group-telegram.com/upc_news/25839
Last Update:
#Православний_календар
🗓 13 січня, понеділок.
(31 грудня за старим стилем)
Седмиця 30-та після П’ятидесятниці.
Віддання свята Різдва Христового.
Святки.
#Святі_дня
✔️ Прп. Меланії Римлянині (439). Свт. Петра Могили, митр. Київського (1646). Сщмч. Михаїла Березина пресвітера (1937); мч. Петра Троїцького (1938). Свт. Досифея, митр. Загребського (1945) (Серб.).
#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Євр. 8:7-13 (зач. 319) і за вівторок під зачало: Євр. 9:8-10,15-23 (зач. 321). Єв.: Мк. 6:54-7:8 (зач. 27) і за вівторок: Мк. 7:5-16 (зач. 28).
#Тропар_дня Преподобній Меланії Римлянині
Де́вства чистоты́ возлю́бльши и обру́чника к благи́м увеща́вши,/ премно́жество бога́тства расточи́/ в пребыва́ние и́ночествующим, Богоблаже́нная, и оби́тели воздви́же./ Те́мже в Небе́сныя оби́тели всели́ся,// помина́й нас, Мела́ние всечестна́я.
Різдва Христового
Рождество́ Твое́, Христе́ Бо́же наш,/ возсия́ ми́рови свет ра́зума,/ в нем бо звезда́м служа́щии,/ звездо́ю уча́хуся,/ Тебе кла́нятися Со́лнцу Пра́вды,/ и Тебе́ ве́дети с высоты́ Восто́ка: // Го́споди, сла́ва Тебе́.
📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мк. 7:5-16)
"Ніщо з того, що входить в людину ззовні, не може осквернити її; але що виходить з неї, те оскверняє людину" (Мк. 7:15). Це місце і подібні до нього, наприклад: "Їжа не наближає нас до Бога" (1 Кор. 8:8) — виставляють зазвичай нелюбителі посту, вважаючи, що цим вони достатньо виправдовують своє непощення, за статутом і порядком Церкви. Наскільки задовільною є ця відмовка, кожному вірному Церкві відомо. Під час посту постановлено утримуватися від деяких страв не тому, що вони погані, а тому, що цією стриманістю зручніше досягається стоншення плоті, необхідне для внутрішнього зростання. Такий сенс закону посту настільки істотний, що тих, хто вважає будь-яку їжу поганою, зараховують до єретиків. Недоброзичливцям до посту не на цьому треба б наполягати, а на тому, що піст не є обов'язковим, хоч він точно засіб для подолання гріховних позивів і прагнень плоті. Але це такий пункт, на якому їм встояти ніяк не можна. Якщо зростання внутрішнє обов'язкове, то обов'язковий і засіб до того, що вважається необхідним, і саме піст. Совість і говорить це кожному. Для заспокоєння її кажуть: я іншим способом відшкодую упущення посту; або: мені піст шкідливий; або я попощуся, коли захочу, а не у встановлені пости. Але перша відмовка недоречна, тому що ще ніхто не примудрився, крім посту, злагодити зі своєю плоттю, і як слід налагоджувати своє внутрішнє. Останнє також недоречно, тому що Церква — одне тіло, і виокремлюватися в ній від інших суперечить її устрою; віддалити себе від загальних чинів Церкви можна тільки виходом з неї, а поки хто член її, той не може так говорити і того вимагати. Друга відмовка має тінь права. І точно, в обмеженнях посту знімається зобов'язання його з тих, на яких пісне діє руйнівно, бо піст встановлений не тіло вбивати, а пристрасті умертвляти. Але якщо перерахувати таких сумлінно, то виявиться така їхня малість, що і брати їх до уваги нема чого. Залишається одна причина — небажання. Проти цього сперечатися нічого. І до раю не візьмуть проти волі; ось тільки коли засудять у пекло — хочеш не хочеш, а йди; схоплять і кинуть туди.
#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni
#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
BY Українська Православна Церква
Share with your friend now:
group-telegram.com/upc_news/25839