Telegram Group Search
❗️Кадрові рішення Уряду

На своєму засіданні 4 червня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження:

🔴 Про звільнення
● Яхнія Євгена Миколайовича з посади члена Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (у зв'язку з ліквідацією КРАІЛ)

Підписатися на Уряд online
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
⚡️ Головні тези з промови Прем’єр-міністра на засіданні Уряду 4.06

➤ Цими днями урядова команда працювала у Франції.

● Долучилися до засідання Ради Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Маємо позитивні оцінки змін, що відбулися в останні роки.

● Зокрема, в Огляді доброчесності ОЕСР констатувала значний прогрес України в протидії корупції – досвід повсякденної корупції українців за останні роки знизився з 70% до 15%.

● Активно працюємо над тим, аби Україна стала членом Організації вже наступного року.

Мали зустріч з Прем’єр-міністром Франції Франсуа Байру та міністрами французького уряду. Домовилися провести спільне засідання наших урядів.

● Франція надає Україні 1,5 млрд євро у формі експортного кредитного страхування; 1,2 млрд євро державних гарантій для реалізації бізнес-проектів в Україні; 200 млн євро на відбудову нашої критичної інфраструктури.

● Домовилися також про виділення французькою стороною додаткових 200 млн євро на відновлення та інтеграцію України з ринком ЄС.

Посилюємо енергостійкість. Сьогодні за погодженням з Міжнародним банком реконструкції та розвитку спрямуємо частину гранту в $200 млн на відшкодування “Укренерго” коштів, які компанія витратила на захист електропідстанцій.

● Активізуємо вітчизняний газовидобуток. Зокрема, компанія “Укргазвидобування” отримає 36,4 млн євро кредиту від ЄБРР. Це кошти на закупівлю нових мобільних бурових установок.

➤ Сьогодні реєструємо ще один індустріальний парк на Хмельниччині.
У його планах налагодити переробку агропродукції та створити не менше 350 робочих місць.

● Маємо вже близько сотні індустріальних парків, з яких 38 створені за останні півтора року.

● Держава надає фінансовий ресурс на розбудову інфраструктури в цих локаціях. Минулого року перерахували понад 925 млн грн, цьогоріч передбачили в держбюджеті 500 млн грн.

● Наразі в індустріальних парках будуються або збудовані 25 заводів, зведено понад 100 тис. кв. м. промислової нерухомості, доступно близько 200 МВт електричної потужності.

Кредити “5-7-9”. Від початку повномасштабної війни підприємці отримали понад 313 млрд грн кредитних коштів. За рахунок пільгових позик бізнес робить інвестиції, налагоджує переробку, відновлює пошкоджені потужності тощо.

● Виділяємо з резервного фонду держбюджету 2,4 млрд грн для виплат за програмою “Національний кешбек” та 200 млн грн для виплат за програмою компенсацій вартості української промислової техніки.

Створюємо стимули купувати українське. Очікуємо, що у 2025 році частка вітчизняної техніки на внутрішньому ринку збільшиться на 5% й запуститься виробництво до 80-ти її нових видів.

🇺🇦 Дякую українським захисникам та захисницям за оборону нашої держави. Слава Україні!

Підписатися на Уряд online
🫶 70+ команд раннього втручання вже працюють у 21 області України.

Це мультидисциплінарні фахівці, які допомагають родинам з малюками, що мають порушення розвитку або ризик їх виникнення. Послуга надається дітям від народження до 3 років – у віці, коли допомога має найбільший ефект.

Разом із родиною команда формує індивідуальний план, який реалізовується вдома, на майданчику чи в садочку – у звичному для дитини середовищі.

Детальніше про послугу читайте тут.

Підписатися на Уряд online
491 підприємець отримає 128 млн грн у рамках дев’ятої хвилі грантів за програмою “Власна справа” у 2025 році.

Умови грантів передбачають створення понад 770 нових робочих місць.

Найпопулярніші сфери діяльності в яких підприємці здійснюють або планують розпочати свій бізнес:

● торгівля та ремонт авто – 32%;
● тимчасове розміщення й організація харчування – 14%;
⁠● переробна промисловість – 12%.

За весь час дії програми з 2022 року видано 25 тис. мікрогрантів. Завдяки підтримці бізнесу вже створено та буде створено 47 тис. нових робочих місць.

👉 Про те, як отримати грант дивіться тут.

Підписатися на Уряд online
Forwarded from Zelenskiy / Official
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Довгий був день сьогодні. Почав із розмови з Президентом Фінляндії – ми говорили про наші дипломатичні можливості. Перемовини в Туреччині, взаємодія з Америкою та наші європейські перспективи, які важливі не тільки для України. Я вдячний Президенту Стуббу за підтримку.

Говорив сьогодні я із канцлером Німеччини Мерцом. Ми прискорюємо виконання наших домовленостей, які були досягнуті під час мого візиту в Берлін. Поінформував про зустріч у Туреччині. Усім нам у Європі потрібне завершення цієї війни та справді надійний мир. Це дуже важливо.

Сьогодні ж відбулося засідання «Рамштайну», і важливо, що цей формат нашої з партнерами співпраці зберігається. Готуємо рішення на підтримку наших спільних оборонних виробництв із партнерами. Це довготривала безпека – це наші гарантії, європейські гарантії, гарантії для всіх, що російська агресія не зможе розширитись і не отримає винагород. Росія повинна реально відчувати, що війна – гірше, ніж мир. І саме для цього потрібні санкції, особливо проти їхньої нафтової торгівлі. Також – стійка оборонна підтримка для України, для захисту наших людей, для захисту наших позицій. Звісно, – розуміння післявоєнних основ для розвитку України.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦
🤝 Мінекономіки розпочинає прийом заявок на державне стимулювання індустріальних парків у 2025 році. На це Уряд передбачив 500 млн грн.

Кошти надаються у розмірі до 50% від кошторисної вартості робіт (до 80% для деокупованих територій) за умови, що заявник бере на себе зобов’язання:
● забезпечити протягом трьох років будівництво не менше 5000 кв. м. промислових будівель та споруд;
● а також залучити 2 учасників до індустріального парку.

Прийом заявок триватиме до 15 серпня. Подати заявку можна через один із уповноважених банків.

👉 Нагадаємо, минулого року держава підтримала 15 парків на 1,1 млрд грн – це 33 проекти нової промислової інфраструктури.

Підписатися на Уряд online
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
👧👦 До 16 років діти можуть перетинати кордон лише з дорослими. Залежно від ситуації, може знадобитися нотаріальна згода одного або обох батьків. Під час воєнного стану дозволено супровід дитини бабусею, дідусем, повнолітніми братами чи сестрами.

👉 Детальніше – дивіться у відео.

#зміниЄ

Підписатися на Уряд online
🎓 Держава компенсує вартість навчання для дітей захисників і захисниць України.

Перші 1000 сповіщень уже отримали студенти-випускники закладів освіти в Дії. Щоб скористатися підтримкою, потрібно підтвердити сертифікат у застосунку протягом 20 днів із моменту отримання сповіщення.

Хто може отримати компенсацію?


Діти, які навчаються за контрактом у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та мають один із таких статусів:
● члени сімей загиблих (померлих) захисників / захисниць України;
● діти ветеранів / ветеранок з інвалідністю внаслідок війни;
● діти учасників бойових дій;
● діти осіб, які мають статус зниклих безвісти за особливих обставин;
● діти осіб, які перебувають у полоні внаслідок збройної агресії проти України;
● діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції гідності.

👉 Детально про те, як отримати компенсацію читайте тут.

Підписатися на Уряд online
❗️На сьогодні обсяг відходів руйнації в Україні вже перевищує 6 млн тонн. Найбільше їх у прифронтових регіонах: Харківській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Україна шукає унікальні інноваційні рішення, щоб вирішити проблему. Зокрема, у співпраці з міжнародними партнерами встановлюється спеціальне обладнання для подрібнення таких відходів з метою повторного використання у процесі відбудови.

З 2022 року ПРООН запустила одну з найскладніших та найамбітніших програм із управління відходами руйнації – у 6 регіонах вже прибрали майже 600 тис. тонн таких відходів.

● У Миколаєві громади почали переробку – вивозять уламки на спеціальні хаби, організовані ПРООН та JICA, і використовують матеріали для будівництва доріг.
● У Бучі – з понад 80 тис. тонн відходів руйнації 30% використано для ремонту доріг.

Водночас Україна потребує ще понад 1200 одиниць техніки для управління відходами руйнації. Її загальна вартість – понад $1 млрд.

Підписатися на Уряд online
🇺🇦🇯🇵 Україна та Японське агентство JICA підписали угоду, необхідну для отримання $3 млрд за ініціативою ERA.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, кошти погашатимуться за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів рф. Ресурс буде спрямовано на пріоритетні бюджетні видатки задля розвитку економіки й посилення України.

Загалом в межах реалізації ERA до України надійшло вже $14,7 млрд.

Підписатися на Уряд online
➡️ Уряд додатково виділяє 200 млн грн на програму часткової компенсації 15% вартості вітчизняної промислової техніки та обладнання.

Наразі в переліку техніки і обладнання вже понад 560 найменувань від 26 заводів-виробників. У цьому році на фінансування програми передбачалось 93,3 млн грн.

У грудні 2024 року – квітні 2025 року покупцям нараховано понад 39,6 млн грн компенсації, з яких вже перераховано майже 30,2 млн грн.

👉 Як отримати компенсацію – дивіться тут.

Підписатися на Уряд online
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
В Україні триває реформа старшої школи “Профільна”.

У її межах з 1 вересня 2027 року старшокласники зможуть обирати, де продовжити навчання після 9 класу: в академічному ліцеї або в професійному / фаховому коледжі.

Існує міф, що професійна освіта не є престижною. Насправді це лише стереотип. Наприклад, у Європі майже половина старшокласників обирає саме професійні програми навчання.

Наразі в Україні не вистачає кваліфікованих робітників – попит величезний, отже, стабільну роботу гарантовано. Хороші спеціалісти уже зараз заробляють гідно, і ця тенденція лише зростає. 64% випускників знаходять роботу за фахом.

Більше про переваги професійного / фахового коледжу дивіться у відео від МОН.

👉 Про переваги академічного ліцею розповідали тут.

👉 Про реформу читайте на офіційному сайті.

Підписатися на Уряд online
⬆️ У травні 2025 року вартість українського агроекспорту зросла до 432,7 доларів за тонну. У 2024 році цей показник був 315 доларів за тонну.

Загалом наші аграрії експортували продукції на $2,29 млрд, відвантаживши 4,69 млн тонн.

ТОП-5 країн-імпортерів української агропродукції у травні 2025 року (за вартістю):
🇹🇷 Туреччина – $404,9 млн
🇳🇱 Нідерланди – $147,4 млн
🇵🇱 Польща – $138,3 млн
🇮🇹 Італія – $127,7 млн
🇪🇬 Єгипет – $109,8 млн

Підписатися на Уряд online
🇪🇺 Рада ЄС продовжила дію сприятливого режиму торгівлі з Україною залізом і виробами зі сталі після 6 червня 2025 року.

Таке рішення спрямоване на підтримку української економіки, яка зазнає серйозних втрат внаслідок збройної агресії рф.

Регламент набуде чинності 6.06.2025 р., після припинення дії режиму “торговельного безвізу” між Україною та ЄС. Він діятиме протягом трьох років. Це дозволить українським виробникам продовжити експорт металургійної продукції до країн Євросоюзу без застосування захисних заходів, квот чи інших обмежень.

Підписатися на Уряд online
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Росія гордиться цим, гордиться, що вміє вбивати. І, чесно кажучи, більше нічому ця держава нормально не навчилась. Удар по Прилуках Чернігівської області сьогодні. Російські дрони вбили родину українського рятувальника. Були удари по Харкову, по Сумщині, Донеччині, Нікополю, по громадах Запоріжжя, по селах Херсонщини. І це – буденність того, що росіяни, на жаль, можуть собі дозволити. Світ, на жаль, дозволяє їм таке.

Але ми бачимо, скільки людей у світі все ж таки з нами. Цими днями наша команда проводить зустрічі у Вашингтоні – урядовці, військові, команда Офісу. Дякую за підтримку всім, хто був на брифінгах від української делегації. Зокрема, були зустрічі в Конгресі, із представниками адміністрації США, спілкування з журналістами, із представниками громадських організацій. Є розуміння і підтримка. Дуже розраховуємо на сильні кроки. Це те, що зараз у дефіциті.

Вже просто немає у світі таких мирних ініціатив, які б Росія не відкинула. Їм усе не подобається. Їм подобаються тільки руїни та вбивства. Вони повинні за це відповідати.
Наразі по всій країні тривають рятувальні роботи після чергової російської атаки.

Ворог запустив десятки дронів, крилатих і балістичних ракет. Є влучання уламків у цивільну інфраструктуру, житлові будинки. Десятки постраждалих. На жаль, під час ліквідації наслідків удару в Києві загинули працівники ДСНС. Мої співчуття рідним.

Ворог повинен знати, що всі ці злочини не минуть безкарно. За все скоєне в Україні росії доведеться заплатити. Світ має посилювати тиск і бити санкціями по важливих секторах економіки агресора. Маємо послабити росію та примусити до миру.
2025/07/02 23:44:42
Back to Top
HTML Embed Code: