Telegram Group Search
Forwarded from Олександр 🚀SCAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Наближення до Говарда Лавкрафта / Упор. О. Артамонов. Київ: Вид-во Р. Халікова, 2024. 238 с.
ISBN 978-617-8310-17-2

Книга, запропонована увазі читача, є спробою цілісного схоплення художньо-філософського світогляду Г. Ф. Лавкрафта (1890-1937), американського поета, письменника та консервативного мислителя. Антологія, згідно з вищезазначеними аспектами творчості Лавкрафта, включає в себе три відповідних розділи: українські переклади його поезії, художньої прози та суспільно-політичної есеїстики. Певним обрамленням для цих текстів слугує низка статей та есеїв сучасних консервативних лавкрафтознавців, чиї роздуми та спостереження допоможуть читачеві глибше зануритися у відповідну атмосферу та краще осягнути тонкощі Лавкрафтового світогляду.
Завдяки своїй багатовимірності, окремі фрагменти книги зацікавлять і поціновувачів витонченої поезії, і любителів моторошної прози, і політологів з філософами, і культурологів з релігієзнавцями – іншими словами, найширшу читацьку аудиторію зі смаком до гарної літератури.
Гальтунг Ю., Несс А. Політична етика Ґанді / пер. з норв. Н. Іваничук. Львів: Місіонер, 2001. 279 с.
ISBN 966-658-002-0

«Політична етика Ґанді» є викладом нормативної системи вчення великого індійського мислителя. Автори зробили спробу довести універсальність методу Ґанді та адаптувати його вчення про ненасильство для європейського читача.
Книга у форматі djvu (4 МБ)
Рецензія у Критиці.
Шабаровський В. Караїми на Волині: Штрихи до портрета загадкового народу. Луцьк: ПВД «Твердиня», 2013. 252 с.
ISBN 978-617-517-146-2

У дослідженні на основі українських та іноземних джерел подано історію караїмів на Волині, зокрема в місті Луцьку та селі Деражне. Наводяться маловідомі дані про заснування, життя і побут караїмських громад у Волинському краї, розповідається про видатних караїмських діячів родом з Волині. Чимало сторінок присвячено розповіді про місце караїмського етносу і караїмського віровизнання у світі. Автор вводить до наукового обігу раніше невідомі джерела і факти, подає власні переклади з гебрайської та караїмської мов.
Трохи паперових хробачків🍷

Єврейські книжки, що виконані у класичному стилі європейського книгодрукування ХVI століття..
Завгородній Ю. Рецепція індійської філософії в Україні. Лінія Вед. Київ: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, 2013. 412 с.
ISBN 978-966-02-6825-8
 
Монографію присвячено аналізу рецепції індійської релігійно-філософської думки вітчизняними інтелектуалами за майже 100-літній період: від виходу першої публікації у 1844 році до 1930-их років включно, коли індознавчий вектор історико-філософських студій в Україні припиняє своє існування, ставши заручником нової політичної ситуації. Текcти українських авторів розглядаються у синхронному і діахронному індологічному історико-філософському контексті, залучаються роботи європейських, російських, індійських, а також американських і японських дослідників від ХІХ ст. до початку ХХІ ст. Окрема увага приділяється індійським релігійно-філософським першоджерелам. Серед методологічних стратегій у монографії – філософськи значущі ідеї, теорія структурного поліморфізму, філософський традиціоналізм.
Ліквідація УГКЦ на Закарпатті у документах комуністичних спецслужб, 1944-1949 / Упор. В. Сергійчук В. Сергійчук, Н. Сердюк, С. Сердюк, О. Рішко. Вишгород: ПП Сергійчук М.І., 2019. 751 с.
ISBN 978-966-29-1193-0

160 документів про ліквідацію Української греко-католицької церкви на Закарпатті у 1944–1949 році. 752 сторінки про те, як комуністичні спецслужби репресували українське духовенство та примушували його до «об‘єднання» з Російською православною церквою.
Войналович В.А., Кочан Н.І. Релігійний чинник етнополітичних процесів на Донбасі: історія і сучасність. Київ: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, 2014. 303 с.
ISBN 978-966-02-7567-6

У монографії представлено результат комплексного дослідження ролі та місця релігійного чинника в етнополітичних процесах на території Донбаського регіону України в його історичному минулому та сучасному. Проблемно-хронологічний виклад матеріалу дозволяє побачити специфіку взаємодії релігійного та етнічного чинників у формуванні регіональної ідентичності на різних етапах розвитку регіону, еволюцію функціонального навантаження на релігійний чинник у цих процесах. Розрахована на науковців, викладачів, усіх, кого цікавлять питання взаємопов’язаності релігії та політики, релігійного та етнічного, а також української регіоналістики.
Войналович В. Партійно-державна політика щодо релігії та релігійних інституцій в Україні 1940-1960–х років: політологічний дискурс. Київ: Світогляд, 2005. 741 с.
ISBN 966-8837-04-5

У монографії представлено результати комплексного дослідження політики Комуністичної партії і радянської держави щодо релігій та релігійних інституцій в Україні у 40 – 60 –х роках ХХ століття. На великому фактичному матеріалі, у тому числі вперше залученому до наукового обігу, розкривається природа, зміст і характер еволюції цієї політики, специфіка її застосування як на різних історичних етапах, так і відносно всіх головних суб’єктів конфесійної сцени України того періоду. Детально досліджуються моделі політики, застосовані до Православної, Греко-католицької, Римо-католицької, Реформатської церков, стосовно протестантських деномінацій та юдейських спільнот. Аналізуються політичні механізми здійснення релігійної політики, задіяний правовий інструментарій, а також методи, які застосовував апарат тоталітарної держави для викорінення інституційованої релігійності та квазі - атеїстичної індоктринації населення тодішньої УРСР. Обґрунтовуються теоретико-методологічні засади дослідження проблеми, формулюються напрями подальшого наукового дослідження теми. Особливу увагу приділяється з'ясуванню проблем у державно-церковних відносинах сучасної України, які є безпосереднім наслідком десятиліть радянської церковної політики. Розрахована на науковців, релігійних діячів, політичних аналітиків, аспірантів, студентів соціально-гуманітарних спеціальностей.
«Греко-католицька в етнічній історії українського та білоруського народів», 2004 р.
У монографії подана цілісна картина розвитку греко-католицької церкви на українських та білоруських землях, аналізується її вплив на етногенез та національну свідомість українців та білорусів. Велика увага приділена осмисленню етнічного аспекту Берестейської церковної унії в полемічній літературі кінця XVI - першої половини XVII ст.

Вступ, 1, 3, 4, 5 розділи, висновки - Бубенщиков В.В.
2 розділ - Кралюк П.М.
2025/01/04 01:34:45
Back to Top
HTML Embed Code: