Telegram Group Search
цікава статистика вимальовується: учні та учениці дев’ятого класу — ліваки?

чесно кажучи, очікував, що більшість візьме на опрацювання консерватизм, бо свастика знову в моді, або лібералізм, бо конформізм завжди зручно. за якими критеріями вони обирали тему своєї газети «ідеології XIX ст.» — не знаю, але сподіваюсь, що вони орієнтувалися на основні ознаки та цінності тієї чи іншої ідеології, з якими вони ознайомилися на минулому уроці. хоча точно знаю, що деякі учениці обрали консерватизм, скоріш за всього, як альтернативу власним поглядам, тому насправді він має ще менше відсотків. також не можна вважати, що на їх вибір впливали мої особисті переконання, бо до соціалізму, який обрали більшість, я ставлюсь критично.

чекаю на їхні проєкти, сподіваюсь буде цікаво!
Forwarded from прожитковий мінімум
на задворках "легендарного" готелю все теж уйобіщнє сміття з їх корпоративів

1% багатих забруднюють природу більше, ніж 50% бідних людей
отримав почесну догану за те, що ігнорую бюрократичні процеси та не заповнюю вчасно журнал 🫡

догана, якщо чесно, викликає набагато більше почуттів, ніж отримана конформістська грамота від управління освіти. похвальні грамоти свідчать про те, що ми сумлінно виконуємо (або робимо вигляд) забаганки міністерства освіти, яке, в свою чергу, зневажають більшість учителів. тому догана сприймається як нагорода, якою варто хизуватися. навіть не дивлячись на те, що мене можуть позбавити в кінці року грошової винагороди.

смішно, що догана за ігнорування бюрократії змушує мене знову відтворювати бюрократичний процес та написати пояснювальну записку. написав, що немає натхнення заповнювати бездушні журнали.

upd. догану все ж таки не отримав, але я вірю в себе 😎
ось так виглядають проєкти учениць та учнів дев’ятих класів на тему «ідеології XIX ст.». найбільше був представлений соціалізм та лібералізм, але більш досліджена робота виявилася по анархізму. консерватизм залишився аутсайдером.

радію, що майже всі декларували рівність як найважливіший принцип своєї ідеології, тобто запит у молоді на рівність залишається. але, на жаль, це скоріше ідея про абстрактну рівність, бо ніхто так і не зміг пояснити чим відрізняється рівність в лібералізмі, соціалізмі або анархізмі. також є значні проблеми з опрацюванням інформації та дослідженням загалом: багато хто зібрав лише поверхневу інформацію, навіть не усвідомивши її. хтось взагалі намалював свастику в газеті про соціалізм. але були гідні та творчі проєкти, які гріють серце. особливо порадували саморобні журнали, написані від руки або роздруковані на принтері та скріплені степлером. такі роботи приємно додати і до власної бібліотеки.

в коментарі накидаю додаткові фотографії проєктів.
новий зін про анархізм! 🏴

екоплатформа посунься, один з найбільш цікавих та творчих проєктів - зін, зроблений ученицею дев’ятого класу. роздрукований на звичайному принтері та скріплений степлером, що додає йому особливої цінності. тримати таку роботу в руках окреме задоволення, настільки щиро та по-справжньому. провокативна назва, гарно оформлені сторінки, єдиний в своєму екземплярі. авторка знайомить читачів з першими теоретиками анархізму, описує його основні напрямки, практичне втілення, розвінчує міф про хаос та не забуває залишити джерела для детального ознайомлення з темою. до того ж висловлює власну думку, розправляється з дєдами та критикує прудона за мізогінію, а бакуніна за антисемітизм. майже дві сторінки присвячує емі гольдман. анархо-феміністки, чекайте поповнення у своїх лавах!

але найголовніше — її прагнення пізнавати, і цей зін лише доводить це. хіба не прекрасно?
мєнти в школі проводили акцію «16 днів проти насильства»

бджоли проти меду, мєнти проти насильства
приємно здивований, що в МАН (малій академії наук) проходить всеукраїнський конкурс імені Сергія Кемського. Сергій Кемський — анархіст, політолог, журналіст та учасник революції гідності, віддавши своє життя на барикадах. учасники та учасниці конкурсу розмірковують в своїх есе на тему свободи та гідності. на мою думку, один з найкращих способів вшанування пам’яті людини, яка боролася за ці цінності. на жаль, по термінам вже не встигаємо прийняти участь, але в наступному році - обов’язково!

Чуєш, Майдане? - стаття Сергія
в мене в спотіфай прослухано майже 52,000 хвилин

пишатись чи сумувати?
упс, через нашу команду на учнівсько-парламентському проєкті скасували зустріч з депутатом 😎

шкільний активізм 1:0 депутат
«І тоді маленька мишка побачила маленький шматочок сиру, молоко і маленьку рибку: усе, що вона хотіла, лежало на маленькій кухні. Але мишка не могла туди потрапити, бо маленьке кошеня її не пускало. І тоді маленька мишка сказала: «Досить!» — схопила кулемет і застрелила маленьке кошеня».

«Історія про маленьку мишку та маленьке кошеня», сапатистська дитяча казка
вимагаю від міністерства освіти збільшити виплату за класне керівництво, бо я вже втомився розбиратися в суперечках шестикласників з аргументами рівня «он показывал писюн»
дофамінова карта бойових дій в сирії викликає дивні почуття, враховуючи те, що в нашій країні існує аналогічна карта, яка малюється зовсім не на нашу користь. маємо одночасно подвійний досвід: сторонніх глядачів-вестернів та жителів країни, яка фігурує на тих самих картах. диктатура асада, скоріш за всього, відправляється на смітник історії, а росія втрачає вплив та авторитет на близькому сході. перемога буде, але в сирійських пустелях.

сирія була місцем зіткнення трьох імперій, але поки росія робить черговий жест доброї волі, а трамп заявляє, що американців не стосуються сирійські справи, залишається — туреччина. важливе нагадування, що туреччина аналог росії на близькому сході. такий самий фашистський режим на чолі з ердоганом та імперськими амбіціями. від турецького прапора мене триггерить не менше, ніж від російського. сирійська опозиція, яка знаходиться під впливом турків, навряд чи буде кращою за режим асада. проміняли шило на мило, корочє кажучи. найбільші переживання, звісно, за курдів — єдину адекватну сторону в цьому конфлікті.

з дитинства за курдів, з юності проти туреччини
2024/12/25 21:37:33
Back to Top
HTML Embed Code: