Telegram Group Search
Студентське обговорення «АЛЬТЕРНАТИВА» у ЛНУ

Після провальних виборів студентського самоврядування, де обранці набрали надзвичайно малу явку, ми організували обговорення для того, аби дізнатись думки людей і висловити власну візію щодо цієї кризи та можливих шляхів її вирішення.

Подія розпочалася з виступу першокурсниці Софії, яка окреслила наявні проблеми зі студентським самоврядуванням в ЛНУ: низька явка, слабка зацікавленість, ігнорування студентських проблем, зокрема в гуртожитках.

Далі йшла частина презентацій, де будь-хто охочий міг розповісти про своє бачення кризи та способів її подолання. Одним із них був учасник "Прямої дії" Максим, який представив аналіз, висновком якого було те, що потрібно боротись за соціальний добробут студентів, що включає зниження цін на контрактне навчання і поліпшення умов проживання в гуртожитках, щоб у студентів була можливість брати участь у студентському самоврядуванні. Він також зазначив, що у країнах Європи, де освіта безкоштовна, студентство більше залучене до університетського життя.

Від імені активних студентів виступив Олег, який не представляв жодного офіційного органу. Він вважає, що такі труднощі у навчанні, як байдужість викладачів, не провина студради, проте її бездіяльність у вирішенні цих питань – це суттєва проблема. На його думку, представники самоврядування повинні бути активними учасниками студентського життя.

Попри те, що в залі було досить багато людей, серед яких були й представники студради, останні не побажали взяти участь і представити власні позиції, показавши свою бездієвість і тут. Усе, на що спромігся один з представників студентського самоврядування, це лише обурено втекти з аудиторії, викрикуючи нецензурні слова.

Під час дискусії було висловлено багато різних думок і пропозицій: дієве інформування студентів, бачення того, якою повинна бути якість освіти, зауваження щодо мотивації студентів при вступі до університету, критерії для виборців, відсутність виборів і репрезентації, відкриті та прозорі збори студентського самоврядування та багато іншого.

Ми погоджуємося з багатьма висловленими думками та, зокрема, переконані, що студентське самоврядування повинно бути соціально-орієнтованим в нинішніх умовах, якщо ми хочемо, щоб студенти брали в ньому участь.

Слідкуйте та доєднуйтесь до профспілки, щоб ці ідеї були не лише висловлені, але й втілені в реальність!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Вас вітає напрямок протидії дискримінації

💖 Сьогодні ми хочемо наголосити на одній дуже важливій суспільній проблемі, яка спричиняє нерівність умов у навчанні між студентами та студентками: відсутність жіночих засобів гігієни.

📚 Саме через те, що жінкам інколи доводиться шукати вирішення проблеми відсутності менструальної гігієни, вони мають менше часу на навчання, що часто може негативно впливати на їхню успішність.

🐾 Ми розпочинаємо кампанію по встановленню засобів менструальної гігієни у вищих навчальних закладах.

📍 Якщо ви поділяєте наш погляд на цю проблему, то закликаємо вас доєднатися до ініціативи та боротися проти таких проблем разом!

Відео створено на події:
Тренінги «Адвокація і Мистецтво» відбувалися в рамках проєкту «Розбудова жіночої мережі волонтерок і посилення її потенціалу у прифронтових регіонах України» (#ВолонтеркиUA), що впроваджує YMCA Lviv за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).
Боремося за гігієну в ЛНУ

Учасниці незалежної профспілки жаліються, що в жіночих туалетах університету часто відсутній туалетний папір. Ми дізнались, що на кожну кабінку встановлюється по рулону в день в жіночих та чоловічих туалетах.

На думку наших активісток, це не задовольняє потреби студенток, оскільки мають більші потреби в папері у зв'язку з менструацією.

Отож ми написали звернення до університету, щоб туалетного паперу встановлювалося більше в жіночих туалетах, і отримали бажане!

Ми вдячні адміністрації за ефективне реагування та продовжуватимемо захищати інтереси наших учасниць і учасників.

Доєднуйтесь до "Прямої дії"!
Конфлікти в університеті

Під час активної діяльності незалежної профспілки інколи виникають непорозуміння та конфронтації з іншими студентськими організаціями, адміністрацією та окремими особами. Як правильно реагувати на ці конфлікти? Чи завжди доцільно шукати компроміс, чи є ситуації, де варто без вагань йти до кінця?

Пропонуємо ознайомитися зі статтею, в якій активіст "Прямої дії" та студент Львівського національного університету Ігор Василець ділиться своїм досвідом роботи в профспілці та аналізує, який підхід допомагає не лише вирішувати конфлікти, а й перемагати завдяки їм.
Forwarded from Спільне | Commons
🎓 Також вважаєте, що освіта — це всезагальне право, а не привілей? Тоді чекаємо вас на другій панельній дискусії «Поцуплений університет» на нашій конференції!

Витоки, структури та функціонування університетів на пострадянських теренах, у Латинській Америці та в решті країн Глобального Півдня суттєво різняться.

Проте між ними прослідковується і глобальна тенденція — прекаризація академічної праці, комерціалізація знань і звуження доступу до отримання вищої освіти.

▪️ Звідки беруться такі трансформації?
▪️ Які наслідки вони можуть мати?
▪️ І головне — чи є можливою зараз глобальна боротьба за посткапіаталістичний університет?

🗓 Долучайтеся до онлайн-обговорення цих вкрай актуальних питань 16 листопада о 18:00 у події в Facebook в рамках другої панелі конференції «Перехрестя периферій».

❗️ Зверніть увагу, що всі, хто попередньо зареєструється, матимуть доступ до синхронного перекладу українською і англійською мовами.
🔗 Лінк на реєстрацію.

Приєднуйтеся до дискусії і до боротьби за доступну освіту!
Студентська перемога в НАУ!

Проблема поселення та умов проживання в гуртожитках вже місяць непокоїть студентів Національного авіаційного університету в Києві (віднедавна — КАІ). Поворотним моментом стала зустріч студентів НАУ з ректоркою, де узгодили питання щодо переселення (а точніше — виселення) з "нижніх" гуртожитків (№1-6) університету на період зимових канікул. Це рішення пояснили несприятливими умовами для проживання: ймовірною відсутністю опалення та електроенергії. Багато студентів погоджується жити без тепла та світла, аби їх не виселяли.

Такі проблеми цілком властиві для всіх гуртожитків НАУ уже протягом шести років, який би ремонт там не робили. Проблеми з водопостачанням, відсутність нормальних умов в душових кімнатах, непрацюючі ліфти — все це стало буденним життям студентів НАУ, особливо мешканців "верхніх" гуртожитків (№7-13), які часто перебувають у ще гіршому стані, аніж ті, які хочуть закрити на зиму.

Члени студентської профспілки "Пряма дія" відвідали гуртожитки №9 та №11 та разом з іншими студентами дізналися про їхній занедбаний стан. Серед мешканців гуртожитку №9 знайшлися небайдужі студенти, які неготові миритися з жахливим станом душових кімнат, зокрема з іржавими і подекуди небезпечними металевими перегородками, а також зі стелею, з якої обвалюється штукатурка (див. відео у коментарях під постом).

Небайдужі студенти погодилися разом з членами профспілки піти до адміністрації з вимогами розпочати ремонт у душах. 4-го листопада ми висунули ці колективні вимоги до проректора, і вже на наступний день нам повідомили, що ремонт задля усунення небезпечних для здоров'я пошкоджень у душових кімнатах буде зроблено.

Результат не змусив на себе чекати: 11-го листопада ремонт дійсно розпочався. Ця невелика, але приємна перемога відкриває шлях до подальших покращень для всіх студентів НАУ і дає їм немарну надію на комфортні умови проживання. Ми продовжуємо слідкувати за якістю і швидкістю виконання робіт, борючись за гідні умови в гуртожитках для всіх!

Доєднуйтесь до профспілки!
​​🛍 СТУДЕНТСЬКИЙ ФРІ-МАРКЕТ у Києві!
+лекція "Боротьба незалежних профспілок за студентські гуртожитки".

🔸Що таке фрі-маркет?
Фрі-маркет - це простір вільного взаємобміну речима. На фрімаркеті люди безкоштовно приносять і забирають корисні речі.

🔸Хто може долучитись?
Всі охочі!

🔸Чи обов'язково приносити щось на фрі-маркет, щоб взяти участь?
Необов'язково! Бо він відбувається на умовах довіри та взаємопідтримки - можна як приносити, так і забирати речі вільно!

Цей фрімаркет - зимовий! Ми будемо обмінюватись теплим одягом та взуттям, їжею та іншими побутовими необхідностями.

✍️ Також на події відбудеться лекція про досвід боротьби "Прямої дії" та польської профспілки "Inicjatywa Pracownicza" (Ініціатива працівнича) за гуртожитки о 15:00.

🤍 Приходьте зігріватись, знайомитись, обмінюватись і балакати про студентське життя та гуртожитки в неділю, у Києві 24 листопада з 13:00 по 17:00.

Реєстрація і всі деталі - у формі за посиланням!
Реорганізація КНЛУ: перемога студентів і викладачів, яку приховали

Вітаємо з Міжнародним днем студентів! Маємо новини з Київського національного лінгвістичного університету.

15 серпня цього року з'явилась інформація, що Київський національний лінгвістичний університет (КНЛУ) планують приєднати до Києво-Могилянської академії. За рішенням ухвали вченої ради КНЛУ була створена робоча група з реорганізації. Ця новина сколихнула викладачів і студентів цього університету, які вже 4 вересня почали масово збирати петицію з метою збереження його автономності. Детальніше про цю історію і чому ця реорганізація викликала критику ви можете прочитати в цьому дописі.

Намагаючись перевірити достовірність інформації, наш активіст того ж 15 серпня подав запит на публічну інформацію до КНЛУ з метою отримати копію тієї самої ухвали. Проте 23 серпня адміністрація відмовила в наданні інформації. Після цього активіст звернувся до МОН зі скаргою на дії підпорядкованого йому розпорядника інформації, але, порушивши Закон України "Про звернення громадян", Міністерство надіслало скаргу до університету, і КНЛУ знову відмовили.

І от 5 листопада, після скарги вже до Омбудсмена з прав людини, була отримана відповідь (лист у коментарях до допису), що ухвала про створення робочої групи з реорганізації дійсно була, але 12 вересня вона була скасована "з метою збереження" університету.

Цікаво, що ця ухвала Вченої Ради донині недоступна на офіційному сайті КНЛУ, власне як і рішення про скасування, як і загалом ухвали за серпень-листопад цього року. Хоча, за законодавством, ухвали мають публікуватись в обов'язковому порядку. Ніяких прес-релізів, коментарів від ректора університету ні щодо об'єднання, ні щодо скасування скандального рішення не було. Навіть проректор університету (і один з кандидатів на виборах очільника КНЛУ, які мали відбутись в цьому році), хоч публічно і розкритикував можливу реорганізацію і долучився до компанії зі збіру підписів, але про перемогу студентів і викладачів публічно не повідомив.

То які можна зробити висновки? По-перше, розголос працює: студенти і викладачі разом домоглись свого, завдяки чому Лінгвістичний не приєднали, з чим ми можемо лише привітати виробниць і виробників знань цього унікального закладу. Вісім днів від старту петиції виявилось достатньо для ректора, щоб передумати.

А по-друге: важливі рішення в університетах все ще вирішується втиху в кабінетах чиновників, недемократично, без залучення громадськості у прийнятті рішень. З чим і треба боротись.

Не мовчіть! Поширюйте інформацію про зловживання в університетах, про спроби без їхніх колективів вирішувати їхню долю. Не соромтесь питати адміністрацію і вимагати від них рішення, надсилати запити, скаржитись до омбудсмена. Звертайтесь до нас в бот або через гугл-форму, якщо вам треба правова допомога, чи ви зіштовхнулись з дискримінацією.

Боротись легше разом! 🖤
Пряма дія | Незалежна студентська профспілка pinned «​​🛍 СТУДЕНТСЬКИЙ ФРІ-МАРКЕТ у Києві! +лекція "Боротьба незалежних профспілок за студентські гуртожитки". 🔸Що таке фрі-маркет? Фрі-маркет - це простір вільного взаємобміну речима. На фрімаркеті люди безкоштовно приносять і забирають корисні речі. 🔸Хто може…»
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
У цю неділю запрошуємо на Студентський фрімаркет в Києві, який буде тривати з 13-ої до 17-ої години!

На фрімаркеті можна буде безкоштовно обмінятись речима + послухати лекцію про боротьбу за кращі умови в гуртожитках і про досвід незалежних студентських профспілок в цьому. Приходьте мінятись, говорити про тарганів і плісняву на стінах, як відстоювати права перед чиновниками та знайомитись із Прямою дією!

Все, що залишиться — передамо на потреби поселенців у Добропіллі в межах гуманітарного збору від "Колективів солідарності".

Зареєструватися можна тут.
ЩО З ТЕМПЕРАТУРОЮ В АУДИТОРІЯХ?

🥶 Холодні аудиторії у корпусах КНУ вже стали звичною частиною навчального процесу для багатьох студентів, і навіть після початку опалювального сезону ця проблема не втрачає актуальності. Вже звичною стала осінньо-зимова практика відвідування пар у верхньому одязі, проте така нормалізація не є приводом миритися із неадекватними умовами навчання.

🐈‍⬛ Активістами осередку профспілки "Пряма дія" в КНУ було перевірено стан температурного режиму в декількох аудиторіях корпусу ННІМВ/ННІЖ. Ми виявили доволі серйозні порушення санітарних і будівельних норм стосовно мінімальної допустимої температури у навчальних приміщеннях, яка становить 18°С.

🤬 Якщо конкретніше, то в лекційних аудиторіях температура сягає нижче дозволеного мінімуму: 17°С у 37 аудиторії й усього 15.4°С у 22-ій.
Варто сказати, що і в інших аудиторіях і кабінетах, навіть попри формальне дотримання мінімальної допустимої температури, навряд чи можна говорити про комфортні умови, оскільки без верхнього одягу перебувати в них протягом цілої пари важко.

💢 Ми направили заяву до адміністрації з вимогою усунути порушення і привести до показники температури у відповідність принаймні до мінімально допустимої норми у 18°С. Також у заяві нагадали про те, що вікна у корпусі, пошкоджені внаслідок атаки 3 листопада, досі не були замінені. І хоча у тих кабінетах, де вікон досі немає, заняття наразі не проводяться, відсутність нормального ремонту впливає на мікрокліматичні умови в усьому корпусі.

Студентство заслуговує на теплі аудиторії і загалом комфортні умови навчання - це той мінімум, який неухильно має бути дотриманий, тим більш коли йдеться про "найкращий університет країни" 😉

Доєднуйся до профспілки!
запит_Прямої_дії_про_роботи_гурт_нефко_1_watermark.pdf
1.3 MB
Адміністрація ЛНУ визнала затримки ремонту гуртожитків №2 та №3

Два тижні тому ми робили заяву до ЛНУ з вимогою вказати наявність затримок в ремонті, назвати їхні причини та нові строки ремонту. Нещодавно ми отримали відповідь.

Затримки адміністрація визнала та пояснює їх повітряними тривогами, відключеннями світла в червень-серпень 2024 року, а також мобілізаційними заходами. Крім цього чомусь "виникла необхідність у виконанні додаткових обсягів робіт", що не було пояснено у відповіді. Нові строки ремонту не були названі, а університет продовжуватиме співпрацювати з тією ж компанією "Житлобуд-2".

Деякі студенти ж стверджують, що ремонт не відбувається або йде повільно навіть тоді, коли світло є та повітряних тривог немає. На їхню думку, ремонт відбувається хаотично та невміло, що не сприяє його вчасному завершенню.

Чи збігається це з вашими спостереженнями? Чи повинен університет співпрацювати з цією компанією далі? Пишіть в коментарях 👇👇👇
2024/11/29 07:25:45
Back to Top
HTML Embed Code: