Telegram Group Search
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Чекаємо всіх на 17:00 на перегляд музичної драми "Стіна"!
🎬 «Ось бачиш» – цикл відео-репортажів про волонтерські організації, профспілки й ініціативи в Україні.

🗣 У кожному випуску – унікальні історії людей і спільнот, які не бояться брати відповідальність за зміни, допомагають іншим і борються за свої права та історичну пам'ять.

⚡️ «Ось бачиш» – це платформа, що надає голос тим, хто формує майбутнє своїми руками в Україні вже зараз. Як львівські волонтерки цифровізовують бабусь? Як перемагають кранівники, шахтарі та студенти завдяки профспілкам? Як живе комуна «Лонго Май» на Закарпатті? Приходь дізнатись на показі!

☄️ Приходьте на перегляд в п'ятницю (20.12), о 17:00.
💖 Можете захопити з собою смаколики до чаю;)

👐 Вхід вільний. Чекаємо на вас!
Приєднатися до кіноклубу
🎬 Токійські хресні – аніме-фільм 2003 року, режисером якого став Сатоші Кон.

🏙 Події розгортаються в Токіо на Різдво, коли троє безхатченків знаходять покинуте немовля.

👤 Головні герої – колишній пияк Джин, трансгендерна жінка Хана та підліток Міюкі. Разом вони вирушають у пригоди, щоб знайти батьків дитини.

🌟 «Токійські хресні» майстерно поєднує драму, гумор та тепло, досліджуючи теми сім’ї, прощення та сили людяності.

☄️ Приходьте на перегляд в п'ятницю, о 17:00.
💖 Можете захопити з собою смаколики до чаю;)

👐 Вхід вільний. Чекаємо на вас!
Приєднатися до кіноклубу
🎬 Бійцівський клуб – культовий психологічний трилер 1999 року від режисера Девіда Фінчера.

🖼 У центрі подій – офісний працівник, який страждає від безсоння. Його життя змінюється, коли він знайомиться з харизматичним Тайлером Дерденом, і разом вони створюють «Бійцівський клуб».

🎭 Головні герої – Оповідач (Едвард Нортон) та Тайлер Дерден (Бред Пітт), чиї погляди та вчинки ведуть до непередбачуваних наслідків.

🗣 «Бійцівський клуб» досліджує теми споживацтва та пошуку себе, змушуючи задуматися над сутністю сучасного життя.

🏆 Фільм став іконою кінематографу та отримав статус культового завдяки своїй глибокій філософії та неочікуваному фіналу.

☄️ Приходьте на перегляд в п'ятницю, о 17:00.
💖 Можете захопити з собою смаколики до чаю;)

👐 Вхід вільний. Чекаємо на вас!
Приєднатися до кіноклубу
🎬 «Пом Поко» – аніме-фільм 1994 року від легендарного режисера Ісао Такахати та студії «Ghibli».

🖼 У центрі подій – спільнота єнотів-танукі, які живуть у гармонії з природою. Їхнє життя змінюється, коли люди починають забудову їхнього лісу, змушуючи тварин боротися за свій дім.

🎭 Головні герої – відважні танукі, які використовують свої магічні здібності, щоб протистояти людській експансії, уособлюючи любов до природи та силу єдності.

🗣 «Пом Поко» досліджує важливі теми збереження довкілля, співіснування людей і природи, а також духовного зв’язку з рідною землею.

🏆 Фільм став одним із шедеврів студії «Ghibli», відомим своєю казковою атмосферою, яскравими персонажами та глибоким екологічним посилом.

☄️ Приходьте на перегляд в п'ятницю, о 17:00.
💖 Можете захопити з собою смаколики до чаю;)

👐 Вхід вільний. Чекаємо на вас!
Приєднатися до кіноклубу
Кінопоказ переноситься на наступний тиждень через те, що се дичні труднощі наздогнали ваших оргів. Нічого критичного але важко шо капєц.

Приносимо вибачення за незручності.

Даша
Кіноклуб ПД Львів 🐈‍⬛ pinned «Кінопоказ переноситься на наступний тиждень через те, що се дичні труднощі наздогнали ваших оргів. Нічого критичного але важко шо капєц. Приносимо вибачення за незручності. Даша»
По_друзі,
через певні обставини, ми були змушені перенести кінопоказ з минулої пʼятниці на цю (17.01), тож будемо раді бачити вас цього тижня на перегляді фільму «Пом Поко» о 17:00!

Приєднатись до кіноклубу
Цієї п'ятниці ми з захопленням поринули у чудернацький світ антропоморфних танукі у мультиплікаційному фільмі Ісао Такахати "Пом Поко". Несподівано для себе ми знайшли в ньому скарбницю образів та ідей щодо організації спільнот спротиву, ефективних (і не дуже) методів колективної боротьби, а також можливостей співіснування людини і природи.

Перегляду фільму передували дві доповіді від Валерія і Дарії. Валерій розповів про історичний контекст Японії 1960-х - 1980-х років на прикладі боротьби проти забудови аеропорту в Санрізука. Протягом десятиліть мешканці Санрізуки з перемінним успіхом чинили спротив спробам держави і бізнесу відібрати у них їхні традиційно сільськогосподарські землі. Цей та інші приклади боротьби за збереження історичних земель в Японії явно надихали авторів фільму про войовничих танукі. Дарія виклала декілька фактів з біографії режисера фільму, Ісао Такахата. Зокрема вона розповіла про молоді роки режисера, які він присвятив равною мірою навчанню анімації, дослідженню марксизму і боротьбі за кращі умови праці аніматорів в компанії "Toei".

Фільм викликав широкий спектр емоцій, від смутку до веселощів. На обговоренні ми намагалися відповісти на запитання, які саме методи боротьби були зображені в фільмі, і чому танукі, в решті решт, програли боротьбу за збереження своїх історичних земель?

Частина 1/2
Серед численних методів організації спротиву і боротьби, які були зображені в фільмі, ми виділили вивчення теорії, фізичний та моральний вишкіл активіст_ок, диверсії і саботаж обладнання, залякування противника і апеляцію до духовних цінностей, звернення до ЗМІ, самопоміч і взаємодопомогу, святкування перемог для підняття бойового духу, та багато іншого. Була висловлена цікава думка, що і сам фільм, які інструмент пропаганди певних ідей, є формою боротьби. В цьому сенсі цікаво було провести паралель між спробами танукі достукатися до людей за допомогою видовищного параду демонів-йокаїв, і спробами самого режисера достукатися до нас, як глядачів, за допомогою цього фільму, щоб змінити нашу свідомість.

Попри веселий і життєлюбний тон фільму, він несе на собі відбиток суму і трагізму. Боротьба відважних танукі приречена на поразку, а їхній спосіб життя - на знищення під натиском зростаючого світу людей. Цікаво те, що фільм не соромиться показувати як успішні моменти спротиву танукі, так і їхні промахи і шляхи занепаду після поразки. Як це буває з будь якими спільнотами спротиву, що зазнають поразок і не досягають поставлених перед собою цілей, боротьба танукі поступово ставала малоефективною та самодеструктивною. На місце дієвому спротиву приходили езотеричні та релігійні практики, фанатизм і самознищення, і, нарешті, асиміляція у людське суспільство. Серед причин поразки руху спротиву, який було зображено в фільмі, ми виділили відсутність чіткої ідеології, несистемний підхід, брак стратегічного планування і можливості діяти на випередження, та відсутність координації між різними спільнотами, що зазнають пригноблення.

Серед іншого на обговоренні ми помітили, що "Пом Поко" має певні паралелі з фільмом "Не дивись угору", який ми показували на одній з попередніх зустрічей кіноклубу. Обидва фільми розповідають історію боротьби за збереження землі від руйнування, і в обох випадках спільноти спротиву зазнають поразки. Але якщо "Не дивись угору" просякнутий цинізмом і розчаруванням щодо можливості людей визнавати об'єктивну істину і об'єднуватися задля зміни світу на краще, то "Пом Поко" завершується на значно більш позитивній ноті: так, колективний низовий спротив важкий і частіше за все закінчується поразкою, але боротьба має сенс і завжди дає результати, навіть якщо вони не помітні одразу.

Частина 2/2
🎬 «Люди-вовки» (Jin-Roh: The Wolf Brigade) – аніме-фільм 1999 року, зрежисований Хіроюкі Окіурою за сценарієм Мамору Осії, створений студією Production I.G.

🏯 Сюжет розгортається в альтернативній Японії після Другої світової війни, охопленій соціальними заворушеннями. У центрі історії – Казукі Фусе, член елітного загону «Бригада вовків». Після трагічного інциденту, пов’язаного з дівчиною-смертницею, він починає сумніватися у своїй вірності системі та шукає відповіді в світі, де правлять насильство і зради.

🎭 Фільм досліджує складні теми, такі як моральний вибір, людська природа, політичні маніпуляції та ціна особистої свободи.

💫 Приходьте на перегляд в п'ятницю, о 17:00.
💖 Можете захопити з собою смаколики до чаю;)

👐 Вхід вільний. Чекаємо на вас! Приєднатися до кіноклубу
По_друзі,
на жаль, минулого тижня ми були змушені перенести перегляд фільму, тож хочемо запросити вас сьогодні о 17:00 на перегляд «Людей-вовків»
Будемо раді бачити вас у нашому кіноклубі 🫶🏻
Можете захопити з собою смаколики до чаю/кави;)
Приєднатися до кіноклубу
🎬 «Ненависть» (Фр. «La Haine») - французький художній фільм режисера Матьє Кассовітца, знятий у 1995 році.

🏙️ Фільм розповідає про один день із життя трьох друзів із гетто – єврея Вінса, араба Саїда та темношкірого Юбера.

🌉 Хлопці вирушають до Парижа, де стикаються з жорстокістю, несправедливістю та власними страхами.

🗣️ Фільм порушує важливі соціальні проблеми такі як: расизм, класова нерівність та поліцейське свавілля.

💫 Приходьте на перегляд в п'ятницю, о 17:00.
💖 Можете захопити з собою смаколики до чаю;)

👐 Вхід вільний. Чекаємо на вас!
Приєднатися до кіноклубу
Минулої п’ятниці ми дивилися та ділилися думками про фільм “La Haine” (“Ненависть”). Фільм виявився надзвичайно насиченим як змістовно, так і візуально, тому про нього було цікаво дискутувати.

Ми обговорили як вдало і подекуди кумедно режисер на прикладі звичайного дня з життя трьох друзів зображує те, як через упередженість та расизм поглиблюється прірва нерозуміння між мешканцями бідних околиць Парижу та поліцією і іншими містянами. У результаті у суспільстві виникає ненависть, що породжує ненависть.

Ми обговорили сцени поліцейського свавілля та упередженого ставлення щодо мігрантів та мешканців гетто. Звернули увагу також на те, як майстерно передається некомфортне відчуття відчуженості та ізоляції людей з гетто у центрі Парижу і як їм буває непросто порозумітися з іншими. Також пролунала думка, що головні герої і самі не вміють або не хочуть сприймати світ складнішим, а радше узагальнюють і шукають простого вирішення проблем.

Крім цього, було цікаво спробувати інтерпретувати деякі сюрреалістичні моменти фільму, що надають йому певної магії.
Також ми відзначили цікаву структуру фільму: сцени розбиті зображенням поточної години доби і все швидшим цоканням годинника, що створює напругу і очікування чогось невідворотного. Крім цього, ми звернули увагу на класний стиль, неймовірну операторську роботу у фільмі та окремі дуже цікаво зняті сцени.

Приєднатися до кіноклубу
🎬 «Краса по-американськи» (англ. American Beauty) — культовий, але суперечливий американський фільм режисера Сема Мендеса, знятий у 1999 році.

🏙 Фільм розповідає історію Лестера Бернема, чоловіка середніх років, незадоволеного своїм життям, роботою і шлюбом. Його бунт супроводжується не лише прагненням свободи, а й морально сумнівними вчинками.

🗣 Фільм підіймає теми проблем в сімейних стосунках, особистої кризи, об'єктивації жінок і пошуку «справжньої» краси.

🏆 «Краса по-американськи» отримав визнання критиків та глядачів, здобувши п’ять премій «Оскар», зокрема нагороду за найкращий фільм. На обговоренні ми дізнаємося, чи дійсно фільм заслуговує на ці нагороди.

P.s.: окрім перегляду фільму будуть ще представлені авторські роботи однієї з наших відвідувачок🫶🏻

💫 Приходьте на перегляд в п'ятницю, о 17:00.
💖 Можете захопити з собою смаколики до чаю та валентинки;)

👐 Вхід вільний. Чекаємо на вас! Приєднатися до кіноклубу
Минулої п’ятниці наш кінопоказ почався з перегляду та обговорення кліпів студентки Львіського коледжу культури і мистецтв Ксені. Ксеня розповіла про ідею, процес створення кліпів та смішні історії з бекстейджу. Після обговорення ми повернулись до звичного перегляду фільму та дискусії.

“Краса по-американськи” - це цікавий і красивий фільм про проблеми мешканців американських передмість та розчарування в американській мрії. Свого часу (1999р.) фільм отримав багато нагород та хороших відгуків, а отже озвучені проблеми відгукнулися тоді багатьом. Під час дискусії ми обговорювали наскільки актуальними залишаються проблеми зображені у фільмі. Наприклад, непрості теми сексуалізації неповнолітніх, сексизму, гомофобії та жорстокості у сім’ях, на жаль, є актуальними і досі. Разом з тим, багато хто погодився, що оскільки герої фільму мають досить заможне і безпечне життя, то такі проблеми як криза середнього віку, незадоволеність кар’єрою та нерозуміння пріоритетів у житті хоч і є актуальними, але важливіші скоріше для заможного класу на заході. Також лунала думка, що фільм зображує проблему занепаду щасливого образу “американської мрії”, який триває і досі.

Найскандальнішою сюжетною лінією фільму є зв’язок між головним героєм Лестером та неповнолітньою подругою його доньки. Представлення цих стосунків у фільмі викликало у нас неоднозначні думки. З одного боку, сцени залицяння показані дуже незграбними і “кріповими”, що явно підкреслює їхню недоречність. Разом з тим, такі сцени також мають дещо комедійний ефект, що може може призвести до легковажного сприйняття цієї теми і зменшувати неприязнь до головного героя.

Також, у нас виникли питання щодо дещо негативного представлення дружини Лестера Керолін. Вона теж переживає кризу середнього віку, але поки її чоловік скаржиться на життя, залицяється до школярки і загалом робить все що захоче, Керолін намагається впоратись із своїми переживаннями сама і при цьому продовжує працювати над кар’єрою та забезпечувати сім’ю. Але під час перегляду складається враження, що Лестер зображений романтизованим бунтівником, а його дружина нічого не розуміє і лише надокучає йому претензіями. Тобто чоловік може собі дозволити набагато сумнівнішу поведінку і всеодно зображуватися улюбленцем для глядача.

Під час обговорення ми також намагалась зрозуміти що ж означає назва “Краса по-американськи”. Це може бути втеча від реальності у фантазії; пошук краси у всьому, навіть у дрібницях, на які рідко звертаєш увагу; або штучна обгортка гарного, багатого і ніби-то щасливого життя, за якою насправді ховаються заплутані і нещасні люди.

Окремо ми відзначили гарну режисерську роботу і саундтрек, що чудово підсилює настрій сцен. Також, фільм цікаво поєднує різні жанри: починається скоріше як комедія і потім переходить у драму, і разом з тим містить елементи детективу.

Приєднатися до кіноклубу
🎬 «Захоплення» (англ. The Take) — документальний фільм 2004 року, знятий режисером Аві Льюісом та Наомі Кляйн.

🗣 Фільм вперше демонструється українською.

🏙 Фільм розповідає про робітників аргентинського заводу Forja Auto, які після економічної кризи 2001 року вирішують взяти контроль над підприємством в свої руки.

🗣 Стрічка досліджує питання наслідків економічних криз, колективного спротиву робітників та взаємодії влади та бізнесу.

‼️УВАГА! На цьому тижні показ буде проводитися в суботу о 17:00, а не в п'ятницю, як зазвичай.
💖 Можете захопити з собою смаколики до чаю 😉

👐 Вхід вільний. Чекаємо на вас! Приєднатися до кіноклубу.
📚 Вільні читання в ЛНУ!

Відчуваєте, що світ рухається не в той бік? Що глобальні центри сили нав’язують несправедливість по всій Землі? Що замість творців історії ми стаємо її пасивними спостерігачами? Ви такі не одні! Тож давайте разом спробуємо теоретизувати наші відчуття.

Чи справді Європа більше не є головним союзником США? Чому Дональд Трамп намагається розколоти єдність континенту? І як Україна може опинитися між двома формами колонізації — американською та російською?

Славой Жижек досліджує ідеологічну боротьбу за майбутнє Європи, критикує мирні ініціативи США та закликає до рішучих дій.

🔹 Ми переклали його нещодавню публікацію «Доля більше не усміхається нам, європейці» українською, тож долучайтеся до обговорення — реєструйтеся на читання!

🕠 Коли?
27 лютого, 16:40

🏛 Де?
Головний корпус ЛНУ

❗️ Форма для реєстрації: https://forms.gle/h96F5Jbhgj3RvgXY7
2025/02/25 22:15:16
Back to Top
HTML Embed Code: