Telegram Group Search
Сообщения с мест говорят о том, что реакция местного населения на появление повстанцев, как правило, была скорее нейтральной или даже положительной, а в ряде мест (например, Суджанский уезд) даже фиксировалось вступление местных жителей в их отряды.

В слободу Белую махновцы вступили в полдень 21 января. Один из первых беловских комсомольцев А. Ломакин хорошо запомнил этот момент: «мы, мальчишки, придя со школы, катались в это время на коньках у моста через реку Илёк. На дороге из села Песчаное появился небольшой отряд верховых. На груди у солдат были кумачовые банты. Красные, подумали мы. Несколько человек отделились от отряда и направили своих коней к нам. «Эй, вы, пацаны! Какая власть у вас в селе?» «Советская, известно», — отвечали мы. Тогда они бросили нам несколько горстей пилёного сахара в грудках и уехали. Мы же, конечно, подрались за этот сахар. Через некоторое время на шоссе Песчаное — Белое появилась целая колонна конников, обоз тяжело гружённых саней...»
Terra Kozakorum
Сообщения с мест говорят о том, что реакция местного населения на появление повстанцев, как правило, была скорее нейтральной или даже положительной, а в ряде мест (например, Суджанский уезд) даже фиксировалось вступление местных жителей в их отряды. В слободу…
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
В 4 часа дня в Белую прибыли основные силы Повстанческой Армии во главе с самим знаменитым «батькой». Грабежи и убийства вспыхнули с новой силой. Махновцы громили партийные и советские учреждения, изымали казенные деньги, жгли переписку, дела, учетные книги и наряды. Была опустошена заготконтора No 28 (несколько тысяч пудов хлеба), в разграблении которой приняли участие и беловские обыватели. Очевидцы вспоминают, что сразу по прибытию махновцев «начался грабёж складов волпродкома, магазинов потребкооперации, частных лавок. Бандиты из винтовок стреляли в замки, разворачивали их клинками и открывали двери. Малосознательные жители слободы Белой, да и близлежащих сёл, тащили зерно, мясо, мёд, сахар, сливочное и растительное масло и другие продукты, которые здесь были заготовлены для Красной Армии и рабочих промышленных центров».
Усіх, хто хоче з вірою входити у храм Твій святий, Ти, Богородице, спасаєш; і тих, хто прославляє Тебе, від усяких напастей і бід визволяєш; тому і країні нашій православній перемогу над супротивниками даруй і всі прохання наші на спасіння виконай, бо ми молимося Тобі і оспівуємо Бога, взиваючи: алилуя.
Forwarded from Terra Kozakorum
Успіння Пресвятої Богородиці

Особливий день для мене. Перші 3 фото - рівно минулоріч. Один з найнапруженіших моментів в житті, коли на 3-му вогневому виїзді за день, нас підловив ворожий Орлан і годину-півтори мосхи за однією моєю бмп не жаліли ні стволки, ні кілька залпів касет, проводжаючи всіма петлями нашої дороги і кожне місце де ми намагались сховатись.

Злітаючі в небо дахи будинків навколо та цокіт осколків по броні, але під якимось незримим куполом, молитвами до Богородиці.

Вибитий уламками триплекс й ручка, та ранений в ногу механік, що таки вивів нас з машиною з бою.

Як тоді, не молився я ніколи до цього.

І ви не соромтесь.

4 фото моя "воєнно-польова" Біблія і Образ Успіння.

"Обраній від усіх родів Божій Матері і Цариці, Яка підноситься від землі на небеса, благоговійний спів за пречисте Твоє успіння приносимо, раби Твої, Богородице. Ти ж, що маєш перемогу над смертю, від усяких нас смертоносних бід визволи, щоб ми взивали до Тебе:
Радуйся, обрадувана, в успінні Твоєму нас не залишаєш Ти."
Forwarded from Litopys △
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from НТП Новини
16 серпня (29 серпня) українці традиційно святкують День Нерукотворного Образу Спасителя (в народі — Третій Спас)

У церковній традиції його найчастіше називають Днем пам’яті Нерукотворного Образа Спасителя. А в народі свято більше відоме як Горіховий Спас. Цього дня святкується така важлива для вірян подія, як перенесення Нерукотворного Образа Спасителя з Едеси до Константинополя.

Згідно з церковними переказами, Ісус Христос одного разу витерся рушником після вмивання — і на тканині відбився божественний лик. Саме з цього рушника художники почали писати ікони Спаса Нерукотворного. Саме ж полотно відтоді вважалося цілющим.

Більш розповсюджена назва Горіховий Спас пов'язана з тим, що саме наприкінці літа починається збирання волоських і лісових горіхів, їх починають заготовлювати на зиму. В цей самий час закінчуються жнива, з нового урожаю збирали колоски, з яких пекли свіжий хліб. Тому ще одна народна назва свята — Хлібний Спас.

В народі день часто називали "Холодним", тому що в серпні літня спека вже помітно спадає, ранки стають набагато прохолоднішими, відчувається перший подих осені.

Свято ще також називають Полотняним Спасом, хоча ця назва не така популярна, а все тому, що наші предки шанували цього дня полотно, йшли на ярмарок, де продавали тканини. Навіть існувала приказка: "Перший Спас — на воді стоять, другий Спас — яблука їдять, третій Спас — на горі полотна продають".

Зазвичай Горіховий Спас віряни святкують з меншим розмахом, ніж Медовий та Яблучний. Проте повністю ігнорувати цей важливий день не варто. 16 серпня зазвичай відвідують храм, стоять службу, а потім святять кошики.

Що потрібно принести до храму Божого, щоб освятити:

- горіхи (можна будь-які, але все ж бажано лісові й волоські з нового урожаю);
- мед;
- воду;
- свіжоспечений хліб із зерна нового урожаю;
- яблука, груші та інші фрукти серпня;
- букети з квітів і лікувальних трав.

За традицією, на третього Спаса також освячували воду в криницях і будь-які джерела питної води.
День пам'яті загиблих Захисників України, 29-го серпня відзначається спогадом про тих хто віддав своє життя під час виходу з Іловайську.

Воно було встановлене через масштаб одноразових втрат в той чорний день в одному місці.

Дуже надіюсь, що ми не повторили його навіть після початку повномаштабки.

Вічна пам'ять усім загиблим!

Це мабуть єдине відео котре я досі не можу додивитись до кінця, хоч і не знав нікого особисто.

https://youtu.be/Ow5PSV40lQQ?si=ol6Hb3LduTLQIqBg
Forwarded from Terra Kozakorum
День пам'яті загиблих українських воїнів.

Пом'яніть в молитві всіх кого знали та можете пом'янути.
Хвилинка реклами для мого дорогого друга, одного з найліпших воєнних фотокореспондентів цієї війни, чиї світлини ви бачили не в одному десятку українських та світових видань - Романа Чопа.

Рома не просто фотограф, а справжній олдовий дикий гусь, що в 14 році поїхав воювати помінявши паспорт на автомат в дніпровському главку, прямо з гальорки соцфаку університету Шевченка.

Учасник іловайської операції та оборони Маріуполя, в складі батальйону Шахтарськ та роти "Свята Марія".

Паспорт так і не вернули 😂, УБД ж оформив вже у році 2018 коли був начальником прес-служби 72 ОМБр, якій віддав 4 роки.

З перших днів повномаштабки лазе з автоматом і фоторужжьом в таких єбєнях шо й не снилось ніяким інфоциганам.

Відтак підписуйтесь на телеграм, та в інших мережах: https://www.group-telegram.com/photowar

На фото Рома під час боїв за Іловайськ, серпень 2014.
Ви думали, що Верещук в жОПІ це найбільша проблема зараз?
Як би не так.

Сьогодні. Будуть пропихувати на пост нову міністєрку ветеранів.

Якась Наталія Калмикова. Хоча стоп, не якась. Заслужена грантососниця та майстер з розпилу.

0 днів на війні.

Піздьож про гранти, «стандарти хотівших в НАТО», лгбт, фемінізм, наркотики для реабілітації військових, не секундочку. Шоб не був буйним - колись і кури траву, винеси все з хати.

Попередні мінвети при папєрєдніках роздавали направо і наліво тендери, де, блять, в ветеранських відновних заходах брали участь дитячі табори, і якісь наливайки (я щас не шучу, в нас з реабілітацією все хуйово, навіть знімав колись про це).

Але по суті, питання лишається. В країні де уже сотня тисяч поранених і морально поламаних військових, у нас на посаду призначають якусь лгбткиню, не причетну до війни.

Дорогі ветерани, на вас покладений хуй.

Поширте. Це зараз важливо.

Прокопенко 🕉️
Вчора було 10 років як вперше потрапив на Донбас.

А сьогодні - 7 років "календаря".
2024/10/13 13:13:53
Back to Top
HTML Embed Code: