Telegram Group Search
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Ми відзначаємо сьогодні День Конституції України – нашої держави, нашого народу.

Перше слово її першої статті – «Україна». І це відображає нашу головну мету, наше завдання: Україна є і буде на землі, українці є і будуть на землі. І це водночас наша мета і спільний обовʼязок. Місія кожного й кожної, для кого Україна справді на першому місці, хто не уявляє свого життя без України та без кого Україну вже не уявити.

Ми держава мільйонів людей. Але мільйони для нас ніколи не були та не будуть просто людською масою. Це нація, що складається з громадян, які в силах відстояти те, у що вірять, і те, чого прагнуть. І саме завдяки цьому Україна є. Україна – це мільйони імен, якими ми пишаємося. Україна – це вибір, який щодня роблять наші люди. Це мільйони дій і подвигів, які всі разом – Україна.

І суспільний договір між усіма нами полягає в тому, що Україна понад усе, українці – наша незалежність, наші права, наші мрії – усього народу – понад усе. І коли ми говоримо про це, слова звучать сильно. Бо це слова не про щось абстрактне, а про конкретних людей, про конкретні справи, про конкретний пройдений шлях. Про всіх нас із вами. Про громадян, які наповнюють життям Україну.

Вітаю всіх українців із Днем Конституції України!

🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Щойно підписав указ про відзначення званням Герой України Максима Устименка – українського льотчика, одного з найкращих наших пілотів. На жаль, посмертно. Сьогодні він загинув, захищаючи наше небо, наших людей від чергової російської масованої атаки – було більш ніж 500 ударних дронів і ракет тільки за одну минулу ніч. Більшість із них було збито. 

Максим Устименко воював ще з часів АТО, він освоїв чотири типи літаків, і на його рахунку – дійсно важливі результати для України. Боляче втрачати таких людей. Мої співчуття рідним, близьким, друзям і побратимам. Вічна пам’ять!
Кабінетом Міністрів України, як суб’єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України:

🔰 Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони та вирішення першочергових питань»(реєстр. № 1️⃣3️⃣4️⃣3️⃣9️⃣).
Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу урядовий Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення норм законодавства у сфері питного водопостачання та водовідведення» (реєстр. №1⃣3️⃣3️⃣4️⃣9️⃣ від 05.06.2025 р.)

🔰 Проектом Закону пропонуються зміни в частині:

- гармонізації національного законодавства з європейськими стандартами вимог, державного управління у сфері централізованого водопостачання та у сфері водовідведення;

- удосконалення правовідносин суб'єктів господарювання у процесі приєднання об’єктів до мереж централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення;

- врегулювання деяких питань, пов’язаних із господарською діяльністю у сфері нецентралізованого водовідведення.
Взяв участь у прийнятті Його Величності Короля Іспанії Феліпе VI та Королеви Летиції.

Висловив вдячність за всебічну підтримку, яку Іспанія надає Україні від початку повномасштабної війни з росією. Цінуємо солідарність з українським народом і допомогу у складний для нас час.

©️ Casa de S.M. el Rey
Кабінетом Міністрів України зареєстровано у Верховній Раді України:

🔰 Проект Закону «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації деяким категоріям громадян»(реєстр. № 1️⃣3️⃣4️⃣4️⃣0️⃣).

❇️ Законопроект спрямований на встановлення підстави для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним та резервістами, які під час дії воєнного стану у віці від 18 до 25 років, маючи право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, встановлену статтею 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», були прийняті на військову службу за контрактом строком на один рік та звільнені з військової служби по його закінченню.

Проектом Закону пропонується доповнити статтю 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» новою частиною, якою встановити, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом 12 місяців військовозобов’язані та резервісти, які під час дії воєнного стану були прийняті на військову службу за контрактом із числа громадян віком від 18 до 25 років та були звільнені з військової служби за підставами, визначеними підпунктом «а» пункту 2, підпунктом «ж» пункту 3 частини п’ятої статті 26 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу».
Forwarded from Zelenskiy / Official
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Перед новими перемовинами в Європі готуємось дуже ретельно. Провів нараду сьогодні з нашими військовими, з Міністерством оборони.

Щодо дронів – буде більше нашого власного виробництва. Сьогодні ми обговорили й усе, що стосується замовлень, що стосується контрактів, і повні можливості нашого виробництва. Буду говорити з нашими партнерами про нові інвестиції в Україну – у нашу зброю. Пріоритет – дрони, дрони-перехоплювачі і дрони для далекобійних ударів. Звісно, це фронт і все, що потрібно для наших воїнів на передовій, усе, що реально стримує російські штурми.

Я вдячний усім українським виробникам дронів – кожному розробнику, усім, хто старається зараз активно розвивати напрямок перехоплювачів. Це надзвичайно важливо. Росія вкладається в безпілотну складову, Росія планує збільшувати кількість дронів в ударах по нашій державі. Ми готуємо нашу протидію.
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні було багато різних нарад – підготовчих нарад. Готуємося до зустрічей у Європі, зокрема в Данії, і також з іншими нашими партнерами, серед головних питань буде виробництво зброї – наші спільні інвестиції, спільні проєкти. Сьогодні почалось нове головування в Раді ЄС – головування саме Данії, для нас важливо, щоб цей період, – а це наступні пів року – стали дійсно результативними і в безпекових питаннях, і у тому числі для оборонної промисловості, і в питаннях санкцій, щоб увесь тиск проти Росії дійсно працював і працював так, щоб закінчити цю війну та реально обмежити російський потенціал агресії. 

У нас є чітка інформація – і партнери це підтверджують, – що санкції для Росії дійсно болісні, і якщо тиск іще збільшити, це буде спонукати Росію справді думати про щось іще, окрім фронту та ненависті до сусідів.

Дякую всім, хто нам допомагає! Дякую всім нашим людям! Слава Україні!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні Уряд дає старт амбітному експериментальному проєкту створення фонду муніципального орендного житла.

Громади виступатимуть замовниками будівництва. Документація розроблятиметься на основі готових проєктних рішень, що значно прискорить та здешевить процес.
Насамперед муніципальне житло отримають ветерани, рідні загиблих захисників, військовослужбовці, ВПО, діти-сироти, вчителі, лікарі, комунальники.
Чітко визначаємо критерії, яким повинні відповідати отримувачі, а також критерії самого житла. Нормою буде метраж 40 м2 на родину з двох осіб, а також придатність квартири до проживання, включно з умеблюванням та побутовою технікою.
Орендна плата буде формуватися за спеціальною формулою з урахуванням умов конкретного регіону. Ставка набагато нижча за ринкову і тому доступна для родин з невеликим достатком. Орієнтовно в місяць за оренду однокімнатної квартири люди платитимуть близько 6 тисяч грн.
Проєкт буде фінансуватися за кошти місцевих бюджетів, а також за кредитні та грантові кошти партнерів.

Також завдяки підтримці Світового банку в межах проєкту HOPE активізуємо відновлення житла українців. Спрямовуємо на місця — громадам Запоріжжя, Миколаєва, Ізюма, Бучі та Макарова — 540 млн грн. Ці кошти вони інвестують в ремонти близько 200 багатоквартирних будинків, які пошкодили російські терористи.
🇺🇦Уряд сьогодні🇺🇦
02.07.2025

Схвалено проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження механізмів забезпечення пішохідної доступності закладів дошкільної освіти під час забудови територій». Законопроектом пропонується внести зміни до ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого
житлового фонду», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про місцеве
самоврядування в Україні» в частині: визначення у детальних планах та проектах забудови території, в межах яких має здійснюватися реконструкція, заміна застарілого житлового фонду, закладів дошкільної освіти з урахуванням пішохідної доступності (у разі необхідності); участі інвестора-забудовника у розбудові інженерно-транспортної та соціальної сфери території забудови (у тому числі передбачення закладів дошкільної освіти з урахуванням пішохідної доступності) як умови конкурсу із залучення інвесторів-забудовників для реалізації проектів реконструкції, заміни житлового фонду. Також проектом Закону передбачається заборона включення закладу дошкільної освіти до останньої черги/пускового комплексу, крім випадку якщо до цієї черги/пускового комплексу також включений інший об’єкт, у разі якщо проектною документацією на будівництво визначені черги та/або пускові комплекси та у складі об’єкта будівництва передбачена наявність закладу дошкільної освіти. Пропонується віднести питання забезпечення у межах повноважень, визначених законом, територіальної доступності загальної середньої та дошкільної освіти до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, та визначити відповідальність суб’єктів містобудування, які виконують будівельні роботи, за виконання будівельних робіт з порушенням вимог будівельних норм, державних стандартів і правил або затверджених проектних рішень (у тому числі щодо будівництва закладів дошкільної освіти, передбачених проектною документацією на будівництво).

Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про застосування англійської мови в Україні»щодо усунення правової невизначеності стосовно встановлення надбавки за володіння англійською мовою». Законопроектом пропонується внести зміни до ЗУ «Про застосування англійської мови в Україні» стосовно: синхронізації строків набрання чинності нормами щодо обов’язку володіти англійською мовою для окремих категорій осіб та встановлення надбавки за володіння англійською мовою на рівні, не нижчому ніж В2 за шкалою рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR) для цих же категорій осіб; наділення Кабінету Міністрів України повноваженнями щодо визначення посадових обовʼязків (завдань та функцій), які передбачають обовʼязкове використання англійської мови під час їх виконання, а затвердження переліку конкретних посад державної служби, за якими закріплені відповідні посадові обовʼязки (завдання та функції), віднести до повноважень керівника державної служби у державному органі.

Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію» щодо особливостей соціального захисту членів сім’ї поліцейського, який під час виконання службових обов’язків, пов’язаних із здійсненням завдань і повноважень поліції, загинув (помер) чи визнаний судом безвісно відсутнім або зник безвісти за особливих обставин». Законопроектом пропонується передбачити, що члени сім’ї поліцейського, який під час виконання службових обов’язків, пов’язаних із здійсненням завдань і повноважень поліції, загинув (помер) чи визнаний судом безвісно відсутнім, або зник безвісти за особливих обставин, користуються пільгами, гарантіями та компенсаціями, установленими для них ЗУ «Про Національну поліцію», за наявності в них посвідчення, що підтверджує їх відповідний статус, форму, порядок видачі та анулювання якого затверджує КМУ.
Пропонується також поширити на членів сімей поліцейських, які під час виконання службових обов’язків, пов’язаних із здійсненням завдань і повноважень поліції, загинули (померли) чи визнані судом безвісно відсутніми, або зникли безвісти за особливих обставин, стали особами
з інвалідністю під час проходження служби в поліції, право на безоплатне медичне обслуговування в закладах охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України тощо.

Схвалено проект Постанови Верховної Ради «Про затвердження переліку завдань та проектів Національної програми інформатизації на 2025 рік». Проектом Постанови пропонується затвердити Перелік завдань та проектів Національної програми інформатизації на 2025 рік, їх замовників, джерела та обсяги фінансування, очікуваний результат.

Схвалено проект Закону «Про внесення змін до статті 9-7 Закону України «Про альтернативні джерела енергії»». Законопроектом передбачається: запровадження принципу взаємності під час визнання гарантій походження, виданих державами-членами Європейського Союзу та договірними сторонами Енергетичного Співтовариства; визнання гарантій походження, виданих іншими країнами, які не належать до країн ЄС та/або Енергетичного Співтовариства, лише у разі їх визнання ЄС та/або Енергетичним Співтовариством; скасування норми щодо експорту та імпорту гарантій походження за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), оскільки відповідні положення вже містяться у визначенні терміну «обіг гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії», наведеному у ст. 1 ЗУ «Про альтернативні джерела енергії». Також законопроектом передбачається надання НКРЕКП права затверджувати та вносити зміни до протоколу домену України – документа, який визначає процедуру функціонування системи видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, на території України, у межах якої здійснюються видача, обіг та погашення гарантій походження електричної енергії відповідно до вимог Асоціації органів-емітентів (AIB) тощо.

Внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики. Розмежовано суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики, за видами надання медичної допомоги (екстрена, первинна, спеціалізована медична, паліативна та реабілітаційна допомога) та за лікарськими спеціальностями, спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою та фахівцями з реабілітації. Установлено, що не допускається провадження медичної практики в багатоквартирних будинках з метою надання пацієнтам замісної підтримувальної терапії з використанням наркотичних засобів, зокрема фізичними особами- підприємцями, які провадять медичну практику за лікарською спеціальністю «наркологія». Передбачено доступність місць провадження господарської діяльності з усіх видів медичної практики для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Удосконалено процедуру надання медичної допомоги працівникам юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми та здобувачам освіти (вихованцям, учням, студентам) закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти, здійснення передрейсових та післярейсових оглядів водіїв тощо.
Запроваджено до 31.12.2026 пілотний проект щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками. Затверджено Порядок реалізації пілотного проекту та вимоги щодо проведення моніторингу виконання сертифікованими інженерами-землевпорядниками повноважень державних кадастрових реєстраторів, а також порядок оскарження рішень про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, прийнятих сертифікованими інженерами-землевпорядниками в рамках пілотного проекту, яким, серед іншого, врегульовано питання відповідальності сертифікованих інженерів-землевпорядників за прийняті ними рішення під час реалізації пілотного проекту, надання доступу до Держаного земельного кадастру сертифікованим інженерам-землевпорядникам для здійснення ними відповідних повноважень державних кадастрових реєстраторів, підстави для припинення або скасування такого доступу, умови проведення стажування для здійснення відповідних повноважень.

Внесено зміни до постанови КМУ від 05.04.2022 № 413 «Про затвердження Порядку тримання військовополонених». Визначено критерії відбору установ виконання покарань для перепрофілювання у табори для тримання військовополонених. Врегульовано питання переміщення військовополонених з дільниць та таборів для тримання військовополонених. Запроваджено ведення особових справ військовополонених. Установлено строк тримання військовополонених у дільниці для тримання військовополонених тощо.

Внесено зміни до Порядку оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань. Доповнено склад комісії з оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань представниками державних
установ «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» та «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України». Уточнено окремі процедури щодо організації проведення планових перевірок законсервованих установ. Уточнено термінологію у тексті Порядку і замінено слова «основні фонди» словами «основні засоби».

Внесено зміни до Положення про Комісію з розгляду скарг на неналежні умови тримання в установах для попереднього ув’язнення та установах виконання покарань. Визначено суб’єктів, до яких Комісією може бути подано письмові запити, а також оскаржено протиправні дії (бездіяльність) посадових та службових осіб установ для попереднього ув’язнення та установ виконання покарань. Передбачено можливість залучення експертів та кваліфікованих фахівців у відповідних сферах (за згодою) з метою виконання покладених на Комісію завдань. Встановлено вимоги до кандидатів, які бажають увійти до складу Комісії, а також визначено перелік документів, що подаються ними для участі у відборі до складу Комісії. Переглянуто кількісний склад Комісії та процедуру обрання голови Комісії, заступника голови та секретаря Комісії. Розширено перелік обставин, за яких повноваження членів Комісії припиняються достроково. Визначено спосіб подання особою, взятою під варту, засудженим, членом його сім’ї або близьким родичем, захисником заяви до Комісії про встановлення факту та/або строку тримання в неналежних умовах.
Затверджено Порядок ведення Державного реєстру лікарських засобів; Порядок ведення Державного реєстру лікарських засобів, що паралельно ввозяться на територію України; Порядок ведення Державного реєстру введених в обіг лікарських засобів, що ввозяться на територію України. Внесено зміни до постанови КМУ від 31.03.2004 № 411 «Про затвердження Положення про Державний реєстр лікарських
засобів» та викладено у новій редакції Порядок ведення Державного реєстру лікарських засобів. Визначено, що до дня утворення центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері створення, допуску на ринок, контролю якості, безпеки та ефективності лікарських засобів, передбаченого ЗУ № 2469-ІХ «Про лікарські засоби», повноваження органу державного контролю, визначені Порядком ведення Державного реєстру лікарських засобів, що паралельно ввозяться на територію України, та Порядком ведення Державного реєстру введених в обіг лікарських засобів, що ввозяться на територію України, покладаються на Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Затверджено, відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі», додатковий перелік товарів, що належать виключно до продукції переробної промисловості, до яких встановлюються вимоги щодо їх ступеня локалізації виробництва. Установлено, що ступінь локалізації виробництва товарів, включених до вищезазначеного Переліку, дорівнює розміру, встановленому підпунктом 1 пункту 6-1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про публічні закупівлі» на відповідний рік.

Внесено зміни до Порядку розміщення кенотафів особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, з числа осіб, які судом оголошені померлими, на території кладовищ, у частині доповнення його положенням щодо встановлення кенотафу особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, з числа осіб, які судом оголошені померлими, на території Національного військового меморіального кладовища не раніше ніж через рік після дати першого поховання на ньому.

Внесено зміни до Порядку здійснення закупівлі безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня вітчизняного виробництва та їх складових частин. Передбачено, що істотні умови державних контрактів (договорів) на виготовлення і поставку безпілотних систем та/або засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) можуть змінюватися після їх укладення до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, у випадку одноразової зміни в бік збільшення ціни державного контракту (договору) на виготовлення і поставку безпілотних систем та/або засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин), під час виконання якого на вимогу державного замовника було змінено технічні, технологічні, інженерні рішення, що дають можливість отримати поліпшені результати. У такому випадку збільшення ціни допускається не більш як на 20 відсотків початкової ціни відповідного державного контракту (договору). Розмір прибутку виконавця державного контракту (договору) у складі ціни в розрахунку повинен відповідати вимогам, встановленим пунктом 5 цього Порядку (не більше 25 відсотків виробничої собівартості товарів, робіт та послуг).
Передбачено, що особам, яким встановлено статус громадянина (громадянки), що проживає, працює (навчається) на території гірського населеного пункту, у 2025 році щомісяця надається доплата до пенсії, державної допомоги сімʼям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоровʼя потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею; тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімʼям; державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, грошового забезпечення батькам вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сімʼях за принципом «гроші ходять за дитиною» та стипендії, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, у розмірі, визначеному відповідно до частини другої статті 6 ЗУ «Про статус гірських населених пунктів в Україні». Прийняття, набрання чинності та оскарження в адміністративному порядку рішень щодо призначення, припинення та поновлення виплат доплати до пенсії, державної допомоги та стипендії здійснюється з урахуванням ЗУ «Про адміністративну процедуру». Визначено механізм перевірки для здійснення у 2025 році доплати до пенсії, державної допомоги громадянам, яким надано статус особи, що проживає і працює на території населеного пункту, якому надано статус гірського.

Погоджено пропозицію Міністерства соціальної політики стосовно реалізації протягом двох років експериментального проекту щодо запровадження договірної форми надання соціальної складової послуги раннього втручання. Затверджено Порядок реалізації експериментального проекту, яким визначено зміст, обсяг та порядок надання соціальної складової послуги раннього втручання, а також встановлено критерії до надавачів соціальної складової послуги раннього втручання, визначено механізм фінансування надання соціальної складової послуги раннього втручання. Внесено зміни щодо реалізації експериментального проекту до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, Порядку здійснення реабілітаційних заходів, Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на соціальний захист осіб з інвалідністю, Порядку раннього виявлення у дітей порушень розвитку або ризику їх виникнення і своєчасного направлення сімей з дітьми до надавачів послуги раннього втручання для отримання такої послуги.
Внесено зміни у додаток 6 «Обсяги квот товарів, експорт яких до держав - членів Європейського Союзу підлягає ліцензуванню» до постанови КМУ від 24.12.2024 № 1481 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2025 рік». Передбачено, що режим ліцензування експорту не застосовується у разі здійснення експорту суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності, який одержав непреференційний сертифікат про походження товару з України, виданий торгово-промисловою палатою в Україні на товари, що експортуються без застосування умов преференційної торгівлі, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, із зазначенням відомостей про такий сертифікат у митній декларації, заповненій у звичайному порядку або у додатковій декларації до спрощеної або періодичної митних декларацій в порядку, визначеному законодавством з питань митної справи (без подання оригіналу сертифіката митному органу). Про отримання зазначеного сертифіката та невикористання відповідного режиму преференційної торгівлі з державами - членами ЄЄ, експортер письмово інформує Мінекономіки. У разі коли після або під час випуску у митний режим експорту партії товару експортер звертається до митниці із заявою про видачу сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1, такий сертифікат видається за умови наявності у експортера діючої ліцензії на експорт цієї партії товарів.

Викладено у новій редакції додаток «Граничні обсяги надання у 2025 році освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині створення сучасного освітнього простору» до Порядку та умов надання у 2025 році освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині створення сучасного освітнього простору. Здійснено розподіл 11 млн. 104,309 тисяч гривень обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) в частині створення сучасного освітнього простору між місцевими бюджетами Дніпропетровської та Черкаської областей.

Погоджено пропозицію Міністерства розвитку громад та територій про реалізацію протягом двох років експериментального проекту щодо створення фонду муніципального (соціального) орендного житла та надання його в оренду. Затверджено Порядок реалізації експериментального проекту, яким визначаються: основні засади реалізації експериментального проекту, мета його проведення, учасники та послідовність заходів реалізації проекту, такі як проектування та будівництво муніципального (соціального) орендного житла, надання муніципального (соціального) орендного житла та користування таким житлом, складові вартості оренди муніципального (соціального) житла. Також визначено функції оператора житла; перелік сантехнічного та кухонного обладнання, побутової техніки і меблів, які можуть бути в муніципальному (соціальному) орендному житлі, що надається отримувачам; форму Примірного договору оренди муніципального (соціального) орендного житла; коригувальні коефіцієнти для регіонів.

Змінено категорію пам’ятки місцевого значення «Визначне місце «Могила цадика Нахмана», розташованої по вул. Григорія Косинки, 1, у місті Умані Черкаської області, на категорію пам’ятки національного значення за
видом історії.

Затверджено вимоги до форми і змісту заяви про отримання інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього), що наберуть чинності одночасно із ЗУ «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення» № 3855-IX.
Внесено зміни до Порядку проведення робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку суб’єктів господарювання, які отримали такі дозволи, Порядку видачі кваліфікаційного документа (сертифіката) для виконання робіт, визначених частиною першою статті 10 Закону України «Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами», Порядку ведення Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів з метою приведення їх у відповідність із ЗУ «Про адміністративну процедуру». Приведено термінологію у відповідність до вимог чинного законодавства, уточнено процедуру розгляду дозвільним органом заяви та документів для отримання
дозволу на викиди та залишення зазначеної заяви без руху, уточнено процедуру прийняття рішення щодо видачі або відмови у видачі сертифіката для виконання робіт, пов’язаних з поводженням із контрольованими речовинами, а також оскарження таких рішень; уточнено процедуру розгляду заяви про відкликання державної реєстрації об’єкта в Національному реєстрі викидів та перенесення забруднювачів і заяви про прийняття звіту оператора тощо.

Внесено зміни до Положення про Національну комісію зі стандартів державної мови з метою приведення його у відповідність до ЗУ № 4017-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру».

Затверджено Порядок використання функціональних можливостей Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для задоволення потреб в автоматизації та цифровізації процесів, пов’язаних із наданням публічних (електронних публічних) послуг ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Передбачено створення окремого розділу «Ветеран Pro» в мобільному додатку Порталу Дія (Дія), що забезпечить: надання ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України публічних (електронних публічних) послуг, зокрема, подання заяв та запитів на одержання публічних (електронних публічних) послуг у порядку, визначеному законодавством; отримання такими особами інформації, пов’язаної із одержанням публічних (електронних публічних) послуг, оформлення відповідних довідок, витягів; проведення опитувань ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України; надання інших сервісів та виконання інших завдань, визначених законодавством. Внесено зміни до Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг, якими доповнено перелік основних завдань, що виконує Портал Дія, положенням про забезпечення автоматизації та цифровізації процесів, пов’язаних із наданням публічних (електронних публічних) послуг ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Внесено зміни до Порядку забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, якими передбачено, що особи з числа ветеранів війни, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, можуть реалізувати право на отримання заходів з підтримки, зокрема шляхом перегляду інформації про діяльність фахівців із супроводу, подання заяви про здійснення заходів з підтримки в електронній формі з використанням програмних засобів Порталу Дія, у тому числі розділу «Ветеран Pro», за наявності електронного посвідчення ветерана в мобільному додатку Порталу Дія (Дія).
Затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проекту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (НОРЕ)». Передбачено, що субвенція спрямовується на розроблення проектної документації на проведення капітального ремонту багатоквартирних будинків, пошкоджених внаслідок збройної агресії РФ проти України. Здійснено розподіл субвенції у сумі 540 млн грн. з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проекту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (НОРЕ)».

Погоджено пропозицію Міністерства економіки щодо можливості забезпечення здійснення Державним агентством з управління резервами покладених на нього згідно із ЗУ «Про державні резерви» та постановою КМУ від 15.04.2025 № 435 «Про затвердження Положення про Державне агентство з управління резервами України» функцій і повноважень.

Схвалено проект листа Уряду України до Європейського інвестиційного банку щодо підтвердження належного пропозиції фінансування проекту «Програма гарантій для Піреус Банку» до сфери дії Рамкової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком, вчиненої 14.06.2005.

Погоджено пропозицію Міністерства розвитку громад та територій щодо реорганізації територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті шляхом перетворення відділів державного нагляду (контролю) Державної служби з безпеки на транспорті в областях на відповідні управління державного нагляду (контролю) Державної служби України з безпеки на транспорті в таких областях та злиття Відділу державного нагляду (контролю) у м. Києві та Відділу державного нагляду (контролю) у Київській області в Управління державного нагляду (контролю) у Київській області та м. Києві.

Підтримано пропозицію щодо прийняття Держави Катар у члени Гаазької конференції з міжнародного приватного права.

Схвалено проект Угоди між Кабінетом Міністрів України🇺🇦 та Федеральною Радою Швейцарії🇨🇭щодо співробітництва у процесі відновлення України. Відповідно до Угоди, Швейцарська сторона надаватиме підтримку у відновленні України шляхом безповоротної фінансової та технічної допомоги для придбання товарів і послуг у швейцарських компаній для проектів з відновлення, головним чином з метою зміцнення державних послуг у таких секторах, як енергетика, транспорт і мобільність, машинобудування для виробничих процесів, будівництво, водопостачання, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації або в інших секторах відповідно до потреб і пріоритетів України.

Здійснено розподіл 184 млн. 641,3 тис. грн. обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою, у 2025 році.

Здійснено у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству економіки на 2025 рік у загальному фонді державного бюджету, перерозподіл видатків державного бюджету шляхом: зменшення обсягу видатків розвитку за програмою «Компенсація витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення» на 700 млн. гривень; встановлення обсягу видатків розвитку за програмою «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» на 700 млн. гривень задля забезпечення сільськогосподарських товаровиробників вітчизняною технікою та обладнанням для агропромислового комплексу шляхом здійснення часткової компенсації вартості техніки та обладнання, що закуплені у підприємств вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу та/або їх дилерів.
🇺🇦Уряд сьогодні🇺🇦
02.07.2025
🇺🇦Кадровий блок🇺🇦

Кабінетом Міністрів України:

🛑 Звільнено:

- Іщенка Григорія Григоровича з посади Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження;

- Кравчука Миколу Миколайовича з посади першого заступника Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України;

- Кременя Тараса Дмитровича з посади Уповноваженого із захисту державної мови з 08.07.2025 у зв’язку з закінченням строку призначення на посаду.

Призначено:

- Кравчука Миколу Миколайовича Головою Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України;

- Кічук Наталію Михайлівну заступником Голови Державного агентства з управління резервами України;

- Полоцьку Ольгу Олександрівну виконавчим директором Національного фонду досліджень України.

🔰Тимчасово покладено виконання обов’язків:

- Голови Державного агентства з управління резервами України на Кічук Наталію Михайлівну;

- Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження на Фещенка Володимира Петровича.
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні були доповіді міністрів оборони та закордонних справ України. Зокрема, по відносинах зі Сполученими Штатами Америки. Зараз на робочих рівнях між Україною та Сполученими Штатами з’ясовують усі деталі по постачанню оборонної підтримки, у тому числі компонента ППО. Так чи інакше маємо забезпечити захист для наших людей. Сьогодні ж обговорили наступні кроки у відносинах з Європейським союзом – на це півріччя головування Данії. Була сьогодні нарада з нашими урядовцями та командою Офісу – готуємо також із Данією та іншими партнерами нові угоди про виробництво зброї, спільне виробництво, і готуємо новини щодо наших дронів-перехоплювачів.
2025/07/02 22:56:21
Back to Top
HTML Embed Code: