Telegram Group Search
​​Цього тижня показуємо в кінотеатрі фільми, присвячені Революції Гідності.

Сьогодні о 18:30 дивимось «Сильніше, ніж зброя» від кінооб'єднання Вавилон’13. Після показу поговоримо про документалістику як спосіб боротьби з дезінформацією.
Реєстрація.

Завтра о 18:30 — документальний фільм Юрія Грицини Varta 1. Стрічка фіксує простори міста після Революції й ставить питання про її природу: що таке самоорганізація та як створюється демократія?
Реєстрація.

Вхід вільний.
Кількість місць обмежена.

Фото — кадр з фільму Varta1.
​​7 грудня о 15:00 відкриваємо поп-ап виставку «Теперішнє непросте» та презентуємо зін резиденції для молодих митців.

Виставка зібрала роботи митців та мисткинь, які протягом вересня-жовтня брали участь у художній резиденції DCCC. Об'єднує експозицію відчуття часу та дійсності, циклічність та плинність, над якими міркували резиденти. Вона не має єдиного візуального мотиву — кожен розповідає власну історію.

Центром виставки є зін, що є виданням без кінця й початку, без змісту й обкладинки. Кожний лист присвячений окремому автору й авторці, що описують свої практики.

Відсутність ієрархії виражає взаємоповагу, поєднання різних медіа в одній площині. Це підкреслює й форма зіну — млин, лопаті і сонце водночас. З однієї спільної точки кожен рухається у своєму напрямку, будучи при цьому окремим елементом культури.

Під час відкриття учасники й учасниці розкажуть про зін та поділяться власним досвідом перебування на резиденції.

Учасни_ці резиденції: Соф'я-Любов Алексіна, Бо, Марія Авула, Олексій Шевченко, Анастасія Юрчина, Руслана Ключко, Єва Кочанова, Софія Соболь.

Виставка триватиме до 21 грудня.

Вхід вільний, 2 поверх, простір експериментальної лабораторії (поруч з Блакитною залою).
Приєднуйтесь зараз до презентації результатів резиденції «Робоча група — звук». У програмі — музичні виступи, саунд-перформанси, аудіопрогулянка та звукові інсталяції.

Подія триватиме до 20:00, вхід вільний.

Учасни_ці резиденції: Олександр Супрун, Олексій Подать, Анастасія Горбаньова, Аліна Штефан, Олексій Шевченко, Юрій Буличов.
​​6-8 грудня проводимо покази Нового німецького кіно.

Це традиційний поглиблений експрес-курс останніх подій у кінематографі Німеччини та один із найстарших українських кінооглядів. Ви побачите добірку головних прем'єр року та одну з найвідоміших робіт сучасного класика Віма Вендерса.

6.12 / 18:30
Все, чим ти є / Alle die Du bist
Міхаель Феттер Натанскі (2024, 108 хв)

Надін, самотня мати, влаштовується працювати на фабрику, де закохується в імпульсивного Пауля. Сім років потому їхнє кохання згасає, а робота опиняється під загрозою. Надін відчайдушно намагається відродити ті якості, які колись бачила в чоловікові, балансуючи між реальністю та своїми ідеалізованими спогадами про початок їхніх стосунків.
Реєстрація.

7.12 / 18:30
Небо над Берліном / Der Himmel über Berlin
Вім Вендерс (1987/2024, 128 хв)

Відреставрована версія культового фільму Віма Вендерса, що розповідає про життя двох ангелів у розділеному Берліні. Вони бачать світ у чорно-білих тонах, не відчуваючи ні болю, ні радості. Зустріч з цирковою акробаткою змінює це — один з ангелів починає мріяти про кольори, дотики та смаки людського життя.
Реєстрація.

8.12 / 18:30
Вмирання / Sterben
Маттіас Ґлазнер (2024, 180 хв)

Сім'я Луніс давно втратила родинні зв'язки, але смерть змушує їх знову зустрітися. Ліссі дізнається про смертельний діагноз, а її діти опиняються в епіцентрі власних драм: син працює над композицією «Вмирання», донька тим часом тоне в алкоголі та романі з одруженим чоловіком. Перед обличчям смерті ця родина намагається знайти спосіб примиритися з життям і одне з одним.
Реєстрація.

Мова фільмів: мова оригіналу з українськими субтитрами.

Вхід вільний, за попередньою реєстрацією. Кількість місць обмежена.

Фестиваль проводиться Goethe-Institut в Україні спільно з компанією «Артхаус Трафік» за підтримки генерального партнера German Films та офіційного партнера ProCredit Bank.
​​10-14 грудня дивимось в кінотеатрі стрічки про один День Незалежності очима різних мешканців України, плавучий психіатричний заклад у центрі Парижу, дружбу та кохання учнів школи №3 на Донеччині.

«День Незалежності» (Володимир Тихий, 2023, 79 хв)

Фільм показує День Незалежності очима людей, відповідальних за ввімкнення сигналу тривоги в столиці, «пляжних» патрульних з Одеси, операторки протитанкового комплексу, мінометної батареї, штурмовика ЗСУ, 14-річної прибиральниці пабу в Харкові, художниці з Києва та народного депутата, який стояв у витоків проголошення незалежності України.
Реєстрація.

«На Адаманті» (Ніколя Філібер, 2023, 109 хв)

«Адамант» — це унікальний психіатричний лікувальний центр: плавуча споруда, розташована на Сені в самому центрі Парижа. Заклад приймає дорослих, які страждають на психічні розлади, пропонуючи їм вид догляду, який вкорінить їх у часі та просторі й допоможе відновитися. Команда, що керує ним, намагається якнайкраще протистояти знелюдненню психіатрії.
Реєстрація.

«Школа №3» (Ґеорґ Жено, Ліза Сміт, 2016, 116 хв)

Історія дорослішання 13 підлітків зі школи №3 містечка Миколаївка на Донеччині. Фільм вибудований на їхніх відкритих монологах паралельно з реальним життям. Період, зображений у фільмі, — це межа між війною та миром, дитинством та дорослим життям. Це стрічка про дружбу, перше кохання та плани на майбутнє.
Реєстрація.

Вхід вільний, за реєстрацією. Кількість місць обмежена.

Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні. Фільми надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».
У листопаді ми провели резиденцію «Робоча група — звук».

Цей проєкт об'єднав саунд-артист_ок та дослідни_ць звуку, які протягом місяця працювали разом з куратором та митцем Клеменсом Пулом.

На зустрічах учасни_ці обговорювали те, як війна вплинула на нашу чутливість до звуків та їхнє сприйняття; як записувати звуки навколишнього та використовувати польові записи у своїй роботі.

Протягом резиденції також проходили відкриті івенти, де до взаємодії зі звуком могли долучити всі охочі. Кульмінацією проєкту стала фінальна подія, яка поєднала звукові інсталяції, виступи, аудіопрогулянку та саунд-перформанси.

У своїх проєктах учасни_ці резиденції досліджували тишу та звуковий аскетизм, терапевтичну функцію музики, сни та міський простір, втрачені звуки та плинність пам’яті, фоновий шум та персональні аудіальні досвіди.

Учасни_ці резиденції: Олександр Супрун, Олексій Подать, Анастасія Горбаньова, Аліна Штефан, Олексій Шевченко, Юрій Буличов.

Фото Олени Місюри.
​​Друкований журнал ПОМІЖ отримав гран-прі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024» від Книжкового Арсеналу.

Також видання перемогло в категорії «Утилітарна книга».

ПОМІЖ — це журнал про Дніпро та навколо, який видали наші співзасновники, організація Культура Медіальна. Видання присвячене місту, його історії, культурі, повсякденності, мешканцям та мешканкам.

У ньому зібрані матеріали про Дніпро, вірші дніпровських поетів/-ок, світлини локальних фотографів/-ок та ілюстрації від митців/мисткинь.

Над дизайном першого випуску ПОМІЖ працював Саша Биченко (студія Kultura). Журнал надрукований у незвичайний спосіб — із заміною звичних фарб на інші відтінки.

Замовити журнал можна буде згодом на сторінках медіа у соцмережах.

Радіємо за команду ПОМІЖ та дякуємо усім, хто долучився до створення видання про Дніпро!
​​Наступного тижня в кінотеатрі — стрічка про красу буденності та драма про «банальність зла».

«Зона інтересу» (Джонатан Ґлейзер, 2023, 105 хв)

«Зону інтересу» часто називають фільмом про Голокост без Голокосту. За сюжетом, чоловік із дружиною будують оселю мрії — з затишним садом, дорогими пожитками, родинними вечорами за читанням із дітьми. І тільки високий паркан нагадує, що поруч з їхнім райським куточком стоїть концтабір, де чоловік працює комендантом.

Стрічка підкреслює те, що небажання помічати жахи у кількох метрах від тебе також є вибором.
Реєстрація.

«Ідеальні дні» (Вім Вендерс, 2024, 123 хв)

Нова робота Віма Вендерса розповідає про Хіраяму — прибиральника туалетів у Токіо. Він повністю задоволений своїм простим життям: дотримується розпорядку дня, а вільний час присвячує слуханню рок-музики, читанню книг та вирощуванню дерев.

«Ідеальні дні» — це поема, яка оспівує буденність та красу життя.
Реєстрація.

Вхід вільний, за реєстрацією. Кількість місць обмежена.

Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні. Фільми надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».
​​У вівторок о 17:30 проводимо воркшоп, присвячений переосмисленню модульних укриттів Дніпра.

Разом з польським митцем та куратором Мацеєм Здановичем ви зможете обговорити поточний стан укриттів, їхнє символічне значення та потенціал для трансформації в інклюзивні спільні простори.

Через розмови та візуальний аналіз ми спробуємо поміркувати над тим, що означає «укриття» поза контекстом фізичного виживання; уявимо, як ці порожні споруди можуть стати символами спільної надії.

Під час воркшопу ви зможете:
— обговорити емоційне, культурне та символічне значення міських укриттів;
— поділитися особистими історіями та ідеями щодо громадських просторів Дніпра;
— дослідити можливості для перетворення укриттів на дружні та інклюзивні місця;
— створити ескізи, мапи та символічні концепції для майбутніх художніх втручань.

Взяти участь можуть митці, студенти, дослідники, урбаністи, дизайнери та всі, хто зацікавлений у формуванні просторового ландшафту міста.

Мова воркшопу — англійська з українським перекладом.

Для участі реєструйтеся. Кількість місць обмежена.

Мацей Зданович — польський мультидисциплінарний митець, куратор мистецьких та соціально ангажованих проєктів, викладач факультету мистецтв Університету Яна Кохановського в Кельце. Досліджує теми пам’яті, наративів постпам'яті та колективної ідентичності.
​​Відлуння Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3 — наступного тижня в кінотеатрі DCCC.

Програма складається з експериментальних українських та міжнародних стрічок: короткометражних та повнометражних, німих та звукових, аналогових та диджитальних, ігрових та неігрових, кіно та відео-арту.

21 грудня
18:00
Чи знайдеться нам місце в цьому кадрі: спеціальна міжнародна програма експериментального кіно

Аналогова зйомка передбачала лімітованість спроможностей носія, тоді як цифрова ера значно примножила кількість створених кадрів. Програма експериментального кіно ставить запитання: як не загубити себе та помітити особистість у диджитальному просторі?

19:30
Хліб (Микола Шпиковський, 1929)

Попри свою трагічну долю, «Хліб» є одним з найвидатніших українських фільмів доби німого кіно, цінним свідченням про життя в Україні у період початку радянської окупації. Фільм буде показано з новим музичним супроводом франківського гурту «Злипні» (в записі).

22 грудня
16:30
DIY фестиваль: розмова про те, як не зупинитися після першого року, посилаючись на досвід І-ФМФКМ 4:3

І-ФМФКМ 4:3 проводиться вже четвертий рік. Часто фестивалі, особливо DIY, тривають недовго: не знаходять фінансування в якийсь рік, розпадається команда або ж організатори просто втомлюються. Цей фестиваль попри всі труднощі проходить далі, то як він розвивається та як змінився за ці роки?

Учасниці: фестивальна координаторка Софія Слюсаренко та кураторка ретроспективи Івано-Франківського відео-арту Анна Потьомкіна.

18:00
About Faith: ретроспектива Івано-Франківського відео-арту

Назва ретроспективи натхненна роботою Ростислава Котерліна — одного з піонерів відео-арту в місті. У програмі буде багато про циклічність, спостереження та віру як особливий спосіб говорити про важливе через покоління.

20:00
Best of Fest: фільми-переможці конкурсних програм

Широкий зріз нових національних та міжнародних стрічок з різним поглядом на природу формату зображення 4:3 та інноваційність в підході до створення короткого метру. Це програма найкращих конкурсних фільмів цьогорічного фестивалю за думкою журі.

Вхід вільний, за реєстрацією.
Кількість місць обмежена.
​​Знайомство з пермакультурною та Slow Food спільнотами у Дніпрі — вже цієї суботи на ком'юніті кухні.

Вирощувати їжу за принципами пермакультури означає враховувати усі процеси, які відбуваються в екосистемі, та вести господарство без шкоди довкіллю. Slow Food — це міжнародний рух, головна мета якого — захистити кулінарну спадщину спільнот, які цей рух представляють.

Детальніше про концепції пермакультури та Slow Food розкажуть пермакультурна дизайнерка Лілія Моруга та фермерка, засновниця молочного господарства «Фільварок» Поліна Жовтяк.

Вхід вільний. Для участі реєструйтеся.

Кількість місць обмежена.
​​Запрошуємо на розмову з художником та фотографом Олександром Населенком у неділю о 16:00.

На виставці «Кому ж іще те поле дороге?» представлена частина фотосерії «Земля», над якою автор працював у 2022 році. Вона зображує працю українських аграріїв під час повномасштабного вторгнення.

На зустрічі Олександр розповість історію виникнення фотосерії, а також про образ землі/земного у своїй мистецькій практиці. Модеруватиме розмову співкураторка виставки Діана Халілова.

Вхід вільний, без реєстрації.

Подія відбудеться у виставковому просторі на 2 поверсі.
​​Цими вихідними до нас завітає Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткого метру 4:3.

Ви побачите експериментальні міжнародні стрічки, один із найвидатніших українських фільмів «Хліб» з музичним супроводом (у записі), ретроспективу франківського відеоарту та найкращі конкурсні короткометражки цьогорічного фестивалю.

Також поговоримо з командою І-ФМФКМ 4:3 про те, як не зупинитися після першого року DIY-фестивалю.

Вхід вільний, за реєстрацією.

Фото — кадр з фільму «Хліб».
​​Ми йдемо на канікули.

22 грудня — останній день, коли до нас можна завітати цього року. Далі на нашу команду чекають короткі різдвяні канікули, з яких повернемось вже 7 січня.

Цього тижня ви можете відвідати декілька подій: виставку «Кому ж іще те поле дороге?», експозицію «Павло попаси короову» (галерея Артсвіт), ком'юніті кухню, покази Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3 в кінотеатрі та розмову з митцем Олександром Населенком.

Гарних та спокійних свят!
Побачимось наступного року ❤️

На фото — виставка «Кому ж іще те поле дороге?».
​​Сьогодні останній день нашої роботи перед різдвяними канікулами.

16:00 — розмова з митцем та фотографом
Олександром Населенком, фотосерія якого представлена на виставці «Кому ж іще те поле дороге?» (2 поверх, виставковий простір).

16:30 — розмова з командою Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3 про те, як робити DIY-фестиваль та не зупинитися після першого року (кінотеатр).

18:00 — ретроспектива Івано-Франківського відеоарту (кінотеатр).

20:00 — показ фільмів-переможців конкурсних програм І-ФМФКМ 4:3 (кінотеатр).

До 19:00 також можна відвідати виставки «Кому ж іще те поле дороге?» (виставковий простір) та «Павло попаси короову» (галерея Артсвіт).

Вхід вільний.
На події в кінотеатрі потрібно зареєструватися.
2024/12/25 16:29:35
Back to Top
HTML Embed Code: