Telegram Group Search
🙏🛐Предстоятель очолив урочисте богослужіння у день престольного свята Покровського жіночого монастиря Києва.

14 жовтня 2024 року, у день свята Покрову Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі Свято-Покровського жіночого монастиря столиці.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли особливі прохання за захисників України, щоб Господь зміцнив їх у подвигу воїнського служіння. В особливій молитві Предстоятель попросив у Бога, щоб Він утішив наших воїнів надією і вірою, покрив і зберіг їх Своєю благодаттю на полі бою та повернув додому здоровими та неушкодженими. Також була піднесена заупокійна молитва за захисниками України, які загинули.

Після Євхаристичного канону Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію.
Докладніше.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
💙Привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія зі святом після богослужіння у Покровському монастирі.
#Православний_календар на завтра
🗓 15 жовтня, вівторок.
(2 жовтня за старим стилем)
Седмиця 17-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Сщмч. Кіпріана, мц. Іустини і мч. Феоктиста (304). Блж. Андрія, Христа заради юродивого (936). Мчч. Давида і Константина, кнн. Арагветських (740) (Груз.). Блгв. кн. Анни Кашинської (1368). Прп. Кассіана Углицького (1504). Прав. воїна Феодора Ушакова (1817). Мц. Олександри Булгакової (1938).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Еф. 1:22-2:3 (зач. 219) — за понеділок; Еф. 2:19-3:7 (зач. 222) — за вівторок (під зачало). Свв.: 1 Тим. 1:12-17 (зач. 280). Єв.: Лк. 6:24-30 (зач. 25) — за понеділок; Лк. 6:37-45 (зач. 27) — за вівторок (під зачало). Свв.: Ін. 10:9-16 (зач. 36).

#Тропар_дня Святим Кіпріану та Іустині
И нра́вом прича́стник,/ и престо́лом наме́стник апо́столом быв,/ дея́ние обре́л еси́, Богодухнове́нне,/ в виде́ния восхо́д:/ сего́ ра́ди, сло́во и́стины исправля́я,/ и ве́ры ра́ди пострада́л еси́ да́же до кро́ве,/ священному́чениче Киприа́не,/ моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ся душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 10:9-16)
"Я є двері: хто через Мене увійде, той спасеться" (Ін. 10:9). Це те саме, що в іншому місці говорить Господь: "ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене" (Ін. 14:6).

І ще ближче підтвердив Він те саме, коли сказав: "без Мене не можете робити нічого" (Ін. 15:5).

Той і християнин, хто весь у Христі, і хто все, що має в собі цінного, все те від Христа має. Виправдання в нього Христове, і тіло його теж Христове. Той, хто спасається, тому спасається, що одягнений у Христа. У цьому тільки положенні він має доступ до Отця. Ми — ті, хто відпав від Бога, і за те під гнівом. Тільки тоді правда Божа відступає і милість Його простягається до нас і нас, що наближаються, приймає, коли ми наближаємося у Христі і через Христа. Печать Христова відбивається на всьому єстві християнина, і той, хто носить її, піде посеред тіні смертної і не злякається зла. Для того, щоб бути такими, ми маємо таїнства — Хрещення і Причастя, та Покаяння для тих, хто згрішив після Хрещення. Але це від імені Господа; з нашого ж боку, для прийняття їх, повинні утворитися в дусі приймальні настрої — віра, що сповідує: я загиблий і спасаюся тільки Господом Іісусом Христом; любов, що ревнує все присвячувати Господу Спасителеві, нічого не жаліючи; надія, що, нічого від себе не сподіваючись, упевнена, що не буде покинута Господом, але всіляку матиме від Нього допомогу — і внутрішню, і зовнішню — протягом усього життя, доки взята буде туди, де Він Сам.

(
Лк. 6:37-45)
"Не суди... відпускай... давай" (Лк. 6:37-38)... — мабуть, усе трата одна, а прибутку ніякого. А між тим, ось що обіцяється: не будеш засуджувати, і тебе не засудять; будеш відпускати, і тобі відпустять; будеш давати, і тобі дано буде. Тепер цього прибутку не видно; але він прибуде безсумнівно тому, хто від серця зробить зазначені витрати, — прибуде саме в ту пору, коли найбільше відчуватиметься потреба в неосуді й прощенні. Як зрадіє той, хто раптом спроможеться отримати такі блага, наче ні за що! І навпаки, як буде сумувати той, хто свого часу не вмів прибутково розпорядитися своїм надбанням! Усе б відпустив і все б роздав, та пізно: всьому час. Не все ганятися за таким прибутком, який прямо йде в руки, майже слідом за витратою. Кинь, за прислів'ям, хліб-сіль позаду, — він опиниться попереду. Образ дій у зазначених випадках справді схожий на кидання; але тільки тут кидається не на нехтування, а в руки Божі. У цих руках і зберігання надійно, і отримання з них безсумнівне. Доклади тільки віру і надію.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар на завтра 🗓 15 жовтня, вівторок. (2 жовтня за старим стилем) Седмиця 17-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Сщмч. Кіпріана, мц. Іустини і мч. Феоктиста (304). Блж. Андрія, Христа заради юродивого (936). Мчч. Давида…»
📖Вийшла з друку книга ректора КДАіС архієпископа Білогородського Сильвестра «Церква в історії та сучасних дискусіях».

15 жовтня вийшла з друку книга «Церква в історії та сучасних дискусіях. Статті різних років» ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра. Видання здійснено з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та підготовлена до друку Видавничим відділом Української Православної Церкви.

В книзі представлені статті ректора КДАіС архієпископа Білогородського Сильвестра (Стойчева), написані протягом останніх років.

Головну увагу автор приділяє актуальним проблемам світового православ’я: першість у Вселенській Церкві, механізм створення нових автокефальних Церков, можливі шляхи подолання церковних розколів тощо.
Докладніше.
Придбати книгу можна тут.
🙏⛪️Покровська парафія Української Православної Церкви в Дубліні відзначила перше престольне свято.

14 жовтня, день Покрови Пресвятої Богородиці, своє перше престольне свято відзначила парафія Української Православної Церкви в столиці Ірландії Дубліні. Богослужіння очолив Керуючий західноєвропейським вікаріатством єпископ Боярський Веніамін.

Владиці співслужили настоятель парафії протоієрей Іоанн Крицький, протоієрей Володимир Головаков, священник Стефан Ковташ, священник Стахій та продиякон Сергій.

У святковому богослужінні взяли участь близько сотні віруючих – парафіян та гостей з інших парафій УПЦ в Ірландії.

Єпископ Веніамін приїхав в столичну парафію з Келарні, де два роки тому організував перші постійні богослужіння. Своє служіння в цьому місті розпочав і теперішній настоятель дублінської парафії.

Під час Літургії піднесли особливі молитовні прохання за нашу державу, за захисників України, за вимушених переселенців та за людей, які надають українцям підтримку за кордоном.
Докладніше.
2024/10/18 03:32:26
Back to Top
HTML Embed Code: