Telegram Group Search
Одноповерховий будиночок, один із найстаріших на вулиці, "Ковальська" знесла, аби побудувати бізнес-центр "Нуво" 🏗️ Ми створили петицію за створення на цій ділянці скверу для киян. На жаль, вона не набрала необхідної кількості голосів. Проте за рік після самовільного знесення тут без жодної допомоги вже виросли пишні деревця 🌳

Приходьте на суд і беріть із собою друзів! Присутність громади допомагає суддям виносити справедливі рішення 👩‍⚖️

🗓️ 11 листопада 10:45
Шевченківський районний суд
Дегтярівська, 31а
Суддя Пономаренко, кабінет 701
‼️Важливо мати при собі документ, що посвідчує особу (або Дію).
🚙 Паркінг на Пейзажній алеї: необхідність чи загроза для історії?

21 листопада Київрада розгляне проєкт Детального плану території, що включає будівництво паркінгу на 320 машиномісць у межах Киянівського провулку. Паркінг матиме також функції протирадіаційного укриття. Готуватися до будівництва почали ще у 2022 році — Департамент територіального контролю почав демонтаж боксів гаражного кооперативу. Консультативна рада Департаменту охорони культспадщини висловила одноголосну підтримку новому паркінгу в жовтні 2024.

Що не так?

>>>
Будівництво заплановане в зоні декількох пам'яток:
🔸 Памʼятки археології національного значення "Культурний шар міста Ярослава"
🔸 Памʼятки археології місцевого значення "Копирів кінець"
🔸Памʼятки археології місцевого значення "Поселення та могильник на горі Дитинка"
🔸Памʼятки історії та ландшафту "Історичний ландшафт київських гір"

Під загрозою опиняється важлива спадщина часів Київської Русі, яка може бути зруйнована через будівельні роботи, зокрема встановлення бетонних конструкцій. Крім того, памʼятки археології можуть перебувати лише в державній власності.

Чи виправдані витрати?
Орієнтовна вартість будівництва — 225 млн грн. Ймовірно, коштом бюджету. Для прикладу, нещодавній паркінг біля зоопарку вже має проблему з наповнюваністю — він заповнений менш ніж наполовину. Під час повномасштабного вторгнення такі витрати здаються особливо недоречними.

>>>
‼️ Тож захистімо Пейзажну алею!
Завтра, 13 листопада, проєкт паркінгу розглядатиме комісія з питань архітектури КМР, за головування сумнозвісного Михайла Терентьєва. Якщо проєкт погодять, його винесуть на голосування в Київраду.

Тож ширмо інформацію - розголос вже не раз допомагав зняти зашкварні питання з розгляду 📣
🤦 Які ще зашквари будуть тягти сьогодні на земельній комісії Київради?

❗️На бульварно Кудрявській, 29б земельну ділянку під житловим флігелем кінця 19 ст. (памʼятка архітектури та будівництва) передають з призначенням: житлової та громадської забудови. Нагадаємо: єдиним дозволеним видом робіт на пам'ятках є реставрація. Точно не знос.

>>>
❗️Земельну ділянку за адресою Сошенка, 33 розділять і дадуть призначення для будівництва та експлуатації житлових будинків з вбудованими творчими майстернями та підземним паркінгом. На цій ділянці розміщені майстерні спілки художників та аспірантські майстерні Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Вся інша територія є зеленою зоною. На цю територію забудовники чинять замах не вперше. Проєкт рішення суперечить Генеральному плану та рішенню Верховного суду. 

>>>
‼️На Притисько-Микільській, 5, одній з найтихіших вуличок Подолу, земельну ділянку під будинком війта Рибальського, збудованого у першій половині 18 ст, передають для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, повʼязаної з отриманням прибутку). Тут також завбачливо забули зазначити про памʼяткоохоронні обмеження, такі як статус памʼятки, знаходження у охоронних зонах і т.д.

Засідання відбудеться сьогодні об 11:00. На YouTube каналі Київради можна буде переглянути трансляцію.
Проєкти рішень 👆
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🙋 Що вчора наголосувала земельна комісія в Київраді?

Депутати внесли і одразу підтримали два важливих для мешканців Києва питання:

🏞️ Забудова Екопареу Осокорки - рекомендували подовжити договір оренди забудовнику Stolitsa Group, попри рішення Верховного суду... бо представник забудовника показав голові земкомісії якісь документи з телефона 🤯
Також підтримали будівництво підземного паркінгу на Пейзажній алеї. Троє депутатів брали слово, аби пояснити абсурдність і шкоду цього проекту, однак голова земкомісії назвав їхні виступи "неконструктивною критикою"

👏 За ці рішення "дякуємо" в першу чергу голові земельної комісії Михайлу Терентьєву, який неодноразово виносив на розгляд скандальні проєкти попри зауваження адекватних депутатів. До речі, у Державному бюро розслідувань у провадженні перебуває кримінальна справа щодо вчинення злочину службовими, посадовими особами (Терентьєвим М. О.). Але чомусь він досі головує у земкомісії.

>>>
Окрім того, було підтримано такі проєкти:

🏠 На Притисько-Микільській, 5 земельну ділянку під одноповерховою історичною будівлею, що належить Фролівському монастирю, рекомендовано передати для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, повʼязаної з отриманням прибутку).

🏠 Підтримали передачу ділянки на Бульварно-Кудрявській, 29б під житловим флігелем кінця 19 ст. (памʼятка архітектури та будівництва) з призначенням: для житлової та громадської забудови. Нагадаємо: єдиним дозволеним видом робіт на пам'ятках є реставрація.

‼️ Нагадаємо: проєкти розглядала земкомісія, тобто їх ще виноситимуть на голосування в Київраді. До того часу розголос допоможе зменшити ймовірність, що ці проєкти все ж ухвалять.
🧑‍⚖️ Завтра суд щодо забудови Китаєва!

🔎 21 лютого 2024 Господарський суд м. Києва передав під забудову ділянки, що межують з пам'яткою археології національного значення. Оскільки межі пам'ятки визначені досить умовно, її частини заходять на прилеглі ділянки. Та, про яку йде мова, має археологічний комплекс із залишків давньоруської фортеці, курганного могильника, печер та поселення. Найдавніші знахідки на території датують ранньозалізним віком. І зараз багато майбутніх - під загрозою.

>>>
💪 Громада домоглася того, що суд призначив комплексну експертизу спірних ділянок (зокрема історико-археологічну), яка б довела, що вони містять пам’ятку археології. А відтак, вона має перебувати у державній власності і не може бути забудована.

Аби не допустити цього, забудовник намагається змінити комплексне дослідження залишивши виключно земельну (про межі ділянок) експертизу  - більш вигідну йому. Ми не маємо цього допустити! Тим паче, що забудовник ділянок - Ігор Ніконов почав зараз потужну піар-кампанію спрямовану проти активістів, які захищають памʼятку 😡

📅  19 листопада 13:45
📍Північний апеляційний господарський суд м. Києва (вул. Шолуденка, 1а)
#️⃣ Зал судових засідань 2, перший поверх 🧑‍⚖️ А. І. Тищенко
‼️Важливо мати при собі документ, що посвідчує особу (або Дію).
Нам і громаді Китаєва потрібна ваша підтримка. Чекатимемо на вас! 🙌
Сезон судів продовжується🍁

Завтра судовий розгляд справи по Рейтарській, 37, де громада вимагає відновлення брутально зруйнованої забудовником пам'ятки. Так, це та сама історія з забудовником «НЕСТ» та будинком на Рейтарській, яка тягнеться досі. Завтра буде розгляд справи по суті та можливе винесення рішення, тож присутність небайдужої громади дуже потрібна.
Приходьте підтримати та відстояти своє право на історичну спадщину!

📅 20 листопада ⌚️09:30
📍Шевченківській районний суд м. Києва (вул. Дегтяріаська, 31а)
#️⃣ кабінет 301
👨🏻‍⚖️ суддя: Савицький О.А.
‼️Важливо мати при собі документ, що посвідчує особу (або Дію).
‼️ Завтра чергова сесія Київради на якій депутати спробують протягнути найзашкварніші проєкти рішень. Так, ми постійно пишемо, що вони найзашкварніші. І від сесії до сесії нас не перестає вражати рівень цинізму, з яким депутати протягують рішення, які знищують історичну та культурну спадщину Києва форсованими темпами.

🚘 Паркінг на Пейзажній алеї, провулок Киянівський.
Чому гіршого місця для паркінгу важко собі уявити:
- Памʼятка археології національного значення;
- Поселення та могильник на горі Дитинка - памʼятка археології місцевого значення ;
⁃ Культурний шар Копирева кінця Х-ХІІІ ст., памʼятка археології місцевого значення ;
⁃ Зона візуального впливу памʼятки «Андріївська церква»;
⁃ ДІАЗ «Стародавній Київ».
- памʼятка історії та ландшафту «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро»
Більш охоронюваних зон як з точки зору природи, так і культурної спадщини - годі й шукати. Нове будівництво тут взагалі заборонено. А паркінг ще й спотворить краєвиди.

⬇️⬇️⬇️
⬆️⬆️⬆️

🛸 Передача під забудову земельної ділянки, де знаходиться «Тарілка» Флоріана Юр’єва, на території ТРЦ Оушен Молл, по вулиці Антоновича, 180, Товариству з обмеженою відповідальністю «ПРОСПЕКТ». Будь-які будівельні роботи заборонені в межах цієї пам’ятки архітектури, будь-яка діяльність навколо неї негативно вплине на її стан. Проект рішення не має погодження органу охорони культурної спадщини - Департаменту охорони кльтурної спадщини КМДА, попри те, що будівництво відбувається в охоронній зоні памʼятки.

⬇️⬇️⬇️
2024/12/04 21:58:36
Back to Top
HTML Embed Code: