Telegram Group Search
«Ріка кричала, вила, як поранений звір» уже в Тбілісі!🇬🇪

6 червня 2023 року російські війська підірвали греблю водосховища, затопивши десятки сіл та три природні заповідники українського степу. Ця трагедія змусила нас повернутися до історії виникнення сучасної енергетичної інфраструктури.

На прикладі долі Каховської ГЕС та її кінематографічної репрезентації ми дивимося на темний бік радянської модернізації з її наративом «підкорення» природи, що знаходить продовження в сучасній російській колоніальній ідеології.

Уперше виставку було показано в жовтні 2023 року в межах співпраці Довженко-Центру та Київської бієнале. І ось, 28 вересня в рамках Тбіліської архітектурної бієнале Довженко-Центр презентував частину експозиції, присвячену історії побудови та руйнації дамби Каховської ГЕС.

Виставка триватиме до 19 жовтня. Її частиною стануть кураторські екскурсії, публічні дискусії, покази української класики та сучасного документального кіно.

Повну програму залишимо в коментарях
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Вдячні глядачі насолоджуються відреставрованою та дистриб'ютованою нами спільно з The Film Foundation Мартіна Скорсезе і Arthouse Traffic новою версією «Кольору граната» (1968) Сергія Параджанова, що вже від завтра буде на великих екранах країни.
Відео в кольорі граната.

Ні на що не натякаємо, але, здається, зручні для себе сеанс та квитки вони обрали ось тут
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Українська анімація в Канаді!

Нещодавно відбувся один із головних світових фестивалів анімації — Ottawa International Animation Festival.

Вкотре побачила світ і мультиплікація з України. Спільно з кінофестивалем Linoleum Довженко-Центр представив ретроспективу стоп-моушн анімації «Potatoes and Kings».

До неї увійшло сім різних мультфільмів Укранімафільму 1960-1990-х років, створених із використанням технології стоп-моушн та відсканованих нами з плівки за останні кілька років.

Українську анімацію дедалі більше знає світ. Якщо й ви хочете зануритися в неї глибше — нагадуємо про унікальний курс лекцій, створений нами разом із Projector Creative & Tech Institute.

У ньому в шести лекціях від наших кінознавців ви довідаєтесь про основні періоди, режисерів(-ок) та мультфільми нашої історії. Усі кошти підуть на подальше сканування та дослідження українського кіномистецтва в Довженко-Центрі.

І ми й надалі ділитимемося такими приємними новинами з різних куточків світу!
ФІНАЛ СУДОВОГО СЕРІАЛУ❤️

Завтра о 14:00 відбудеться, можливо, останнє касаційне слухання в справі про легітимність постанови Держкіно щодо реорганізації Довженко-Центру.

Засідання пройде в Касаційному господарському суді за адресою О. Копиленка, 6; зал 209. Із собою треба мати паспорт.

Громадський контроль — один із найбільших важелів впливу на цю ситуацію, і ми дуже сподіваємося на вашу підтримку!

Інтертитр: «Нариси радянського міста» (1929), реж. Дмитро Дальський
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
РЕЗУЛЬТАТИ СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ

Касаційний господарський суд заслухав обидві сторони й назначив ще одне слухання на 5 листопада о 14:00.

Дякуємо всім за допомогу! Вкотре чекаємо оновлень і не полишаємо пильнувати🤍
Уже в цю суботу розпочинається практикум «Мистецтво дивитися і розуміти», і ви ще можете до нього долучитися🤭

Це програма з восьми занять для дітей 7 — 9 років, що буде проводитися в суботу раз на місяць із жовтня по травень.

На ній діти під чуйним кураторством вчитимуться спільно аналізувати, обговорювати й порівнювати твори мистецтва. Ми не будемо нав'язувати інтерпретацію чи змушувати дітей вивчати прізвища, роки і назви; не обмежимось і історією якогось одного з мистецтв.

Натомість діти самостійно вчитимуться формувати власну думку, шукати спільне між на перший погляд різним, і різне між напозір однаковим — і усвідомлювати, як створюється, живе і сприймається нами мистецтво.

Реєструйтеся за посиланням і приводьте своїх маленьких митців у цю суботу на 12:00😉

Кадр: «Троє» (1929), реж. Олександр Соловйов
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
ХИМЕРНИМ ЧАСАМ — ХИМЕРНЕ КІНО👹

До Київського тижня критики лишилося дещо більше тижня, тож ми нагадуємо про програму української ретроспективи «Химерний час», підготовлену спеціалістами Довженко-Центру з цієї нагоди.

У ній — горори і нуари, фантастика і Кафка, загалом — шість українських фільмів, знятих із 1970-ті по 1990-ті, що представляють недооцінену й недобачену фантасмагорійну сторону нашого кінематографа.

Купляйте абонементи й плануйте свій — «Химерний» — час
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Справжньою подією в рамках ретроспективи "Химерний час" Київського тижня критики буде репрем'єра "Чуда в краю забуття" (1991) Наталі Мотузко.

Шукати вбивцю і Месію, любов, смерть і скелети в шафах мешканців ізольованого українського села запрошуємо в кінотеатр "Жовтень".

Уперше на великому екрані покажемо нову відскановану в 4К версію фільму. Обидва покази містичного гоголівського детективу за повістю Валерія Шевчука відбудуться в суботу 19 жовтня.

Ваш перший крок до чуда тут💛
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Продовжуємо вдивлятися в себе та свої страхи з «Химерним часом» Київського тижня критики🪞

Сьогодні — дещо про Кафку та дебюти.

20 жовтня на нас чекають три покази «Співачки Жозефіни й мишачого народу» (1994) Сергія Маслобойщикова — видатного дебюту, поставленого за мотивами твору Франца Кафки. «Жозефіна» — масштабний і яскравий у своїй темряві фантасмагорійний псевдорепортаж про закулісний мишиний світ театру зі співачкою, що свято вірить у містичну силу власного голосу.

21 жовтня запрошуємо на тривожно-похмурий байопік уже про самого Франца Кафку — «Людину К» (1992) Сергія Рахманіна. Сміливий філософський нуар також став багатообіцяючим кінодебютом режисера, котрий, утім, характерно для епохи, рано завершив свою кар'єру.

Але як «Людина К», так і «Співачка Жозефіна» залишились виразними свідченнями недореалізованого і короткочасного ренесансу українських 90-х

Фрагменти: фільми програми «Химерний час», музика: Росава — День і ніч
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🌻КОЦЮБИНСЬКИЙ У ФРАНКФУРТІ🏵

Сьогодні відкрився Франкфуртський книжковий ярмарок 2024.

Завдяки нашим партнерам, Мистецькому Арсеналу, на одному з найбільших книжкових ярмарків світу відбудеться міжнародна презентація власнодруку Довженко-Центру та київського бюро «Буця», присвяченого дослідженню кіноекранізацій творів Михайла Коцюбинського. Спеціально до цієї події власнодрук було перевидано двома мовами — українською й англійською.

Окрім цього видання на стенді Мистецького арсеналу J85 в секції ярмарку Hall 3.1 «Мистецтво. АртКнига. Дизайн», зокрема, будуть представлені такі нововидані каталоги: «Мистецький арсенал. Колекція», «Серце землі», «Відбиток. Українська друкована графіка XX-XXI століть», «Футуромарення».

Власнодрук про екранізації Коцюбинського було створено за фінансової підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини в межах проєкту «Взаємообмін між німецькими та українськими літературними і книжковими секторами».
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Доброго ранку☀️

Учора рівно 100 років виповнилося з дня народження Алли Грачової — української режисерки та художниці анімації, провідної мисткині «Укранімафільму», авторки таких його гітів як «Ведмедик і той, що живе в річці», «Як песик і кошеня підлогу мили», «Як їжачок і ведмедик зустрічали Новий рік», «Якщо падають зірки» та інших.

Дивіться мультфільми Грачової в спеціальному плейлисті нашого анімаційного каналу

Фрагмент: «Риболовля восени» (1968), реж. Алла Грачова
Приходьте на публічну розмову провідного кінознавця Довженко-Центру та куратора Київського тижня критики Станіслава Битюцького з редакторкою The Ukrainians Media, кураторкою книжкового клубу TUM Ольгою Перехрест —

«ХИМЕРНІ ІСТОРІЇ ДЛЯ ХИМЕРНИХ ЧАСІВ. Як українське кіно та література росли на зламі епох».

На ній дізнаємося більше не лише про химери українського кіно 1990-х, а й про те, як ця «темна» тенденція розвивалася в цей час у літературі, а ще як вони спліталися й взаємовпливали.

Обговорення прив'язане до ретроспективи «Химерний час», що вже зараз проходить на Київському тижні критики.

Тож дивимося українське кіно, читаємо українську літературу й реєструємося на публічну розмову😉

🎬19 жовтня, 14:00
📖Сенс на Хрещатику
2024/10/19 15:30:00
Back to Top
HTML Embed Code: