group-telegram.com/ukreconomic/4243
Last Update:
Громади подали 700 проєктів на 2,6 трлн грн до цифрової платформи відновлення DREAM. Це 67% держбюджету.
Стільки хотіли б отримати громади на інвестиційні проєкти з відбудови та розвитку.
Але 2,6 трлн грн вільних коштів у державному бюджеті України немає, тому у 2025 році для фінансування відібрані лише 90 з понад 700 заявлених проєктів.
📌 “Потрібна пріоритезація, бо проєктів занадто багато, і потреби дуже великі. Було вибрано 90 проєктів. У бюджеті на це закладено 36 млрд грн. Очікується, що понад 200 млрд грн надійде від МФО, зокрема Світового банку та Європейського інвестиційного банку”, – зазначила провідна наукова співробітниця ІЕД Олександра Бетлій.
Найбільша кількість проєктів на цифровій платформі відновлення DREAM запропонована в наступних секторах:
🔸 охорона здоров'я
🔸 транспортні послуги
🔸 освіта
🔸 соціальний захист
🔸 енергія та видобуток
Складність відбору проєктів для фінансування полягає в тому, що далеко не всі вони мають розроблену проєктно-кошторисну документацію та готові до проведення закупівель. А майже 250 проєктів існують лише у формі концепції.
👉 Детальніше про впровадження реформи системи управління публічними інвестиціями читайте в останньому випуску Моніторингу виконання умов програми МВФ та допомоги ЄС у межах Ukraine Facility, підготовленого консорціумом #RRR4U.
RRR4U (Resilience, Reconstruction and Relief for Ukraine) — це консорціум чотирьох українських організацій громадянського суспільства: Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Інститут аналітики та адвокації, DiXi Group.
#ІЕД #моніторинг