Telegram Group Search
💀 Як Coca-Cola вбиває корінних Мексики

🏭 Це історія про те, як Система привласнює твої ресурси, робить із них отруту та, промивши твої мізки, продає її тобі.

🇲🇽 Жителі мексиканського міста
Сан-Крістобаль-де-лас-Касас мають проблеми з доступом до питної води. Місто розташоване в штаті Чіапас (до речі, самому серці сапатистського руху), територія якого зветься Землею Джерел. Проте, через колонізацію і подальшу урбанізацію (яку звуть «rapid urbanization» — протиставляючи "повільній" європейській урбанізації, наче та екологічного колапсу не створювала) ці джерела стали занадто брудними, щоб з них пити. Тож єдиним джерелом питної води лишилися підземні резервуари.

💧 Але вода з колодязів теж зникає. Все тому, що останні 30 років біля Сан-Крістобаль-де-лас-Касас працює завод із розливу Coca-Cola. Він видобуває з місцевого підземного резервуару мільйон літрів води в день. Це при тому, що у жителів міста вода в крані буває, в кращому випадку, раз на тиждень.

🧑🏽‍🌾 Тамошні корінні — народи мая — вживають найбільшу кількість газованих напоїв на душу населення у світі — трохи більше двох літрів на день. Така кількість солодкої води призводить до жахливих наслідків для здоров'я. Особливо для здоров'я корінних, чиї організми не мали часу на адаптацію до такої кількості цукру. Серцева та ниркова недостатності, діабет, цироз печінки — найпоширеніші причини смерті в штаті Чіапас. І всі ці хвороби пов'язані з надмірним вживанням цукру. На жаль, кількість смертей від цих хвороб тільки зростає. Чудовий фоторепортаж про життя корінних людей в умовах сучасності — тут.

🥤 Але чому корінні п'ють колу?
Корпорації при правильному підході можуть продати людям що завгодно. Тож кілька десятків років маркетингу — білборди з місцевою мовою та вбранням, яскрава реклама про дружбу всіх народів завдяки колі; а також відсутність чистої небутильованої води (ціни на воду у пляшках співпадають з цінами на колу) — і люди підсіли на цю солодку голку. Підсіли так, що тепер колу використовують навіть у традиційних ритуалах із повернення здоров'я (тут Колі ще зіграла на руку заборона традиційних алкогольних напоїв католицькою церквою). Було б смішно, якби не так сумно.

🗣 Місцеві активісти намагаються щось змінити і досі виходять на протести проти промислового видобутку води. Та поки, на жаль, це не приносить результату. Люди Коли мають тісні зв'язки з мексиканською владою: президент Мексики у 2000-2006 роках Вінсенте Фокс до обрання працював CEO Coca-Cola México, а гроші, які компанія сплачує за викачку води, йдуть не місцевій владі, а напряму державі.
Більш докладно про ці корупційні зв'язки можна дізнатися у відео.

📍 Та до чого це ми?
Міжнародні корпорації, що виростили на своїх продуктах не одне покоління людей, можуть здаватись непорушними. Наче якщо Кола існувала до твого народження, то існуватиме і після смерті твоїх праонуків.
🎯 Але насправді Coca-Cola має ті самі слабкі місця, що й IKEA чи Shell — це місця видобутку та обробки ресурсів. Заводи Коли стоять не на Марсі, й воду компанія видобуває не з галактичних туманностей. І спроби корпорацій віджати ресурси, які належали місцевим спільнотам, часто призводять до гуртування людей перед спільною проблемою. А наскільки ефективним вийде це протистояння — залежить вже від його учасників. Боротьба триває.

🍭 Ну і, очевидно, цукрова залежність — це не дуже добре. Ми еволюціонували так, що вода нам життєво необхідна, а солоденьке робить приємно та підвищує настрій. Тож промисловість легко ловить людинку на гачок цукрової залежності.
😋 Але альтернативи є!
Як "місцеві" — узвар, трав'яні чаї та кваси, так і більш екзотичні: комбуча, тібікос, імбирний ель (у яких цукор розкладається під час ферментації).
🍍 І як в контексті Мексики не згадати традиційний ферментовани напій — тапаче. Для приготування якого треба лише шкірка ананасу, цукор, вода, спеції на смак і декілька днів терпіння. Ще один традиційний напій, pozol, взагалі не потребує зовнішнього цукру, бо готується з кукурудзи! 🌽

Тож чини опір споживацтву — задовільняй свої потреби смачненьких напоїв самостійно 😋

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Терміновість відчувається лише з перспективи жертви. Веганство НЕ про їжу, моду, клімат, людей чи стиль життя. Веганство — це принцип, згідно з яким людина має жити без експлуатації тварин. Йдеться про те, аби скасувати стосунки пан-раб між людиною і тваринами. Ніхто не повинен бути товаром, ресурсом чи засобом для інших. Перестань експлуатувати тварин. Доєднуйся до веганського руху.

#доєднуйся_до_веганського_руху
🙅 Відмовся від кешування!

🐉 Всесвітній Левіафан зв'язку опутав нас своїми коаксіальними, витими та оптоволоконними щупальцями.
🛜 Знедавна крізь нас щосекунди проходять і невидимі нитки цих пут: стільниковий та супутниковий зв'язки, WiFi...
👁 У містах вже неможливо сховатись від погляду мережевого монстра. Також і в селах він знайде тебе, щоб вручити тобі чарівне сповіщення. Навіть у горах заходу та степах півдня складно сховатись від нього.

📵 Проте є ще місця, де око Левіафана втрачає тебе зі свого пильнування. Місця, вільні від ультракоротких хвиль та кабелів зв'язку.
🥚 Але і тут Левіафан знайшов рішення! Завантаживши його ікру собі в телефон чи ноутбук, всього-лише варто відкрити кешовані зародки — і ось, цей жаданий контент вже біля тебе, куди б тебе не занесло.
😵‍💫 Подкасти, музика, фільми, ігри — весь той медіа-контент, що забирає твої ментальні ресурси від роздумів над власним досвідом та формуванням унікальних думок, підсаджуючи на споживання готового контенту, тепер завжди поруч із тобою.

Кешування — завантаження готового контенту у власний офлайн — це Троянський кінь Левіафана, що просочується вглиб у внутрішній простір особи. Позбався кешування, і тебе стане більше!

ПЛЕМ’Я  🔥🐒
Все, що нині відбувається — замерзне й заціпеніє у вихорах життя, розкладеться та розчиниться у плині часу, сховається під шаром буденності наступних поколінь.

Як нам маловідомі проблеми когось із наших предків у 1724-му, так і наші нащадки із 2324-го згадуватимуть цей час лише як чергову страшну сторінку цієї товстенної книги — історії "цивілізованого світу". Можливо, до них дійдуть міфи та чутки про найвеличніші із наших битв, приказки про атомний вогонь та спроби умиротворити чортів — але не факти, не імена та не настрої.

Подробиці розвіються, і через тисячоліття люди пам'ятатимуть не цю тотальну хтонь, а міфи про неможливе та надлюдське у ці темні часи.

Бо так і має бути 😌

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
🗞 Нарешті новини, на які ми заслуговуємо!

4 грудня в Нью-Йорку застрелили Браяна Томпсона — CEO UnitedHealthcare, найбільшої компанії з медичного страхування США.
На гільзах, що лишилися на місці події, було написано: «delay», «deny», «depose». Це відсилка на фразу «delay, deny, defend» («затримуй, заперечуй, захищай») — популярну стратегію відмов клієнтам в позовах щодо компенсації виплат. «Depose» перекладається як «повалюй». Це означає, що вбивство було політично та ідеологічно вмотивованим, через що і набуло розголосу.
🔍 Гендиректор неймовірно дорогої корпорації, рішуче вбитий під камерами в мільйонному місті, та розшук вбивці, що тривав 6 днів, вже ввели цей напад в історію!

🏢 Трохи про UnitedHealthcare.
Міжнаціональна компанія із медичного страхування, найбільша в США страхова компанія. Зростаючи, все ближче підбирається до монополізації сфери.
📍 У липні цього року більше сотні людей зібралися під офісом UnitedHealthcare у Міннесоті, протестуючи проти політики компанії та відмов у задоволенні вимог клієнтів. Компанія має право перевіряти інформацію про лікування пацієнтів, перш ніж вирішувати, чи платити їм. За блокування проїзду було затримано 11 людей. Всі протестувальники були клієнтами компанії, які захищали свої права.
🤖 Минулого року на UnitedHealthcare подали до суду родичі померлих клієнтів: вони стверджують, що компанія використовує ШІ, щоб відмовляти у виплатах. Мовляв, алгоритми (зламані, на їхню думку) не погоджуються із лікуванням, які призначають лікарі, і це дає UnitedHealthcare привід не виплачувати страховку. Для розуміння масштабів: у сфері є приклади того, як ШІ-алгоритмізація за 2 місяці відхиляє 300,000 заявок!
💸 У розслідуванні Сенату США стверджується, що UnitedHealthcare втричі частіше за інші фірми відхиляла вимоги клієнтів на дороге лікування, збільшуючи прибуток, і це — наслідок автоматизації: машини та алгоритми вирішували, які справи компанія не буде оплачувати та зможе виграти в суді, і вирішували дуже вдало. Загалом, про стандартну боротьбу компанії та клієнтів можна прочитати тут.
🔪 Навіть у соцмережах вбитого Браяна було багато повідомлень від розчарованих клієнтів, яким відмовляли у виплатах після важких хвороб. У компанії він працював із 2004-го, а гендиректором став у 2021-му. Погрози, пов'язані із роботою, він отримував неодноразово.

🫡 А що відомо про вбивцю?
Вчора у сусідньому штаті, Пенсильванії, поліція затримала чоловіка на ім'я Луїджі Манджоне. Його здав працівник МакДональдсу, що впізнав його по поліцейським фото. За словами мера Нью-Йорку, у затриманого виявили маску, кілька підроблених паспортів та вогнепальну зброю. Луїджі висунули обвинувачення.
💁‍♂️ Тож, Луїджі 26 років, він із заможної сім'ї, має гарну освіту — магістр інженерії комп'ютерних/інформаційних наук, із другою спеціальністю математика. Він активно подорожував (певний час прожив на Гаваях), вів соцмережі та займався спортом. Працював у сфері продажу авто, викладав, розробляв відеоігри. Та кілька місяців тому він закинув соцмережі та перестав спілкуватись із близькими та друзями. Його друзі із Гаваїв розповідають, що він повернувся до материкових Штатів після погіршення стану здоров'я, про це нижче.
👥 Після арешту, знайомі та друзі хором заявляють, що шоковані та не очікували такого від «класного та розумного хлопця». «Не думаю, що він божевільний, — каже колишній однокласник. — Сподіваюсь, він матиме шанс пояснити все, що трапилось, у відкритому суді».
🔫 При затримці мусора вилучили у Луїджі «ghost gun»пістолет, надрукований на 3D-принтері. Надрукованим був і глушник. Це також додали до звинувачень.

Найцікавіше далі, продовжуємо постом нижче 👇
Початок постом вище 👆

⁉️ Щодо
мотивації.
Луїджі із дитинства мав зміщення хребців, і стан сильно погіршив нещасний випадок під час занять серфінгом на початку 2022-го, після якого чоловік тиждень пробув у ліжку. Цього року він кидав другу рентгенівський знімок свого хребта із медичними гвинтами у ньому та писав на Reddit про операцію, що полегшила його симптоми, хоча й жалівся на постійний туман у голові та слабкість. Судячи з усього, це та політичні погляди Луїджі (антикорпоративні та антикапіталістичні) і підштовхнули його до вбивства гендиректора страхової компанії.
🗒 Зі слів мусорів, затриманий мав при собі невеличкий маніфест, що описує його світогляд, направлений проти корпоративної Америки. «Ці паразити заслуговують на це. Я вибачаюся за можливі чвари і травми, але це треба було зробити» — наводять цитати копи.
📗 Із цікавого для нас: Луїджі має сторінку на Goodreads, де цього року позитивно оцінював «Industrial Society and Its Future» Качинського, і написав відгук: «... коли всі інші форми комунікації не працюють, насилля необхідне для виживання. Вам можуть не подобатись його методи, але з його [Качинського] точки зору, це не тероризм — це війна та революція». Почитай повністю, класний відгук. До речі, там само, на Goodreads, Луїджі відмічав, що читав книги про хребет: про анатомію та як подолати хронічні болі.

🌈 Реакція в інтернетах та вплив.
Співчуття висловили UHC, урядовці та шокована сім'я Луїджі. Та, зненацька, багатьох американців не засмутила новина про вбивство. Хоча загиблий лишив по собі жінку та двох дітей, його професія та посада гостро вплинули на суспільну думку.
🥸 Ще до того, як Луїджі арештували, люди в мережі масово сподівались, що його не знайдуть: для багатьох він став народним героєм, тож люди не хотіли його арешту. У Нью-Йорку влаштувався конкурс двійників. І навіть спільноти TikTok та Reddit, які займаються пошуком злочинців по відкритим даним, всі як один відмовились братись за цей випадок саме через роботу жертви. Користувача Twitter, який теоретизував щодо маршруту вбивці та поділився інформацією з поліцією, почали травити як "пацюка".
👍 У некролозі компанії UHC прийшлося закрити коментарі, проте 122 тисячі реакцій, абсолютна більшість із яких «😆» — чудово демонструють ставлення читачів. Люди жартують, що вбивство Браяна Томпсона — не страховий випадок, та пародіюють довжелезні відписки страхових компаній. Про історії деяких жертв страхувальників, які тепер радіють від новини, можна почитати тут.
🫢 З іншого боку, деякі відомі люди непокояться... Дональд Трамп (молодший) закликав інтернет: «зроби свою справу і знайди цього хлопця». Бен Шапіро, на диво ще популярний коментатор, звинуватив якихось «ліваків» у радощах, назвав це «марксистською жорстокістю», зі страхом згадував «ліве насилля 1970-х», а пізніше заскиглив, що «неправильно стріляти у гендиректора страхової компанії, навіть якщо компанія вам не подобається» 🤭
🍔 Навіть заклади McDonald's у містечку Пенсильванії почали "нищити" негативними відгуками та оцінками — через працівника, який і викликав мусорів. У коментарях люди скаржаться на «щурів» у закладах: «від кухонних щурів вам стане зле, а ваша страховка цього не покриває». Поліція назвала працівника героєм та, ймовірно, виплатить йому $60,000 нагороди. Негативні відгуки сипались і на готель, у якому зупинявся Луїджі — бізнес співпрацює із поліцією. Ґуґл активно видаляє відгуки, яким менше тижня.
👀 За дивним співпадінням, інша страхова компанія передумала робити суворішою власну політику виплат по анестезії. Раніше вони вирішили, що не платитимуть пацієнтам, які надто довго перебували під наркозом під час процедур. Тепер вони стверджують, що їх не так зрозуміли, і вже розсилають по штатам сповіщення із конкретикою. Як вчасно!
👮 Поліція шт. Колорадо попереджає про можливих імітаторів, а у Чікаґо невідомі вивісили банер «Deny Defend Depose» та малюють графіті «kill your CEO»

💁‍♂️ Як казав один пост-мета-іронічний ютубер, «у нас лишилося ще років п'ять, поки вони не почнуть робити собі залізні черепа і завантажувати свою свідомість у мережу».
What time to be alive 🤯

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
❄️ Зимове Сонцестояння! 🌥

🫥 Зі старінням цьогорічного Сонця та зменшенням світлового дня ми теж впали у своєрідну сплячку.
🌑 На північному сході України тільки-но відступили завірюхи, але Місяць не показується вже третю ніч і темрява поглинає все навколо вже з середини дня. І це із навалом життєвих справ, про які ми писали раніше.
☀️ Тож ми неймовірно чекаємо на молоде Сонце, що своїм магічним сяйвом принесе нам наснаги та сил. А вони нам знадобляться, бо щось надто давно тут не було довжелезних перекладів ідеологічних текстів. А таких текстів у нас чимало 👀

🥶 Попереду — чергові часи темряви, але життя Світла все переборе, день за днем. Сьогодні ми перетнемо екватор довгих ночей, тож далі буде краще. Зі святом всіх 😌

🔥 Сонце згоріло, хай запалає нове Сонце! 🌞

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Ми пережили цю ніч 😌

🔥🐒
🔬 Науковий прогрес потребує жертв. І, разом із людьми, зазвичай цими жертвами стають наші брати і сестри по Землі — ті нелюдські тварини, які не створювали цивілізації, але відчувають її наслідки не менше за нас.

🙊 Та що у цій індустрію здатні викрити історії мавпочок? Деякі із них загинули у застінках лабораторій, інші — скористалися можливістю вирватись на волю, хоча б ненадовго.

Про тварин, активістів та індустрію — у статті:

👉 Мавпяча втеча! Як працює розведення лабораторних тварин для дослідів та як із цим борються? 👈

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
2025/01/01 20:02:02
Back to Top
HTML Embed Code: