Telegram Group Search
📚 Книжкові новинки на грудень: читаємо різдвяну класику, Пулітцерівську лавреатку та поради зі сценаристики від Антоніо Лукіча

Що читати цього грудня? Вибір як завжди широкий – від різдвяних оповідань українських письменників до порад Антоніо Лукіча щодо того, як написати сценарій.

Літературна оглядачка УП.Культура Аріна Кравченко розповідає про новинки книжкового ринку, на які варто звернути увагу читачам Української правди.

Підпишіться на УП.Культура
💔На фронті загинув музикант Юрій Мелофон

При виконанні бойового завдання 2 грудня загинув український музикант та військовий Юрій Мелофон.

На початку повномасштабного вторгнення він почав займатися волонтерством, оголошував збори та долучився до Збройних сил України.

Підпишіться на УП.Культура
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🎻 Смичком по ракеті. Композитор Роман Григорів випустив альбом "Irrenaissance"

Співзасновник лабораторії сучасної опери Opera aperta, композитор та лавреат УП 100 за 2023 рік Роман Григорів випустив музичний альбом "Irrenaissance". Усі композиції в ньому зіграні на каркасі касетного снаряду РСЗВ "Ураган".

Альбом складається з 12 треків. Декілька пісень у ньому виконують ракетою сольно, також є триптих для ракети з оркестром. Також є записи разом із вокальним супроводом. Єдиним треком, де не звучить ракета, є останній – "Gloria".

Підпишіться на УП.Культура
📚Премія есеїстики імені Шевельова оголосила короткий список номінантів

Капітула Премії есеїстики імені Юрія Шевельова оголосила короткий список номінантів. Також стало відомо, хто стане володарем спецвідзнаки.

Фіналістами Премії за найкращу українську книжку есеїстики 2024 року стали:
🔹Юлія Буйських, "На захід від Бугу" (Видавництво 21)
🔹Мирослав Лаюк, "Бахмут" (Ukraїner)
🔹Антон Санченко, "На чорноморській хвилі: 33 століття копаного моря" (Богдан)

Спеціальну відзнаку Капітули буде вручено Василеві Махну "за особливий голос в українській есеїстиці останніх двадцяти років і розбудову мостів культурного порозуміння".

Підпишіться на УП.Культура
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Мінкульт перейменував "Науковий центр розвитку туризму" на "Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки" і призначив в.о. директора політконсультанта Сергія Бикова, який раніше підтримував Медведчука.

Биков називав Революцію Гідності "державним переворотом", а також наголошував, що замість співпраці з ЄС та НАТО Україні потрібно втілювати "мирний план Медведчука"

📰 підписатися
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🎻 "Читайте поетів, а не підручники". DakhTrio випустив альбом про радянського поета Павла Тичину

6 грудня музично-театральний колектив DakhTrio презентував альбом "Тичина: Феномен доби". Та спершу це була музична вистава. Одинадцять композицій за поезією Павла Тичини занурюють у різні стани, де є і медитації-споглядання, і передчуття катастроф, і погляд у майбутнє. Поет постає перед нами не просто співцем природи.

Про особистість Павла Тичини та культуру скасування, про те, коли саме час "пускати човни на противагу плотам" – разом з учасниками DakhTrio розмірковує музична оглядачка Наталка Писанка.

Підпишіться на УП.Культура
Дорозповісти все: як читати нову збірку есеїв Євгенії Кононенко “Нескінчені розмови”

Відвертість, інтелектуальна сміливість у пошуку відповідей на складні питання – цим завжди була цікава творчість письменниці Євгенії Кононенко. Цього варто очікувати і від свіжої збірки есеїв, що днями з'явилась у книгарнях.

Що визначає письменника? Як вибір книг відображає особисті переживання? Що таке “нескінчена розмова” й “літературна відвертість” та як це повʼязано з національною ідентичністю? Що означає говорити про себе та свою культуру за кордоном?

Літературна оглядачка УП.Культура Аріна Кравченко прочитала збірку і готова долучитися до нескінченої розмови.

Підпишіться на УП.Культура
💙Сьогодні розпочинається шостий фестиваль "Дні есеїстики"

У програмі запланували дискусії, лекції та розмови з провідними українськими авторами й інтелектуалами. Серед спікерів – Остап Сливинський, Борис Філоненко, Олександр Савчук, Артем Чех, Мирослав Лаюк, Юрко Прохасько, Ірина Цілик, Катерина Зарембо та багато інших.

По завершенню фестивалю відбудуться дві особливі події:
🔹16 грудня – презентація книжки “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”
🔹17 грудня – вручення Премії імені Юрія Шевельова за художню та наукову есеїстику.

Переглянути програму та зареєструватися на події можна на сайті Українського ПЕН. 

Підпишіться на УП.Культура
👀 Обережна солідарність зі всіма одразу. Про що розповіла церемонія нагородження 37-ї Премії Європейської кіноакадемії

Щороку Премія Європейської кіноакадемії проводить свої масштабні церемонії нагородження в різних містах Європи. До величезної зали збираються тисячі кінозірок, продюсерів, спонсорів та журналістів на свято кіно. Цьогоріч організатори зупинились на швейцарському місті Люцерн, та влаштували масштабне нагородження у розкішному концертному голі KKL.

За запрошенням Європейської кіноакадемії кінокритикиня Соня Вселюбська особисто побувала на церемонії нагородження, та розповідає про обережність політичних висловлювань та тлі передбачуваних переможців.

Підпишіться на УП.Культура
🔍 "20 днів у Маріуполі" увійшов в топ-10 запитів Google. Які ще фільми шукали українці

Документальна стрічка "20 днів у Маріуполі"стала фільмом, який українці найбільше шукали у Google у 2024 році. Документальна стрічка також потрапила до категорії "Найпопулярніші запити року" – тут вона на 9 позиції.

Наприкінці року Google традиційно поділився рейтингом пошукових запитів українських користувачів. Серед усіх питань, з якими до пошуковика зверталися українці, також є фільми.

Підпишіться на УП.Культура
Якою є стратегія міністерства культури і стратегічних комунікацій? Час давати відповіді

Цього тижня виповниться 100 днів, як кадровий дипломат Микола Точицький очолює втретє переназване Міністерство культури і стратегічних комунікацій.

За цей час міністерство не оприлюднило свою нову місію, не був і міністр щедрий на інтерв'ю чи публічні діалоги. Здебільшого комунікація з міністерством відбувається в односторонньому порядку: міністр заявляє, пресслужба міністерства поширює.

Втім лишається багато питань, на які культурні дієвці очікують відповідей. Докладніше про це в авторській колонці пише координаторка проєкту "Мережа захисту культурної спадщини" ГО АНТС Наталя Склярська.

Підпишіться на УП.Культура
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🌟 Найкрасивіші українські видання: назвали переможців конкурсу "Найкращий книжковий дизайн 2024"

Міжнародний фестиваль "Книжковий арсенал" у середу, 11 грудня, назвав переможців щорічного конкурсу "Найкращий книжковий дизайн 2024". Цього разу конкурс провели дев'ятий рік поспіль.

Гран-прі цьогоріч здобуло видання "Поміж"(перше число). Автор візуальної концепції, дизайну та верстки – Саша Биченко. Видання також перемогло у номінації "Утилітарна книга".

У категорії "Текстова книга" переможцем стало видання "На надломі зросла сила", що вийшло в punkt publishing. Концепція видання, архітектоніка – Тетяна Костіна. Дизайн обкладинки, верстка – Дар'я Стеценко.

Підпишіться на УП.Культура
Третьому підозрюваному у вбивстві Володимира Вакуленка оголосили підозру

Правоохоронці повідомили про підозру у вбивстві письменника Володимира Вакуленка 36-річному уродженцю Луганська Дмитру Катькалову з позивним "Академік". За версією слідства, він разом з російськими військовими викрав, побив та розстріляв Вакуленка під час окупації Ізюмщини.

Слідство з'ясувало, що Катькалов разом з двома іншими підозрюваними – Владиславом Нескородьєвим і Сергієм Удоденком (позивні "Лев" та "Удод"), ще одним військовим на ім'я Кирило з позивним "Кір'ян" та іншими не встановленими окупантами, викрали письменника з дому 22 березня 2022 року.

Фото: Володимир Вакуленко за авторським читанням

Підпишіться на УП.Культура
🎷Життя, вплетене в музику. Як у Києві відбулася прем'єра фільму про Шарля Азнавура

10 грудня у кінотеатрі "Оскар" було людно: кіномани зібралися, аби першими в Україні переглянути байопік "Месьє Азнавур". Фільм знято до 100-річчя від дня народження зірки французького шансону. Для старшого покоління це був своєрідний сеанс ностальгії, а молодь могла надихнутися історією self-made man.

Чим розчулив публіку фільм про шансоньє вірменського походження – розказує оглядачка УП. Культура Наталка Писанка.

Підпишіться на УП.Культура
🤬Голова Київської ОДА звернувся до прокуратури через знищення старовинного городища

Голова Київської обласної державної адміністрації Руслан Кравченко звернувся до прокуратури через знищення пам'ятки археології національного значення – городища Велике Ходосівське (IX століття до нашої ери – IV століття), також відомого як "Змієві вали".

Голова ОДА зазначив, що забудовники планомірно знищують старовинну пам'ятку: здійснюють незаконні земляні та будівельні роботи без відповідних дозволів та погоджень органів охорони культурної спадщини, риють котловани та руйнують ландшафт.

Підпишіться на УП.Культура
🎥 На фестивалі Санденс покажуть новий фільм Мстислава Чернова про війну в Україні

На одному з найбільших фестивалів незалежного кіно Санденс відбудеться прем'єра нового фільму військового кореспондента, письменника, режисера Мстислава Чернова – "2000 метрів до Андріївки" (2000 Meters to Andriivka).

Дія нового фільму Чернова відбувається під час українського контрнаступу 2023 року. Журналіст спостерігає за місією українського взводу, який намагається звільнити стратегічно важливе село від окупації. Для цього захисникам потрібно подолати "одну милю добре укріпленого лісу".

Підпишіться на УП.Культура
2025/01/04 00:15:21
Back to Top
HTML Embed Code: