Мюнхенська конференція: результати та перспективи (Частина перша 1/2)➡️ Мюнхенська конференція — це два дні роботи й понад 500 панелей та зустрічей. Хоч половина ще не відбулась, але те, що мені треба було — я побачив. А побачив я те, що нічого не побачив, окрім певної здогадки про події.
Пояснюю.
Зараз стадія "покера", абсолютно всі блефують, щоб видати наявні на руках карти за кращі, ніж вони є насправді, чи навпаки. Тому ця конференція просто складається із протилежних заяв та купи дезінформації, бо кожний захід — це окремий покерний раунд.
➡️ Для прикладу, дезінформація перед початком конференції, що Венс їде, щоб оголосити про велике виведення американських сил з Європи. Насправді ж Венс на панелі з Польщею оголосив про створення нової військової бази "форт Трамп" (запланованої ще 7 років тому). Далі поясню, чому це був, скоріш за все, американський вкид.
💬 Виступ Венса розпочався з тез, які викликали шок-реакцію в Європі. Продовжився на панелях вже абсолютно в іншому ключі. Далі заяви Венса викривили медіа. Потім Венс виправдовувався за неправильно трактовані тези. І зрештою зрозуміти, що це було, доволі важко, що ж таки "лежить чи не лежить у Трампа на столі", за словами Венса.
А тепер — що, ймовірно, відбувалось
⤵️➡️ Американці спробували реалізувати "стратегію нахрапу". Розпочалась вона ще до початку конференції з відповідних заяв Трампа та міністра оборони Гегсета. Переказувати заяви не буду, бо більшість бачили. Коротко,
розрахунок був на те, що такі заяви викличуть певний хаос в Європі. А хаос створить сприятливі умови для просування вже реальних цілей американців.
⏩ Проблема чинної адміністрації, що в плануванні вони керувались уявленнями про Європу 2016-2020 років.
Тому недооцінка призвела не до ступору Європи, яким Вашингтон планував скористатися (як в Панамі/Канаді),
а консолідованої відповіді діям американців. У
несправність літака Рубіо і, як наслідок, повернення його у Вашингтон, віриться теж якось з натяжкою. Скоріш за все, це був привід, повернутись у США, щоб провести консультації з командою, оскільки першочерговий план зазнав краху і призвів до негативних зовнішньополітичних наслідків. Необхідна була корекція.
➡️ А Венс (репутацію якого не шкода) поїхав допрацьовувати вже неактуальний план, очікуючи нові "координати". В рамках ще старого плану в Bild був злитий ніби
інсайд, що "американці будуть виводи війська з Європи". Чому Bild? Бо це таблоїд, якому можна злити інсайд про що завгодно, хоч про те, що "вчора помер кінь Чингісхана". І чому Bild? Бо це одне з найбільших німецьких видань, а конференція "мюнхенська". Тобто всі провідні ЗМІ слідкують за місцевими (німецькими) виданнями.
За першочерговим задумом, ціллю цього американського вкиду було бажання посилити свої позиції через європейський ступор перед початком конференції, щоб далі через страх отримати перевагу. Але оскільки через недооцінку перший етап провалився, то наступні кроки вже були неактуальними, але ми їх побачили, бо вони вже були запущені.
➡️ Як наслідок, до 13:00 ми бачили одного Венса. Після 13:00 — іншого (бо схоже Рубіо надав нові параметри з Вашингтону).
☕️ А вечір завершився чаюванням з Ліндсі Гремом, яке було схоже на вечерю діда з онуком, де дід на завтра обіцяв виловити двометрову щуку. Цікаве інтерв'ю з Гремом.
Дії Ліндсі Грема — це спроба врятувати угоду про корисні копалини. У цій угоді насправді зацікавлений Білий Дім, бо це для них швидка перемога, як з Панамою, яку можна швидко "продати" американцям. Якби американці не були зацікавлені самі в угоді, то не відправляли б міністра фінансів у Київ.
❗️ Але ми маємо усвідомити, що маємо справу з безпринципними бізнесменами, які зараз стали політичною владою в Білому Домі. Не просто бізнесменами, а корпоративними кланами. Тому стиль перемовин не "класично політичний", а "корпоративний", де перемовини будуються так, щоб ситуативно навіть для дружнього бізнесу країни (а друзів у бізнесі у таких не буває) звести до мінімум, щоб отримати якнайбільше за меншу плату.
*Продовження у наступному пості👇Resurgam ➰ Приєднуйся