group-telegram.com/poliSSya_liberte/221
Last Update:
🇺🇦 Полісся було однією з батьківщин слов’ян, але на цих землях жили й інші народи. Одним із таких народів були ятвяги, які до великого переселення народів мешкали на Підляшші та на сучасних землях Кам’янця. Також на землях Полісся раніше існували, та й сьогодні існують, могутні міста. Одне з них — Суренж, або його друга назва "Арта", сьогодні це Рівне. Поняття Суренж (в першоджерелі — Соуренж) вперше згадується у «Велесовій книзі» — давньослов’янському літописі середини IX ст. н.е. Це місто було центром Дулібії Росі, про яку йтиметься трохи нижче.
Досить старовинними містами також були Возвягль (Звягель), Луцьк, Іскоростень, Турів та інші.
На південному заході регіону знаходилася історична область "Дулібія", де жили дуліби. Раніше це було одне з наймогутніших, якщо не наймогутніше, східнослов’янське і загалом слов’янське плем’я/народ. Вони здійснювали походи на германські племена у III столітті, на "балтійську державу" у IV столітті та інші походи. Навіть алани перебували під їхньою владою.
У той час на Поліссі проживали дреговичі, а на деяких картах замість них позначені племена "боруси" та "ляхи-неренди". Перші мешкали на Берестейщині, другі — на сучасній Київщині та півдні Гомельщини. Також варто згадати венедів. На Орловському та Калузькому Поліссі також проживали групи венедів, хоча й трохи інші, православні, а на півночі біля Мінська — чудь.
Після недавньої міграції готів на півночі Полісся з’явилися ятвяги — народ балтів, про який багато хто вже чув. Згодом утворилися анти, древляни, прийшли авари, і почалося формування Русі.
Мапа Полісся 2-4 ст.
Мапа полісся 4-10 ст.
POLISSYA LIBERTE
BY Часопис "Polessya Liberte!"
Warning: Undefined variable $i in /var/www/group-telegram/post.php on line 260
Share with your friend now:
group-telegram.com/poliSSya_liberte/221