Telegram Group Search
У Рівненській єпархії віруючі провели благодійні ярмарки, щоб підтримати захисників України.

На парафіях Рівненської єпархії відбулися низка ярмарків в рамках акції «Під Покровом Богородиці», метою яких був збір коштів для військовослужбовців Збройних сил України. Участь у благодійних заходах взяли віряни Рівненського Північного благочиння і сіл Бугрин та Корець. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Рівненської єпархії.

Загалом у рамках акції «Під Покровом Богородиці» парафіяни храмів Рівненського Північного благочиння зібрали 60 000 гривень. Зі свого боку віряни із Бугрина і Корця зібрали 15 373 грн і 11 500 грн відповідно.

Докладніше.
#Православний_календар на завтра
🗓 16 жовтня, середа.
(3 жовтня за старим стилем)
Седмиця 17-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Сщмчч. Діонісія Ареопагіта, єп. Афінського, Рустика пресвітера та Єлевферія диякона (96). Прп. Іоанна Хозевіта, єп. Кесарійського (VI). Блж. Ісихія Хоривіта (VI). Прп. Діонісія, затворника Печерського, в Дальніх печерах (ХV). Свт. Агафангела (Преображенського) спов., митр. Ярославського (1928).

#Святині_дня
✔️ Трубчевської ікони Божої Матері (1765).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Еф. 3:8-21 (зач. 223). Сщмч.: Діян. 17:16-34 (зач. 40). Єв.: Лк. 6:46-7:1 (зач. 28). Сщмч.: Мф. 13:44-54 (зач. 55).

#Тропар_дня Священномученику Діонісію
Бла́гости научи́вся, и трезвя́ся во всех,/ благо́ю со́вестию священноле́пно обо́лкся,/ поче́рпл еси́ от сосу́да избра́ннаго неизрече́нная,/ и ве́ру соблю́д, ра́вное тече́ние соверши́л еси́,/ священному́чениче Диони́сие,// моли́ Христа́ Бо́га, спасти́ся душа́м на́шим.

Преподобному Діонісію Печерському
Же́ртву Безкро́вную приноси́вый Го́сподеви непоро́чне/ и служи́вый Ему́ по зва́нию своему́ мно́гое вре́мя неле́ностне,/ свяще́нне Диони́сие,/ моли́ся о нас,// любо́вию чту́щих тя.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 13:44-54)
Прибувши в Назарет, Господь не зустрів там віри. Видима простота Його завадила мешканцям Назарета побачити невидиму славу і божество. Чи не те саме буває і з християнином? Християнські догмати на вигляд дуже прості, але для розуму, що входить всередину їх, вони становлять всеосяжну струнку в собі систему, якої не породжував і породити не може жоден тварний розум.

Гордоумство, кинувши побіжний погляд на простоту євангельську, відвертається від неї і починає саме собі будувати будівлю відання, як йому здається, величезну, з якої відкриваються, нібито, види широкі. На ділі ж виходить те, що будівля нагромаджується з карт, а кругозір становлять міражі, примари розпаленої уяви. Але йому хоч не кажи. Усякого, хто хоче переконати такого, він і братія його готові своїми критичними нападками негайно скинути з гори в прірву, але істина завжди проходить неушкодженою серед них і йде до інших душ, здатних прийняти її.

(
Лк. 6:46-7:1)
"Що ж ви зовете Мене: Господи! Господи! — а не робите того, що Я кажу?" (Лк. 6:46). Чому зовуть Господом, а не творять волі Господньої, чому, тобто справами, не визнають господарювання Його? Тому, що тільки язиком так кличуть, а не серцем. Коли б серце вимовляло: "Господи, Ти мій Господь", тоді в ньому перебувала б і повна готовність коритися Тому, Кого сповідують своїм Господом. А оскільки цього немає, то справи йдуть врозріз із язиком, а справи завжди такі, яким є серце. Що ж, отже, годі й волати: "Господи, Господи?" Ні, не те. А треба до зовнішнього слова докласти слово внутрішнє, — почуття і схильність серця. Сядь і подумай про Господа і про себе самого: що Господь і що ти таке; що Господь для тебе зробив і робить, навіщо живеш і до чого доживеш... Негайно дійдеш до переконання, що інакше не можна, як виконувати волю Господа всю неухильно; іншого немає нам шляху. Переконання це породить готовність ділом виконати те, що говориться словом: Господь. За такої готовності виникне потреба допомоги згори, а від неї — молитва: "Господи, Господи! допоможи і даруй сили ходити у волі Твоїй". І буде волання до Господа приємне для Господа.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар на завтра 🗓 16 жовтня, середа. (3 жовтня за старим стилем) Седмиця 17-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Сщмчч. Діонісія Ареопагіта, єп. Афінського, Рустика пресвітера та Єлевферія диякона (96). Прп. Іоанна Хозевіта…»
🩸У Криворізькій єпархії священники та віряни стали донорами крові.

15 жовтня з благословення митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема відбувся благодійний захід із забору крові для потреб міста Кривий Ріг.

Захід був організований за сприяння єпархіального відділу Криворізької єпархії у співпраці з медичними закладами.

Кров здали священнослужителі та парафіяни храмів Криворізької єпархії Української Православної Церкви.

Зазначається, що здача крові священнослужителями є традиційним заходом, що відбувається в єпархії вже не вперше.
На сайті.
🎼У Брюсселі відбувся фестиваль духовних піснеспівів за участю парафій УПЦ.

13 жовтня у місті Брюссель (Бельгія) було проведено фестиваль духовних піснеспівів “Покров”, за участі хорів православних парафій УПЦ в Бельгії та Франції.

В урочистому заході взяли участь хори парафії Всіх преподобних Киево-Печерських м. Брюссель, хор парафії Покрови Пресвятої Богоролиці м.Антверпен, хор парафії Почаївської ікони Пресвятої Богородиці м.Париж, гурт «Gospodi» міста Аалст (Бельгія).

На фестивалі колективи виконали церковні піснеспіви українською, слов’янською, французькою мовами, а також народні українські пісні та канти.
На сайті.
#Православний_календар на завтра
🗓 17 жовтня, четвер.
(4 жовтня за старим стилем)
Седмиця 17-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Сщмч. Ієрофея, єп. Афінського (I). Мчч. Гаїя, Фавста, Євсевія та Херимона (III). Сщмч. Петра Капетолійського (III–IV). Мцц. Домніни та доньок її Віринеї (Вероніки) і Проскудії (Просдоки) (305–306). Прп. Амона (близько 350). Прп. Павла Препростого (IV). Мчч. Давікта (Адавкта) і доньки його Калісфенії (IV). Блгв. кн. Володимира Ярославича Новгородського, чудотворця (1052). Прпп. Єлладія та Онисима Печерських, у Ближніх печерах (XII–XIII). Прп. Амона, затворника Печерського, в Дальніх печерах (XIII). Св. кн. Стефана Щиляновича (1515) (Серб.). Знайдення мощей свтт. Гурія, архієп. Казанського, та Варсонофія, єп. Тверського (1595). Сщмч. Димитрія Вознесенського пресвітера (1918). Блж. Варфоломія Чигиринського (1931). Cщмчч. Миколая Верещагіна, Михаїла Твердовського, Якова Бобирева і Тихона Архангельського пресвітерів, прмч. Василія (Цвєткова) (1937). Св. Хіонії Архангельської спов. (1945). Прп. Варсонофія Херсонського (Юрченка), сповідника (1954). Собор Казанських святих.

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Еф. 4:14-19 (зач. 225). Єв.: Лк. 7:17-30 (зач. 31).

#Тропар_дня Священномученику Ієрофею
Бла́гости научи́вся и трезвя́ся во всех/ благо́ю со́вестию священноле́пно обо́лкся,/ поче́рпл еси́ от сосу́да избра́ннаго неизрече́нная/ и, ве́ру соблю́д, ра́вное тече́ние соверши́л еси́,/ священному́чениче Иерофе́е.// Моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Лк. 7:17-30)
Святий Іоанн Предтеча посилає учнів своїх запитати Господа: чи Він "Той, Котрий повинен прийти, чи іншого чекати" (Лк. 7:19) треба? Не для себе він так запитував, бо знав точно, Хто Іісус Христос, будучи сповіщений про це з неба, але для учнів. І учні шукали розв'язання цього питання не із співзапитування, а зі щирого бажання знати істину. Таким немає потреби багато говорити; Господь і не говорить, а тільки вказує на те, що було в ту пору Ним здійснено. Божественні справи свідчили про божество Його. Це було так очевидно, що ті, хто запитував, не стали вже більше запитувати. Так і завжди. Сила Божа живе в Церкві; щирий шукач істини негайно відчуває її на дотик і переконується в істині. Це випробуване засвідчення покладає кінець усім питанням і повністю заспокоює. Хто ж не хоче вірити, і, втративши віру, починає шукати в Церкві та християнстві не основи віри, а приводів ніби виправдати своє невір'я, тому ніякі вказівки не здаються задовільними. Невір'я ж своє він вважає ґрунтовним, хоч підстави його дріб'язкові й нікчемні. Того хоче його серце, — тому все і стерпно.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
❗️У Черкасах особи у камуфляжній формі стріляли у вірян УПЦ та труїли їх сльозогінним газом.

У ніч на 17 жовтня близько сотні людей у камуфляжі та балаклавах силою увірвалися на територію Архангело-Михайлівського собору УПЦ у Черкасах, де в цей час проходила нічна Літургія.

Нападники силою вигнали віруючих з території храму, а також зірвали камери відеоспостереження. У повідомленні єпархії зазначається, що поліція не перешкоджала злочинним діям провокаторів у балаклавах.

Вранці вірянам вдалося потрапити до собору. Однак, як видно на відео, знятому присутніми під час інциденту, один із агресивно налаштованих провокаторів відкрив у напрямку духовенства та вірян УПЦ вогонь з пістолету невідомого походження і характеристик. Також проти парафіян та священників у соборі був розпорошений сльозогінний газ.

У єпархії також зазначається, що після того, як провокатори залишили територію храму, стало відомо, що вони вкрали значну суму церковних пожертв, ікону, панагії, церковне начиння, книги.
Докладніше.
ВІТАЛЬНЕ СЛОВО БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ОНУФРІЯ НА ВІДКРИТТІ ХVІ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Сердечно вітаю всіх вас, організаторів та учасників XVІ Міжнародної науково-практичної конференції, яка вкотре звертає увагу на взаємини духовної та світської освіти, аналізуючи їх історичний розвиток, сучасний стан та перспективи майбутнього. Це зібрання свідчить про нашу спільну турботу про збереження духовної спадщини, а також про важливість богословських досліджень в сучасному світі.

Дякуємо Богові, що попри важкі умови, в яких зараз перебуває Українська Православна Церква, її навчальні заклади здатні поділитися на загал плодами своїх трудів. Висловлюю щиру подяку наміснику Голосіївського Покровського монастиря архієпископу Ісаакію за його постійну підтримку Київської духовної академії та сприяння в проведенні цього наукового заходу.
2024/10/17 23:47:40
Back to Top
HTML Embed Code: