Telegram Group Search
Подія. Розмова про тайванський роман «Хроніки поцуплених роверів».
Пам'ять про війну й національна ідентифікація. 

Запрошуємо в книгарню Book.UA на Золотих Воротах! 

В травні цього року ми випустили довгоочікуваний додрук «Хронік поцуплених роверів» — історичного роману тайванського письменника Ву Мін’ї, що здобув Літературну премію Тайваню 2015 року та був включений до довгого списку Букерівської премії 2018. 

Наразі Ву Мін’ї — єдиний сучасний тайванський письменник, перекладений українською. Одна з центральних фігур в сучасній літературі Азії, тайванський письменник, митець, дизайнер, фотограф, професор літератури і активіст із захисту довкілля. Широко визнаний як провідний письменник свого покоління. 

Розмову вестимуть Надія Кірносова, перекладачка, викладачка КНУ ім. Т.Г. Шевченка та Наталія Ісаєва, китаєзнавиця, завідувачка кафедри мов і літератур Далекого Сходу та південно-Східної Азії КНУ ім. Т.Г. Шевченка

Адреса: Книгарня Book.UA, вул. Лисенка, 2/1
Час: 29 травня о 19:00
З 30 травня по 2 червня чекаємо зустрічі з вами в Києві на ХІІ міжнародному фестивалі Книжковий Арсенал!

В неділю 2 червня о 12:00 на видавничій сцені відбудеться наша подія: "Мистецтво Азії в Музеї Ханенків: долаючи межі культурних кордонів" 

Нещодавно у партнерстві з Музеєм ми видали книгу про історію колекції мистецтва Азії та ісламського світу. Це видання не лише презентує огляд понад 150 творів східного мистецтва Музею, але й розкриває специфіку історії колекціонування неєвропейського мистецтва в Україні, а якщо ширше: представляє аспекти східних мистецьких традицій і практик, що, безумовно, є частиною мультикультурного простору України.

Важливо підкреслювати, що українська культура увібрала в себе елементи інших етнокультурних спільнот, що перетинаються і впливають одна на одну, і тут доречною є актуалізація  питання «умовних» меж і кордонів між ними, які варто і потрібно долати через взаємодію та діалог. Такі видання, як «Мистецтво Азії та ісламського світу» можуть сприяти цій розмові і усвідомленню, як умовне «східне», через орієнталістичні упередження певний час тавроване як «вороже» чи «чуже», направду є активним агентом в історії української культури. 

Учасники: Юлія Філь, Марта Логвин, Олександр Галенко, Антоніна Макаревич. Модерує Ольга Новікова.

Книжковий Арсенал є міжнародною подією, що організована Мистецьким арсеналом. Фестиваль відбувається з 2011 року, і став однією з найбільш впливових літературно-мистецьких подій Східної Європи. У 2019 році отримав звання «Найкращий літературний фестиваль світу». Місія Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» — створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.
Нарешті довгоочікуваний анонс в серії сучасної літератури! Адже червень!

«Місто привидів» – ЛГБТ роман відомого тайванського письменника Кевіна Ченя, відзначений Літературною премією Тайваню 2020.

Чень Тяньхон вважає рідний Йондзін проклятим місцем, заселеним привидами. Наймолодший син серед сімох дітей, він змалечку відчував тиск провінційного містечка і зрештою втік, аби ніколи туди більше не повернутися. За багато років Тяньхон оселився в Німеччині і одружився з хлопцем на ім’я Т. Напозір мирне і щасливе життя, яке головний герой так прагнув побудувати далеко від родини і Йондзіна, руйнується, коли він убиває свого чоловіка – а потім повертається до Тайваню, бо більше не має місця, яке міг би назвати домом. 

У свято Джон’юань, коли брама потойбіччя відчиняється і серед людей землею ходять духи, Чень Тяньхон повертається до Йондзіна, де кожне поле, кожна будівля і кожна зустріч змушують його згадувати минуле, від якого він так далеко і так довго тікав. Оповіді живих людей і привидів переплітаються із його власними, розкриваючи нарешті таємниці, про які у такому маленькому містечку прийнято мовчати. Чи зможуть мати, батько, п’ятеро дочок і двоє синів витримати біль і сором, зустрівшись віч на віч з минулим, яке змінило їх назавжди? 

Як і чому Йондзін став містом привидів і чи можна було цього уникнути?

Переклад з трад. китайської – Олександра Беспала
Редактор перекладу – Ю-Суань Су
Літературна редакторка – Ірина Троскот
Коректорка – Ніка Чулаєвська
Ілюстрація обкладинки – Юлія Кнюпа 
Дизайнерка – Олександра Дорошенко

440 сторінок
тверда обкладинка
Час публікації кінець серпня

Передзамовлення відкриється дуже скоро!
ПЕРЕДПРОДАЖ

другого тому «Книгарні, в якій причаївся лев», де події стають ще драматичнішими!

Невже головні герої марно сподіваються на можливість спокійно пограти в ґо? Навіть коли одна відмовилась від професійних змагань, а другий залишив свою нещасливу родину?

ч/б
206 сторінок
спосіб читання справа наліво

Авторка & художниця: Сяодао
Переклад з трад. китайської: Олександра Беспала
Редагування: Анна Манченко
Коректура: Ната Коваль
Верстка: Ігор Дунець

Публікація 20 серпня 2024 

https://safranbook.com.com/catalog/crouching-lion-in-bookstore-vol2/
Незадовго до релізу другого тому маньхви «Книгарні, в якій причаївся лев», публікуємо в блозі наше невелике інтерв'ю з її авторкою Сяодао.

«Жити в теперішньому» — це одна з важливих ідей у буддизмі, який зокрема наголошує й на «власному шляху самовдосконалення». Суть цієї думки полягає у тому, що з усіма переживаннями і турботами людина може дати собі раду лиш сама, сторонні не здатні докластися до їх вирішення. Тому я й хотіла зобразити у своїй маньхві, як взаємодія двох людей врешті стає їх спільним «шляхом самовдосконалення».(с)

https://safranbook.com.com/blog/xiaodao-history-of-development-go-and-manga-has-a-lot-in-common/
Чому важливо розуміти контекст інших країн, аби вони розуміли нас, як книговидання переформатувало свою роботу після повномасштабного вторгнення і в яких країнах читають українське медіа про книжки — слухайте у третьому випуску сезону Культур Фіртель, який присвячено сфері літератури та книговидання. 

Учасники та учасниці: 
Світлана Призинчук — засновниця сходознавчого видавництва «Сафран»;
Оксана Хмельовська — журналістка, співзасновниця та редакторка медіа про культуру читання і книговидання «Читомо»;
Борис Філоненко — головний редактор видавництва ist publishing;
Ведуча — Єлизавета Цареградська.

Культур Фіртель — це подкаст від Goethe-Institut в Україні. Тут розмовляють про виклики української культури під час війни, про особливості німецької та української культурних сцен та про міжкультурний обмін та взаємодію.

https://podcasters.spotify.com/pod/show/goethe-institut-ukraine/episodes/ep-e2m6tnk/a-abekqek
ДОДРУК «Джвандзи»

Нарешті додруковуємо наше перше видання стародавньої китайської філософії, яке свого часу проклало нам шлях на книжковий ринок країни, та завоювало дуже багатьох читачів. 

Опублікований у 2019 році «Джвандзи» став першим фаховим перекладом давньокитайської філософії в Україні. Для українського сходознавства це однозначно стало подією. 

«Джвандзи» – класичний твір китайської літератури, написаний у 4-3 ст. до н.е. та один з основних першоджерел вивчення класичної китайської філософії. Як сказав видатний історик китайської філософії Фен Ю Лань, «без цього твору неможливо зрозуміти китайську культуру». Хоча пізніше «Джвандзи» стане, разом із «Даодедзін», канонічною книгою даоїзму, без нього не уявити ані буддизм, ані конфуціанство такими, як ми їх знаємо сьогодні.

В одній з перших рецензій на видання Микола Климчук зазначив: «Якщо відраховувати вік України від першої згадки – 1187 рік, якщо мені не зраджує пам’ять, – то «Джвандзи» старший за неї на півтори тисячі років. За цей час Дніпро встиг кілька разів змінити русло. Перекладачу вдалося архаїзувати текст, оминаючи біблеїзми і «очуднити» його, не впадаючи в котляревщину. Український «Джвандзи» – це зразок перекладацького мистецтва, вартий вивчення на філфаках. Обов’язкове читання для тих, хто хоче зрозуміти про Китай, дао і мистецтво перекладу».

Зіркова команда, яка працювала над текстом:
Переклад – Вон Гак
Наукова редакторка – Марта Логвин
Редактор – Олександр Стукало
Коректорка – Олена Подорожня

Тираж був давно розкуплений, і через повномасштабне вторгнення, лише зараз маємо змогу його додрукувати та повторно випустити на ринок. Тож чекаємо на ваші передзамовлення!

Очікується з друку 1 вересня
Ціна передзамовлення 340 грн
РРЦ 400 грн

Оформлюйте передзамовлення
https://safranbook.com.com/catalog/zhuangzi/
Дізналися про прекрасну традицію #womenintranslationmonth і вирішили до неї долучитися. 

Місяць жінок в перекладі – це щорічна ініціатива промоції письменниць, які пишуть мовами відмінними від англійської, а також підтримка жінок-перекладачок.

Ми ж послідовно намагаємося розширювати видання жіночих голосів Азії українською, окрім того абсолютна більшість наших перекладачів це саме жінки.

Тайванську літературу в нас представляє Саньмао та її «Історії Сахари». Цей переклад здійснила Аліна Дорічева. Аліна вивчала китайську мову та літературу в Інституті філології КНУ ім. Т. Шевченка. Ще під час навчання досліджувала творчість Саньмао та захистила наукову роботу з цієї теми.

Китайську літературу – наше найновіше видання «Бувальщини містечка на річці Хулань» письменниці першої половини ХХ ст. Сяо Хон. «Бувальщини» переклала Надія Кірносова. Пані Надія – кандидатка філологічних наук і наразі викладає китайську мову в КНУ ім. Т. Шевченка.

І нарешті дуже скоро ми проанонсуємо нашу першу корейську авторку Сон Вонпхьон і її роман-бестселлер «Мигдаль». Зараз готуємо обкладинку та офіційний анонс! 
Це наша перша співпраця з чудовою кореєзнавицею Юлією Ковальчук. Пані Юлія – кандидатка філологічних наук за спеціальністю «Порівняльне літературознавство». Неодноразово проходила мовні стажування в університетах Сеула. Викладала корейську мову, переклад і літературу в Київському національному лінгвістичному університеті та КНУ ім. Т. Шевченка.
АНОНС. НОВИНКА

Нарешті наш перший анонс сучасної корейської літератури! 

«Мигдаль» – роман (жанр young adult) відомої корейської письменниці Сон Вонпхьон, відзначений 2016 року престижною премією видавництва «Чханбі». 

«Мигдаль» — відверта історія дорослішання двох незвичайних юнаків, кожен з яких пережив важкі випробування та гірку втрату. Юндже, нездатний відчувати емоції через ваду розвитку мозку, зустрічає імпульсивного й бунтівного Ґона — свою повну протилежність. Що принесе героям спілкування, що розкаже їм про самих себе та як змінить їхнє життя?

Цей роман привернув значну увагу відразу після публікації, а невдовзі, завдяки рекомендації популярного гурту BTS, став супербестселером, у Кореї продажі давно перевищили мільйон примірників. Перекладений двадцятьма мовами світу.

Переклад з корейської – Юлія Ковальчук
Літературна редакторка – Ніка Чулаєвська
Коректорка – Олександра Зімко
Ілюстрація обкладинки – Юлія Кнюпа 
Дизайнерка – Олександра Дорошенко

248 сторінок
тверда обкладинка

Передзамовлення на сайті
https://safranbook.com.com/catalog/almond/
Вже цього тижня Осіння Книжкова країна! Зустрічаємось на ВДНГ з 26 по 29 вересня!

📍Павільйон №1 стенд №46

*Оплатити книжки на стенді можна буде лише банківською карткою
Сьогодні, в Міжнародний день перекладача, ми раді повідомити що наша перекладачка Юлія Осадча-Феррейра стала лауреаткою Всеукраїнської літературної премії ім. Романа Гамади за художній переклад з японської мови збірки «Постіль. Повість і коротка проза» Таяма Катай. 

Для нас це особливо символічно адже це єдина літературна премія в Україні для перекладачів зі східних мов, заснована Львівським національним університетом ім. Івана Франка та Національною спілкою письменників України. 

Премія заснована в пам'ять про видатного українського сходознавця Романа Гамади – перекладача фарсі, орієнталіста і старшого викладача кафедри сходознавства Львівського національного університету ім. Івана Франка. Народився 30 вересня 1961 року. Серед його перекладацького доробку переклади класичної східної поезії Фірдоусі та Сааді, анекдоти про муллу Нассредіна, «Бахтіяр-наме» тощо. Передчасно покинув цей світ у віці 50 років у 2017 році..
Заява з приводу результатів семінару «Проблеми академічної практичної української транскрипції японської мови», який провели в Інституті Сходознавства. 

Ми виступаємо проти спроб затвердити «академічну систему передачі японської мови», яка в корені спирається на систему російського філолога Поліванова. На семінарі не були присутні науковці-філологи, які б представили альтернативні сучасніші напрацювання з цього питання. Адже вони є і вони відобразились у кількох різних системах, зокрема Бондаренка 2011, Коваленка 2012. Відповідно висновки вищезазначеного семінару не можуть розглядатися як об'єктивні.

Питання транскрипції дуже важливе в культурній площині. 

Видавництво «Сафран» від початку свого існування приділяло цьому питанню велику увагу й наразі накопичило певний досвід у розробці українських транскрицій зі східних мов. Ідеться насамперед про практичну транскрипцію з китайської мови.

Цей досвід підказує нашому видавництву, що в питанні транскрипцій слід спиратися на наукові засади, а не керуватися власними звичками чи вподобаннями, і навіть не власним слухом. Тобто наше видавництво обрало метод фонологічної транскрипції, коли засобами рідної мови відтворюються не окремі звуки чи звукові комплекси, як це властиво фонетичним транскрипціям, а взяті в системі фонетичних опозицій відповідної мови, звісно, наскільки це можливо.

І от питання «наскільки це можливо» відкриває інший бік роботи над транскрипціями – врахування особливостей мови, перед якою й постає завдання відтворити «чужі» звуки. І тут ми вважаємо, що українська мова з її фонетичними засобами цілком здатна відтворити багато різноманітних і «химерних» звуків, однак вона буде адаптувати їх до своїх фундаментальних рис, що і потрібно враховувати під час створення транскрипцій.

Тож ми би сформулювали ситуацію транскрибування (передачі чужомовних звуків рідною мовою) через таку дилему: ввести звукові комплекси однієї мови в звуковий потік іншої, максимально зберігаючи при цьому особливості тих комплексів і не «виламуючи руки» при цьому українській мові.

Звертаємось до молодої активної наукової спільноти японістів та україністів та закликаємо долучитися, приділити свій час і увагу для того щоб змінити застарілі підходи в українському японознавсті. Для цього мають бути проведені семінари, конференції на яких японські філологи СПІЛЬНО з українськими філологами пропрацювали би проблемні місця різних систем та узгодили їх. 

Видатний сходознавець Омелян Пріцак, засновник Інституту Сходознавства, зазначив: «Україна була трактована в Росії як провінція, і українська наука повинна була бути провінційною». 

На жаль це досі так, але в наших силах це змінити. 

P.S. Для тих хто хоче розібратися в цій темі глибше, пропонуємо прочитати статтю вміщену в науковому журналі Києво-Могилянської Академії авторства Уляни Головач: «До питання правопису чужомовних власних назв: ще раз про концептуальний підхід та головні принципи.»

http://lcmp.ukma.edu.ua/article/view/272362
Сьогодні Нобелівську премію миру у 2024 році присудили японській організації постраждалих від ядерного бомбардування Nihon Hidankyo.

Цей глобальний рух виник у серпні 1945 року – у відповідь на атаки атомних бомб, учасники якого невпинно працювали, щоб підвищити обізнаність про катастрофічні гуманітарні наслідки використання ядерної зброї.

«Ядерні держави модернізують і вдосконалюють свої арсенали; нові країни, схоже, готуються отримати ядерну зброю; і звучать погрози використати ядерну зброю у війнах, які тривають. У цей момент історії людства варто нагадати собі, що таке ядерна зброя: найбільш руйнівна зброя, яку коли-небудь бачив світ», – стверджують у Нобелівському комітеті.

На жаль, ми, українці, знаємо що таке ядерні погрози. 

Тому саме цій болючій темі присвячена наша перша японська манґа авторства Фумійо Коно «В цьому куточку світу» (Kono Sekai no Katasumi ni), обидва томи якої побачать світ у 2025. Наступного року виповниться 80 років від часу вибуху двох атомних бомб, які вбили приблизно більше 100 тисяч жителів Хірошіми та Наґасакі. 

Ця манґа також хороше нагадування того, що через мальописи, як і через літературу, можна говорити про дуже серйозні речі. 
ПЕРЕДПРОДАЖ

Ми довго мовчали після анонсу нашої гарячої новинки – «Міста привидів» – ЛГБТ роману тайванського письменника Кевіна Ченя.

Через певні обставини, наша робота по цьому тайтлу влітку зупинялася, але книжка вже як кілька тижнів друкується в типографії. 

Літературна премія Тайваню 2020 року, кілька інших літературних нагород, переклад 15-ма мовами і, нарешті, українське видання. 

440 сторінок
тверда обкладинка
Передзамовлення відкрито до 20 листопада
Ціна перепродажу 395 грн
РРЦ 460 грн

https://safranbook.com.com/catalog/ghost-town/
На Суспільне. Культура вийшло інтерв'ю з нашою перекладачкою Олександрою Беспалою. Про труднощі в перекладі, транскрибування, першу роботу з великим прозовим текстом «Міста привидів» тощо. 

«Серед найскладніших моментів — культурні особливості, специфічні реалії, відповідники яких відсутні в українській. Тайвань послуговується геть іншою філософсько-релігійною системою, і картина світу, що формувалася у поколіннях, дуже відрізняється української, тому постає питання, як передати усі відповідні елементи тексту так, аби українські читачі сприйняли їх належним чином.
...
Труднощі також полягають у тому, щоб обрати стратегію, коли для певного культурного явища можна обрати український відповідник.»


https://suspilne.media/culture/875531-kozen-novij-pereklad-ce-krok-oleksandra-bespala-pro-te-comu-nam-varto-zvernuti-uvagu-na-azijsku-literaturu/
Forwarded from Chytomo (Наталія Кушнірчук)
Кевін Чень — тайванський письменник, перекладач і актор, який зараз мешкає в Німеччині. Невдовзі у видавництві «Сафран» з’явиться його роман «Місто привидів».

📖 За словами автора, ця книжка про сексуальність, емансипацію жінок і сексуальні меншини. Водночас вона про те, як маленьке містечко може відображати у собі історію цілого острова.

➡️ Григорій Семенчук поспілкувався з Кевіном про його дебют в Україні, строкату біографію автора, літературні смаки та про політичні теми.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Ми відкриваємо передзамовлення на довгоочікуваний додрук «Історій Сахари» Саньмао!

Хто читав і захоплювався постаттю Софії Яблонської, неодмінно побачить промовисті паралелі. Саньмао і Яблонська дуже схожі. В ХХ столітті не важливо чи це 30-ті роки в Китаї чи 70-ті посеред Сахари переносять нас в світ магії і давніх вірувань. В оповіданні «Викрадення душі» Саньмао фотографує жінок сахараві, а інший чоловік застерігає, що фотоапарат забере їхні душі. Хто пам'ятає та сама історія трапляється і з Яблонською, яка лише крадькома може фотографувати світ навколо себе живучи в Юньнані. 

Зухвала дитяча мрія стати першою жінкою-дослідницею що перетне Сахару, привела вже дорослу Саньмао до загубленого серед пісків містечка Ель-Аюн, столиці тогочасної Іспанської Сахари. Там Саньмао зустріне друзів і недругів, порине у терпку суміш екзотичних культур і відкриє серце справжньому коханню. 

Для письма Саньмао характерні пристрасна жага до мандрів, гострий погляд на деталі, та життя затьмарене трагедією. Її чоловік Хосе, кохання її життя, загинув у аварії під час дайвінгу в 1979 році. В 1991 році Саньмао вчинила самогубство. 

Переклад з китайської – Аліна Дорічева
408 сторінок
Тверда обкладинка
Ціна перепродажу 320 грн
РРЦ 380 грн

https://safranbook.com.com/catalog/sahara-stories/
АНОНС нашої нової тайванської мальописної серії «Формоза: хроніки чаювання». 

У часи, коли на Формозі чай вулон ще не мав назви, кожен великий Цінський порт заповнювали тисячі вітрильників. По вінця навантажені товарами, вони відпливали за вітром, поверталися до Британії, а тоді їхній товар подорожував усією Європою. Серед найважливіших товарів везли чай – напій, що за популярністю поступався тільки воді.

1865 рік, Тайвань. У відкритий лише кілька років порт Даньшвей стікаються торгові судна й іноземних компаній стає все більше й більше. Це – нова Батьківщина для емігрантів, вільна земля, сповнена шансів та ризиків, і просто рай для шукачів пригод.

Джон Додд – авантюрист і бізнесмен із Шотландії і Лі Чвеньшен – розумний і досвідчений компрадор із Сяменя, що прибув до Тайваню в пошуках нових можливостей.

Ці дві повні протилежності зустрічаються на Формозі для тісної співпраці, виходу на американський ринок, що саме бурхливо розвивається, і ставлять на карту свою мрію – новий продукт: тайванський вулон.


ТОМ 1 вже друкується!
200 сторінок
Спосіб читання: справа наліво
Переклад з китайської (трад.)

Авторка & художниця: Джан Дзія
Переклад: Дарина Моргун
Редагування: Анна Манченко
Коректура: Олександра Зімко
Верстка: Ігор Дунець

Ціна передзамовлення 180 грн
Діє до кінця року

https://safranbook.com.com/catalog/teatime-adventure-vol-1/
Подія✨️Наступного тижня запрошуємо вас в нововідкриту книгарню Книголенд поговорити про впливові голоси письменниць Азії.

Сучасна світова література нараховує чимало жіночих імен і серед них дедалі сильніше лунають голоси представниць Азії. Після оголошення імені цьогорічної лауреатки Нобелівської премії з літератури в Україні відразу ж заговорили про Хан Ґан і зросла увага до її творів. 

Тим часом українські читачі вже відкрили і полюбили творчість таких відомих азійських письменниць, як Сань Мао й Арундаті Рой. Цього року вийшов переклад повісті ще однієї потужної, але геть невідомої українським книголюбам китайської авторки – Сяо Хон. Також є імена, ще геть невідомі українському читачеві, але які вже не один раз лунали в списках кандидатів на Нобелівську премію – мова про китайську письменницю Цань Сюе.

У нашій бесіді спробуємо з’ясувати, в чому полягає вплив цих жінок на літературу в своїх країнах, і чим вони можуть бути цікаві Україні та світу. 

Учасниці: 
Наталія Ісаєва, китаєзнавиця, завідувачка кафедри мов і літератур Далекого Сходу та південно-Східної Азії КНУ ім. Т.Г. Шевченка

Надія Кірносова, перекладачка, викладачка КНУ ім. Т.Г. Шевченка
  
Мрідула Гош, доцентка Національного університету “Києво-Могилянська академія” та голова правління Східноєвропейського інституту розвитку

Модеруватиме Олена Тимошенко, проєктна менеджерка для країн Азії в Українському Інституті

Четвер, 5 грудня, 18:00
Київ, вул. Жилянська, 5/60
Forwarded from UAGeek 🤓
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/01/04 01:58:23
Back to Top
HTML Embed Code: