Telegram Group Search
​​#чисте_місто

НАБУ і САП проводять масштабну операцію «Чисте місто» з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київській міській раді.

Тривають першочергові слідчі дії.

Деталі згодом.
#результати #викрито #підозра

Резонансні викриття НАБУ і САП у 2024 році. Частина третя
⚡️

Завершуємо підсумовувати резонансні корупційні злочини, викриті НАБУ і САП у 2024 році. Учасниками заключної вісімки кейсів є:

🔸 Голова Господарського суду Львівської області та двоє його спільників, викриті на вимаганні від представника приватної компанії неправомірної вигоди у розмірі 1 млн дол. США.

🔸 Міський голова на Закарпатті, який зловжив службовим становищем з метою продажу за заниженою у майже 9 разів вартістю земельної ділянки у центрі міста площею понад 3 га.

🔸 Екскерівник Державної міграційної служби України, учасник схеми заволодіння понад 88 млн грн на ремонті адмінбудівлі у Києві. Він став останньою ланкою вертикалі ексслужбовців ДМС, залучених у реалізацію схеми.

🔸 Лідер організованої групи, яка впродовж 2022-2024 рр. заподіяла 94,8 млн грн збитків Укрзалізниці при закупівлі трансформаторів за завищеними цінами. Йому також повідомили про підозру у заволодінні 117 млн грн при закупівлі кабелів.

🔸 Учасники схеми заволодіння 160 млн грн, виділеними на відновлення Харкова. Частина цих коштів у сумі 22 млн грн була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) та призначалися для розвитку міської інфраструктури.

🔸 Ексголова Дніпропетровської ОДА, викритий на масштабній оборудці у дорожній сфері, у результаті якої під час повномасштабного вторгнення рф державному бюджету заподіяно понад 286 млн грн збитків.

🔸 Учасники схеми на Чернівецькій митниці. Їхні дії з мінімізації митних платежів за схемою так званого «сірого» імпорту заподіяли державі майже 290 млн грн збитків.

🔸 Колишній в.п. Глави Адміністрації Президента України, ексдепутат, співорганізатор злочинної організації, яка заволоділа арештованими нафтопродуктами та через діяльність якої впродовж 2014-2018 рр. держава зазнала збитків на суму 967 млн грн.

Наші розслідування не зупиняються, і ми щодня докладаємо зусиль, аби відновити справедливість та довести, що для НАБУ і САП не існує недоторканних.

🔥 Більше про результати роботи НАБУ і САП розповімо зовсім скоро у звіті за ІІ півріччя 2024 року.
#викрито #підозра #чисте_місто

Земельна корупція в Київській міськраді: викрито злочинну організацію⚡️

НАБУ і САП провели масштабну операцію «Чисте місто» зі знищення корупції у земельній та бюджетній сфері Києва. Викрито та припинено діяльність злочинної організації на чолі з медійно-відомим колишнім депутатом Київської міської ради (далі – КМР).

Один з ключових напрямів діяльності – заволодіння цінною столичною землею під забудову та взяття під повний контроль процедури ухвалення місцевою владою рішень про надання прав на землю.

Серед підозрюваних:
- ексдепутат КМР, керівник злочинної організації;
- заступник голови Київської міської державної адміністрації (далі – КМДА);
- голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, чинні депутати КМР;
- перший заступник та заступник директора комунальних підприємств;
- четверо інших осіб.

У порядку ст. 208 КПК України затримано 7 учасників злочинної організації. Загалом про підозру повідомили 10 особам.

Схема полягала у пошуку перспективних земельних ділянок та реєстрації на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів.

Депутати КМР та посадовці КМДА, частина з яких входила до злочинної організації, а деякі перебували під її впливом, забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості.

Водночас ухвалення таких рішень перебувало під повним контролем учасників злочинної організації: «потрібні» особи отримували права на землю, а решта стикалась зі штучними перешкодами та мусила звертатись до учасників злочинної організації по допомогу.

Керівник злочинної організації мав значний вплив на процеси всередині КМР та КМДА, як-от дії посадовців, призначення на високі посади лояльних осіб, звільнення підконтрольних службовців, виділення бюджетних коштів в інтересах злочинної організації тощо. Він також підтримував зв’язки з широким колом впливових осіб, серед яких заступники голови КМДА, депутати, голова земельної комісії КМР та інші. Центр ухвалення рішень, зокрема у земельній сфері, перемістився з Хрещатика, 36 в іншу будівлю, де питання «вирішувались» за участю міських топпосадовців та інших впливових осіб.

Для приховування своєї діяльності учасники злочинної організації використовували спеціальні термінали мобільного зв’язку, псевдоніми, контрспостереження та інші дії, спрямовані на уникнення відповідальності, втім це не завадило детективам.

У результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн.

Водночас, завдяки своєчасним діям правоохоронних органів, вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.

Крім того, викрито спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство припинити законну діяльність з торгівлі та надання в оренду торговельних приміщень в одному з районів столиці з метою заволодіння для подальшої забудови земельної ділянки цього підприємства.

Також зафіксовано пропозицію неправомірної вигоди у розмірі 100 000 доларів США члену земельної комісії та депутатці Київської міської ради за зловживання нею своїми повноваженнями та впливом в інтересах злочинної організації.

Детальніше
#результати

Збитки та відшкодування📊

🔎 Збитки державі у кримінальних провадженнях НАБУ і САП вимірюються мільярдами гривень. Задача антикорупційних органів – якісно провести розслідування, довести провину корупціонера в суді та домогтися відшкодування завданих збитків.

У справах, скерованих до суду з обвинувальним актом у 2024 році, загальна сума встановлених збитків перевищила 26 млрд грн, з яких найбільше заподіяно у таких сферах:

🔋 енергетична – 21,7 млрд грн;

👥 соціальна – 2,03 млрд грн;

🛡 оборонна – 539,2 млн грн.

За минулий рік у справах (як тих, що у роботі, так і скерованих до суду) відшкодовано збитків на суму 823 млн грн.

Пред’явлено цивільні позови на суму 23,09 млрд грн.

⭐️ Забезпечення відшкодування корупціонерами збитків – задача із зірочкою, для розв’язання якої треба докласти неабияких зусиль. НАБУ і САП роблять це щодня.

🔥 Більше про результати роботи НАБУ і САП розповімо зовсім скоро у звіті за ІІ півріччя 2024 року.
Forwarded from САП
​​⚖️Тримання під вартою та застава: суд застосував запобіжний захід до заступника голови КМДА

07 лютого 2025 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував запобіжний захід до заступника голови Київської міської державної адміністрації, підозрюваного у справі щодо заволодіння столичною землею.

Суд частково задовольнив клопотання та застосував до вказаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 15 млн грн.

У разі внесення застави на особу будуть покладені відповідні процесуальні обовʼязки.

Деталі справи: https://cutt.ly/Le5AVqhi

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Forwarded from САП
​​❗️Запобіжні заходи підозрюваним у справі щодо заволодіння столичною землею

▫️
За клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 50 млн грн застави до члена постійної комісії Київської міськради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин – чинного депутата Київської міськради, підозрюваного у справі щодо заволодіння столичною землею.

▫️Слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід до ще одного депутата Київської міської ради – голови земельної комісії КМР, який за версією слідства приєднався до злочинної організації з мотивів особистого збагачення. За рішенням суду до нього застосовано тримання під вартою із можливістю внесення 20 млн грн застави.

▫️До заступника директора КП «Київблагоустрій» застосовано запобіжний захід у вигляді триманні під вартою з альтернативою внесення 7,5 млн грн.

▫️Також суд застосував запобіжні заходи до двох підозрюваних – пособників, один з яких обіймає посаду першого заступника начальника КП «Спец житло фонд», а інший відповідав за ведення бухгалтерії. Так суд застосував до осіб тримання під вартою з альтернативою внесення 4,5 млн грн та 8 млн грн відповідно.

▫️Та ще до одного підозрюваного – особисте зобовʼязання.

Деталі справи: https://cutt.ly/Le5AVqhi

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
​​Все, що ви могли пропустити за тиждень, в одному дописі — у дайджесті новин НАБУ. З 03 по 07 лютого 2025 року ми говорили про:

масштабну операцію «Чисте місто» з припинення діяльності злочинної організації на чолі з медійно-відомим колишнім депутатом Київської міської ради. Більше тут

відкриття матеріалів у справі злочинної організації, яка заволоділа арештованими нафтопродуктами на суму 817 млн грн. Більше тут

завершення розслідування стосовно начальника відділу Черкаської обласної прокуратури та громадянина, яких підозрюють в одержанні 41 тис. дол. США неправомірної вигоди. Більше тут

звернення НАБУ до Кабінету Міністрів України з пропозиціями, які допоможуть уникнути втрати дороговартісного державного майна, зокрема шахтного обладнання у прифронтових районах. Більше тут

резонансні викриття НАБУ і САП у 2024 році. Більше тут | тут | тут

збитки та відшкодування у справах НАБУ і САП у 2024 році. Більше тут

❗️До уваги представників медіа. Триває акредитація на пресбрифінг «Результати НАБУ і САП у ІІ півріччі 2024 року».

💼 Також нагадуємо, що в Бюро триває прийом документів на посади детективів та державних службовців.

#дайджест_новин
Запрошуємо до перегляду брифінгу щодо результатів діяльності НАБУ і САП у ІІ півріччі 2024 року⚡️

Про досягнення і виклики розповідають Директор НАБУ Семен Кривонос та Керівник САП Олександр Клименко.

📺 пряма трансляція: 🇺🇦 cutt.ly/Pe6cTpxX | 🇬🇧 cutt.ly/Re6cT2k4
​​#результати

346 нових справ, 65 підозрюваних, 54 засуджених: підсумки роботи НАБУ і САП у ІІ півріччі 2024 року
💪

🛡НАБУ і САП тримають активний темп протидії корупції на всіх рівнях. У другому півріччі 2024 року детективи та прокурори викрили низку резонансних схем у ключових державних сферах, серед яких енергетична та оборонна, а також хабарництво і незаконне збагачення.

💸 Заступника міністра енергетики викрили на одержанні хабаря за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання з прифронтового району. Такі «послуги» він оцінив у 500 тис. дол. США.

💡«Темну схему» намагались реалізувати в АТ «Харківобленерго». Члени організованої групи під час закупівлі енергетичного обладнання заволоділи 12,5 млн грн та планували заволодіти ще 120 млн грн, однак детективи «ввімкнули світло» і викрили злочин.

🛞Керівникам двох структурних підрозділів Сил логістики ЗСУ повідомили про підозру у забезпеченні перемоги наперед визначених компаній у тендерах на постачання авіаційних комплектуючих, що призвело до збитків на суму 27,3 млн грн.

💰Фігурантом кримінального провадження став очільник АМКУ, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 72,1 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.

🔍 Масштабну схему поборів виявили у податковій Харківщини. Її викриття якої стало унікальним, адже під час слідства вдалося задокументувати та викрити три рівні посередників, а також притягнути до відповідальності її куратора.

🚧Дорожню корупцію зі збитками на понад 286 млн грн викрили у Дніпропетровській ОВА.

👨🏻‍⚖️Не обійшлося без судів. Голова Господарського суду Львівської області погорів на вимаганні 1 млн дол. США від представника приватної компанії за ухвалення «потрібних» рішень. Це перше викриття керівника спеціалізованого суду загальної юрисдикції антикорупційними органами.

💼 Здавалося б, кар’єру треба будувати наполегливою працею, але дехто вирішив, що посади можна купувати. НАБУ і САП запобігли спробі групи осіб «поставити потрібних людей» керівниками територіальних органів Державної митної служби за 1,7 млн дол. США.

Загалом у II півріччі 2024 року:

🔍 346 нових розслідувань
👤 65 підозрюваних
📃 49 обвинувальних актів
⚖️ 112 обвинувачених
👨🏼‍⚖️ 54 засуджених

📈 Економічний ефект від діяльності НАБУ і САП перевищив 739 млн грн (4,5 млрд грн за 2024 рік), з яких:

98,3 млн грн скеровано на допомогу війську;
614,06 млн грн відшкодовано державі (10 млрд грн станом на 31.12.2024);
26,8+ млн грн конфісковано в дохід держави.

🗣 брифінг 🇺🇦 | 🇬🇧
🖥 лендінг
🎞 відео
📥 PDF
​​#розшук

НАБУ розшукує ексдепутата Київської міськради👤

На підставі постанови детектива НАБУ у розшук оголошено колишнього депутата Київської міської ради, підозрюваного у створенні та керуванні злочинною організацією з метою заволодіння столичною землею.

Його та ще 9 учасників злочинної організації викрили 6 лютого 2025 року.

Детальніше про справу
​​Верховний Суд зміцнив позицію НАБУ і САП у справі Укренерго⚡️

Верховний Суд повністю задовільнив касаційну скаргу ПрАТ «НЕК «Укренерго» та надав держкомпанії можливість стягнути з АТ «Банк Альянс» кошти як забезпечення за неоплачену ТОВ «Юнайтед Енерджі» електроенергію.

Предмет цієї скарги ліг в основу кримінального провадження НАБУ і САП. У березні 2022 року ТОВ «Юнайтед Енерджі» закупила в Укренерго електричну енергію на суму понад 716 млн грн. Гарантом оплати виступив один з комерційних банків, а рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно і з порушенням процедури.

Надалі електроенергію продали реальним учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки підконтрольної закордонної компанії. Гроші за поставлену електроенергію Укренерго так і не одержало. Коли ж звернулось до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості, отримало відмову.

Обставини, викладені в ухвалі ВС, підтверджують доводи сторони обвинувачення щодо неправомірності дій посадовиці банку та зміцнюють позицію САП у розпочатому судовому процесі.

Більше про справу
#чисте_місто #обшук

НАБУ і САП у межах операції «Чисте місто» щодо корупції в Київській міськраді провели низку обшуків у пов’язаних з організатором злочинної схеми осіб🕵🏻‍♂️

У межах слідчих дій у банківських скриньках виявили велику суму грошових коштів: понад 6,4 млн дол. США, 630 тис. євро та 800 тис. грн.

Нагадаємо, на початку лютого було викрито 10 членів злочинної організації, причетних до незаконного заволодіння цінною столичною землею.

Детальніше про справу
2025/02/11 05:57:42
Back to Top
HTML Embed Code: