Telegram Group Search
На 1 Кор. 15

Кажу вам відоме: не всі переміняться, але багато впокоїться
Forwarded from Журнал "БІСИ"
Є розхожий міф, нібито перший прапор часів Київської Русі мав у собі зображення тризуба князя Володимира-Василя Святославича. І хоча тризуб справді належав великому князю-хрестителю, але універсальний символ Русі - голгофа. З прийняттям православ'я голгофський хрест став головним військовим, торговельним, політичним і духовним символом Київської Русі, який щільно використовувався як державний кілька століть.

Голгофський Стяг - найдревніший прапор Русі, після тисячі років знову з нами. Ми презентуємо вам його патчі із нашими дизайнерськими корективами.

Ціна: 250₴ (за УБД: 100₴)

Тираж: 20 штук

Зв'язок: @tofuchai

Залежно від зацікавленості аудиторії, в майбутньому ми будемо збільшувати тираж і розширювати асортимент.

@bisovnya l @evangelium_aeternum
Не дивлячись на кількість репостів, на вишкіл прийшло не так багато людей, але ні це, ні погана погода не стала перешкодою до його проведення. Сподіваємось, що учасники зможуть поділитись набутими знаннями зі своїми близькими та рідними. Вчіть такмед і не хворійте!

Христос поміж нами!
Черепи ченців у Нямецькій лаврі - православному монастирі біля міста Нямц у Румунії.

На деяких із них зображені портрети, на інших - лише чернечий чин, ім'я та роки життя.

Цей монастир засновано наприкінці 14 століття, він був одним із найбільших середньовічних центрів молдавської культури та освіти. Тут похований Паїсій Величковський. #православʼя #монашество

Вірусні митарства
Основна ціль християнина - стати якомога ближче до Творця, уподібнитися Христу, але по своєму єству, переданому нам від праотця Адама ми всі грішні. Саме тому Господь дарував нам дар покаяння, саме завдяки цьому перші християни, ще до того як з’явилось це слово стали святими, адже саме так звертався до церкви апостол Павло. І це дуже важлива річ, бо разом з хрещенням, людина, котра захотіла йти за Христом, повинна змінити своє життя абсолютно. Давньогрецьке μετάνοια, що перекладається як покаяння означає «переосмислення». Як про це казав митр. Антоній Сурожський - це поворот обличчям до Бога, якщо до цього ми стояли боком, чи навіть спиною. Дехто також казав, що це поворот на 180 градусів в своєму житті, що значить відвернутись від гріха і почати свій шлях до Христа. В будь-якому випадку це дія. І дія в серці. Згадаємо ще раз влучні слова Сурожського про це. Він казав: «Між грішником, який гине, і святим, який рятується, лише одна різниця - рішучість». Саме тому покаяння і є прояв такої рішучості. Зазирнути глибоко в себе, без прикрас побачити своє заплямоване мирськими втіхами, огидними і недостойними Бога бажаннями «я». Справжнє покаяння це те, що треба нести в собі все життя, разом з хрестом, аби розіп’яти своє «я», не особистість, не душу котру Бог дав кожному з нас, а лише те, що забруднює її і робить страстною і тягне вниз, не даючи піднятись до Небесного Царства. Дай нам, Господи, сил боротись з гріхом всередині нас та відкрий нам очі душевні, аби ми його зуміли розгледіти. Христос посеред нас!
***

Коли закінчиться війна?, -
Питання немовляти.
Війна - не тільки там,
Де смерть.
Вона не має дати.
Це стан.
Душі або суспільства,
Зазвичай - все водночас.
Війна - не тільки вбивства.
Війна - також любов,
Бо там де є нещастя,
Там є беззаперечно Бог,
І Він стомивсь чекати,
коли ти це збагнеш.
Палка молитва
іноді не гірша за багнет.
Служити Богові, народові,
сім’ї, -
Це привілеї
людини вільної.
Так стань скоріше нею.
«Бо раб не зна, чого бажа господар,
Тепер вас кличу друзі», -
Тримай вервицю міцно,
Неначе ворога на мушці.
Я вірю, ти збагнеш,
якщо ти не воюєш - не живеш.
КАРТА

На стінах плями, наче ввігнуті шипи
Всередину кімнати. Дня святого
Прикмети. На поличці: книги й пил, -
Їх не чіпали жодну надто довго.
А сон шкребеться наче кіт - по віям.
Безглуздий сон - як хрещення дітей,
Мовчи про добрий світ сумним повіям
Вони його стрічають кожен день.

А десь неподалеку смерть чекає,
Можливість раю завше ходить поруч.
Розтанув страх і тягне вниз як камінь
Твій сумнів, що Він не прийде на поміч.

Залізо та бетон - як кров та плоть епохи,
І погляд знизу блискотом ножа,
Де вже нема ні янголів, ні Бога,
А тільки розум і його сліпа межа.

— Олексій Варламов

МЕТАРОМАНТИКА
Forwarded from Журнал "БІСИ"
Якось одного разу ми запропонували створити закритий чат для учасників цього та деяких інших каналів зі схожою тематикою. Ви погодилися, ми зробили. Підключайтеся.

https://www.group-telegram.com/+kASeP3HiDZ9lZmUy

https://www.group-telegram.com/+kASeP3HiDZ9lZmUy

https://www.group-telegram.com/+kASeP3HiDZ9lZmUy

Чат не є тим самим що й той, що відповідає за коментарі
Forwarded from Ὑπὸ τῇ Ἀμπέλῳ τῆς Ὀρθοδοξίας (Іван Денісевич-Медвідь)
Слово щодо геополітичної ситуації у світі.

Трагічне падіння Царгороду в 1453 році змінило історію Східної Європи, яка сповідувала і досі сповідує Православ’я. У XVI столітті монах Філофей Псковський, чернець із монастиря Свято-Єліазарівського, що на Псковщині, констатував, що обидва Рими впали, а Москва є третім Римом, яка не впаде, сформулювавши основи антиправославної ідеології Третього Риму, внаслідок якої сьогодні наша європейська брама Русь-Україна страждає (як колись страждала за монарха Данила через Золоту Орду), а Москва використовує її як виправдання своєї агресії.

Падіння Царгороду і формування Філофеєм Псковським основ ідеології Третього Риму свідчать про епізод історії, який створив умови, при якій одна культура могла б узяти на себе відповідальність захисту основ Слов’янства, основ східноєвропейської цивілізації та взагалі Православʼя, в центрі якої, як би там не було, був Київ. Акцентування уваги московитів саме на Москві як "єдиному осередку істинного Православʼя" було є єретичним за своїм духом, за своїм духом це була пристрасть просто політичного конкурування.

Історія ж Руси-України через трагічне падіння Царгороду пішла зовсім іншим шляхом.
Forwarded from Ὑπὸ τῇ Ἀμπέλῳ τῆς Ὀρθοδοξίας (Іван Денісевич-Медвідь)
котлован
Слово щодо геополітичної ситуації у світі. Трагічне падіння Царгороду в 1453 році змінило історію Східної Європи, яка сповідувала і досі сповідує Православ’я. У XVI столітті монах Філофей Псковський, чернець із монастиря Свято-Єліазарівського, що на Псковщині…
Тоді, як Москва формувалася виключно як деструктивна держава, Україна ж, втративши свою родоначальницю Київської Митрополії, Ромейську Державу, особливо в контексті об’єднання Князівства Литовського, в яке були інкорпоровані руські землі, з Королівством Польским у Річпосполитську Державу після Люблінської Унії 1569 року, і особливо після Берестейської Унії 1596 року, гостро стикнулася з питанням захисту Русинства, Слов’янства і старожитнього Православ’я, яке сягало часів Володимира Великого, X століття.

На противагу деструктивному використанню Православ’я Московією, Україна-Русь об’єднала в собі любов до західної науки і водночас ревниво зберегла свою східноєвропейську сутність, Руську Віру, руську мову та ту давню пам’ять, що сягає часів існування Царгородської держави.

Внаслідок Берестейської Унії 1596 року і в контексті окафоличення і полонізації утворювалися різні православні громади і братства на руських землях. Можна згадати, наприклад, Львівське Братство, засноване приблизно в 1439 році, Віленське Святодухівське Братство 1587 року, Луцьке Хрестовоздвиженське Братство, що утворилося наприкінці XVI століття, Київське Богоявленське Братство 1615 року - всі вони вдало поєднували любов до західноєвропейської науки та водночас поширювали і зберігали все, що ми називаємо Українством, тобто Русинством. Частиною цієї ідентичності була руська віра, руська мова (викладали також сім вільних мистецтв, trivium quadriviumque, які поєднувалися із викладанням старословʼянської, латини і грецької). Відомо, що вони займалися книгодрукуванням, благодійністю, але найголовніше - захистом Православ’я.

Підтримували також Козацтво.
Forwarded from Ὑπὸ τῇ Ἀμπέλῳ τῆς Ὀρθοδοξίας (Іван Денісевич-Медвідь)
котлован
Тоді, як Москва формувалася виключно як деструктивна держава, Україна ж, втративши свою родоначальницю Київської Митрополії, Ромейську Державу, особливо в контексті об’єднання Князівства Литовського, в яке були інкорпоровані руські землі, з Королівством Польским…
Тож, внаслідок трагічного падіння Царгороду в 1453 році, Україна месіанськи захищала основи східноєвропейської культури, основи Слов’янства і, власне, Русинства-Українства, для повного утвердження яких стало Козацтво.

Зрозумійте: якби до сьогодні існувала Ромейська Держава у будь-якій формі, геополітична ситуація східноєвропейської цивілізації була б зовсім іншою. Ми, українці, почувалися б значно безпечніше, а взагалі Слов’янство опинилися б у значно кращій ситуації. Східна Європа сьогодні мала б сильні позиції.

Натомість чому все сталося інакше? Бо брамою Західної Європи завжди була Східна Європа. Із глибин Азії часто виникали культури, які розганялися, намагаючись прорватись через малоазійські та східноєвропейські брами, якими були Ромея і Русь-Україна. І сьогодні, у контексті російсько-української війни, вона залишається такою самою брамою, бо малоазійська брама вже впала у 1453 році.
Кожна спроба пробитися до Західної Європи завжди несла руйнування і кровопролиття на східно-південних кордонах, через що Східна Європа культурно здається інколи більш відсталою. Але це лише зовнішнє враження, адже саме завдяки Східній Європі Західна мала змогу хоч якось розвиватися. Однак західна цивілізація цього не хоче зрозуміти: ні за часів Данила монарха, коли він боровся з монгольською навалою у XIII столітті, ні перед падінням Константинополя у руки османів (кульмінаційною подією був Флорентійський Собор 1438 року, який створив умови для Берестейської Унії 1596 року.). Це нерозуміння призвело до того, що в певний момент турки дійшли аж до Відня (у другій облозі Відня в 1683 році приймало участь українське Козацтво).

Часом виникає думка: чи дійде Західна Європа до повного розуміння необхідності захисту своїх кордонів? Ми, українці, є прикордонням, брамою, і з нами слід рахуватися. Бо якщо ні, цього разу московити дійдуть до Відня. І його будемо захоплювати насильно ми, малороси, з великоросами, якщо програємо цю війну. Наступною брамою Європи буде Польща, якщо вона вистоїть.

Західна Європа розвивається завдяки тому, що існують східноєвропейські країни-твердині, як Українська Держава, яка, дякувати Богові, ще стоїть. Вже огидно про це повторюватись на десятий рік війни.

Україна, на відміну від Московії, після падіння Константинополя, залишалася істинною захисницею всього слов’янства і східноєвропейської цивілізації, яка постійно захищалася від навали зі Сходу, з глибин Азії, таким чином захищаючи Західну Європу, яка змогла утвердитися на геополітичному рівні.

P.S.: Україна через це ігнорування стала країною багатостраждальних мучеників, інтелектуалів-мрійників, сміливих воїнів-характерників, хитророзумних ідеалістів-патротів, більшости яких зламані долі, але яких воля була завжди незламною. Тож не розчаровуймось, надіймось на Бога і трудімось на благо нашої Отчизни.
Арджуна - присутній!

На Куп‘янському напрямку загинув організаційний старшина Авангарду, бойовий товариш, вірний друг Сергій «Арджуна» Кальницький.

Сергій загинув рятуючи поранених побратимів. Останній бій він прийняв командуючи групою, яка штурмовала ворожі позиції під Кругляківкою.

Сергій був досвідченим, вмотивованим воїном та світлою людиною. В нього залишились дружина та донька.

Номер карти для допомоги родині:

4441 1144 5381 1331
Вєган, шо за бєспрєдєл?)))))

Але якщо анархісти готові воювати зі світом за свободу, солідарність та рівність в Богові Ісусі Христу, то в раю для них також з’явиться місце.
Але якщо без содомії, блуда та гендерних питань по зміні статі, бо там таке не вітається.

Тільки піст, тільки молитва, тільки хардкор!
Forwarded from VAGABUND
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Бути атеїстом - бути попсарем. Бути християнином - це андерграунд.
Forwarded from Журнал "БІСИ"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Коли закінчиться війна?, -
Питання немовляти.
Війна - не тільки там,
Де смерть.
Вона не має дати.
Це стан.
Душі або суспільства,
Зазвичай - все водночас.
Війна - не тільки вбивства.
Війна - також любов,
Бо там де є нещастя,
Там є беззаперечно Бог,
І Він стомивсь чекати,
коли ти це збагнеш.
Палка молитва
іноді не гірша за багнет.
Служити Богові, народові,
сім’ї, -
Це привілеї
людини вільної.
Так стань скоріше нею.
«Бо раб не зна, чого бажа господар,
Тепер вас кличу друзі», -
Тримай вервицю міцно,
Неначе ворога на мушці.
Я вірю, ти збагнеш,
якщо ти не воюєш - не живеш.

— Олексій Варламов
Forwarded from 
СОБОР - папка українських православних телеграм-каналів. Від статей до мемів, від мемів до товарів і звісток із фронту. Приєднуйтесь і пропонуйте кандидатів на поповнення списку.

https://www.group-telegram.com/addlist/dXBO7_rJqElkMDU6

https://www.group-telegram.com/addlist/dXBO7_rJqElkMDU6

https://www.group-telegram.com/addlist/dXBO7_rJqElkMDU6
Forwarded from Журнал "БІСИ"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/12/23 15:02:46
Back to Top
HTML Embed Code: