Telegram Group Search
Українське Дунайське пароплавство виставило на продаж усі морські судна

⚓️ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" оголосило про продаж усього морського флоту компанії, що складається з шести суден, два з яких відремонтовані та готові до роботи.

Рішення про продаж флоту зумовлене значним падінням фрахтових ставок після розблокування одеських портів та неможливістю конкурувати з приватними компаніями. УДП, як державна компанія, що сплачує всі податки, не може ефективно працювати з лише двома робочими суднами в умовах низьких ставок фрахту. Варіант передачі суден у тайм-чартер також виявився нерентабельним.

Компанія планує зосередитися на розвитку річкового флоту, де бачить перспективи для розвитку. Отримані від продажу кошти будуть спрямовані на модернізацію річкових суден. Рішення про реалізацію морського флоту, суднам якого понад 30 років, підтримав акціонер компанії, враховуючи значні щомісячні витрати на утримання та необхідність регулярного оновлення документації.

#море
Джерело
Українські АЕС відновили виробництво електроенергії після атак на енергомережу

👍Три діючі атомні електростанції України – Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська – значною мірою відновили виробництво електроенергії після вимушеного скорочення потужності минулого тижня через атаки на енергетичну інфраструктуру.

🔍Зараз працюють 8 з 9 реакторів цих станцій, хоча деякі лінії електропередач залишаються відключеними, повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

#енергетика
Джерело
Товарообіг України за 11 місяців 2024 року досяг $101,9 млрд

📊За даними ДМС, протягом 11 місяців 2024 року загальний товарообіг України склав $101,9 млрд, з яких імпорт становив $63,6 млрд, а експорт – $38,3 млрд.

📥Основними торговельними партнерами України з імпорту стали Китай ($13 млрд), Польща ($6,3 млрд) та Німеччина ($4,8 млрд).
В структурі імпорту переважають машини і транспорт ($22,2 млрд), хімічна продукція ($10,7 млрд) та паливно-енергетичні товари ($8,2 млрд). Ці три категорії формують 65% загального імпорту.

📤В експорті лідирують продовольчі товари ($22,6 млрд), метали та вироби з них ($4,1 млрд), а також машини й устаткування ($3,2 млрд).
Головними напрямками експорту стали Польща ($4,4 млрд), Іспанія та Німеччина (по $2,7 млрд). За експорт товарів з вивізним митом до бюджету надійшло 270,3 млн грн.

#торгівля
Джерело
Середня зарплата в Україні досягла 21 946 грн у III кварталі 2024 року

📈У третьому кварталі 2024 року середньомісячна зарплата в Україні зросла до 21 946 грн, що на 22,3% більше, ніж рік тому. Однак через прискорення інфляції до 7,2% зростання реальних зарплат сповільнилося до 14,1% порівняно з 17,6% у другому кварталі. За прогнозами НБУ, у четвертому кварталі інфляція може прискоритися до 10,5%.

📊Найвищі зарплати зафіксовано у сфері інформації та телекомунікацій – 52 589 грн (+40,1% за рік). Натомість у сфері освіти середня зарплата становить лише 14 216 грн із незначним зростанням на 16,7%.

За перші дев'ять місяців 2024 року середня зарплата в Україні склала 20 592 грн, що у номінальному вираження на 22,2% більше, ніж торік.

#статистика
Джерело
Моніторинг виконання умов програми МВФ та допомоги ЄС у межах Ukraine Facility (грудень)

🔍10 грудня о 16:00 запрошуємо Вас на презентацію нового випуску Моніторингу виконання умов програми МВФ та допомоги ЄС у межах Ukraine Facility від консорціуму #RRR4U, який враховує підсумки реалізації зобов’язань станом на грудень 2024 року. Додатково захід міститиме спеціальну тему, присвячену реформуванню корпоративного управління на державних підприємствах.

Під час заходу експерти представлять оцінку виконання структурних маяків програми МВФ та індикаторів Плану України.

Учасники дискусії:
🔸Юрій Ромашко, Інститут аналітики та адвокації
🔸Максим Самойлюк, Центр економічної стратегії
🔸Альона Корогод, Роман Ніцович, DiXi Group
🔸Олександра Бетлій, ІЕД
🔸Олексій Мовчан, народний депутат України, заступник Голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку

🔹Cпецтема заходу – реформування корпоративного управління на державних підприємствах.

👉Реєстрація за посиланням.

RRR4U (Resilience, Reconstruction and Relief for Ukraine) — це консорціум чотирьох українських організацій громадянського суспільства: Центр економічної стратегії, ІЕД, Інститут аналітики та адвокації та DiXi Group. Захід відбувається за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"

#моніторинг
Джерело
Виробництво сталі в Україні зросло на 23% за січень-листопад 2024 року

📊За 11 місяців 2024 року українські металургійні підприємства виплавили 7,03 млн т сталі, що на 23,1% перевищує показники аналогічного періоду минулого року. Також зросло виробництво чавуну до 6,52 млн т (+19,8%) та металопрокату до 5,74 млн т (+18%).

😢Незважаючи на загальне річне зростання, спостерігається негативна динаміка виробництва в помісячному вимірі. У листопаді було виплавлено 540,8 тис. т сталі, що на 10,4% менше за жовтневий показник.

Схожа ситуація спостерігається у виробництві чавуну – у листопаді показник знизився на 13,1% порівняно з жовтнем, склавши 542,9 тис. т.

Виробництво металопрокату в листопаді продемонструвало зростання на 7,8% порівняно з попереднім місяцем, досягнувши 477 тис. т.

#металургія #статистика
Джерело
Інфляція в листопаді прискорилась до 11,2%:

📈Інфляція у листопаді сягнула 11,2% дпр у річному виразі та 1,9% до попереднього місяця (дпм).

🔍Як коментує експерт ІЕД Віталій Кравчук прискорення інфляції насамперед відображає різке зростання цін на яйця, овочі та молочні продукти у жовтні та листопаді. За два місяці ціни на яйця зросли на понад 80%, а на овочі більш як на третину.

Також на інфляцію тиснуло поступове зростання споживчого попиту, зростання витрат виробників, високі експортні ціни на українську агропродукцію.

#ціни #ІЕД
Джерело
США надали Україні кредит $20 млрд під доходи з заморожених активів рф

🇺🇸Сполучені Штати оголосили про виділення Україні кредиту на $20 млрд в рамках ініціативи G7 (Extraordinary Revenue Acceleration - ERA) загальною сумою $50 млрд. Особливість цього кредиту полягає в тому, що його планують погасити за рахунок доходів від заморожених російських активів, а не коштом платників податків G7.

🏦Кошти вже переведено до спеціального фонду FORTIS Ukraine FIF при Світовому банку, через який їх надаватимуть Україні. Рішення про надання цієї допомоги було ухвалено США 23 жовтня 2024 року, і зараз Сполучені Штати виконали свою частину зобов'язань у межах ініціативи G7.

#допомога
Джерело
Уряд завершив формування наглядової ради Укренерго

Уряд України завершив формування наглядової ради НЕК "Укренерго", затвердивши трьох представників держави:

🔹Юрій Бойко - член наглядової ради НЕК «Укренерго» попереднього складу,
🔹Анатолій Гулей - є головою правління Міжбанківської валютної біржі, був головою правління ВАТ «Ощадбанк»,
🔹Олексій Нікітін - працював у НЕК «Укренерго» у відділі розвитку ринку електроенергії та був директором з комерції ПаАТ «Укргідроенерго».

Раніше ми вже писали, що були погоджені чотири незалежні члени ради: Патрік Роланд Грейхен, Луїджі де Францискі, Єппе Себастьян Кофод і Ян Генрік Монтелл, яких обирала міжнародна компанія з підбору кадрів.

🏦Нагадаємо, завершення формування повного складу наглядової ради "Укренерго" (7 членів), більшість у якій становитимуть незалежні члени, є одним із структурних маяків МВФ.

#енергетика
Джерело

📊Економіка України
👍Підписатися на канал
Транспортні артерії України в процесі євроінтеграції

Запрошуємо Вас сьогодні з 12:00 до 14:00 на публічну онлайн-дискусію «Транспортні артерії України в процесі євроінтеграції».

Поговоримо, зокрема, про таке:
🔸Оцінка потенційних вигід від інтеграції до внутрішнього ринку ЄС;
🔸Аналіз динаміки виконання положень Угоди про асоціацію;
🔸Рекомендації для України та ЄС щодо подальшої інтеграції;
🔸Обговорення причин відставання та прогресу в реалізації зобов’язань.

Спікери:
🔹Gražvydas (Gra) Jakubauskas, Policy Officer/European Commission/NEAR.E.2 - Economic and Sectoral Policies;
🔹Ірина Коссе, провідна наукова співробітниця ІЕД;
🔹Віталій Кравчук, провідний науковий співробітник ІЕД;
🔹Анастасія Кропова, наукова співробітниця ІЕД;
🔹Станіслав Юхименко, науковий співробітник ІЕД;
🔹Олександр Дяченко, начальник Управління внутрішніх автомобільних перевезень Міністерства розвитку громад та територій України;
🔹Олександр Кава, заступник Міністра фінансів України;
🔹Ольга Квашук, менеджерка програми "Європа та світ", Міжнародний фонд "Відродження";
🔹Володимир Наумов, голова ради ГО Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури (ТВС).

Модераторка: Олександра Бетлій, провідна наукова співробітниця, керівниця проєктів IЕД.

👉Реєстрація за посиланням: https://forms.office.com/e/qCmtk0H3nU

🖥Трансляція йтиме на ФБ-сторінці ІЕД. Запис буде доступний на Youtube каналі ІЕД

Проєкт "Інтеграція України у внутрішній ринок ЄС: неупереджена оцінка та діалог зі стекхолдерами" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"

#транспорт #ІЕД
Сторінка заходу в ФБ
Зростання ВВП України сповільнилося до 0,9% у листопаді 2024 року

📊За оцінками Мінекономіка, ВВП України за 11 місяців 2024 року продемонструвала зростання на 4% (±0,5%), хоча в листопаді темпи зростання сповільнилися до 0,9% порівняно з листопадом минулого року.

🔍Галузі, що демонстрували позитивну динаміку в листопаді:

🔹транспорт (завдяки стабільному функціонуванню Українського морського коридору);
🔹будівництво (завдяки програмам держпідтримки);
🔹внутрішня торгівля (причини — сталий внутрішній попит та пропозиція товарів);
🔹переробна промисловість (програми з відновлення та розвитку бізнесу, доступ до імпортної електроенергії та наявності альтернативних потужностей енергозабезпечення).
🔹добувна промисловість (роботі нових свердловин з добування газу).

#ВВП #оцінки
Джерело
НБУ підвищив облікову ставку з 13 до 13,5% річних.

🔍Як коментує експерт ІЕД Віталій Кравчук, підвищення ставки було ймовірним зважаючи на прискорення інфляції понад попередні прогнози НБУ. У НБУ також анонсували подальше підвищення ставки, якщо інфляція не піде на спад.

Водночас грудневе рішення було доволі обережним. Це ймовірно відображає ризики додаткових витрат на кредитування та фінансування бюджету.

Також частково прискорення інфляції пояснюється тимчасовими чинниками, на які НБУ не має впливу. Час покаже, чи не було це рішення надто обережним, і чи НБУ варто було більш рішуче збільшувати відсоткові ставки.

#ставки #НБУ #ІЕД
Джерело
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
П'ять атомних енергоблоків України знизили потужність через російську атаку

🏭МАГАТЕ повідомило, що п'ять із дев'яти працюючих атомних енергоблоків в Україні знизили свою потужність внаслідок масованої ракетної атаки росії 13 грудня.

#енергетика
Джерело
Більшість коштів з "єПідтримки" українці витратили на комунальні послуги

💵Українці почали активно використовувати кошти, отримані в рамках програми "Зимова єПідтримка". За даними Мінекономіки, за перші дні витрачено близько 720 млн грн,

Структура витрат:
🔹63% - на оплату комунальних послуг,
🔹17% - на мобільний зв'язок,
🔹4% - на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

📊Мінекономіки повідомляє, що станом на 13 грудня через застосунок "Дія" подано 6,9 млн заявок, з яких 1,9 млн - на дітей. Протягом 10-11 грудня виплачено допомогу 1,8 млн дорослих та 520 тис. дітей, які подали заявки 1 грудня. Найближчим часом будуть опрацьовані заявки, подані 2 та 3 грудня.

#допомога
Джерело
Від сьогодні в Україні діють нові правила графіків відключення електроенергії

🔍Від сьогодні, 16 грудня, в Україні почала діяти оновлена інструкція щодо графіків погодинного відключення електроенергії, спрямована на уніфікацію принципів відключень у всіх областях.

Згідно з документом, кожну з шести черг ГПВ розділено на дві підчерги для точнішого розподілу обмежень. На процес знеструмлення та відновлення електропостачання тепер офіційно виділяється до 30 хвилин.

🤔Для побутових споживачів встановлюються часові рамки застосування обмежень з урахуванням розподілу за критеріями день/ніч та будній/вихідний день. Повне вирівнювання тривалості відключень між групами споживачів здійснюватиметься за підсумками тижня під контролем обленерго.

#енергетика
Джерело
2025/01/18 03:16:51
Back to Top
HTML Embed Code: