Telegram Group Search
Альбер Камю

такий краш, звісно
Forwarded from Літо читає
Коли у 2005 році, після перемоги Помаранчевої Революції, я почав знайомитися з сучасною українською літературою, моїми першими були Юрій Андрухович і Тарас Прохасько.

Зараз мені вже абсолютно не важить чи напишуть вони ще щось в майбутньому, позаяк були, є і залишаться для мене одними з улюблених письменників.

Іван Семесюк нещодавно розпочав світоглядну експедицію "Інструкція. Смисл". Її перший епізод "Логос" виглядає і звучить просто досконало 🖤
ЩЯЧ: літературний снобізм
Коли у 2005 році, після перемоги Помаранчевої Революції, я почав знайомитися з сучасною українською літературою, моїми першими були Юрій Андрухович і Тарас Прохасько. Зараз мені вже абсолютно не важить чи напишуть вони ще щось в майбутньому, позаяк були,…
Моїм «першим» був Юрій Андрухович. Не в 2005, але в 2013.

Я тоді тільки почала працювати в рекламній агенції і не дуже добре писала українською (а треба було писати. і добре). Мій ментор Марко дав мені оцю «Алісу в країні див» та «Рекреації» Андруховича (або першою була «Московіада» - я не дуже можу пригадати).

По-перше, була в шоці від психоделу в Алісі, що його ти зовсім по-іншому сприймаєш в свідомому віці. Раджу перечитати.

По-друге, від стилю письма Юрія Андруховича. Памʼятаю, я тоді всім це описувала «ну, це як каліфорнікейшн по-українські». Звісно, я потім прочитала все, що знайшла у Андруховича.

А в цьому році буду перечитувати.

(І так, я знаю про скандал з шишкіним, але Андрухович зробив більше для укрмови, укрліт і культури, ніж ті, хто в цей скандал не потрапляли і ті, хто на нього вилили ушат гівна).
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Для мене, як для уроженки Луганської області, це ШОК-контент.

https://youtu.be/hSPFHCigN00?si=rBkNVsecUnYtUCsC
Гнів, розчарування, торг…

Я не витримала — і купила електронну версію цієї цеглини, яку я просто не могла читати. Мені елементарно було важко і незручно.

Результат: +100 ст лише за сьогодні 🥴

Висновок: Більше не буду купляти такі товсті книги в паперовому вигляді.
По-перше, сама волаю з назв свої стікерів.

По-друге, вирішила перечитати «Московіаду». Не задається у мене цього місяця з укр авторами. А тут буде вірняк.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Це місто втрат. Добре б його зрівняти з землею. Насадити знову дрімучі фінські ліси, які тут були раніше, розвести ведмедів, лосів, косуль — хай пасуться довкола порослих мохами кремлівських уламків, хай плавають окуні в ожилих московських водах, дикі бджоли хай зосереджено накопичують мед у глибочезних пахучих дуплах.

Треба цій землі дати спочинок від її злочинної столиці. Може, потім вона спроможеться на щось гарне. Бо не вічно ж їй отруювати світ бацилами зла, пригнічення й аґресивного тупого руйнування!

І в цьому, мої дами и панове, полягає завдання завдань, неодмінна передумова для виживання людства, і на цьому хай зосередить свій пафос уся цивілізація великих народів сучасності — без краплі пролитої крові, без тіні насильства, із застосуванням гуманних парламентських важелів, зрівняти
Москву
, за винятком, можливо, декількох церков та монастирів, із землею, а на її місці створити зелений заповідник для кисню, світла та рекреацій. Тільки в такому випадку може йти мова про якесь майбутнє всіх нас на цій планеті, майне дамен унд геррен! Дякую за увагу.

📖 «Московіада» Юрій Андрухович. 1992 рік
Чи є у когось посилання на актуальну шкільну програму з укрліт?
Я, до речі, вперше прочитала Рекреації і Московіаду Юрія Андруховича саме в цьому виданні.

Тепер я зрозуміла, чому не можу точно пригадати, що саме я прочитала першим (бо там обидва романи були)🤣

Рекреації, до речі, мені сподобались більше.

https://youtu.be/MppLwzcjkr8?si=z663n3wpmm-UUKti
📖 «Московіада» Юрій Андрухович
Повернулась до «Московіади» через 11 років після першого прочитання. Начиталась нових відгуків, де між «сексист, расист, мізогін» навіть кажуть: «нащо це читати нормальній людині, не філологу». Трошки сумно і страшно стало мені. 

Я завжди з якоюсь гордістю кажу, що мої літературні уподобання майже не змінюються з роками — тільки поповнюється список улюблених книг. Я з тих людей, що любить перечитувати твори, аби кожен раз знаходити щось нове або переосмислювати прочитане уже з оглядом на свій життєвий досвід. 

«Московіада» — це гротескна замальовка одного дня з життя Отто фон Ф., українського поета, який приїхав на навчання у москву. Його очима ми бачимо суспільну та моральну деградацію імперії: алкоголізм, дефіцит усього на світі та відчуття неминучої катастрофи. 

Тут є і паралельна сюжетна лінія (?) — листи Отто фон Ф. до українського короля, через які він розповідає нам про своїх колишніх жінок, переслідування, помилки та мрії щодо майбутнього України. 

До речі, жінки в романі викликають окрему цікавість. Так, тут є і сексистські жарти, і расизм, і слюри. Але я не бачу тут вираженої мізогінії. Я бачу тут сильних жінок, які можуть і відпиздити. Розумних жінок, з якими розмови - це краще, ніж справжній секс. Жінок, які чогось досягли в житті. 

Знову ж таки, так, тут дуже багато сарказму і глузування. Але про все і всіх - жінок, чоловіків, росіян, українців, євреєв, додати своє.

Треба зазначити, що "Московіада" вважається напівавтобіографічним романом, і мені дуже цікаво, який відсоток сюжетів тут дійсно мав місце в реальному житті Андруховича (особливо про вербовку поетів та письменників).

І бонус трек: мені дуже сподобалося, що тут немає чистої російської мови, її замінює транслітерація. Дуже вдалий прийом, який навіть трошки принижує вєлікій і магучій язик в очах читача.

Ледь не забула: на останній світлині є цитата, яка мене засмутила, бо дуже вона в деяких моментах нагадує реальність. Сумну.

Оцінка:
все ще ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Видавництво: @starlev
Forwarded from Зʼїж книгу
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
2004 рік!
Забужко про колонізований інформаційний простір, Прохасько про потребу в людині, яка б слухала, Винничук про те як він дізнався, що пише постмодерністську прозу, Андрухович про Антонича та оптимізм Іздрика

Знайдено в інстаграмі suspilne.culture
2024/10/18 10:26:08
Back to Top
HTML Embed Code: