Telegram Group Search
​​#cowoанонси

Друзі, запрошуємо
“ЧУТИ МУЗИКУ" із
Олександром Пустовітом
🎵

Музика — одна із мов культури!
• Що саме воліють нам сказати композитори?
• Як їх зрозуміти?
• Чому музика XVI століття так відрізняється від музики XVIII століття, а сучасна музика так не схожа на старовинну?

Спробуємо відповісти на ці непрості питання, звернувшись до спадку найвидатніших музикантів останніх п'яти століть.

⭐️ Курс "Чути музику" із Олександром Пустовітом - це три зустрічі, які проведуть нас через епохи в розрізі музичного та культурологічного вимірів!

👂На курсі будемо слухати найвидатніші зразки музичного мистецтва, говорити про видатних та показових представників кожної епохи та, звичайно, будемо міркувати про те, як мова музики вбудована у наше світобачення сьогодні? Що означає чути музику і що для цього потрібно?
Запрошуємо на міні-курс для знайомства з музикою 🎶


▪️Дати і час:
1) 25 червня
2) 2 липня
3) 9 липня
середи, 18:30-21:30 (з перервою 15 хв)
▪️Формат: наживо (Київ) та онлайн (zoom)
▪️Вартість: 3700 грн
▪️Мова: українська

🎥 Відеозаписи зустрічей будуть у вашому доступі після кожної зустрічі і залишаться у доступі надалі без обмежень.
—————————
Експерт: Олександр Пустовіт - культуролог, музикант, кандидат фізико-математичних наук, письменник, лауреат Всеукраїньського конкурсу лекторів.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ: напишіть модераторці
Дарина, + 380678944420
https://www.group-telegram.com/DashaDonets

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь безкоштовна!

🔍 Курс проводиться в рамках напрямку Культура (в програмі Фонові знання).
Від друзів запрошуємо молодих дослідників у сфері соціально-гуманітарних наук на Літню Школу Трансформаційних Досліджень 20-27 липня в Ужгороді.

Україна після Революції Гідності стала унікальним простором, де питання про природу людської дії набули екзистенційної конкретності. Це лабораторія глобального значення, де народжуються нові форми суспільного буття.

Запрошуємо на Літню школу "Метафізика дії", протягом якої ми будемо заглиблюватися в процес трансформації та піддаватися трансформаційним силам самі.

Фокус школи — спільна розробка ідей для майбутнього України в глобальному вимірі. В діалозі з Ганною Арендт та іншими філософами будемо шукати відповіді на питання, що століттями тривожили , а сьогодні набувають нової невідкладності:
-- Коли дія перестає бути простим рухом і стає актом творення нових смислів?
-- Як думка перетворюється на силу, здатну змінювати реальність?

📌Для кого?
Для молодих та досвідчених дослідників, а також дієвців, орієнтованих на трансформаційні підходи та міждисциплінарний діалог.

📌Де та коли?
20-27 липня, Ужгород.

📌Мова:
українська, англійська.

📌З ким?
Нашими провідниками в цих питаннях будуть:
🔹Проф. д-р Барбара Шелльхаммер (Німеччина) — фахівчиня з міжкультурної соціальної трансформації.
🔹Кріша Копс (Німеччина) — спеціаліст з міжкультурної філософії та феноменології.
🔹Д-р Майкл Хьельм (Швеція) — дослідник еклезіології та літургійного богослов'я.
🔹Іво Менш (Велика Британія/Нідерланди) — експерт з дослідження темпоральності, уяви та духовних інновацій.

Програма включає лекції, практичні воркшопи та роботу з практичними кейсами, спрямовані на розробку ідей для майбутнього.

Запрошуємо до участі тих, хто відчуває потребу в більш глибокому розумінні власної здатності діяти у світі, де традиційні способи мислення виявляють свою обмеженість, а нові ще тільки народжуються

Дедлайн подачі заявок - 30 червня.

Деталі та реєстрація: https://www.summerschool-transformativeresearch.com/uk

Якщо виникають запитання, звертайтеся поштою [email protected] або телефоном: +380 93 660 5342 (Марія).
#cowoанонси
🌺 Друзі, завтра ввечері запрошуємо до курсу "Символічні маркери культури: мистецтво та демонстративне споживання" з Олександром Лойком!
Ще є місця до курсу


🔥 Час: 18:30-21:30, середи, 5 зустрічей

25.06 (ср)
02.07 (ср)
09.07 (ср)
16.07 (ср)
23.07 (ср)

🔥 Формат: offline (Київ) + online (Zoom)
🔥 Місце: Common Space (вул. Ярославська, 56А, БЦ Каньон)
🔥 Мова: російська й українська
🔥 Вартість: 5300 грн

Цей курс входить до блоку Фонові знання (Культура) - Студії: Маркери культури. Курси цього напрямку охоплюють прояви, в яких вияляє себе культура у своїй багатоплановості.

Питання про те, де саме пролягає “межа” між природою і культурою і чим саме людина відрізняється від тварини - мабуть, головне питання соціально-культурної антропології. Будь-яка авторитетна теорія в цій царині є, власне, способом іменування такої “межі” - виявленням “символічного маркера” культури. У даному випадку, в якості “символічних маркерів” культури будуть розглянуті мистецтво і “демонстративне споживання”.

Програма курсу:

1️⃣ Вступ.

Питання про “межу”: різноманітні приклади “символічних маркерів” культури. Що таке символічна уява та “символат”? У чому полягає міметична теорія мистецтва Платона і з чим пов'язана її криза, виходячи з Бодрійяра? Чим “обманка” відрізняється від “симулякра”?

2️⃣ Ніцше про народження мистецтва.

Чому на Заході вважається, що мистецтво народилося в Стародавній Греції (були ж і давніші культури)? Чому мистецтво можна назвати “ідеальним наркотиком” і як його поява пов'язана з песимізмом? Що таке “аполлонічне” та “діонісійське”? Чому давньогрецький театр можна вважати витоком усіх видів мистецтва та його ідеальною формою? Як на подальшу долю мистецтва вплинула смерть давньогрецького театру та до чого тут Сократ та Евріпід?

3️⃣ Про символічні аспекти споживання: Веблен, Перро та ін.

Що таке “бездіяльний клас” і як він формувався? У чому полягає “грошове суперництво” та “демонстративне неробство”? Що таке “демонстративне споживання” і як воно пов'язане з мистецтвом? Що таке “грошові канони смаку” і чи поширюються вони на мистецтво? Що таке “пишність”, “розкіш” та “комфорт”? Яку роль відігравало мистецтво у конкуренції між аристократією і буржуазією, а потім - між “old money” і, так званою, “богемною буржуазією” або “bobo”? Що таке “потлач”, що спільного між заможними колекціонерами і вождями індіанських племен, і як це стосується Гегеля?

4️⃣ “Поле мистецтва” та ринок сучасного мистецтва: Бурдьє та ін.

Чому “поле мистецтва” - це “світ економіки навпаки”, що таке “ефект заломлення”, “illusio”, “подвійні агенти”, “символічне виробництво” та “символічний капітал”, два принципи ієрархії та двозначність критеріїв успіху? Як виник і як влаштований ринок сучасного мистецтва, чим він схожий на біржу, які приклади сучасного мистецтва щодо цього є найбільш показовими?

5️⃣ Підсумковий семінар: обговорення тем лекцій, а також запропонованих статей та фільму.

Олександр Лойко - кандидат філософських наук, доцент кафедри теоретичної і практичної філософії ім. професора Й. Б. Шада філософського факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, викладач Karazin Business School та Харківської Школи Архітектури.

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в курсі безкоштовна!

Для оплати курсу зв'яжіться, будь ласка, з модератором:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoанонси
Республіка Садівників: Постать Дмитра Чижевського в контексті історичної доби

Що вплинуло на формування світогляду видатного українського вченого, філософа, славіста Дмитра Чижевського? Яку роль в цьому зіграла його непересічна родина та оточення? Як він прийшов до визначення своєї української ідентичності? Який внесок зробив вчений в українську культуру і чи актуальні його ідеї в нашому сучасному сьогоденні? Усі ці питання ми розглянемо в ході обговорення інтелектуальної біографії неординарного мислителя XX століття Дмитра Чижевського. Адже ми звертаємось до минулого не лише задля пам’яті і вшанування, а і задля дослідження і більш глибокого розуміння власної інтелектуальної історії та досвіду, який може стати в нагоді у нашій повсякденності.

Пов’язана з темою лекції книга: Ірина Валявко, Надія Жахалова. «Родина Марії та Івана Чижевських. Відлуння життя».

Експертка: Ірина Валявко – кандидат філософських наук, старша наукова співробітниця Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, психоаналітикиня, викладачка Міжнародного інституту глибинної психології.

Ця лекція входить до циклу лекцій «Республіка Садівників»

🌺 Час: 03.07 (чт), 18:30-21:30
🌺 Формат: онлайн (Zoom)
🌺 Вартість: 400 грн

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в лекції безкоштовна!

Для СПЛАТИ ЗУСТРІЧІ напишіть, будь ласка, адміністраторці:
Поліна (@Polina_Oprya)
#cowoвідео
🪶 Пропонуємо долучитись до перегляду презентації перекладу книги від видавництва "Синтеза" з Анною-Марією Котляровою та Іваном Іващенком!

👨‍💻 Запрошуємо всіх бажаючих засвідчити працю українських інтелектуалів.

Презентація першого перекладу українською мовою "Зауваг про кольори" (Bemerkungen über die Farben) австрійського філософа Людвіґа Вітґенштайна (1889-1951) у перекладі Анни-Марії Котлярової.
Ця книга становить початок серії "Малі твори великих філософів", яку надалі видаватиме "Синтеза".

🌸 Анна-Марія Котлярова — маґістр філософії, виконавча директорка видавництва "Синтеза", перекладачка з англійської та німецької.
Дослідницькі інтереси: філософія мови.
🌸 Іван Іващенко — кандидат філософських наук, головний редактор видавництва "Синтеза", перекладач з німецької, англійської та італійської.
Дослідницькі інтереси: філософії європейських Просвітництв (Віко, Кант, Барклі), німецький ідеалізм (Фіхте, Геґель), Пітсбурзька школа філософії (Селарс, Брендом), епістемологія, філософія свідомості, філософія мови.

https://www.youtube.com/watch?v=5d5VHWqYnvg&t=1s

* придбати книжку тут: https://www.syntezapublishing.com/zauvagy-pro-kolioriy

Бажаємо приємного перегляду
#cowoанонси
Друзі, запрошуємо долучитись до курсу "ФІЛОСОФІЯ НАУКИ" ОЛЕКСАНДРА ФІЛОНЕНКА! 🔹

Час: 18:30-21:30, вівторки, 5 зустрічей

15.07 (вт)
29.07 (вт)
05.08 (вт)
12.08 (вт)
19.08 (вт)

Формат: наживо (Київ) + онлайн (Zoom)
Де: Common Space (вул. Ярославська, 56А, БЦ Каньон)
Мова: російська й українська
Вартість: 6000 грн

Даний курс входить до блоку ФОНОВІ ЗНАННЯ (ФІЛОСОФІЯ): ВСТУПНІ КУРСИ - ФІЛОСОФСЬКІ ДИСЦИПЛІНИ. Курси цього блоку потрібні для того, аби мати ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ФІЛОСОФСЬКІ УЯВЛЕННЯ про принципи реальності, пізнання, буття людини, відносини її зі світом, цінності, етику культуру, співіснування тощо.

На курсі разом з Олександром Філоненком спробуємо зрозуміти, що таке наука, як вона працює і що вона може сказати нам про нас самих та світ довкола.

Програма курсу:

1️⃣ Початок науки
2️⃣ Народження філософії науки: позитивізм, логічний позитивізм, критичний раціоналізм
3️⃣ «Структура наукових революцій» Т. Куна
4️⃣ Філософія техніки
5️⃣ Наука в культурі та третя культура: наука серед сучасних пізнавальних практик


Експерт: Олександр Філоненко - філософ науки, православний теолог, публічний інтелектуал, доктор філософських наук, академік Амброзіанської Академії (Мілан).

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в курсі безкоштовна!

Щоб сплатити, зв'яжіться, будь ласка, з модераторкою:
Тоня (@egal_was_passiert)
​​#cowoанонси

Курс "ПИСЬМЕННИЦЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ" із Володимиром Рафєєнком:

Як зрозуміти себе? ➡️ Дуже точну відповідь може дати практика написання!

⏺️ Чому потрібен цей курс?

Саме естетична активність людини перетворює емпіричну даність факту її існування на конкретне, єдине і унікальне життя.

Художній твір за визначенням є щось таке, в чому народжується, перш за все, як особистість і як жива людина, автор цього тексту. В цьому сенсі, художнє письмо безумовно є духовною практикою, яка реалізується на межі пізнавальної й етичної сфери людини.
Але, як будь-яка цілеспрямована діяльність, вона потребує певних теоретичних знань, методології і практичних вправ. Тому всім, хто вирішив випробувати сили в царині художньої прози, ми пропонуємо цей курс.
 
⏹️ ПРОГРАМА КУРСУ:

1. Теоретична частина курсу
Мистецтво словесної побудови є способом існування істини. Саме техніка ремесла, основи формування персонажної сітки, закономірності зображення зовнішнього та внутрішнього світу героїв та розгортання сюжетно-фабульної єдності, логіка та алгоритм створення художніх світів будуть висвітлюватися у теоретичному матеріалі курсу.
У програмі:
▪️лекції на теми: «Герой і персонаж», «Конфлікт», «Сюжет і фабула», «Типи оповідання» та «Форми оповідання», «Позиція поза-знаходження»
▪️три розбори новел майстрів (О. Генрі, Джером Селінджер, Ернест Гемінґвей)
 
2. Практична частина
Учасники до кожного заняття виконують практичні завдання (письмову роботу на запропоновану тему обсягом від 2500 до 5000 символів з пробілами).
За два дні до чергового заняття учасники розміщують свої тексти у спільній папці курсу та ознайомлюються з роботами один одного, готуючись до спільного обговорення текстів. Письмові роботи можуть бути виконані, як українською, так і російською мовами.
 
⏺️ Як проходять зустрічі?

Обговорення текстів.
Основну частину кожного заняття студенти групи обговорюють роботи, чітко дотримуючись певного регламенту. Щоразу висловлюються з приводу однієї конкретної роботи три студенти.
Для виконання цієї частини роботи напередодні заняття кожну з надісланих робіт треба обов’язково переглянути і занотувати основні позитивні та негативні аспекти, які привернули вашу увагу.
 
Обговорення письмових робіт.
Це один із важливих моментів навчання у майстерні. Учасники курсу утворюють групу неупереджених читачів, таким чином допомагаючи один одному оцінити, наскільки зрозумілим є те, що ви хотіли передати у своїй роботі, як на смисловому, так і на емоційному рівні.
 —————————
Дата і час:
24 липня (чт)
(щочетверга 10 зустрічей)
18:30 - 21:30
Мова: українська
Формат: онлайн
Вартість
10 занять, три місяці: 15 000 грн
(оплата частинами, по 5000 грн щомісяця)
—————————
Експерт: Володимир Рафєєнко — український письменник, прозаїк і поет. Член українського відділення «Пен-центру» UKRAINIAN CENTRE OF THE INTERNATIONAL PEN.
Автор 6 романів, книги новел, 3 віршованих збірок... Має публікації в літературно-художніх журналах Нью-Йорка, Стокгольма, Києва, Одеси, Вроцлава, Відня, Берліна...
—————————
ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ
напишіть, будь ласка, модераторці:
Дарина, +380678944420
https://www.group-telegram.com/DashaDonets

🔍 Курс проводиться в рамках напрямку Література (в програмі Фонові знання).
#cowoанонси
📌 Друзі, завтра в обід зустрічаємось на лекції з Миколою Федяєм про мандри українських студентів давнини! 📌

Не лише сьогодні, але й у давні часи українські студенти мандрували на Захід по добру освіту. В дорозі на них чекали численні труднощі: як не заблукати, якою мовою порозумітися з іноземцями та як, будучи православними, безкоштовно навчатися в католицьких академіях. На лекції йтиметься про Теофана Прокоповича, який, розчарувавшись у Католицькій церкві, утік з Рима, найвідомішого українського "автостопера" Василя Григоровича-Барського та інших. Студентські мандрівки були основним каналом, яким до України потрапляло європейське знання.

🌺 ЕКСПЕРТ: МИКОЛА ФЕДЯЙ - дослідник інтелектуальної історії ранньомодерної України, науковий співробітник Центру історії ренесансного знання (Варшава), аспірант Інституту філософії НАН України.

☕️ Коли: 28.06 (сб), 12:30-14:00
☕️ Формат: НАЖИВО (Київ) ТА ОНЛАЙН (Zoom)
☕️ Де: COMMON SPACE (вул. Ярославська, 56А, БЦ Каньон)
☕️ Мова: УКРАЇНСЬКА
☕️ Вартість: 400 ГРН

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь безкоштовна!

Аби сплатити лекцію, напишіть, будь ласка, модератору:
Тоня (@egal_was_passiert)
​​​​​​#cowoанонси

🚀 Лекція "ПРО ФАНТАСТИКУ: в лабіринті жанрів"
з Михайлом Назаренком

Друзі, радо запрошуємо поспілкуватися про фантастику!

Як виникнення науки нового часу сприяло появі наукової фантастики й чому цей жанр виник лише наприкінці ХІХ століття;
як європейські літератури зроду-віку спиралися на міфи — й чому про жанр фентезі ми можемо говорити лише з початку ХХ століття (ні, не Толкін його заснував).
Як і чому фантастика припинила бути «справжньою літературою» («1984»? Це ж антиутопія! Станіслав Лем? Це філософська проза);
як і чому Маргарет Етвуд і Кадзуо Ішігуро змирилися з тим, що вони все ж таки пишуть фантастику.
Коли фантастичний образ є лише метафорою, коли його слід розуміти буквально — і чому в більшості випадків він існує між цими двома полюсами.
Чи є фантастика лише сумою прийомів — а чи у фантастичних жанрів є своя сутність і ми можемо говорити «Ні, це не справжня НФ!».
Які ідеологеми стоять за жанрами і як вони змінюються.
І, зрештою, що таке «національна фантастика» — українська зокрема.

Лекцію присвячено формуванню, еволюції та поетиці фантастичних жанрів.

▪️Дата і час:
8 липня (вт), 18:30 (тривалість 2-3 год)
▪️Формат: офлайн (Київ) + онлайн (zoom)
▪️Вартість: 400 грн
▪️Мова: українська

🎥 Після зустрічі у вашому доступі буде відеозапис лекції.

▫️Експерт: Михайло Назаренко — літературознавець, доцент Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Лавреат низки нагород, у тому числі Національної премії України імені Тараса Шевченка, премії «ЛітАкцент року», премій Всеукраїнського рейтингу «Книжка року».

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ: напишіть модераторці
Дарина, +380678944420
https://www.group-telegram.com/DashaDonets

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь безкоштовна!
​​​​#cowoанонси

🔥 Курс із Дар‘єю Зіборовою - «Епос про Гільгамеша. Шлях героя»

Яким є шлях героя? Коли в історії ми бачимо перший наратив шляху героя? Який ваш особистий шлях героя сьогодні?

📍Запрошуємо на курс! Разом із Дар'єю Зіборовою ми:
- розберемо концепцію шляху героя;
- прочитаємо перший літературний твір на Землі - «Епос про Гільгамеша»;
- спробуємо проаналізувати або побудувати свій власний шлях героя.

🖍У шумерсько-аккадській цивілізації з'явився перший літературний твір на Землі - «Епос про Гільгамеша», записаний клинописом на глиняних табличках. Цей текст заснований на шумерських легендах третього тисячоліття до н. е. і знаходив свою літературну форму аккадською мовою більше тисячі років, після чого перекладався іншими мовами та був відомий на всьому Близькому Сході.

🖍Відкриття цього тексту в ХIX столітті та переклад європейськими мовами стало літературною подією, оскільки епос дозволяє побачити, як народжується перша розповідь про героя, як будується наратив, який пізніше стане в нашій сучасній культурі художньою літературою: романом, п'єсою, поемою, сценарієм ...


Розібравши «Епос про Гільгамеша», ми побачимо світ стародавньої Месопотамії «очима» самих носіїв культури, простежимо, як в його наративі відображається світогляд і як він сам стає тим, що породжує певний світогляд, познайомимося з оповіданням про силу дружби, описом першої екзистенціальної кризи й бунту проти богів, пошуків сенсу життя і таємниці безсмертя, а також побачимо найдавнішу версію Всесвітнього потопу.

А найголовніше, ми станемо свідками народження образу героя, і проаналізуємо Шлях Героя на прикладі епосу. У цьому нам допоможе робота Джозефа Кемпбелла «Тисячоликий герой» і його концепція «мономіфу», і формальний метод аналізу чарівних казок Володимира Проппа в його «Морфології чарівної казки». Курс дозволить навчиться аналізувати сучасні наративи, та головне - вибудовувати свій.

▪️Коли: 18:30 - 21:30
1) 15 липня (вт)
2) 22 липня (вт)
3) 29 липня (вт)
4) 5 серпня (вт)
5) 12 серпня (вт)
▪️Формат: offline (Київ) + online
▪️Мова: українська та російська
▪️Вартість: 5800 грн

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ:
напишіть модераторці
Дарина, +380678944420
https://www.group-telegram.com/DashaDonets

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь безкоштовна!
#cowoвідео
👩‍💼🪻 Друзі, пропонуємо доєднатись до перегляду лекції "Поняття історії й часу в Аврелія Августина та у Мартіна Гайдеґера" з Владою Давіденко!

🗓 Які є подібності між філософіями Мартіна Гайдеґера та Святого Авґустина? Що таке "детеологізація" і наскільки широким є поле можливостей філософської герменевтики як інструменту для розуміння текстів минулого? Яким чином звернення до 10 та 11 Книг "Сповіді" Авґустина вплинуло на становлення та розвиток філософії Гайдеґера різних періодів?

🫡 Відповіді на ці питання спробуємо отримати під час лекції, а також розглянемо низку супутніх сюжетів:

- Представленість зв'язку між Авґустином та Гайдеґером у двох дослідницьких контекстах – світовому та локальному;
- Межі запозичення: як Гайдеґер використовує Авґустинові поняття для розробки ключових сюжетів власної філософії?
- Гайдеґерів діалог з Авґустином на сторінках текстів – "Авґустин і неоплатонізм" (1921), у записах Беронської лекції і Фрайбурзького семінару (1930), у текстах, які склали "Внески до філософії" (1989);
- Вплив Авґустинової філософії на "поворот" у мисленні Гайдеґера 1930-х рр. і на дальшу філософію пізнього періоду;
- Які інструменти та підходи ми можемо використовувати для простеження історико-філософських паралелей між різними (і, здавалося би, несхожими) філософіями?

Експертка: Влада Давіденко — аспірантка Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України (Київ).
Сфера інтересів – філософія М. Гайдеґера, соціальна філософія, історія філософії ХХ ст., історія української філософії ХХ ст.

Частина 1: https://youtu.be/ufwV8lBahWs
Частина 2: https://youtu.be/MLmqEPiT2hQ

Цінного перегляду
​​Вітаємо, друзі!

🗓 ПЛАНЕР Cowo.guru,
файл подій на місяць
ЛИПЕНЬ

Закріплюємо це повідомлення)
Будемо раді вас бачити!
Cowo.guru - середовище мислення та дієвості pinned «​​Вітаємо, друзі! 🗓 ПЛАНЕР Cowo.guru, файл подій на місяць ЛИПЕНЬ Закріплюємо це повідомлення) Будемо раді вас бачити!»
#cowoанонси
Завтра ввечері запрошуємо до лекції з Іриною Валявко - "Постать Дмитра Чижевського в контексті історичної доби"! 🌸🧑‍💼

Що вплинуло на формування світогляду видатного українського вченого, філософа, славіста Дмитра Чижевського? Яку роль в цьому зіграла його непересічна родина та оточення? Як він прийшов до визначення своєї української ідентичності? Який внесок зробив вчений в українську культуру і чи актуальні його ідеї в нашому сучасному сьогоденні? Усі ці питання ми розглянемо в ході обговорення інтелектуальної біографії неординарного мислителя XX століття Дмитра Чижевського. Адже ми звертаємось до минулого не лише задля пам’яті і вшанування, а і задля дослідження і більш глибокого розуміння власної інтелектуальної історії та досвіду, який може стати в нагоді у нашій повсякденності.

Пов’язана з темою лекції книга: Ірина Валявко, Надія Жахалова. «Родина Марії та Івана Чижевських. Відлуння життя».

Експертка: Ірина Валявко – кандидат філософських наук, старша наукова співробітниця Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, психоаналітикиня, викладачка Міжнародного інституту глибинної психології.

Ця лекція входить до циклу лекцій «Республіка Садівників»

🌺 Час: 03.07 (чт), 18:30-21:30
🌺 Формат: онлайн (Zoom)
🌺 Вартість: 400 грн

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в лекції безкоштовна!

Для СПЛАТИ ЗУСТРІЧІ напишіть, будь ласка, адміністраторці:
Поліна (@PLN_OPRYA)
#cowoанонси
Друзі, запрошуємо вас відвідати архів Омеляна Пріцака.
Протягом зустрічі ми познайомимось з історією і проєктами українця, який зробив важливий внесок у формування незалежної України.

Ми подивимось на Омеляна Пріцака як на дієвця, який метою життя бачив вписати Україну в історію і створити передумови існування України в майбутньому.
Він запустив інституції в Гарварді, започаткував друк літературної спадщини з початку писемності на території України, створив міжнародну асоціацію і започаткував Інститут сходознавства в Україні.

Запрошую до розмови з директоркою архіву, Таїсією Сидорчук, в оточенні 20 тис. книг, які складають бібліотеку Омеляна Пріцака.

📍Організаційна інформація:
Тривалість зустрічі: 2 години і 30 хв
Вартість: 300 грн
Дата: 10 липня
Час: 18:30
Локація: Київ, Поділ, вул. Волоська 8/5, зустрічаємось біля прохідної
Кількість учасників обмежена: до 12-14 осіб


Пишіть для реєстрації на зустріч Поліні (@PLN_OPRYA)
НАВЧАННЯ ДОРОСЛИХ ЯК КЛЮЧ ДО ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ.

Запрошення від наших друзів з Вищої народної школи "Вовчок".


"Разом з Іриною Майстер-Бергман — ректоркою Народної вищої школи Mångkulturella Folkhögskolan (Швеція) ми проводимо два офлайн семінари пов‘язані з феноменом Нордичних НВШ та особливостями педагогіки НВШ.

• Перший семінар – “ІСТОРІЯ, ІДЕЇ ТА МІСЦЕ НАРОДНОЇ ВИЩОЇ ШКОЛИ В СУСПІЛЬСТВІ”

відбудеться 18 – 19 – 20 липня 2025 року в Народна вища школа Вовчок.
Це базовий рівень на якому відбувається перше знайомство з історією НВШ та основами методології – цінностями, принципами, етикою педагогіки НВШ та тим як пов‘язані педагогічна методологія та суспільно-політична модель Нордичних країн. В цьому семінарі бере участь Інгрід Анк, керівниця Академії Грундтвіга / Редактор журналу Grundtvig/Грюндтвінівський форум з онлайн презентацією: «Філософія просвіти та освіти Грундтвіга» 🇩🇰.

• Другий семінар - “ПЕДАГОГІКА СВОБОДИ. МЕТОДОЛОГІЯ НВШ ТА ВПЛИВ НВШ НА РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА”

відбудеться 25 – 26 – 27 липня 2025 року теж в НВШ Вовчок.
Це наступний рівень на якому відбудеться заглиблення саме в методологію та дидактику Нордичних НВШ. В програмі семінару - цінністно-орієнтована система освіти в Скандинавських країнах, діалогічна педагогіка НВШ, робота з конфліктами та інклюзія. В цьому семінарі, в онлайн форматі, бере участь Йохан Льовгрен Associate Professor кафедри педагогічних наук факультету гуманітарних, спортивних та освітніх наук Університету Південно-Східної Норвегії 🇳🇴

Умови участі в семінарах – https://bit.ly/Vovchok-Seminars

Реєстрація – https://docs.google.com/forms/d/1RWjyfbxTqqST8I1u2YqraTT49Biv29B6eZIB_Y79zM0/viewform
#cowoанонси
☀️ Читання Данте “Божественна комедія: Рай” з Олександром Філоненком

Запрошуємо у захопливу подорож найсвітлішою, але водночас найскладнішою частиною «Божественної комедії» Данте Аліґ'єрі — «Раєм».

▫️ Дати (всього 6 зустрічей):

- 17 липня (четвер)

- 31 липня (четвер)

- 7 серпня (четвер)

- 14 серпня (четвер)

- 21 серпня (четвер)

- 28 серпня — (четвер) читаємо есе учасників

⌛️ Час: з 18:30 до 21:30

📜 “Божественна комедія" — справжній канон європейської літератури, який має вплив на розвиток культури та мистецтва протягом століть.

У центрі нашої уваги — «Рай», фінальна частина великої поеми. Це розповідь про духовне сходження до Бога через дев'ять небесних сфер. На відміну від похмурих картин «Пекла», «Рай» — це територія світла, гармонії та божественної любові. Разом із Данте та його провідницею Беатріче ми дослідимо природу щастя та місце людини у cвіті. «Рай» — це кульмінація духовної подорожі, сповнена глибоких філософських та теологічних прозрінь, що надихають на роздуми про власне життя.

▫️ Формат: offline (Київ) + online (Zoom)
▫️ Вартість курсу "Рай": 8000 грн
▫️ Мова: російська та українська

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в курсі безкоштовна!

Аби оплатити курс, напишіть, будь ласка, модератору:
Поліна (@PLN_OPRYA)
​​​​#cowoанонси

📖 Курс «МИСЛЕННЯ і СВІТОГЛЯД»
із Олегом Хомою!


За часів, коли нам настійливо пропонують опанувати той чи той чудодійний спосіб мислити (критичний, латеральний, дивергентний, горизонтальний тощо), ми нерідко забуваємо дізнатись, чим є мислення саме по собі (і чи мисленням є те, що ми «опановуємо»). А без цього ми не зрозуміємо також і природи світогляду, і певна річ, засобів його вдосконалення, прирікаючи себе на постійний туман в голові.

📍Тож цей курс має дві головні мети:
(1) максимально прояснити зміст понять «мислення» і «світогляд», розрізнивши несумісні їх тлумачення, які нині чомусь вважають цілком сумісними;
(2) визначити чинники, які регулюють мислення і світогляд.
Досягнувши цих цілей, ми зможемо надійно довести недаремність власних зусиль з упорядкування своєї картини світу, навіть якщо таки виявиться, що ми дійсно живемо в епоху постправди і постдемократії, яка поступово переходить в епоху постлюдини.


ПРОГРАМА КУРСУ
1. Що таке «мислити»? Усунення плутанини між мисленням, свідомістю, розумінням, знанням, розумом, рацією, психікою. Розрізнення між умовами, процесом і результатами мислення.
2. Зміст і форми мислення: правильне і неправильне. Герменевтика і межі обʼєктивності мислення.
3. Картина світу: межа факту й інтерпретації. Світогляд і його базові структури.
4. Як формується мислення: культура, виховання, контроль і суб’єктивний спротив.
5. Мислення, мозок, біологія. Механізми маніпулювання мисленням.
6. Мислення у світі цінностей: переконання, оцінка, моральна природа свідомості.

🚪Курс проводиться в межах програми ШЛЯХ МИРІЄВЦЯ, але є цілком самодостатнім для окремого проходження.

▪️Дати і час:
1) 17 липня
2) 24 липня
3) 31 липня
4) 7 серпня
5) 14 серпня
6) 21 серпня
четверги, 18:30-21:30 (з перервою 15 хв)
▪️Формат: онлайн (zoom)
▪️Вартість: 6000 грн
▪️Мова: українська

🎥 Відеозаписи зустрічей будуть у вашому доступі після кожної зустрічі, і залишаться у доступі надалі без обмежень.
—————————
Експерт: Олег Хома - історик філософії, доктор філософських наук, професор, засновник та голова Спілки дослідників модерної філософії (Паскалівського товариства). Завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету. Запрошений професор КНУ ім. Тараса Шевченка.
Засновник історико-філософського журналу «Sententiae».
Професійні інтереси: декартознавство, схоластична філософія, філософія XVI-XVIII ст., сучасна французька філософія, неперекладність філософських термінів, українська філософська термінологія.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ: напишіть модераторці
Дарина, +380678944420
https://www.group-telegram.com/DashaDonets

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь безкоштовна!
​​​​​​​​#cowoанонси

🚀 Лекція "ПРО ФАНТАСТИКУ: в лабіринті жанрів"
з Михайлом Назаренком

Як виникнення науки нового часу сприяло появі наукової фантастики й чому цей жанр виник лише наприкінці ХІХ століття;
як європейські літератури зроду-віку спиралися на міфи — й чому про жанр фентезі ми можемо говорити лише з початку ХХ століття (ні, не Толкін його заснував).
Як і чому фантастика припинила бути «справжньою літературою» («1984»? Це ж антиутопія! Станіслав Лем? Це філософська проза);
як і чому Маргарет Етвуд і Кадзуо Ішігуро змирилися з тим, що вони все ж таки пишуть фантастику.
Коли фантастичний образ є лише метафорою, коли його слід розуміти буквально — і чому в більшості випадків він існує між цими двома полюсами.
Чи є фантастика лише сумою прийомів — а чи у фантастичних жанрів є своя сутність і ми можемо говорити «Ні, це не справжня НФ!».
Які ідеологеми стоять за жанрами і як вони змінюються.
І, зрештою, що таке «національна фантастика» — українська зокрема

Лекцію присвячено формуванню, еволюції та поетиці фантастичних жанрів.

▪️Дата і час:
8 липня (вт), 18:30 (тривалість 2-3 год)
▪️Формат: офлайн (Київ) + онлайн (zoom)
▪️Вартість: 400 грн
▪️Мова: українська

🎥 Після зустрічі у вашому доступі буде відеозапис лекції.

▫️Експерт: Михайло Назаренко — літературознавець, доцент Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Лавреат низки нагород, у тому числі Національної премії України імені Тараса Шевченка, премії «ЛітАкцент року», премій Всеукраїнського рейтингу «Книжка року».

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ: напишіть модераторці
Дарина, +380678944420
https://www.group-telegram.com/DashaDonets

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь безкоштовна!
2025/07/05 15:16:21
Back to Top
HTML Embed Code: