Telegram Group Search
🤔На Хмельниччині чоловік намагався продати через інтернет дорогоцінний артефакт

Житель Хмельницької області намагався незаконно продати через інтернет-аукціон артефакт часів Великого переселення народів 425-450 років – срібну накладку.

Дорогоцінний артефакт чоловік виставив на продаж в Мережу. Там його побачили фахівці-музейники – і звернулися із заявою до прокуратури.

Підпишіться на УП.Культура
📚 Український ПЕН оголосив перелік найкращих книжок 2024 року

Літературна організація Український ПЕН склала список найкращих книжок за 2024 рік. Цьогоріч до списку увійшло 201 видання.

В переліку представили видання, опубліковані у період з грудня 2023 року по грудень 2024 року. Туди увійшла проза, поезія, нонфікшн, перекладна зарубіжна література, дитячі та підліткові твори, есеїстика.

Підпишіться на УП.Культура
🍿Українська сатирична комедія "Редакція" режисера Романа Бондарчука ("Вулкан", "Українські шерифи") вийшла на стримінговій платформі Netflix.

Підпишіться на УП.Культура
🩰 Повернення Лускунчика на українську сцену: замінник Чайковського чи нова сторінка українського балету?

25 грудня на сцені Київської Опери на Подолі відбулася прем'єра балету "Лускунчик" на музику українського композитора Івана Небесного. За два тижні до того квитки на майбутні 17 вистав за мотивами казки Гофмана було продано. Поціновувачі яскравих естетичних видовищ точно не пошкодували, переконана музична оглядачка УП.Культура Наталка Писанка.

Підпишіться на УП.Культура
🙌Музей історії України у Другій світовій демонтував назви російських міст з Алеї героїв

Перед демонтажем музей ініціював обстеження бронзових рельєфів. Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України провели дослідження та обґрунтували необхідність демонтажу.

У музеї підкреслили, що радянський термін "місто-герой" ввели указом президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року.

Підпишіться на УП.Культура
🎥 Повернення Франкенштейна і Носферату, БДСМ від Ніколь Кідман та український Sci-Fi – найочікуваніше кіно 2025

Новий 2025 рік обіцяє потішити нас великою кількістю кіно. Це довгоочікувані стрічки, фестивальні гіти, римейки та нові частини франшиз. Серед них – нове втілення невмирущих Носферату та Франкенштейна, Ніколь Кідман у ролі зрілої сексуальної жінки, що прагне БДСМ-стосунків із молодиком, та українська фантастика про останню людину у всесвіті, а також довгоочікувана прем'єра від режисера оскароносних "Паразитів" Пон Джун Хо.

Кінокритикиня УП. Культура Соня Вселюбська вже переглянула переважну більшість рекомендованих стрічок та спілкувалася з їхніми режисерами. Вона зібрала еклектичний список кінорелізів 2025-го року та розповідає, чого від них очікувати.

Підпишіться на УП.Культура
🎶 У шпагаті між Україною і Польщею. Польський диригент Роман Ревакович і його польсько-українські музичні візії

Польський диригент з українським корінням Роман Ревакович упродовж багатьох років налагоджує польсько-українські культурні відносини. Цьогоріч після фестивалю "Дні української музики" у Варшаві він вкотре приїхав до України з концертами, на яких традиційно популяризує польську музику.

Завершальний цього року концерт Роман Ревакович диригував 11 листопада у Національній філармонії України – символічно у День Незалежності Польщі, зі знаковими польськими композиторами у програмі.

Ми поговорили про підсумки фестивалю у Польщі, про сприйняття польською публікою української музики і, звісно, ж не оминули тему сім’ї – переселенців операції "Вісла".

Підпишіться на УП.Культура
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🎨 Роботи Казимира Малевича та Іллі Рєпіна визнали національним культурним надбанням України

Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України на засіданні 30 грудня внесла 11 унікальних музейних предметів з чотирьох музеїв до Державного реєстру національного культурного надбання. Серед них – роботи українських художників Казимира Малевича та Іллі Рєпіна.

Ще один важливий артефакт, який занесли до держреєстру, — Євангеліє Апракос 1707 року зі збірки Харківського історичного музею імені Сумцова. Це унікальний поліграфічний шедевр, примірник-оригінал рідкісного ілюстрованого українського кириличного стародруку великого формату та один з найвидатніших проєктів в історії українського книговидання до ХІХ ст.

Підпишіться на УП.Культура
🧛 "Всіх цікавлять секс і смерть": Роберт Еггерс і Віллем Дефо про роботу над фільмом "Носферату"

Кінопрокат нового року відкриває одна з найочікуваніших прем'єр – фільм "Носферату" Роберта Еггерса, в якому грає його улюблений актор Віллем Дефо.

Кінокритикиня УП. Культура Соня Вселюбська поспілкувалась з режисером та актором про фільм.

Підпишіться на УП.Культура
🎶Композитор, якого не зламала радянська система. Святкуємо день народження Бориса Лятошинського

130 років тому у цей день у Житомирі у родині вчителя історії народився хлопчик Борис. Згодом він став одним із провідних композиторів підрадянської України.

Попри вир історії, він уник багатьох драматичних подій, зокрема і сталінських репресій. А по собі залишив гроно учнів – Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича та інших знаменитих українських композиторів.

Сьогодні, у день народження Лятошинського в Національній філармонії України починається Фестиваль на його честь – Liatoshynsky Space 2025. Прозвучать його визначні композиції, серед яких Друга і Четверта симфонії, Український квінтет, Перша фортепіанна соната, Скрипкова соната, Слов’янський концерт та інші твори.

Музична оглядачка УП. Культура Наталка Писанка зустрілася зі співорганізаторками фестивалю: піаністкою Тетяною Гомон і музикознавицею Іриною Туковою. Разом вони розповідають історію Лятошинського.

Підпишіться на УП.Культура
2025/01/04 00:15:39
Back to Top
HTML Embed Code: