Telegram Group Search
Правоохоронці викрили ще три схеми ухилення від військової служби за допомогою представників МСЕК і ВЛК

За процесуального керівництва органів прокуратури ліквідовано три схеми ухилення від військової служби, трьом особам повідомлено про підозру.

На Дніпропетровщині

Викрито завідувачку одного з медичних відділень області підозрювана вимагала від мешканки регіону 5 тис доларів США та 10 тис грн. За цю суму вона пообіцяла вплинути на рішення членів МСЕК щодо присвоєння ІІ групи інвалідності доньці потерпілої, яка з дитинства має ІІІ групу. Це дало б можливість її військовозобов’язаному брату отримати відстрочку від мобілізації.

На Харківщині

Затримано лікарку-терапевта (спеціаліст з реабілітації) однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій м. Харкова – 14-ту фігурантку злочинної оборудки, яку правоохоронці викрили у жовтні 2024 року. Тоді було повідомлено про підозру голові цієї МСЕК та 12 його спільникам, які за гроші допомагали чоловікам оформити фіктивну інвалідність для уникнення призову на службу.

У Кропивницькому

Викрито лікаря-хірурга військово-лікарської комісії, який одержав від військовозобов’язаного неправомірну вигоду в сумі 5000 доларів США. За ці кошти підозрюваний обіцяв визнати чоловіка обмежено придатним до військової служби за мобілізацією, що надасть йому можливість служити у складі небойових підрозділів ЗСУ.

Залежно від вчинених злочинів підозрюваним інкриміновано отримання неправомірної вигоди, поєднаної з вимаганням, для себе та третіх осіб за вплив на посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 369-2 КК України), перешкоджання законній діяльності ЗСУ, підробленні офіційного документу, а також використанні завідомо підробленого документа (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3, 4 ст. 358 КК України), одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Досудове розслідування здійснюється регіональними підрозділами поліції та СБУ за оперативного супроводу СБУ та процесуального керівництва Нікопольської окружної прокуратури, Харківської обласної прокуратури та Кропивницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.
Двоє загиблих та п’ятеро поранених внаслідок ворожої атаки на м. Нікополь – розпочато розслідування

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 11 листопада 2024 року військові рф обстріляли з артилерії м. Нікополь.

Внаслідок атаки загинули двоє місцевих мешканців. Поранення отримали п’ятеро людей.

Пошкоджено житловий будинок, медзаклад, заклад освіти, відділення банку, кафе, магазини, автомобілі.

Прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями вживають всі можливі та належні заходи для документування воєнних злочинів, вчинених представниками збройних сил рф.
За фактом ймовірного розстрілу 2 українських військових на Курщині розпочато розслідування

За процесуального керівництва Офісу Генпрокурора розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

11 листопада 2024 року під час моніторингу інформації в соціальних мережах виявлено публікацію з відеозаписом ймовірного розстрілу представниками зс рф двох беззбройних українських військовослужбовців на Курському напрямку.

Умисне вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин.

В межах кримінального провадження проводяться першочергові слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення обставин події для притягнення винних до відповідальності.

Досудове розслідування – СБУ.
Зловживання під час отримання інвалідності: В МСЕК, лікарських установах та обласних прокуратурах проходять обшуки

🔻За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора в межах розслідування фактів неправомірного отримання інвалідності посадовими особами, зокрема прокурорами, проводяться обшуки у працівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), у лікарських установах, де могли бути видані незаконні довідки та рішення, а також в прокуратурах кількох областей України. 

Ці заходи є частиною комплексної боротьби з корупцією та зловживанням службовим становищем в органах прокуратури та системі медико-соціальної експертизи. 

Кримінальне провадження розслідується за ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 КК України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. Досудове розслідування здійснюється ДБР. Оперативний супровід – ДБР та СБУ.

Обшуки проводяться у кількох обласних прокуратурах, лікарнях та МСЕК, де були виявлені факти видачі довідок з ознаками фальсифікацій. Вилучено медичну документацію та особові справи, що можуть слугувати доказами у розслідуванні. Триває робота зі встановлення ланцюгів причетних осіб. 

Комплексні слідчі (розшукові) дії включають допити свідків та перевірку правомірності медичних висновків, на підставі яких було встановлено групи інвалідності. 

🔻Разом з цим Офіс Генерального прокурора продовжує службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності, яке охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. 

Станом на сьогодні в органах прокуратури усіх рівнів налічується 523 прокурори, які мають інвалідність. Цей показник становить менше 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурам. Значне перевищення цього відсотку спостерігається в прокуратурах Хмельницької (29%) та Черкаської областей (27%).

Двом прокурорам встановлено І групу інвалідності, 328 – ІІ групу та 193 – ІІІ групу. Серед них 348 або 67% – чоловіки, 175 або 33% – жінки.

386 прокурорів або 74% – отримали первинне рішення МСЕК про встановлення інвалідності в період до 2022 року.

Відповідно до ст. 86 Закону «Про прокуратуру» прокурори, визнані особами з інвалідністю I або II групи, мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за вислугу років за наявності відповідного 10-річного стажу. 229 прокурорів або близько 70% від числа тих, хто мають І та ІІ групи, отримують пенсію на таких підставах. Майже половина від загальної суми пенсій, що виплачується цим працівникам щомісяця, припадає на органи прокуратури Черкаської та Хмельницької областей.

Чинним законодавством МСЕК зобовʼязані надсилати за місцем роботи особи з інвалідністю повідомлення щодо групи інвалідності та причини її встановлення. Водночас такі повідомлення від МСЕК до органів прокуратури надходили лише у поодиноких випадках (наразі встановлено лише 10 таких випадків). 25 жовтня 2024 року наказом Генерального прокурора внесено зміни до Інструкції з обліку кадрів, якими прокурорів зобов'язано інформувати кадрові підрозділі про встановлення їм інвалідності. 
 
Офіс Генерального прокурора у координації з Державним бюро розслідувань та Службою безпеки України продовжує комплексні заходи із викорінення корупції у МСЕК та органах прокуратури.
Офіс Генерального прокурора
Восьмеро постраждалих, серед них діти, внаслідок ракетного удару по Кривому Рогу – розпочато розслідування За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення…
❗️ОНОВЛЕНО: У Кривому Розі під завалами багатоповерхівки рятувальники виявили тіла 32-річної жінки, 2-місячного немовля і дітей віком 2 і 10 років.

Загалом внаслідок вчорашньої ракетної атаки військових рф на м. Кривий Ріг 4 загиблих і 14 поранених, серед них діти.

Пошуково-рятувальна операція завершена.

Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Щирі співчуття рідним 🕯️
Ювенальні прокурори: 589 дітей загинули в Україні внаслідок збройної агресії рф

🔷 Більше ніж 2270 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. Станом на ранок 12 листопада 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 589 дітей загинули та понад 1681 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

🔹Найбільше постраждало дітей у таких областях: Донецькій - 598, Харківській - 459, Херсонській - 187, Дніпропетровській - 190, Київській - 133, Запорізькій - 154, Миколаївській - 117.

Протягом останніх днів:
🔹11 листопада внаслідок обстрілу м. Кривий Ріг Дніпропетровської області загинули хлопчики 2 і 10 років та 2-місячна дівчинка, травмовано 11-річного хлопчика.
🔹 11 листопада внаслідок обстрілу м. Запоріжжя поранено 5 дітей: хлопчики віком 4, 16 та 17 років та дівчатка - 15 і 17 років.
🔹11 листопада внаслідок обстрілу м. Краматорськ Донецької області поранено 16-річного підлітка.
Передавав ворогу інформацію про українських захисників на Куп’янщині – викрито місцевого жителя

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури громадянину повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, навесні 2024 року мешканець Куп’янська був завербований російськими спецслужбами. Під час спілкування зі своїм куратором підозрюваний погодився за грошову винагороду передавати дані про розташування Сил оборони на території Куп’янського району.

Щоб скріпити «угоду» про співпрацю, чоловік записав відео, у якому підтверджував свою готовність допомагати ворогу, та відправив файл співробітнику спецслужби рф.

Чоловік вишукував місця дислокації, переміщення українських захисників і військової техніки на території Куп’янського району та надсилав інформацію своєму куратору. Намагаючись передати якомога точніші відомості, він супроводжував текстові повідомлення фото- і відеоматеріалами.

Правоохоронці затримали чоловіка. Під час обшуку у нього виявлено та вилучено телефон з доказами його протиправної діяльності.

За клопотанням прокурорів підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування та оперативний супровід – СБУ.
До 10 років увʼязнення засуджено адміністраторку проросійських Telegram-каналів

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав громадянку винною у розповсюдженні матеріалів із закликами до вчинення дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України, колабораційній діяльності, виготовленні та поширенні матеріалів, у яких міститься заперечення збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 110, ч. 6 ст. 111-1 КК України, ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Їй призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі.

Прокурори довели, що через свою активну участь у чатах антиукраїнського спрямування харків’янка потрапила у поле зору спецслужб рф. У січні 2023 року вона отримала пропозицію стати адміністратором низки Telegram-каналів, які поширюють кремлівські наративи та публікують дописи, у яких виправдовується збройна агресія рф.

У постах, розміщених жінкою, стверджувалось, що начебто саме українські військові обстрілюють житлові будинки мирних мешканців. Засуджена писала про мрії щодо якнайшвидшого «освобождения» Харкова, ідентифікувала його як «русский город», вихваляла військовослужбовців рф та називала росію «матушкой».

Протиправний характер висловлювань засудженої підтверджено висновком семантико-лінгвістичної експертизи.

На суд вона очікувала під вартою. В ході судового розгляду жінка визнала вину в повному обсязі.

Досудове розслідування та оперативний супровід – СБУ.
Експосадовцю Мінооборони, який зменшив штрафні санкції львівському бізнесмену на майже 94 млн грн, повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора ексдиректору одного з департаментів Міністерства оборони України повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, підозрюваний уклав договори з підконтрольними львівському бізнесмену підприємствами на понад 1,5 млрд грн. Згідно цих договорів підприємства мали поставити Міністерству оборони військовий одяг у визначений термін. Однак, на той час ці підприємства навіть не мали виробничих потужностей для своєчасного виконання умов договорів.

Щоб уникнути нарахування великих штрафних санкцій, підприємці звернулися до підозрюваного з проханням перерахувати їх та максимально зменшити. Для цього посадовець Міноборони безпідставно уклав додаткові угоди, якими продовжив строки постачання товарів.

Таким чином виставлені штрафні санкції за прострочені контракти були зменшені з майже 98 млн грн до 4,5 млн грн, тобто на 93,5 млн грн.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюється ДБР.

Нагадаємо, за фактом завдання Міноборони понад мільярд гривень шкоди під час закупівлі неякісного одягу для ЗСУ завершено досудове розслідування стосовно п’ятьох учасників злочинної організації. Йдеться про львівського підприємця, його сина, двох директорів та представника підприємств.
Підтоплення та розгерметизація тунелів між станціями метро - екскерівнику Київського метрополітену повідомлено про підозру у службовій недбалості

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру колишньому керівнику КП «Київський метрополітен» за фактом неналежного виконання службових обов'язків (ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, підозрюваний не проводив оцінку ризиків виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах КП «Київський метрополітен», не вживав заходи щодо забезпечення довгострокової служби штучних споруд та запобігання появі їх несправностей. Також він не призначав комісію для проведення спеціальних оглядів, обстежень та спостережень за дефектними, ослабленими конструкціями та спорудами станцій Оболонсько-Теремківської лінії Київського метрополітену.

Наслідком невиконання цих обов’язків стало поступове руйнування окремих елементів тунелів. Це призвело до потрапляння води до тунелю на перегоні між станціями метро «Деміївська»-«Либідська», появи тріщин у стінах та сталактитів, вимивання і порушення цілісності гідроізоляції тунелю метро протягом тривалого часу.

Внаслідок цього 8 грудня 2023 року столичною владою ухвалено рішення про зупинення руху поїздів Оболонсько-Теремківською лінією метро на відрізку між станціями метро «Либідська» та «Деміївська».

За результатами проведених експертиз встановлено, що експлуатація тунелю метро між станціями «Деміївська» та «Либідська» є неналежною та не відповідає будівельним нормам і правилам.

Внаслідок службової недбалості підозрюваного з грудня 2023 року до березня 2024 року міському бюджету завдано понад 138,5 млн грн збитків. КП «Київський метрополітен» через закриття станцій метро недоотримав доходи у сумі майже 26 млн грн.

Наразі вживаються заходи для встановлення місця перебування підозрюваного.

Раніше, у липні 2024 року повідомлено про підозру начальнику служби колії, тунельних споруд та головному інженеру КП «Київський метрополітен».

Досудове розслідування - СВ УП в метрополітені ГУНП у м Києві, оперативний супровід - УСР у м. Києві ДСР Нацполіції України.
Вбивство військового у Голосіївському районі –винуватця засуджено до 13 років ув’язнення

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Голосіївської окружної прокуратури м. Києва суд визнав чоловіка винним в умисному вбивстві та засудив до 13 років ув’язнення (п. 7 ч. 2 ст. 115 КК України). Ще двох осіб визнано винними у вчиненні хуліганства та призначено покарання – по 3 роки позбавлення волі кожному.

Прокурори довели, що 21 жовтня 2022 році у Києві на проспекті Академіка Глушкова на дорозі стався конфлікт. Між військовим, який керував автомобілем «Хюндай», та водієм «Лексус» виникла суперечка щодо першочерговості проїзду. Під час конфлікту пасажири автомобіля «Лексус» побили потерпілого, а водій вистрілив у військового. Після цього чоловіки поїхали з місця події. Потерпілий від отриманих травм помер на місці.
2024/11/13 06:35:34
Back to Top
HTML Embed Code: