінальних проваджень. Він містить дані про всі активи, які арештовані у кримінальних справах, що є критичним для боротьби з корупцією та економічними злочинами.

Наразі ЄДРАА налічує понад 324 000 записів, з них — 72 000 активи в управлінні АРМА. Лише у 2024 році за рахунок ефективного управління активами АРМА забезпечило надходження майже 2 млрд грн до Державного бюджету України. Ця сума демонструє значний внесок Агентства у наповнення державної скарбниці та підкреслює важливість захисту Реєстру як стратегічного ресурсу.

Публічність Реєстру запобігає корупційним ризикам у сфері управління арештованими активами, забезпечуючи прозорість та підзвітність процесів. Це дозволяє громадськості та журналістам моніторити рух арештованих активів, що є важливим інструментом громадського контролю.

Визнання Реєстру об'єктом критичної інфраструктури передбачає впровадження додаткових заходів безпеки та посилення захисту від кібератак. Це гарантує безперебійну роботу системи та захист чутливих даних від несанкціонованого доступу чи маніпуляцій. Такий статус також дозволяє залучити додаткові ресурси для модернізації та розвитку Реєстру, що в перспективі підвищить його ефективність та функціональність.

Крім того, цей крок сприяє посиленню міжнародної співпраці у сфері управління арештованими активами, оскільки підвищує довіру іноземних партнерів до української системи та створює передумови для інтеграції з відповідними міжнародними реєстрами та базами даних.​​​​​​​​​​​​​​​​
🛡️ Які нові підходи застосовує АРМА для захисту та посилення українського бізнесу?

🏢 Як змінилося АРМА за рік та які вже результати роботи оновленого Нацагентства? 

🔍 Які виклики стоять перед АРМА, повʼязані з управлінням арештованого майна під час війни?

На ці та інші теми будемо говорити разом із Павлом Великоречаніним на "BUSINESS PROTECTION 2024 – A2B FORUM". Тож, приєднуйтесь до дискусії з провідними експертами, правниками та представниками державних органів для пошуку ефективних рішень! 🤝​​​​​​​​​​​​​​​​

🗓️ Коли: 11 жовтня 2024 року
💻 Формат: офлайн та онлайн
🔗 Реєстрація: https://cutt.ly/ueYdHQkT
Іноземний бізнес може брати участь в конкурсах АРМА з відбору управителя!

АРМА врегульовано питання з Мінекономіки для іноземних інвесторів.

Обовʼязок мати реєстрацію в Україні у іноземного бізнесу тепер постає виключно після перемоги іноземним субʼєктом в конкурсі.

В Агентстві виникло питання щодо отримання додаткового розʼяснення від Мінекономіки про можливість надання субʼєктом іноземної держави документів своєї країни аналогічні українським. 

Така недискримінація та прозорість забезпечать не лише рівність усіх учасників, але і  створення привабливого інвестиційного клімату та розширення конкурентоспроможності для відновлення країни.

Вдячна за конструктивну взаємодію Міністерству економіки України. Разом даємо нові можливості для надходження інвестицій в Україну! 🌏

👉🏻 Детально тут.
❗️АРМА закликає Верховну Раду повернутись до розгляду критично важливого законопроєкту щодо активів рф

Щойно на сайті Національного агентства опубліковано офіційну заяву.

09 жовтня 2024 року, Верховна Рада України мала схвалити історичний законопроєкт №11280-1, який би розблокував управління арештованими корпоративними правами рф і Білорусі. 

На цей закон протягом останніх двох років повномасштабної війни очікували суспільство та міжнародні партнери. Більше того, Президентом України було визнано аналогічний законопроєкт №6233 невідкладним ще в 2023 році. 

На жаль, вчорашнє голосування було провалено. 
Наразі спеціальним законом про АРМА передбачено, що управляти арештованими російськими та білоруськими активами можна виключно за згодою цих самих власників. Тобто під час повномасштабної війни ми маємо питати дозволу у агресора, чи може розпочатися  управління  їх майном.

Якби цю норму було замінено, це забезпечило би нові системні надходження до держбюджету, що стало би ключовим у відновленні України за рахунок майна агресора та його поплічників. Наразі безліч таких активів простоюють, не приносячи жодної користі державі. Частіше, ці арештовані активи продовжують працювати на власників,  приносячи їм мільярдні доходи. Таких прикладів чимало, що дає підстави припускати лобіювання їх інтересів, зокрема і в блокуванні схвалення цього законопроєкту.

Водночас, часто в ухвалі суду вказано заборону самим власникам (в рамках кримінальних проваджень) розпоряджатися та користуватися арештованими активами. А щоб управляти арештованими корпоративними правами чинна норма закону зобовʼязує запитати згоди на це.

На пленарному засіданні Верховної Ради України 9 жовтня, Голова фракції “Батьківщина” з трибуни Парламенту заявила про необхідність відхилення законопроєкту, посилаючись на звернення Європейської Бізнес Асоціації. Однак, варто зазначити, що зауваження ЄБА не містили конкретних юридичних аргументів проти законопроєкту. Висловлені зауваження, які розглянули 8 жовтня на профільному Комітеті з питань антикорупційної політики представником ЄБА не було надано жодного юридичного аргументу, який би обґрунтовував викладене в листі і закінчувалися на «ми не розуміємо» або «ми не розібралися». 

Комітет вкотре прийняв рішення внести запропонований проєкт закону в сесійну залу. 

Варто підкреслити, що український бізнес, який представляє 119 всеукраїнських асоціацій, висловили підтримку законодавчих ініціатив АРМА і публічно звернулись до Верховної Ради України про підтримку законодавчих ініціатив Нацагентства та, зокрема, законопроєкту №11280-1. 

Занепокоєння викликають виступи окремих представників законодавчої влади, які публічно з високої трибуни Верховної Ради використовують просто гучні провокативні та нічим не підкріплені політичні заяви. Це підриває довіру до державних інституцій та шкодить іміджу України. 

Завдання АРМА — забезпечити ефективне управління цими активами в інтересах держави, дотримуючись усіх законодавчих норм та процедур. АРМА не є стороною кримінального провадження і не є органом досудового розслідування. Агентство виключно виконує ухвали суду.

Ми відкриті до конструктивного діалогу щодо вдосконалення законодавства у цій сфері, але вважаємо, що риторика, яка ставить під сумнів законність дій державного органу, не сприяє ефективному вирішенню проблем, особливо в умовах війни.​​​​​​​​​​​​​​​​

За останній рік, незважаючи на відсутність додаткового фінансування та міжнародної технічної допомоги, АРМА досягло значних успіхів. Ми очистили орган від корупційних елементів, зміцнили кадровий потенціал, призначивши нових доброчесних працівників. Впроваджено нові порядки відбору управителів та реалізації через "Прозорро продажі", що забезпечило прозорість процесів. В результаті цих змін, АРМА змогло заробити для держави 12 млрд грн та укласти міжнародні міжвідомчі угоди, які стали частиною безпекових міжнародних угод.

АРМА закликає до конструктивного діалогу та спільної роботи з народними депутатами для розв’язання проблеми.
Агентство наголошує, що під час війни кожен арештований актив має працювати на перемогу України, а не приносити прибутки агресору.
🪖АРМА придбає Військові облігації на 2 млрд гривень 

Ці кошти знаходилися на рахунках компаній, що надають послуги онлайн-казино в Україні та пов'язані з російським бізнесом і капіталом.

Раніше за клопотанням прокурорів Офісу Генерального Прокурора надійшла ухвала суду про передачу в управління АРМА грошових коштів у сумі  2,6 млрд грн. АРМА у співпраці з ДБР здійснило організаційні заходи, результатом яких стало списання цих коштів з банківських рахунків компанії на поточний рахунок АРМА в державному банку. 

Згідно Закону АРМА може купувати Військові облігації в обсягах погоджених КМУ але не більше ніж 80% коштів на депозитних рахунках Агентства, тому можливий обсяг придбання Військових облігацій складає наразі 2 млрд грн.

Я вже підписала Наказ про придбання зазначеного обсягу Військових облігацій. Далі — погодження Кабінету Міністрів України, відповідно до Закону. 

Загальний портфель арештованих грошових коштів в управлінні АРМА з урахуванням зазначених, досягнув рекордної суми, яка становить більше 10 млрд грн.

Агентство здійснює свій внесок у найскорішу перемогу України проти держави-агресора, закуповуючи Військові облігації. Ці кошти йдуть на забезпечення наших військових усім необхідним: від зброї до медикаментів.

Купівля ОВДП - це фінансова зброя проти росіі. І АРМА є єдиним органом уповноваженим на закупівлю ОВДП. Станом на зараз, АРМА вже закупило Військових облігацій на майже 6 млрд грн у еквіваленті, в тому числі 31 млн дол США та 6,5 млн євро.

Продовжуємо підтримувати українську економіку та Сили оборони за рахунок ефективного управління арештованими активами 🇺🇦
📍ТРЦ Гулівер оцінено в 7,6 млрд гривень

АРМА отримало офіційний звіт оцінки щодо ТРЦ Gulliver (ТОВ «Три О»), який рішенням суду було передано в управління Агентства.

Оцінювач, ПП "Бізнес Консалтинг", якого було обрано на прозорому конкурсі, надав Нацагентству звіт оцінки та Рецензію на Звіт від 9 жовтня 2024 року.

За результатами оцінки, вартість ТРЦ Gulliver становить 7,6 млрд грн. Після обробки та зведення усієї інформації, підготовки тендерної документації, АРМА оголосить конкурс на відбір управителя ТРЦ Gulliver. Усі охочі зможуть взяти участь та позмагатися за можливість управляти одним із найбільших ТРЦ столиці. 

Вже очікуємо посилення замовних інформкампаній за замовленням тих, кому не вигідно, щоби держава почала отримувати значні надходження від управління цим резонансним активом. Успіхів 😉 

Крім того, вже обрано переможця конкурсу на оцінювача 17 799 вагонів. Ним став ТОВ «КК «Увекон». 

Очікуємо результати проведення оцінки 494 земельних ділянок «гірськолижного курорту» Боржава  (Закарпатська обл). Це перший прецедент реалізації землі за згодою власника.
📌 Закликаю Верховну Раду: нам потрібен новий законопроєкт щодо управління активами рф

Законопроект з цією ініціативою має бути схвалено як національно важливий!

Сьогодні я виступила на форумі "BUSINESS PROTECTION 2024 – A2B FORUM" з важливим закликом до наших законодавців. Нам необхідно якнайшвидше внести законопроєкт щодо управління арештованими корпоративними правами російських і білоруських активів без згоди їхніх власників.

Кожен день зволікання – це втрачені можливості для економіки України або, що ще гірше, зароблені гроші російськими власниками. Це неприпустимо в умовах війни.

Наша позиція чітка: кожен арештований актив має працювати на перемогу України, а не приносити прибутки агресору. Це питання не лише управління активами, а й нашої економічної безпеки та відбудови країни.

Конкретний приклад: АРМА вже принесло держбюджету 12 мільярдів гривень від управління іншими арештованими активами. Уявіть, які суми могли б надходити до державної скарбниці, якби тисячі активів, власниками яких є росіяни, працювали на Україну!

Критично важливий законопроєкт №11280-1 не був підтриманий Верховною Радою України 9 жовтня. Але ми не зупинимося. АРМА продовжує наполягати на важливості цієї ініціативи, особливо враховуючи публічну підтримку української  бізнес-асоціації, що об'єднує 119 організацій.
2024/10/11 19:18:28
Back to Top
HTML Embed Code: