Telegram Group Search
Робот урятував трьох поранених, які місяць перебували в оточенні. Як працює нова розробка від учасників Brave1

Робот Ardal пройшов понад 17 кілометрів під обстрілами мінометів та арти, щоб евакуювати поранених бійців, яких не вдавалося забрати із сірої зони.

Наземний роботизований комплекс створила компанія-учасник Brave1 BUREVII. До речі, самі розробники брали участь у плануванні операції разом з 92 ОШБр та 154 ОМБр.

Місія була надскладною, вона проходила в одній з найгарячіших ділянок фронту, де постійно літають ворожі дрони та наводять артилерію. В операції брали участь понад 50 осіб, залучали засоби РЕБ і РЕР, аеророзвідку, а також дрони-бомбери, що відволікали увагу противника. На фото — моменти з підготовки до місії.

Результат: поранених евакуювали та доставили до шпиталю, а Ardal залишився неушкодженим.

Зараз держава максимально активно закуповує наземні роботизовані платформи. У планах — перевести всі логістичні завдання на роботів і зберегти максимальну кількість життів наших військових.

Компанії-учасники Brave1 активно створюють нові технології, але їх потрібно ще більше. Тож якщо ви знаєте, як створити розробку, що змінить погоду на полі бою — долучайтеся до Brave1.
Дрони, які працюють навіть під ворожим РЕБ — Brave1 протестували FPV на оптоволокні

Організували полігон, щоб 15+ виробників БпЛА випробували свої розробки. Дрони на оптоволокні стали геймченджерами на полі бою, вони абсолютно не вразливі до РЕБ та непомітні для ворога. Оптоволокно гарантує якісний звʼязок між оператором і коптером, а це впливає на ситуацію на фронті.

На полігоні дрони долали маршрут завдовжки понад 20 км із перешкодами та імітували захід на ціль. Раніше дальність польоту таких БпЛА сягала лише 5–10 км, зараз вони вражають ціль на відстані понад 20 км.

Також 7 команд-учасників Brave1 протестували наземні роботизовані комплекси на оптоволокні, вони провели тестовий заїзд.

Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов'язковий етап у розробці перед поставкою на фронт.

Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну.

Якщо ви також розробляєте оборонні технології — долучайтеся до Brave1. Допоможемо масштабуватися від ідеї до поставки на фронт https://brave1.gov.ua
Forwarded from Vector
Як в Україні розвивається штучний інтелект і навіщо нам національна LLM — колонка Михайла Федорова

Поки одні країни нарощують експорт свого AI-продукту, інші тільки вчаться ходити. А Україна? Ми збираємо власний технологічний екзоскелет, щоб не просто наздогнати, а задати темп. І тут не тільки про красиві промови, а про конкретні AI-рішення, які вже працюють.

У новому матеріалі Михайло Федоров ексклюзивно розповів Vector, як держава розгортає масштабний AI-апгрейд. Як ми інтегруємо ШІ в медицину, освіту, оборону та навіть бюрократію, та чому це не просто амбітна мрія, а стратегічний план.

telegram | fb | inst | подкаст
Світ інновацій — на зв’язку. Аналітикиня Дарина досліджує новини = зчитує приклади для України.

Всім привіт! Звісно, найтоповішою в digital Україні новиною за минулий тиждень став анонс першої української великої мовної моделі для ШІ. Що ж відбувається тим часом в інших країнах?

✔️ Албанія, Сербія — спрощують обробку нормативки завдяки LLM
✔️Нідерланди — автоматизують комунікацію між владою і громадянами
✔️Швеція, Кенія — покращили якість медичних рішень
✔️Нігерія — дали фермеру персонального ШІ-консультанта
✔️США, Китай — застосовують LLM у сфері оборони й OSINT
✔️Північна Македонія — таргетовано інформують про держдопомогу

ШІ + держслужба = швидше рішення
Цього тижня ми ділилися, як Мінцифра допомагає запускати інструменти на базі ШІ в Україні, тим часом у світі уряди теж не стоять осторонь. У США податкова служба вже використовує чатботи, Пентагон — ШІ для стратегічного планування, а нещодавній пілотний проєкт у Пенсільванії показав, що держслужбовці заощаджують до 95 хвилин на день завдяки ChatGPT. 

Сінгапур навчає чиновників створювати власні AI-рішення на базі LLM від Meta, а Кенія стала першою африканською країною з державною стратегією ШІ до 2030.

Британський досвід ШІ
Наша команда нещодавно повернулася з Британії. Це країна, яка справді ставить на інновації. Прем’єр Кір Стармер: «Уряд має стати щасливішим з інноваціями». І це не просто слова:
✔️ У кожному міністерстві запускають ШІ-команди — щоб оптимізувати роботу держсектору.
✔️ Нещодавно призначено голову Regulatory Innovation Office — цей орган пришвидшуватиме вихід ШІ-технологій на ринок.
✔️ Відбувається повна реформа публічної служби: менше бюрократії — більше цифрових компетенцій.

Навіть міністр технологій Пітер Кайл уже радиться із ChatGPT — шукає поради для публічних виступів і стратегій.

Світ не чекає. Але й Україна більше не наздоганяє. Ми поруч. А в чомусь — уже попереду. 

Побачимося за тиждень. Більше — на плюс-мінус вайб!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Ще 5 тисяч терміналів Starlink отримали від Польщі 🇺🇦🇵🇱

Термінали забезпечать безперебійний зв’язок у місцях, де він найбільше потрібен, — лікарнях, школах, на об’єктах критичної інфраструктури.

Старлінки допомагатимуть жителям прифронтових територій залишатися на зв’язку: телефонувати рідним, викликати екстрені служби, читати новини. Через обстріли та руйнування базових станцій на деокупованих територіях звичайний зв’язок недоступний.

Завдяки співпраці Мінцифри з міжнародними партнерами й донорами Україна отримала понад 50+ тисяч терміналів Starlink, з них найбільше — 29 500 — від Польщі.

Вдячні Віцепремʼєр-міністру і Міністру цифровізації Польщі Кшиштофу Гавковському та Уряду Польщі за внесок в українську стійкість. Завдяки міжнародній підтримці продовжуємо залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах.
Посол США Брінк: "Сьогодні я зустрілася з віцепрем’єр-міністром, міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим, щоб обговорити, як США можуть використати уроки, здобуті Україною на полі бою, та передові технології для зміцнення безпеки - як власної, так і наших партнерів по всьому світу".

X | IG 🇺🇸 Сайт | FB | X | IG
Військові одружуватимуться в Дії поза чергою — Уряд ухвалив постанову

Розширюємо можливості для тих, хто захищає Україну. Запустимо пріоритетний запис на Шлюб онлайн для військових — вони окремо бронюватимуть дату церемонії.

Як працюватиме пріоритетний запис:
Захисники й захисниці проходитимуть авторизацію через застосунок Армія+, обиратимуть там Шлюб онлайн, а після цього отримають доступ до вибору дати й часу одруження в Дії.

Військові зможуть одружуватися в першу чергу, попри відстань, навіть якщо перебувають на полі бою. Адже для захисників ця послуга важлива.

Залишайтеся поруч, навіть коли кілометри розділяють.
Пришвидшуємо цифровізацію та інновації в держорганах і регіонах — Уряд розширив можливості CDTO

Заступники із цифровізації займаються цифровізацією на місцях — у міністерствах, обласних адміністраціях, державних агенціях. Тепер вони відповідатимуть і за інновації — Уряд ухвалив постанову.

Заступники із цифровізації формуватимуть та реалізовуватимуть рішення у:
— defence tech
— робототехніці, IT і ШІ
— альтернативній енергетиці
— авіа- й суднобудуванні
— нанотехнологіях
— аграрних технологіях
— екологічних інноваціях

У грудні 2024 року ми запустили Стратегію цифрового розвитку інновацій України WINWIN, яка дасть змогу Україні зробити економічний стрибок та стати драйвером інновацій у Європейському Союзі. Вона стане дорожньою картою для CDTO.

Світ не стоїть на місці, тому ми маємо діяти швидко.
Стабільний інтернет у селах і на дорогах — що змінює закон № 9549

В Україні досі є місця, де мобільний зв’язок нестабільний або зникає повністю. Це особливо відчутно на дорогах між містами та у віддалених селах. Люди не можуть викликати екстрені служби, працювати чи спілкуватися з рідними.

Особлива ситуація на деокупованих територіях. Окупанти навмисно руйнують інфраструктуру та залишають міста й села без мобільного інтернету. Демонтаж і відбудова пошкоджених станцій після деокупації — складне й тривале завдання.

Парламент уже підтримав закон № 9549. Він удвічі прискорює будівництво базових станцій. А це означає, що якісний зв’язок швидше з’являтиметься там, де його раніше не було. Завдяки закону на деокупованих територіях оператори зможуть будувати тимчасові станції зв’язку без тривалих погоджень та ризику їх демонтажу.

Сподіваємося на підписання Президентом і початок змін.
Нагадаю, наша мета до 2030 року — забезпечити 98% населення якісним мобільним зв’язок. Що швидше з’являється покриття, то більше можливостей для бізнесу, освіти та розвитку регіонів.
Forwarded from UNITED24
Трирічний Тимофій з бабусею саме поверталися додому з дитячого майданчика, коли росія завдала ракетного удару по Кривому Рогу.

Лікарі намагалися врятувати хлопчика. За його життя молилося все місто, але Тимофій не вижив. Про це повідомила його мама Валерія.

#russiaisaterroriststate
Україна 🤝🏻 Швейцарія: провели зустріч з делегацією

Познайомився із Жаком Гербером — Спецуповноваженим Федеральної ради Швейцарії з питань України. Це нова посада, яку створили в січні 2025 року. Для нас це важливий сигнал, що Швейцарія готова й надалі стратегічно підтримувати Україну, країна оголосила про програму підтримки із загальним бюджетом 1,5 мільярда швейцарських франків на період 2025–2028 років.

Також на зустрічі були посол Швейцарії в Україні Фелікс Бауманн та Жан-Люк Бернасконі, Директор програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні.

У 2024 році підписали меморандум зі Швейцарським агентством розвитку та співробітництва, партнери виділили 58,7 млн франків на цифровізацію.

Країна однією з перших почала допомагати в цифровізації, ще з 2015 року. За підтримки партнерів через програму EGAP, яка реалізується Фондом Східна Європа, запустили Дію і десятки важливих послуг — реєстрацію бізнесу, єМалятко, Шлюб онлайн та інші. Зараз Швейцарія допомагає нам розробляти міжнародний Реєстр збитків — це важливий інструмент для притягнення росіян до відповідальності.

Окремий великий трек роботи — Мрія. Швейцарія допомогла з фінансуванням команди, розробки та запуску. Зараз проходить бета-тест, і застосунком користується 150+ шкіл по всій Україні. А вже найближчим часом Мрія стане доступною для кожної школи і змінить підхід до навчання.

Швейцарія була й залишається стратегічним партнером України. Дякуємо за довіру, підтримку та системну роботу над важливими змінами.
2025/04/06 06:38:22
Back to Top
HTML Embed Code: