❗️Громадська організація "Vision Zero" проаналізувала Національну транспортну стратегію в контексті питань міської мобільності. Повністю з їхнім аналізом можна ознайомитися за
посиланням. Ми ж винесемо ключові тези аналізу.
Позитивні моменти:🛑Якісні пасажирські перевезення та безперешкодна мобільність виділені як окрема Стратегічна ціль №2.
🛑Трамваї і тролейбуси згадуються разом з іншим "зеленим" транспортом.
🛑Проведено якісний огляд проблем у сфері громадського транспорту – проблеми з плануванням маршрутів, особливо приміських, занепад та часто відсутність ГТ в сільських громадах, застарілий й малий рухомий склад, непридатність для маломобільних груп та інше.
🛑З'явилися згадки Планів сталої міської мобільності. Зокрема, міста з населенням 50+ тисяч заохочують розробити ПСММ до 2027-го року.
🛑Звертають увагу на проблеми з фізичною доступністю до громадського транспорту.
🛑Наголошують на важливості розвитку велоінфраструктури в містах та між містами, велосипед називають як засіб мобільності.
Негативні моменти:🛑Попри огляд проблем у сфері громадського транспорта, у НТСУ відсутнє стратегічне бачення того, як вирішувати ці проблеми.
🛑Відсутні чіткі реформи, крім впровадження механізму PSO, однак й ця реформа зміщується в часі ще на 2 роки.
🛑Наявні лише заходи "покарання" для мотивації розвитку громадського транспорту (контроль, нагляд, боротьба з нелегальними перевізниками), але немає заходів з заохочення та підтримки.
🛑Безбар’єрність (доступність, інклюзивність) громадського транспорту згадується на словах багато де в тексті, однак ці згадки не підкріплені діями.
Серед основних проблем та завдань у НСТУ виділяють підвищення якості послуг, маршрутні проблеми, декарбонізація транспорту.
Тим не менш, радимо ознайомитися з повноцінним
аналізом від ГО "Vision Zero".
#про_UA
Підписуйтесь на ПроМобільність |
Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України