Telegram Group Search
Нотаріуси щодня допомагають українцям вирішувати важливі життєві питання. За статистикою, у 2024 році майже 10 млн громадян скористалися їхніми послугами.

Загалом, державні і приватні нотаріуси торік здійснили 12,6 мільйонів нотаріальних дій — від засвідчення копій документів до оформлення спадщини.

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
В Міністерстві юстиції України відбулася зустріч заступниці Міністерки юстиції України з питань європейської інтеграції Людмили Сугак, заступника Міністра Євгена Пікалова, представників Департаменту з питань виконання кримінальних покарань із делегацією Програмного офісу Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН) в Україні.

Учасники зустрічі обговорили розширення стратегічної співпраці з Міністерством юстиції та розвиток програми УНЗ ООН (Пенітенціарна допомога у відповідь на збройний конфлікт та надзвичайні потреби в Україні).

Ключові результати:
- Обговорено впровадження дорожніх карт «Верховенство права» та «Функціонування демократичних інститутів».
- Окреслено пріоритети модернізації пенітенціарної системи за європейськими стандартами.
- Погоджено надання експертної підтримки у розробці корекційних програм реабілітації ветеранів.

УНЗ ООН підтвердило готовність продовжувати співпрацю та надавати експертну підтримку проєктам.

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
Трьох співробітників ДВС Мінʼюсту в Харківській області поранено в результаті ворожого обстрілу

Сьогодні об 11:36 російські військові терористи обстріляли цивільну інфраструктуру міста Ізюм Харківської області. В результаті влучання частково зруйновано офіс Ізюмського відділу Державної виконавчої служби в Ізюмському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

В момент влучання в офісі перебувало 8 працівників ДВС. Троє отримали поранення, решта не постраждали.

Вживаються заходи із відновлення роботи відділення.

Бажаємо нашим колегам швидкого одужання.

Раніше ми писали, що в Лимані на Донеччині команда Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції спільно з представниками місцевої влади та волонтерами здійснює надважливу евакуацію тисяч нотаріальних документів у надзвичайно складних умовах. Через активні обстріли її доводиться призупиняти.

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
Підготовку завершено

У Гаазі відбулася фінальна підготовча зустріч щодо міжнародного інструменту для запуску Комісії з розгляду заяв. Вона обʼєднала представників 53 країн та ЄС. Відтепер процес переходить до офіційних переговорів, які розпочнуться вже у березні.

Комісія визначатиме компенсації за збитки, завдані Україні внаслідок агресії рф.

Очікується, що міжнародний договір буде підписано до кінця року.

Загалом буде відкрито понад 40 категорій заяв, які охоплять увесь спектр збитків, втрат та шкоди, завданих внаслідок російського вторгнення.

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
Спільна часткова власність належить двом чи більше особам із визначенням їхніх часток у праві власності, які вважаються рівними, якщо інше не встановлено домовленістю або законом.

Співвласник може збільшити свою частку, якщо за згодою інших поліпшить неподільне майно за власний кошт. Вони можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, а за неможливості виділення частки в натурі – вимагати матеріальної компенсації.

Доходи та продукція розподіляються відповідно до часток, якщо інше не передбачено домовленістю. Кожен співвласник має право самостійно розпоряджатися своєю часткою.

Докладніше на вебсайті

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Україна готується запровадити кримінальну відповідальність за порушення та обхід санкцій. Чому це важливо?

По-перше, це необхідна умова для вступу України до ЄС. У квітні 2024 року Євросоюз ухвалив відповідну Директиву, обов'язкову для всіх країн-членів.

По-друге, це ефективний інструмент тиску на правопорушників та наповнення державного бюджету.

Законопроєкт доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею та передбачає кримінальну відповідальність за два види порушень: порушення санкцій (умисне або з необережності) та їх обхід (лише умисний). «Вартісний поріг» криміналізації — 100 нмдг (на 2025 рік — 151400 грн).

Порушникам загрожують штрафи (від 25000 до 120000 нмдг), позбавлення волі (від 2 до 10 років), заборона обіймати певні посади (до 15 років), конфіскація майна та ліквідація з конфіскацією майна для юридичних осіб.

Подібні закони вже успішно діють у США, Великій Британії, Канаді та інших розвинених країнах. Час діяти і Україні!

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Міністерство юстиції України
Трьох співробітників ДВС Мінʼюсту в Харківській області поранено в результаті ворожого обстрілу Сьогодні об 11:36 російські військові терористи обстріляли цивільну інфраструктуру міста Ізюм Харківської області. В результаті влучання частково зруйновано офіс…
Відновлюємо роботу відділу ДВС в Ізюмі

Попри трагічні події та ворожий обстріл, Відділ державної виконавчої служби в Ізюмському районі відновлює свою роботу для забезпечення потреб наших громадян.

Графік роботи:
Пн-Чт: 8:00-17:00
Пт: 8:00-15:45
Перерва: 12:00-12:45

Контакти:
Телефон: (093)441-04-01
Email: [email protected]

В.о. начальниці відділу - Шестопал Тетяна Андріївна

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
В дохід держави стягнуто активи ексохоронця Януковича Заневського

Вищий антикорупційний суд 05 лютого 2025 року задовольнив позов Міністерства юстиції України до В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції».

У дохід держави стягнуто такі активи Заневського: 100 % статутного капіталу ТОВ "АМСТЕЛ-СКІ", 5 об’єктів майнових прав інтелектуальної власності, 12 земельних ділянок, 2 квартири, 4 паркувальних місця, транспортний засіб, 10 одиниць зброї, грошові кошти, у розмірі еквівалентному більш ніж 300 000 грн.
Заневський В'ячеслав Євгенович – офіцер російської армії, екскерівник охорони Віктора Януковича, власник 100% корпоративних прав ТОВ «АМСТЕЛ СКІ», яким здійснюється управління Готельним комплексом AmstelSki в Буковелі.

Після початку повномасштабного вторгнення Заневський здійснював організацію безпекових заходів при будівництві військово-логістичних інфраструктурних об’єктів на тимчасово окупованих територіях, які мають стратегічне значення для рф, зокрема, при будівництві мосту через річку Кальміус у Маріуполі, який є частиною сухопутної дороги із Ростова-на-Дону в тимчасово окупований Крим.

Окрім того, Заневський безпосередньо допомагав зс рф у пошукових заходах з виявлення громадян України – військовослужбовців ЗСУ, учасників АТО та інших патріотично налаштованих громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Судове рішення може бути оскаржено у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей діє між Україною та 85-ма державами світу.

Її головна мета - забезпечити права батьків на опіку і на доступ до дитини в інших державах.

Щоб ініціювати процедуру доступу до дитини, яка перебуває за кордоном, заявник або заявниця заповнює та подає до Мін’юсту підписану власноручно заяву про забезпечення реалізації права доступу до дитини та інші необхідні документи.

Деталі щодо оформлення, формуляри та зразки документів доступні за посиланням.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Визначення походження дитини від батька — важливе юридичне питання. Існують такі шляхи встановлення факту батьківства після смерті батька:
якщо дитина народилася протягом 10 місяців після смерті чоловіка, батьком може стати інший чоловік. Для цього достатньо подати спільну заяву від матері та чоловіка, який визнає себе батьком дитини.

У разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір’ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду.

Якщо дружина народила дитину, зачату в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, здійснених за письмовою згодою її чоловіка, він записується батьком дитини.

У судовому порядку вирішується питання, якщо після смерті чоловіка зачата дитина в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, але його письмовою згоди на це немає.

Докладніше про докази, які враховує суд.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Міністерство юстиції України продовжує зміцнювати співпрацю з міжнародними партнерами задля підтримки верховенства права та розвитку демократичних інституцій. Заступниця Міністерки юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак провела зустріч з делегацією Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Під час зустрічі сторони обговорили прогрес у підготовці Дорожніх карт з верховенства права та функціонування демократичних інституцій. Представники GIZ запевнили Міністерство юстиції у своїй підтримці та готовності продовжувати успішну співпрацю, яка триває вже рік.

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
2025/02/06 16:33:57
Back to Top
HTML Embed Code: