Telegram Group Search
🙏Предстоятель та архієреї помолились за Літургією перед останнім у році засіданням Синоду.

24 грудня 2024 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій та архієреї Української Православної Церкви помолились за Божественною літургією перед початком роботи Священного Синоду УПЦ у Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанії).

Богослужіння відбулось у храмі на честь Всіх святих при резиденції Предстоятеля. Божественну літургію очолив постійний член Священного Синоду митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій.

На сугубій єктенії піднесли молитовні прохання про мир на українській землі, її владу та військо, та щоб Господь зглянувся на наш народ, зберіг тих, хто у відчаї та втратив домівки, і благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Після богослужіння відбудеться засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Предстоятель та ієрархи УПЦ розглянуть питання церковного життя та підібʼють підсумки за 2024 рік.
Більше фото.
In English.
#СвященнийСинодУПЦ
24 грудня – пам'ять преподобного Кукші Одеського

☘️Праведник народився у 1874 році у невеличкому селі на Миколаївщині. Вихований у благочесті, він з дитинства всією душею прагнув до Вседержителя і тому дуже полюбив молитву, богослужіння і читання Священного Писання.

☘️У 20 років юнак вирушає у паломництво по благодатних місцям Єрусалиму та гори Афон. Після чого остаточно вирішує присвятити своє земне життя служінню Царю Небесному.

☘️Угодник Божий оселяється в одній з обителей Святої Гори, де згодом приймає чернечий постриг. Він смиренно виконував монастирські послухи, однак через 17 років преподобному довелося залишити Афон. Господь покликав його до подвигу на рідній землі.

☘️З 1913 року блаженний продовжив своє служіння у Києво-Печерській Лаврі. У непрості часи війни святий виконував обов’язки "брата милосердя".

☘️З 1938 року розпочався важкий восьмирічний сповідницький подвиг преподобного Кукші. Його, як "служителя культу” засуджують до 5 років таборів, а після відбуття терміну – до 3 років заслання. Але, навіть під час таких суворих випробувань Господь зберіг свого угодника.

☘️Після жахливих поневірянь страждалець повертається в київську обитель. До нього, як до досвідченого старця, їдуть люди з різних куточків країни за порадою, настановою, розрадою.

☘️Це дуже непокоїло богоборчу радянську владу, тому отця Кукшу постійно переслідували гонителі Церкви Христової. Його перевели до Почаївської Лаври, проте і тут до святого приходили духовні чада.

☘️Останні роки життя блаженного, котрого Спаситель наділив дарами чудотворення та прозорливості, були пов’язані із Одеським Свято-Успенським монастирем. Подвижник відійшов у Вічні обителі Творця у 1964 році.

☘️Упродовж 30 років на могилі преподобного Кукші неодноразово відбувались численні дива та зцілення недужних. Восени 1994 року його нетлінні мощі були урочисто віднайдені та спочивають в Успенському храмі Свято-Успенського чоловічого монастиря м. Одеси.

☘️«О, богоно‌сне о‌тче Ку‌кшо! Изба‌ви от вся‌каго наве‌та вра‌жия Це‌рковь на‌шу святу‌ю и зе‌млю на‌шу. Умоли‌ Го‌спода Бо‌га и Пресвяту‌ю Богоро‌дицу дарова‌ти нам ти‌хое и безгре‌шное житие‌».
Відбулось підсумкове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

24 грудня 2024 року у резиденції Предстоятеля УПЦ у Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед початком роботи члени Священного Синоду помолились за Божественную літургією у храмі на честь Всіх святих при резиденції Предстоятеля.

Засідання Синоду очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
Предстоятель та ієрархи УПЦ працювали над розв’язанням питань церковного життя та підбили підсумки за 2024 рік.
Митрополит Поліський і Сарненський Анатолій освятив престол у Петро-Павлівському храмі села Яринівка.

23 грудня 2024 року митрополит Поліський і Сарненський Анатолій звершив Божественну літургію та освячення престолу, який був встановлений жертовними трудами парафіян, у Петро-Павлівському храмі села Яринівка, Сарненського району Полісся.

Після читання Євангелія владика звернувся до всіх присутніх зі словом духовної настанови, закликавши вірян до стійкості у вірі та вірності Христовому вченню.

Наприкінці богослужіння митрополит Анатолій благодійників відзначив церковними нагородами та подякував усім за спільну молитву, а настоятелю храму протоієрею Сергію Мельнику за труди.
Докладніше.
#Православний_календар
🗓 25 грудня, середа.
(12 грудня за старим стилем)
Седмиця 27-ма після П'ятидесятниці.
Різдвяний піст.

#Святі_дня
✔️ Свт. Спиридона, єп. Триміфунтського, чудотворця (близько 348). Сщмч. Олександра, єп. Єрусалимського (251). Мч. Разумника (Синезія) (270–275). Прп. Ферапонта Монзенського (1597).

#Читання_дня:
Утр.: — Ін. 10:9-16 (зач. 36). На літ.: — Ап.: 1 Тим. 5:22-6:11 (зач. 287). Свт.: Євр. 13:17-23 (зач. 335). Єв.: Мк. 8:30-34 (зач. 36). Свт.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).

#Тропар_дня Святителю Спиридону
Собо́ра Пе́рваго показа́лся еси́ побо́рник и чудотво́рец,/ Богоно́се Спиридо́не о́тче наш. /Те́мже ме́ртву ты во гро́бе возгласи́в/ и змию́ в зла́то претвори́л еси́,/ и внегда́ пе́ти тебе́ святы́я моли́твы,/ а́нгелы, сослужа́щия тебе́, име́л еси́, свяще́ннейший./ Сла́ва Да́вшему тебе́ кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мк. 8:30-34)
Запросивши слідувати за собою з хрестом, Господь вказує при цьому цей шлях, усуваючи головні до нього перешкоди не зовнішні, а внутрішні, які вкорінені в серці людському. Хочеш — наче каже Він — іти слідом за Мною, то, по-перше, не шкодуй себе, бо хто шкодуватиме себе, той занапастить себе; по-друге, не зв'язуйся любов’ю до майна, бо "що користі людині, коли вона набуде цілого світу, а душі своїй зашкодить?" (Мк. 8:36). По-третє, не соромся того, що скажуть або як дивитимуться на тебе інші: "бо хто посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному й грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого зі святими ангелами" (Мк. 8:38).

Саможаління, користолюбство і [хибний] сором перед людьми — головні ланцюги, якими утримується людина в житті небогоугодному, на шляху пристрастей і гріха. Вони — головні перешкоди до навернення грішника; вони ж — головний предмет духовної боротьби в людині, яка кається і яка почала вже приносити плоди покаяння. Поки ці нитки не відрізані, життя християнське в нас ненадійне, сповнене спотикань і падінь, якщо не завжди зовнішніх, то внутрішніх. Ось і придивися кожен до себе гарненько, і якщо є щось у собі зі сказаного — подбай про те, щоб зректися того, інакше не сподівайся піднятися до досконалості у Христі, хоч зовні будеш і дуже справний.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 25 грудня, середа. (12 грудня за старим стилем) Седмиця 27-ма після П'ятидесятниці. Різдвяний піст. #Святі_дня ✔️ Свт. Спиридона, єп. Триміфунтського, чудотворця (близько 348). Сщмч. Олександра, єп. Єрусалимського (251). Мч.…»
2024/12/26 19:42:10
Back to Top
HTML Embed Code: