Telegram Group Search
Не вмієте розпізнавати маніпуляції та аб'юз? Ми вас навчимо! Запрошуємо на унікальний арттерапевтичний онлайн-захід

▪️ Що таке аб'юз і як йому протидіяти. Ігротерапія

Вміння розпізнавати спроби вчинити над вами емоційне насильство є практичною навичкою, яка вкрай необхідна в нашому суспільстві, щоб захистити себе від маніпуляцій з боку оточуючих, співробітників, роботодавців

Заняття проходитиме у формі гумористичної настільної гри "Аб'юзивний гарбуз" на онлайн-платформі https://tabletopia.com/. Де ми навчимося серйозним речам:

✔️ потренуємось озпізнавати види емоційного насильства (газлайтинг, пасивна агресія, тощо) в "токсичних фразах"
✔️ покращимо свої комунікативні навички та тактики захисту від емоційного насильства
✔️ повчимося захищати свої кордони в ігровій формі

Коли? 21.12 (субота). Ігрові групи проходитимуть о 13:00, 14:00.
🔸Долучитись
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Соціальний Рух - Львів
Майстер-клас з підтримки людини в стані психоемоційної фрустрації Інколи буває, комусь складно, і здається, що ви нічим не можете допомогти. Але маючи певні знання та навички, можна людину підтримати та розрадити. Не дати "впасти на емоційне дно" або простягнути…
Запис Майстер-класу з підтримки людини в стані психоемоційної фрустрації (точніше теоретичної його частини) вже на ютубі Соціального Руху.

З цього відео ви дізнаєтесь, як працює людська психіка в ситуації психологічної фрустрації та як надавати психологічну допомогу так, щоб не нашкодити людині
Соціальний Рух - Львів pinned «🗓 Розклад подій "Соціального Руху" на грудень 2024 ㅤ 🚩КИЇВ 🚩 15 грудня, 17:00 (неділя) — лекція «Витоки патріархату з еволюційної точки зору (фінальна частина)» від фем-активістки і біотехнологині Аліни Іванісової. ➡️ Зареєструватись. 28 грудня, 18:00 (субота)…»
Соціальний Рух - Львів
Не вмієте розпізнавати маніпуляції та аб'юз? Ми вас навчимо! Запрошуємо на унікальний арттерапевтичний онлайн-захід ▪️ Що таке аб'юз і як йому протидіяти. Ігротерапія Вміння розпізнавати спроби вчинити над вами емоційне насильство є практичною навичкою,…
▪️ Що таке аб'юз і як йому протидіяти. Ігротерапія відбудеться вже завтра!

Хто хоче підтягнути скіли розпізнавання різних видів маніпуляцій та емоційного насильства та протидії їм в форматі настільної гри онлайн, реєструйтеся — і на 13:00, і на 14:00 є місця!

Заняття проводжу я, Дарія Селищева, координаторка Львівського осередку СоцРуху, психологиня, арттерапевтка, ігроробниця😄

🔸Долучитись

А ще завтра буде інша подія, чекайте на оголошення!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🎮🔍 Запрошуємо всіх охочих отримати навички ігротворення!

Вже менші ніж через годину почнеться лекція активіста "Соціального Руху" та розробника ігор Валерія Петрова!
На вас чекає: 
- Лекція про процес створення ігор 🛠 
- Практичні вправи на створення ігор 🎲 
- Плейтест, де всі пограють у ігри один з одним 🧩

Разом будемо грати в унікальну настільну гру "Класова боротьба", яка дозволить взяти на себе ролі Робітників і Капіталістів, і поборотися за майбутнє нашого суспільства!

Не пропустіть нагоди дізнатися більше про вашу улюблену форму дозвілля і навчитися робити ігри про те, що цікаво вам!

📍 Місце: Кривий Ріг
🕒 Час: 14:00
Приєднуйтесь онлайн за посиланням: https://us06web.zoom.us/j/81596858039?pwd=uOk2ZmFCEamSMghYlZ6L0dobDpoPdR.1
​​⚡️ Вітаємо всіх причетних з Днем енергетика!

👷‍♂️Ця професія сьогодні як ніколи важлива, хоча й значною мірою небезпечна. Для «Соціального руху» енергетична галузь являє собою осердя суспільного добробуту, задля успішного функціонування якого держава повинна робити все залежне.

🫡Висловлюємо подяку за працю всіх, хто дає світло попри нещадні удари російських загарбників.

😡 Разом з тим нам боляче дивитися, як люди, що працювали у цій галузі, сьогодні позбавляються захисту з вини неоліберальних політиків. Назви таких підприємств, як «Укренерго», «Харківобленерго», «Херсонобленерго», «Сумиобленерго» фігурують у контексті судових справ, де держава не виплатила кошти за шкоду працівникам критичної інфраструктури згідно Закону 2980.

🤝 «Соціальний рух» надаватиме правову допомогу працівникам енергетичної сфери і робитиме все можливе, щоб ця сфера зайняла чільне місце в політиці держави.

🏭 Енергетична галузь - це основа нашої незалежності, тому вона має бути повністю усупільнена й позбавлена впливу олігархів. Тоді як винагорода й соціальний захист працюючих у цій галузі та їх родин повинні бути адекватними ролі, яку вони відіграють в зміцненні оборони України.
🌟Арт-підсумки року🌟

Пропонуємо сьогодні ввечері творчо підсумувати рік. Зараз відбувається передноворічне оживлення неоліберальної теми з досягненнями — але ні, ми не про це. Ми будемо створювати невеличкі пам'ятні артефакти для минулих 12 місяців. Це про творчість, пам'ять і увагу до ніжного, вразливого виміру існування.

🌕 Разом у творчій формі осмислимо головні події року, виразимо свої емоції через кольори й форми, побачимо свою силу навіть у складних історіях, та знайдемо натхнення зустріти майбутній рік.

🗒 На заняття мати: ручку, папір, і щось, чим можна малювати. В ідеалі (але не обов'язково) — клей, ножиці і старі журнали з картинками.

💕 Не потрібні художні навички — лише бажання творити й рефлексувати своє життя через творчість!
До зустрічі💛

Коли: 19:00, 29.12
Де:
зум-посилання на зустріч

💡 Подію організовує ГО «Соціальний рух» за сприяння Danish Institute for Parties and Democracy (DIPD).
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🏗Незаконна забудова в околицях культурного ареалу Ужгороду

💢В околицях історичної частини Ужгороду триває несанкціоноване будівництво 13-ти поверхового житлового комплексу «Royal Park». Будівельні роботи проходять на Студентській набережній, одразу поруч з відомими чехословацькими будівлями, які так люблять ужгородці. Будівництво веде товариство з обмеженою відповідальністю «ПОДІЛЛЯ-ТРАНС».

🔍Журналісти з «Офісу Перетворень» підготували матеріали, які доводять незаконність забудови.
1️⃣ Будівництво проходить в зоні регулювання забудови І-ї категорії в межах історичного ареалу міста, а також в зоні охорони культурного археологічного шару ІІ-ї категорії. Тобто, в зоні суворого регулювання. Проте в документі, підготовленим археологами в 2013 році, не було зазначено обмежень щодо висоти будівлі в цій категорії. Користуючись цією прогалиною, Закарпатська ОВА, представники якої майже одностайно проголосували за будівництво, виправдовує його законність;
2️⃣ Будівля порушує естетичну цілісність архітектурного ансамблю набережної Незалежності. Більшість будівель на ній були побудовані в стилі модернізму за часів Чехословацької республіки, коли місто отримало свій історичний архітектурний вигляд;
3️⃣ Будівництво почалося без погодження з боку Міністерства Культури, і продовжується не зважаючи на пряму заборону з боку уряду.

Детальніше ознайомитися з матеріалами журналістського розслідування можна тут.

Не чекаючи справедливості від влади міста, ужгородці почали самостійно збирати підписи під зверненням до Мінкульту з проханням зупинити забудову. На сьогодні вже зібрано 1700 підписів.

📣"Соціальний Рух" закликає приєднуватись до боротьби ужгородців за збереження історичного вигляду свого міста. Просимо жителів міста Ужгород залишити електронний підпис під зверненням, поширюйте цю новину в своїх соціальних мережах! Тільки разом ми зможемо захистити історичну спадщину України від свавілля забудовників, орієнтованих на прибуток.
Читацький клуб пропонує розібратися у структурних проблемах нашого суспільства, а також в ідеях, які дозволяють його змінювати.

Аргументовано критикувати капіталізм нам допоможуть провідні мислителі лівої думки, такі як Славой Жижек, Луї Альтюссер та інші. Читатимемо статті, які перекладені на українську, зокрема в журналі "Спільне".

🗓 Збори клубу будуть проходити щотижня у Львові в неділю о 17:00.

Запрошуємо долучитися всіх, хто готовий відкривати для себе нові інтелектуальні горизонти та спільно шукати відповіді на актуальні питання суспільного розвитку.

Зареєструватися на читацький клуб!
Запрошуємо всіх бажаючих навчитись в'язати гачком у приємній компанії.

В'язання — давнє і недооцінене мистецтво. Оскільки історично ним займались жінки, загальна (чоловіча) публіка на нього не зважала. А марно, під час воєн жінки використовували в'язаний одяг щоб передавати зашифровані повідомлення. Також за допомогою схожих кодів у в'язаних речах жінки часто спілкувались між собою потайки від чоловіків. Але це тільки приказка. Більше про це розкаже ведучий на занятті.

Окрім способу протидії патріархату в'язання — це приємне хобі, що розвиває моторику та знімає стрес. Воно підходить для людей будь-яких гендерних ідентичностей. На зустрічі Арсон пояснить базу в'язання і, якщо дозволить час, під кінець ви матимете свого в'язаного котика, щоб забрати додому.

Кількість місць обмежена.

Коли: 18.01, 15:00
Де: Локація на Площі Ринок.
Зареєструватись
​​🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 ХОЧЕШ РОЗМОВЛЯТИ АНГЛІЙСЬКОЮ ПРО ПОЛІТИКУ?

✊🏻 Боротьба з російським імперіалізмом та за кращі матеріальні умови в Україні вимагає пошуку товаришів за кордоном. Кожному з нас потрібно вчити та відточувати свої знання в іноземних мовах, тому «Соціальний рух» запускає політичний розмовний клуб з англійської мови у Львові авторства нашого лектора, активіста-міжнародника та чинного члена Ради ГО «Соціальний Рух» - Павла «Кортекса» Брижатого.

🗣 Сам розмовний клуб не є банальним. Протягом заняття будуть обговорюватися нагальні політичні питання разом з людьми, які творять прогресивну й соціальну Україну зараз. Також плануються зустрічі з нашими іноземними товаришами, які відстоюють інтереси робітників України в світі, як-от Гові Гокінс з США, який був у Львові.

📝 Зареєструватися на заняття і/або розмовний клуб.
Перемога громади Дрогобича: уряд передумав приватизувати місцевий сільзавод

7 січня пресс-служба Дрогобицької міськради повідомила, що Фонд державного майна тимчасово зупинив процес приватизації Дрогобицького солевиварювального заводу - єдиного українського підприємства, що виробляє сіль в Україні. В вересні 2024 року уряд намагався приватизувати підприємство, проти чого виступила місцева громада, для якої це не лише питання збереження робочих місць, але і архітектурної спадщини: фабрика була заснована ще у 1250 році. Для того, щоб звернути увагу на загрозу приватизації, місто організувало фестиваль на території заводу.

Зараз міська влада, за словами очільника міста, напрацьовує механізм щоб добитись передачі підприємства у комунальну власність.

Зупинка процесу приватизації Дрогобицького солевиварювального заводу - унікальна ситуація, враховуючи масштабну приватизацію суспільної власності в Україні, через що скорочується потенціал для розвитку соціальної інфраструктури та виробництва в регіонах. Тільки на Львівщині, в 2024 році, за даними Фонду державного майна, уряд розпродав майно на суму близько 396 мільйонів гривень (з яких до бюджети громад отримали всього 66). Зокрема, 8 січня, в Березне, на Рівненщині, з молотка продали ветеринарну лабораторію медицини.

Активна громада Дрогобича - це приклад для всіх інших спільнот, що можлива успішна боротьба за економічну спроможність та культурну спадщину.
Читайте у статті від "Хмарочосу" інтерв'ю нашого активіста Валерія!

В інтерв'ю Валерій ділиться особистою історією пошуку житла у Львові на початку повномасштабного вторгнення, а також розповідає про упередження та дискримінацію, з якими стикаються орендарі-ВПО, проблеми ринку оренди житла в Україні та, врешті-решт, усвідомлення необхідності об’єднуватися в організацію, щоб захищати свої права.

Якщо ви маєте досвід, подібний до історії Валерія - пишіть нам і приєднуйтеся до Спілки!
Минулої суботи ми провели чудовий захід, де всі охочі могли навчитися основам цього давнього мистецтва. В'язання – це не лише приємне хобі, яке розвиває моторику та знімає стрес, але й спосіб самовираження та навіть спротиву патріархату.

На нашій зустрічі Арсон-Вогнян розповів про історію в'язання, його використання для передачі зашифрованих повідомлень. Учасники та учасниці (переважно ВПО) спробували основні прийоми в'язання.

Ця подія відбулася за підтримки Соціального Руху, який прагне не тільки об'єднати людей заради спільної боротьби за рівну Україну, а й створити безпечний простір для спілкування та рекреацій.

Ми плануємо й надалі проводити такі захопливі майстер-класи: наступна зустріч Клубу В'язання — 25 cічня (субота), о 15:00.
Приходьте навіть якщо не вмієте (якщо вмієте, теж приходьте)☺️

Зареєструватися на Клуб В'язання
«Фрілансер чи працівник? Особливості роботи дистанційно і за викликом» (ТРУДОБОРОНА 2.0)

🚩 ЛЕКТОРКА — кандидатка юридичних наук, доцентка, експертка з трудового права Світлана Кожушко.

📝 Гнучкість пропагується чинним неоліберальним урядом Дениса Шмигаля та його міністеркою економіки Юлією Свириденко, як спроба звільнити працівників від зайвої бюрократії Кодексу законів про працю України (КЗпП), заміна якого вкотре на порядку денному попри повномасштабну війну з імперіалістичною Російською Федерацією. Ба більше, в березні 2022 року, в розпал найбільшої війни в Європі з часів Другої світової війни тишком-нишком було прийнято Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», який ще більше пропонує гнучкості ціною прав та соціальних гарантій для знедолених через війну працівників.

👩‍🏫 Про всі ці підводні камені розповість лекторка курсу "ТРУДОБОРОНА 2.0", кандидатка юридичних наук та доцентка Світлана Кожушко. Зокрема, буде йти мова за дистанційних працівників (стаття 60-2 КЗпП), трудові договори з нефіксованим робочим часом (стаття 21-1 КЗпП), гіг-працівників (Закон України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні») фрілансерів, що працюють за цивільно-правовими договорами (Цивільний кодекс України) та міжнародні тренди в регулюванні дистанційної, платформної та цифрової зайнятості на підставі директив ЄС.

🔸 Коли: 1 лютого 2025 року
🔸 О котрій: 16:00
🔸 Де: Офіс ГО "Соціальний Рух" у місті Львів + онлайн

Зареєструватися
📖 На зборах Лівого читацького клубу в неділю ми читали уривок зі статті французького філософа Луї Альтюссера "Ідеологія та державні ідеологічні апарати".

Текст видався досить складним у розумінні через філософську термінологію та специфічний стиль викладення, тому більшу частину обговорення ми присвятили роз'ясненню ключових понять, таких як марксистська теорія держави, ідеологія, виробничі відносини, тощо. Одно з головних питань стосувалось того, що ж таке державні ідеологічні апарати, чим вони відрізняються від репресивних апаратів та як зрозуміти, що є ідеологічним апаратом, а що - ні?

Один з висновків, до якого ми дійшли під час обговорення - що Альтюссер розуміє під державними ідеологічними апаратами такі інституції, які у своєму функціонуванні працюють на відтворення існуючих виробничих відносин капіталізму. Навіть якщо назовні ці інституції ворогують між собою та не є підконтрольні державі, їх функціональна спорідненість дозволяє Альтюссеру зробити висновок, що вони все ж таки працюють у спільному полі і на єдину ціль - збереження панування капіталістичного класу, вираженням якого є існування сучасної буржуазно-демократичної держави.

На завершення ми спробували відповісти на питання, чому для Альтюссера таку важливу роль серед всіх державних ідеологічних апаратів відіграє саме школа. Також кожен і кожна з нас спробували застосувати поняття Альтюссера для аналізу власного досвіду. Ми ділилися історіями про те, як нас формували (і продовжують формувати) сім'я, школа, інтернет, індустрія розваг, тощо.

Дві години обговорення пробігли дуже швидко, залишивши, як завжди, більше запитань, ніж остаточних відповідей. Але завдяки обміну думками та дискусії ми навчились краще зрозуміти текст автора і аналізувати власний досвід використовуючі філософські марксистські поняття.

Зареєструватися на читацький клуб!
2025/02/25 22:42:56
Back to Top
HTML Embed Code: