3. Ширин шаҳри – 19,4 минг киши
4. Қоровулбозор тумани – 20,3 минг киши
5. Бўзатов тумани – 21,9 минг киши
2025 йилнинг 1 январь ҳолатига республикадаги доимий аҳоли сони 37,5 млн кишини ташкил этган.
🧹Сурхондарёда супургилар дастагидан 612 кг. “гашиш” топилди
“Айритом” божхона постида мамлакатдан транзит орқали ўтиши керак бўлган 13,5 тонна ёки 22 500 дона супурги ортилган юк машинаси текширилган.
Натижада 2986 та супургининг дастагига скотч билан ўралган “гашиш” яширилгани аниқланди. Жами топилган наркотикнинг қора бозорлардаги нархи тахминан $16,5 млн.дан ошади.
Ҳозирда ҳолат юзасидан терговга қадар текширув ҳаракатлари давом эттирилмоқда.
Sputnik Uzbekistan | Янгиликлар
Мадинадан Наманганга учган самолёт мажбуран Фарғонага қўнди Бунга Наманган аэропортида туман тушгани сабаб бўлди. “Centrum Air” авиакомпаниясининг MFX3338 рейси маҳаллий вақт билан соат 7:53 да Фарғонага қўнди. ✅Sputnik канали👉 кирилл 👉 lotin
Айрим жойларда қор қопламининг баландлиги бир неча метрга етади, дея хабар беради маҳаллий ОАВ.
Мамлакатда юзлаб рейслар бекор қилинган, айрим автобус ва поезд йўналишларида ҳаракат тўхтатилган, 370 га яқин мактаб ёпилган.
Фарғонада Тожикистон ва Қирғизистондан олиб келинган наркотиклар мусодара қилинди
ДХХ фош қилган 4 ҳолатда 8 киши жами 7,9 кг “гашиш” ва 976 гр. “опий” билан ушланган.
Ҳозирда қўлга олинган шахсларга нисбатан Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят ишлари қўзғатилган.
Бугун соат 11:26 да “ГАЗЛИ” МГҚБнинг диаметри 1020 мм бўлган 26 кг. босим остидаги “Бухоро-Урал” МГҚнинг 106 км.да авария содир бўлган.
Тезкор ҳаракатлар натижасида соат 11:30 да муруватлар ёпилган, қолдиқ газлар эса чиқиб кетган. Ҳозирда авария тўлиқ бартараф этилди, деб хабар берди вилоят ФВБ.
Таъкидланишича, авария аҳоли пунктидан узоқда (энг яқин аҳоли пунктигача 40 км.) юз берган. Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олган ва ҳалок бўлганлар йўқ.