Telegram Group Search
У ході публічної дискусії “Відновлення у громадах: як стати помітними для донорів та отримати фінансування”, яку організував Інститут аналітики та адвокації за підтримки BHP Foundation, донорські організації висвітлили ключові критерії відбору проєктів для фінансування, а представники громад поділилися успішним досвідом реалізації ініціатив відбудови.

Учасниками заходу, який модерувала Анна Півень, регіональна координаторка екосистеми DREAM, стали понад 200 представників громад та неурядових організацій.

Зокрема спікери розповіли про:
- принципи та підходи МФО до фінансування проєктів відновлення на місцевому рівні;
- ключові аспекти, що привертають увагу донора при відборі проєктів для фінансування;
- досвід залучення позабюджетного фінансування фінансування для проєктів відбудови;
- роль неурядових організацій у відбудові громад.

Дізнатися більше про експертну дискусію можна за посиланням.
💪Юрій Ромашко став новообраним Головою Правління коаліції RISE Ukraine.

Минулого тижня відбулося засідання Правління Коаліції, на якому, відповідно до політик RISE, обрали нового Голову – виконавчого директора ГО “Інститут аналітики та адвокації” Юрія Ромашка, який обійматиме посаду впродовж півроку.

Юрій у статусі Голови Правління окреслив ключові виклики та напрямки діяльності:
🔹прозора та стала відбудова;
🔹утримання фокусу на темі відновлення у контексті співпраці Уряду, неурядового сектору, бізнесу, донорських організацій та міжнародних партнерів;
🔹об’єднання зусиль для ефективної відбудови та відновлення за допомогою інклюзивного діалогу, відкритих даних і цифрових технологій.
🤝Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) та українська влада досягли угоди щодо п’ятого перегляду 4-річної угоди про розширене фінансування. За умови схвалення Виконавчою радою МВФ Україна може отримати близько 1,1 мільярда доларів США.

📈 Україна виконала всі кількісні критерії ефективності на кінець червня та структурний маяк для перегляду.

📝“Слід продовжувати зміцнювати незалежність, компетентність і авторитет антикорупційних і судових установ. Зокрема, ключовими є посилення кримінально-процесуального кодексу, створення нового Вищого адміністративного суду та реформування Рахункової палати України. Перший зовнішній аудит Національного антикорупційного бюро є короткостроковим пріоритетом. Повний склад наглядової ради "Укренерго" має бути відновлений до кінця грудня.”, - зазначається у повідомленні на сайті МВФ.

🔗Про те, як працює Рахункова палата України детальніше ви можете прочитати у нашому аналітичному звіті.
📢 Фінансовий комітет рекомендував до другого читання та прийняття в цілому законопроєкт №6490-д, спрямований на кадрове перезавантаження митниці.

“Проєкт закону № 6490-д, — зазначає аналітик політики та даних ІАА Віталій Набок, — важливий для стейкхолдерів — самих митників, бізнесу, та неурядового сектору, що опікується питаннями митниці. Він вносить зміни до Митного кодексу України, що регулюють питання відбору, призначення топменеджменту митниці, її посадових осіб, передбачає орієнтованість роботи на виконання КРІ митниці та наявність фахових митних компетенцій, містить інструменти для прозорого кадрового відбору та незалежної оцінки роботи органу та його працівників. Усіх посадових осіб на митниці після прийняття законопроєкту чекає одноразова атестація, за наслідками якої некомпетентні митники будуть звільнені, а ті, що підтвердять свій рівень фаховості, можуть отримати можливість переведення на посаду, вищу від займаної. Також митникам надається мотивація у вигляді фіксованих (підвищених) окладів”.
Новий дайджест новин від ІAA

Відбудова та відновлення України:
Відновлення освітнього сектору України: виклики та перешкоди.
Гроші в обмін на реформи: економічна стійкість України як основа фінансування відбудови.
Освіта для ВПО: виклики, особливості та можливості.

Аналітика:
Митний дайджест. Липень 2024.

Новини ІАА:
Як отримати фінансування для проєктів відбудови: поради донорських організацій та успішний досвід громад.

Швидше підписуйтесь на наш дайджест, щоб отримувати інсайти від провідних експертів, які ретельно досліджують та аналізують процес відбудови України.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Новий митний дайджест!

У серпні митниця поповнила держбюджет на 51,1 млрд грн, що майже на 8% менше від запланованих показників цього місяця. Не зважаючи на це, сукупно від початку цього року фактичні надходження до бюджету перевищують планові на 12 млрд грн.

Кількість отриманих авторизацій АЕО за місяць є однією з найбільших, починаючи з періоду впровадження цього статусу. Попри це, кількість поданих заяв на отримання статусу АЕО зменшилася у порівнянні рік до року, а бізнес продовжує обирати спрощення “вроздріб”, про що свідчить більша вдвічі кількість отриманих окремих спрощень над АЕО.

Основна частка порушень, виявлених у серпні, була пов’язана з приховуванням товарів від митного контролю. Держмитслужба виявила таких порушень на понад 1 млрд грн, що становить 98% від загальної вартості усіх порушень.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її вміст є виключною відповідальністю ГО “Інститут аналітики та адвокації” та Технології Прогресу і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу (European Union in Ukraine).
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Інститут аналітики та адвокації разом з Технології Прогресу підготували детальний звіт, який містить поглиблений аналіз приведення митного законодавства та адміністративних процедур України у відповідність до вимог Глави 29 acquis ЄС в період з вересня 2023 р. до березня 2024 р.

🔍 Особливий акцент зроблено на:
Досягненнях Державної митної служби у наближенні до стандартів ЄС;
Викликах, які стоять перед митними органами;
Рекомендаціях щодо подальших змін.

🇺🇦 У 2023-2024 рр. Україна доклала значних зусиль для виконання рекомендацій ЄС, що містилися у Звіті про прогрес України в межах Пакету розширення ЄС 2023 року.

Разом із тим, рекомендації ЄС включали сфери, де багато що слід покращити, зокрема:
досягнути поступу у сферах, пов'язаних з митними процедурами, митним боргом, застосуванням гарантій та спрощенням митних формальностей, а також у розробленні нового Митного кодексу;
забезпечити вчасну реалізацію 5 етапу NCTS та розширити використання процедури спільного транзиту та інституту авторизованого економічного оператора;
ухвалити законодавство, що криміналізує контрабанду всіх товарів у великих розмірах, та розбудувати адміністративні спроможності до його реалізації.

Тіньовий звіт щодо приведення митного законодавства та діяльності Держмитслужби України у відповідність до вимог Глави 29 acquis ЄС читайте за посиланням.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її вміст є виключною відповідальністю ГО “Інститут аналітики та адвокації” та Технології Прогресу і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Новий дайджест новин від ІAA

Відбудова та відновлення України:
Кадрове перезавантаження митниці: куди веде Держмитслужбу законопроєкт 6490-д.

Новини ІАА:
25 вересня відбулася публічна дискусія “Як ефективно використовувати екосистему DREAM для відбудови в громадах?”, яку організував Інститут аналітики та адвокації за підтримки BHP Foundation.
Україна досягла історичного прогресу у переглядах програми МВФ – вересневий моніторинг RRR4U
Юрій Ромашко став новообраним Головою Правління коаліції RISE Ukraine

Швидше підписуйтесь на наш дайджест, щоб отримувати інсайти від провідних експертів, які ретельно досліджують та аналізують процес відбудови України.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/10/12 03:15:24
Back to Top
HTML Embed Code: