Telegram Group Search
У США, Канаді й Європі покажуть англомовну версію документальної стрічки «Будинок «Слово».

В Україні закритий показ у межах ініціативи Remember the Past — Fight for the Future уже відбувся, а обмежений прокат англомовної версії розпочнеться 20 березня.

Переглянути фільм українською можна онлайн, у відкритому доступі його опублікували у 2018 році.

#будинок_Слово #документальні_фільми #здобутки_2025

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Програма з промоції читання «Текстура» спільно з Фундацією ЗМІН створила три особливих читацьких щоденники: для дітей, підлітків і дорослих.

Коли кількість книжок перетинає певну межу, враження від них з часом можуть перетворитися на емоційні пляму без чітких деталей. Тут приходять на поміч читацькі щоденники, які існують у найрізноманітніших форматах і виконують важливу функцію: дають змогу залишити собі після книжки дещо більше, ніж скороминущі емоції.

Читомо розповідає, як виникли читацькі щоденники та чому в них варто записувати свої думки про книжки.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
На Київщині вулицю імені Василя Стуса перейменували на Захисників України. На це звернув увагу історик, журналіст, автор книжки «Справа Василя Стуса», військовослужбовець Вахтанґ Кіпіані.

За словами депутата Фастівської міської ради Сергія Воронова, так вчинили, щоб уникнути повторень.

#перейменування #Київщина #Василь_Стус

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
«Повітряна стихія. Міста сили»: на Радіо Культура вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни.

У них ідеться як про життя маленьких українських містечок і великих світових мегаполісів: серед описаних в есеях міст — Нью-Йорк і Краків, Донецьк і Львів, Бахчисарай і Коломия.

#Радіо_Культура #есеїстика

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
20 лютого — День Героїв Небесної Сотні

11 років тому понад 100 учасників Революції гідності віддали своє життя в боротьбі за демократичні цінності. Саме 20 лютого загинула найбільша кількість протестувальників — 48 людей.

Сьогодні радимо до прочитання матеріал нашої Алли Пушкарчук — добірку з 12 віршів українських поетів та поеток, присвячених Революції Гідності.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Видавництво «Родовід» взяло участь у найбільшій арт-конференції США

Конференція Coledge Art Assosiation — одна з найбільших платформ для професіоналів у сфері мистецтва й важливий майданчик для співпраці між видавництвами, авторами та дистриб’юторами.

Для Читомо засновниця видавництва Лідія Лихач розповіла детальніше про конференцію та про її роль у міжнародній популяризації українського мистецтва.

#США #Родовід #ексклюзив

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
У Стокгольмі триває культурна конференція-фестиваль UkraineVision

Подія UkraineVision 2025 присвячена дослідженню української ідентичності, історії та мистецької спадщини в глобальному контексті.

Серед учасників події — поетка, військова медикиня, ветеранка та співзасновниця проєкту «Недописані» Олена Герасим’юк і письменник, поет, перекладач і віцепрезидент PEN Ukraine Остап Сливинський.

Повну програму та список учасників читайте в анонсі за посиланням.

#літературні_фестивалі #міжнародна_конференція #Швеція

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Як, з-поміж усіх доступних розваг, привернути увагу дитини саме до книжки?

Про те, як читацькі звички розвивають у дитсадках та бібліотеках у США розповіла Читомо Наталя Ясіновська.

Ця стаття підготовлена за підтримки Клубу Читомо. Доєднуйтеся до Клубу, якщо хочете підтримати наше медіа — це можна зробити на Патреоні або Buy me a coffee.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Оголосили стипендіаток програми імені Вікторії Амеліної

Усього на програму подали 50 заявок від українських та закордонних письменниць і письменників, які прагнуть досліджувати війну Росії проти України.

Вітаємо переможниць!

#стипендії #Вікторія_Амеліна

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

Відкритий лист, у якому закликають міжнародних лідерів докласти зусиль для звільнення політв’язнів у білорусі, підписали лавреати у сферах літератури, фізики, хімії, медицини економіки й миру.

#білорусь #політвязні #репресії

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Пошук української літератури за кордоном часто стає справжнім викликом.

«Гарна Книгарня» — це лише одна з локацій, де можна придбати улюблені видання українською мовою. Читачі зможуть знайти потрібні їм книжки, від класики до сучасних бестселерів.

У новому матеріалі ми розповідаємо про найпопулярніші місця для придбання української літератури в Польщі.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
📚Відбудуться благодійні читання Артура Дроня

Подія відбудеться у Львові у межах збору для благодійного фонду «Голоси дітей», який надає допомогу дітям та родинам, постраждалим від війни.

#Артур_Дронь #благодійність

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
«…Іван Жорстокий, Петро Великий, Микола І-й, ІІ-й, Распутін, Ленін, Сталін. Ось цілий ряд постатей, на тлі чинів котрих снувалось страшне полотно історії Сходу. Далі – Достоєвський, Толстой, Арцибашев, Мережковський й Горький, ось ті постаті, що кинули в далечінь будучого страшні гниючі тіні, які ціле людство скутали гниючим мороком каторги, запахом пролитої крови, гниючих струпаків та безпросвітним відчаєм нерозумно страдаючої хаотичної души. Батіг, кайдани, каторжанська пісня «Сонце всходить і заходить», що різко міняється на «Хох, яблучко, та куда котішся», ось класичні зразки національних ознак культури того дивовижного племені».

Сьогодні ювілей в Уласа Самчука — 120 років.

Читайте у нашому матеріалі про надзвичайно талановитого прозаїка та європоцентриста, чиї твори були заборонені у радянські часи.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦Сьогодні відзначаємо Міжнародний день рідної мови

Українській мові в Україні досі доводиться виборювати першість, адже імперські наративи століттями працювали на меншовартісне ставлення до неї.

Навіть у незалежній Україні тривалий час вважалося за норму засилля російськомовних книжок на ринку, викладання російською у вишах і школах, домінування російської в теле- і радіоетері, інтернеті та соцмережах тощо. Ба більше, і зараз росія продовжує лінгвоцид в окупованих регіонах.

Наразі для українців цей день особливий — сьогодні ми зі зброєю в руках виборюємо право спілкуватися рідною мовою.

Пропонуємо до прочитання наш путівник з історії утисків української мови — захищайте свічечку букви Ї.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Сьогодні відбудеться онлайн-диктант кримськотатарською мовою

«Зберімося, щоб разом написати цей диктант. Цінуймо кожну перлину нашої мови, пам’ятаймо, вивчаймо, відновлюймо забуті слова, не будьмо просто байдужими, не залишаймося осторонь», — зазначають організатори.

Деталі шукайте у анонсі події.

#диктант #кримськотатарська_мова

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Воїн-доброволець, заступник командира батальйону «ОУН», член Народного руху та Української Гельсінської спілки, активний учасник Революції Гідності, філолог, художник. Це далеко не всі ролі Бориса Гуменюка.

Його творчість — один із найяскравіших прикладів комбатантської літератури. У ній він поєднує непорушне відчуття обов'язку з глибокими емоційними рефлексіями особистого досвіду війни. Його творчість дає відчуття ґрунту під ногами — того, який не можна втратити, — і надриву — від якого зараз не втекти.

З кінця грудня 2022 року Борис Гуменюк вважається зниклим безвісти. Читомо публікує текст-присвяту митцю про співзвуччя зброї й слова в його житті й творчості.

Ця стаття підготовлена за підтримки Клубу Читомо. Доєднуйтеся до Клубу, якщо хочете підтримати наше медіа — це можна зробити на Патреоні або Buy me a coffee.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
🗞️ На Хрещатику зник останній кіоск з продажу друкованої преси

На думку директора громадської спілки «Орган спільного регулювання у сфері друкованих медіа» Сергія Чернявського, міська влада у Києві недооцінює важливість друкованої преси.

Однак, варто згадати, що у 2021 році у київських кіосках лише 11% від представлених одиниць друкованих ЗМІ були державною мовою.

🤔 Що думаєте ви? Чи актуальна друкована преса зараз?

#друковані_змі #Київ

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Манґа про війну в Україні – у фіналі престижної японської премії

«Це дійсно велика подія та культурна подія для України, для світу аніме — це як премія Оскар для галузі кіно», — написав український військовослужбовець з позивним Шинобі.

Манґа створена опираючись на реальні історії українського солдата Богдана “Шинобі” та бойовий досвід інших українських військових.

Шукайте більше деталей та переглядайте уривки з манґи у новині.

#манґа #премії #Японія

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Картвельська журналістка Мзія Амаглобелі припинила голодування

У листі Амаглобелі зазначила, що не хоче відвертати увагу світу від трагічної смерті дітей у Батумі та подякувала усім за слова підтримки.

#політвязні #Сакартвело

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
У львівському музеї оцифрують документи політвʼязнів режиму срср

В межах проєкту «Документація спротиву» оцифрують близько 2000 документів, серед яких побутові й організовані документи — листи, документи самвидаву та листівки.

#оцифрування #політвязні

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
2025/02/22 04:22:01
Back to Top
HTML Embed Code: