Telegram Group Search
🇺🇦 Четвертий рік поспіль Україна відзначає День Конституції в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації. Права і свободи та їх гарантії не дісталися українцям як дарунок - сьогодні за них доводиться боротися. Захисники і захисниці щодня, ціною власних життів, відстоюють закріплені в Конституції норми про суверенітет і територіальну цілісність України. Конституція – це не лише права і свободи, а ще й обов'язки, зокрема дбати про Батьківщину та захищати її.

📝 Напередодні свята працівники #НАЗК зустрілися з одним із тих державних діячів, хто був всередині історичного процесу створення Конституції - доктором юридичних наук, академіком, Заслуженим юристом України, суддею Конституційного Суду у відставці Володимиром Шаповалом. Як член робочої групи Конституційної комісії він брав участь у створенні проєкту Конституції України. Володимир Шаповал поділився спогадами про процес підготовки, обговорення та ухвалення Конституції України, розповів про найгостріші дискусії навколо окремих положень Основного Закону та про те, як у той історичний момент вдавалося знаходити компроміси між різними політичними силами.



Нехай наша країна завжди залишається суверенною і незалежною, а ми всі — єдиними у прагненні до миру та кращого майбутнього! Гуртуймося та підтримуємо Сили Оборони! З Днем Конституції України! 🇺🇦

#НАЗК #деньконституції #Конституція #Україна #українськаконституція #зднемконституції
🗓️ Ввечері 30 червня буде обмежено доступ до Реєстру POLITDATA

До уваги представників політичних партій! 

🔎 Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє, що з 18:00 30 червня 2025 року доступ до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (POLITDATA) буде обмежено у зв’язку з проведенням програмно-технічного обслуговування.

Просимо користувачів враховувати це при роботі з Реєстром. 

Перепрошуємо за тимчасові незручності.

Про відновлення роботи Реєстру повідомимо додатково.
Чому українці досі вагаються повідомляти про корупцію? Як впливає тоталітарне минуле на «культуру мовчання»? І що вже зроблено, аби викривачі почувалися в безпеці — не лише на словах, а й на практиці?

🎙 Про це в ефірі «Українського радіо» розповіла Анастасія Ренкас, керівниця відділу розвитку інституту викривання НАЗК.

📌 У фокусі:
Довіра як рушій: коли громадяни бачать, що держава ефективно захищає викривачів, їхня готовність діяти зростає.
Єдиний портал повідомлень викривачів НАЗК як канал комунікації із державою, який дозволяє подати повідомлення про корупцію безпечно та зручно.
Як працюють законодавчі гарантії для викривачів на практиці.

🔗 Слухайте повну розмову

#викривачі
🗓️ З 1 по 4 липня 2025 року НАЗК проводить електронні консультації щодо проєкту наказу про внесення змін до переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків, який затверджується НАЗК відповідно до вимог ч. 1 ст. 56 Закону України «Про запобігання корупції»

📑 Проєкт, зокрема, пропонує доповнити зазначений перелік дипломатичними посадами в органах дипломатичної служби, а також керівниками державних підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання, призначення яких здійснюють наглядові ради. 

Детальніше - тут 🔗

#анонс
🔎 НАЗК за результатами проведеної повної перевірки декларації за 2023 рік колишнього заступника начальника відділу Хмельницької обласної прокуратури встановило ознаки декларування недостовірних відомостей на суму 1,9 млн грн.

Експосадовець не задекларував фінансові зобов’язання, які виникли у нього упродовж 2017-2020 років на загальну суму  50 тис.дол. США, що еквівалентно 1,9 млн грн: протягом трьох років під письмові розписки він систематично позичав у підприємця готівку сумами від 2 до 20 тис. дол. США. Проте борг він так і не повернув, а відомості про нього в декларації не зазначив.

ДБР за матеріалами #НАЗК, здійснює досудове розслідування. Експосадовець отримав підозру у вчиненні правопорушень, серед яких передбачене ч. 1 ст. 366-2  КК України (декларування завідомо недостовірних відомостей).

Детальніше - тут 🔗

#декларування
Чи є кандидат на посаду професіоналом із чистою репутацією чи "обтяжений" недостовірною декларацією та сумнівними статками? З’ясувати це допоможе спеціальна перевірка кандидатів на посади — інструмент забезпечення прозорості та відповідальності у публічному секторі

🔎 Вони спрямовані на те, щоб “відсіяти”  осіб, які володіють активами, не підтвердженими законними доходами, подали для призначення неправдиві дані та документи, або ж мають зв’язки з ворожими структурами. Результати перевірки уповноважених органів є ключовими для ухвалення рішення про призначення особи на посаду. У разі з'ясування інформації, яка свідчить про невідповідність кандидата вимогам, у призначенні може бути відмовлено. 

#НАЗК в межах своєї компетенції перевіряє достовірність відомостей, поданих у деклараціях кандидатів, а також наявність записів про нього в Реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (“Реєстр порушників”).

Детальніше 🔗

#спецперевірки
🚨 НАЗК запустило оновлену версію реєстру POLITDATA 2.0 

🗓️ 1 липня 2025 року НАЗК запускає модернізовану версію Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (POLITDATA 2.0).

У Реєстрі змінено дизайн, суттєво вдосконалено навігацію та пошук, реєстром тепер можуть користуватися люди з особливими потребами.  Політичні партії отримають нові технічні можливості, які допоможуть простіше,  зручніше та швидше подати свої звіти. 

Які саме технічні зміни для політичних партій та громадськості у Реєстрі POLITDATA 2.0 -  детально за посиланням

Тренажер за посиланням 🔗

Інструкція 🔗

#політпартії
👥 Експерти НАЗК взяли участь в дискусії щодо вдосконалення антикорупційного комплаєнсу у державній та приватній сферах під час ІІ Антикорупційного форуму, організованого Асоціацією правників України / Ukrainian Bar Association.

🔎 Керівниця напряму розвитку інституту викривання НАЗК Анастасія Ренкас наголосила, що відкритість - це важливий актив для бізнесу, в який необхідно постійно інвестувати. НАЗК спроможне дати якісну експертизу та підтримати зусилля доброчесних підприємців у розбудові процедур викривання корупції та захисту прав викривачів.

🗣 Заступник керівника відділу внутрішнього контролю НАЗК Дмитро Борик зауважив, що для дієвого комплаєнсу в організації необхідно приділяти увагу послідовній побудові організаційної культури, адже дотримання правил стає лише формальністю, якщо вона відсутня.
🔎 САП спільно з НАБУ повідомили про підозру у недостовірному декларуванні ексдепутату Харківської обласної ради, у тому числі за матеріалами повних перевірок декларацій за 2021-2023 роки, проведених НАЗК

📍 Зокрема, в декларації за 2021 рік ексобранець не задекларував автомобіль MERCEDES-BENZ GLS 450 2021 року випуску, а також інформацію про корпоративні права та доходи, грошові активи, фінансові зобов’язання і видатки на суму, яка відрізняється від достовірних даних на 9,2 млн грн. 

📍 В декларації за 2023 рік встановлено ознаки  недостовірних відомостей на 7,8 млн грн. 

Що загрожує ексдепутату у разі доведення провини - за посиланням 🔗

#декларування
📲 Читайте головні новини у сфері антикорупції в Україні минулого тижня у нашому дайджесті

👉🏻 Дайджест українською
👉🏻 Дайджест англійською

🔹 МВФ опублікував оновлений меморандум з Україною у межах 8-го перегляду: з чотирьох маяків виконаний лише один;
🔹 Уряд затвердив запуск DOT-Chain Defence — цифрового маркетплейсу озброєння;
🔹 корупція в АТ «Укрзалізниці»: НАБУ та САП викрили схему розкрадання під час публічних закупівель.

Більше новин на нашому сайті 🔗
2025/07/03 06:20:37
Back to Top
HTML Embed Code: