Telegram Group Search
Європейський суд з прав людини відкрив провадження у справі про заборону УПЦ на території громади на Волині

Європейський суд з прав людини відкрив провадження та призначив справу про незаконну заборону Української Православної Церкви на території Городищенської громади у Волинській області до письмового слухання, про що направив відповідне повідомлення.

Клірик єпархії протоієрей Валерій Пилипчук через суд намагався довести протиправність рішення Городищенської сільської ради від 23 червня 2022 р. заборонити діяльність храмів УПЦ на території цієї територіальної громади.

Зазначається, що сільська рада грубо обмежила право мешканців громади на «свободу віросповідання, безперешкодно здійснювати релігійні обряди чи вести іншу релігійну діяльність».
На Харківщині в результаті обстрілу РФ постраждав священник УПЦ із сім’єю

Внаслідок удару російських військ по селу Черкаська-Лозова Харківського району пошкоджено будинки у приватному секторі та постраждали люди (5 осіб). Про це повідомив у своєму Telegram-каналі начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Як повідомляють у соціальних мережах, серед постраждалих родина священника УПЦ Миколая Суменка.

Священнослужитель та його сім’я (дружина Тетяна та троє дітей) перебували в будинку в той час, коли поряд вибухнула авіабомба.

«Отця Миколая міцно порізало склом, матушка отримала легке поранення, діти цілі, але в шоці, середній хлопчина, схоже, контужений. Вціліли дивом», – написала знайома сім’ї Суменків у себе у Facebook.

Дружина священника Тетяна написала, що будинок після влучення ракети непридатний до проживання, діти цілі та всім надано медичну допомогу.
На північно-західному куполі Софійського собору тривають реставраційні роботи

Про це повідомив у "Facebook" перший заступник гендиректора заповідника "Софія Київська" Вадим Кириленко.

"Чистимо, кріпимо, замінюємо, підсилюємо тощо. Роботи проводимо за рахунок загального фонду та меценатських коштів", — зазначив він.
Зеленський зустрівся з Папою Франциском у Ватикані

Папа Франциск прийняв у Апостольському палаці у Ватикані президента України Володимира Зеленського. Розмова тривала понад півгодини і завершилася представленням делегації та обміном подарунками, повідомляє Vatican News.

Президент України подарував Папі картину «Бучанська різанина: історія Марічки» ірпінських художників Володимира Козюка та Владислава Задворського, на якій зображено дівчинку, яка втратила все: її дім, її сім’ю, її дитинство. “На її очах катували і вбили її батька, матір, бабусю… Її рідне місто, Буча, стало свідком нелюдських звірств, які назавжди залишили шрами на її душі”, – читаємо в описі картини.

Папа Франциск подарував бронзове лиття з алегорією: «Мир – це делікатна квітка» та книгу «Переслідувані за правду. Українські греко-католики за залізною завісою», яка побачила світ у Ватиканському книжковому видавництві.
«Священики також мають обов’язок брати участь у визвольних змаганнях», — головний капелан УГКЦ

У першому випуску оновленого сезону «Відкритої Церкви» на «Живому телебаченні» владика Богдан Манишин, керівник Департаменту військового капеланства УГКЦ, розповів про те, чи відвідують священики територіальні центри комплектування, а також про готовність кожного українця невтомно робити все можливе задля перемоги.

Відповідаючи на запитання про те, чи ходять священнослужителі до ТЦК, владика Богдан Манишин пояснив: «Священики мають обов’язок стати на облік, і вони стали на облік».

«Священики також мають обов’язок брати участь у наших визвольних змаганнях», — сказав він, зазначивши, що священнослужитель може бути як військовим капеланом на фронті, так і виконувати важливу роль у формуванні молодого покоління віруючих патріотів у тилу.
Російські пропагандисти вимагають покарати винних, після інтерв’ю із священниками УПЦ і ПЦУ про діалог

Після того, як Духовний Фронт України опублікував інтерв’ю із священниками Олександром Сорокіним (УПЦ) і Віталієм Кузьмічем (ПЦУ) російські пропагандисти забили на сполох. Там зробили допис під заголовком “Диалог с привкусом предательства”, який спрямований на дискредитацію процесу діалогу між священиками Української Православної Церкви (УПЦ) і Православної Церкви України (ПЦУ).

Цей допис у сумнозвісному ТГ-каналі “Правблог” вийшов того ж дня, що й наше інтерв’ю зі священнослужителями, які обговорювали шляхи досягнення єдності між православними в Україні. І, як зазвичай для російських наративів, замість підтримки прагнення до порозуміння, стаття закликає до “покарання” і “виявлення зрадників”, що ще раз підтверджує відсутність у Кремля інтересу до миру в українському релігійному просторі.

Окремо варто зупинитися на критиці Вселенського Патріархату, який в статті звинувачується у “бідственному стані УПЦ”. Це ще одна спроба Росії підірвати авторитет Константинопольського Патріарха Варфоломія, який у 2018 році надав Томос про автокефалію ПЦУ, визнавши її незалежною, а також дав можливість усій УПЦ долучитись до церкви, яка отримає томос і взяти участь у виборах предстоятеля. Для Москви це був серйозний удар, адже вони втратили значну частину свого впливу на православний світ, а тепер пробують відігратись і втримати владу в своїх руках.
Помічник Кашпіровського пообіцяв, що екстрасенс «покарає» священника РПЦ

Священик РПЦ Павло Островський засудив діяльність екстрасенсів і назвав їх «шахраями».

Людина, яка представилася помічником Кашпіровського, записала Островському аудіоповідомлення, в якому пообіцяла подати до суду, якщо священник не відмовиться від критики діяльності екстрасенса.

«Пане Островський! Офіційно попереджаю вас, що, якщо ви надалі дозволите собі будь-який дискредитуючий вислів на адресу психотерапевта Анатолія Михайловича Кашпіровського, ви матимете дуже серйозні юридичні проблеми», – заявив помічник екстрасенса.

Причиною такої реакції став той факт, що священник запропонував запровадити тестування та ліцензування для «цілителів» і «лікарів», таких як Анатолій Кашпіровський та Сергій Коновалов, для перевірки їхньої професійної компетентності.
30 вересня (13 жовтня) в православному календарі день пам’яті святителя Михайла і священномученика Григорія.

Святитель Михаїл був першим митрополитом Київським і всея Русі, який прибув 989 року з Корсуні для хрещення князя Володимира і киян. Він проповідував християнську віру. Помер 992 року і був похований у Десятинній церкві. Він вважається святим і чудотворцем, а день перенесення мощей його святкують саме 30 вересня.

Священномученик Григорій був першим єпископом Вірменії, який проповідував християнську віру і страждав за неї від язичників. Він народився 257 року в родині парфянських царів Аршакідів, але покинув своє земне царство, щоб служити Богу. Він прибув до Вірменії разом з іншими місіонерами під час правління князя Тирдата, який був сином того царя, якого вбив батько Григорія. Тиридат засудив Григорія до в’язниці в глибокому колодязі, де він провів 15 років, молючись і довіряючи Богу. За цей час Бог зробив багато див через Григорія, і навіть вилікував Тиридата від хвороби, яка спала на нього за його жорстоке ставлення до християн. Тиридат згодом прийняв хрещення разом з усім народом Вірменії. Григорій став першим митрополитом Вірменії і заснував багато церков і монастирів. Він помер 335 року.
Священник ПЦУ: “Матір Церква шукає шляхи для примирення і єднання багатомільйонної української пастви”

Священник ПЦУ Віталій Кузьмич поділився своїми враженнями від зустрічі із делегацією Вселенського патріархату, яка відбулася цього року на запрошення президента України.

Ієрей відзначив важливість діалогу та відкритості з боку представників Вселенського Патріархату: “З розмови можна було зрозуміти, що Матір-Церква шукає шляхи для примирення і єднання багатомільйонної української пастви.”

Священник ПЦУ також висловив сподівання, що цей діалог сприятиме об’єднанню українського православ’я: “Ми очікуємо, що наші ієрархи все ж таки почнуть цей процес діалогу, а Вселенський Патріарх стане арбітром, який допоможе порозумітися і об’єднатися нам всі в єдину Помісну Церкву.”
США попередили про можливу загрозу біля релігійних установ Румунії

США закликали своїх громадян не відвідувати релігійні установи у Румунії впродовж 11-13 жовтня. Про це заявило посольство країни в Бухаресті, передає “Європейська правда”.

Відомство заявило, що отримало дані про загрози, потенційно спрямовані на синагоги, храми чи мечеті в Румунії на вихідних 11-13 жовтня. А тому, посольство закликало “громадян США проявляти підвищену обережність поблизу релігійних установ в Румунії в цей період”.

Водночас служба розвідки Румунії (SRI) заявила, що не володіє інформацією, яка б виправдовувала підвищення рівня терористичної загрози. Однак, там додають, що діятимуть з підвищеною увагою, аби захистити безпеку Румунії.
ВРЦіРО привітала військових капеланів

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій сьогодні поширила привітання з нагоди Дня військового капелана України.

"В часи війни, яку розпочала проти нас російська держава, капелани, ризикуючи власним життям, допомагають військовим виконувати свій обов’язок, зберігаючи віру та моральний дух воїнів у важкі часи. Ваш внесок у захист та оборону України неможливо переоцінити, словом і ділом, порадою й увагою, добротою та співчуттям, зцілюючи душі бійців, ви зміцнюєте у воїнів віру й наближаєте Перемогу над російськими загарбниками", — йдеться у документі. — "Дякуємо кожному військовому капелану за Ваше сумлінне й посвячене служіння військослужбовцям, їх родинам та всьому українського народу!"
Паломники зі школи Зосимая та Товариства Малої Азії відвідали богословську школу Халкі

Свято-Богословська школа м. Халкі прийняла групи паломників з Асоціації випускників школи Зосимая Яніни та Малоазійського об'єднання Константинополя. Паломників милостиво прийняв ігумен, єпископ Кассіанос Аравісський. Після цього вони відвідали церкву Святої Трійці та оглянули історичні зали Богословської школи, які були закриті з 1971 року, а також її багату бібліотеку.

Крім того, Богословську школу відвідала Рада християнських церков Німеччини на чолі з її очільником, протопресвітером о. Константіносом Міроном. Члени Собору були тепло прийняті ігуменом і здійснили паломництво до храму Святої Трійці.
У Вінницькій єпархії спростували побрехеньку про храм УПЦ, перетворений на клуб

Останнім часом у мережі поширюється інформація про Вінницький храм ікони Божої Матері УПЦ, нібито перетворений на нічний клуб, де проводяться вечірки зі світломузикою. У пресслужбі Вінницької єпархії УПЦ офіційно заявили, що ця інформація повністю вигадана і не відповідає дійсності.

В єпархії пояснили, що у Вінниці немає храмів Української Православної Церкви із подібною внутрішньою архітектурою. «Обʼєкт, який ми бачимо на відео, радше схожий на якийсь будинок культури, або інше приміщення, де на даний час проводять вечірки та подібні заходи», – припускають у заяві.

Далі у прес-службі пишуть, що всі храми Української Православної Церкви у Вінниці продовжують виконувати свою місію як місце молитви та духовного життя вірян, і жодних заходів розважального характеру в них не проводиться.
Головний равин України благословив керівника ГУР перед Йом-Кіпуром

Головний равин України Моше Реувен Асман благословив керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова напередодні свята Йом-Кіпур, відомого як Судний день.

Благословення було зроблено на "гарний, солодкий та переможний рік". Про це сам Моше Реувен Асман повідомив на офіційних сторінках у соцмережах. Також він опублікував спільне фото з Будановим.

"Напередодні великого та святого дня Йом-Кіпур (Судного дня) я мав честь благословити на гарний, солодкий та переможний рік легендарну людину, голову ГУР Кирила Олексійовича Буданова. Нехай Всевишній оберігає захисників України!" – йдеться в дописі головного равина.
Сирський та Умеров привітали військових капеланів із професійним святом

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський привітав духовних наставників захисників із Днем військового капелана.

Сирський заявив у Фейсбуці, що "нині неможливо уявити Сили оборони України без капеоланів. Ви — невід'ємна частина нашої боротьби за свободу і незалежність." — зазначив головнокомандувач.

Як підкреслив генерал, Україна демонструє всьому світу унікальний досвід міжконфесійного миру та співпраці.

Своєю чергою міністр оборони України Рустем Умеров також подякував військовим капеланам за роботу та привітав їх із професійним святом.

«У ці складні часи ваша присутність пробуджує у серцях цілюще духовне світло, яке веде наших захисників крізь темряву війни. Ви втішаєте тих, хто поранений тілом та духом, і повертаєте надію. Ваше слово лікує душі наших героїв, а ваша молитва захищає. Ви допомагаєте віднайти внутрішній спокій і віру в перемогу», — заявив він.
Видатний кінокомпозитор Ганс Циммер виступить у Ватикані

7 грудня 2024 року відомий кінокомпозитор Ганс Циммер виконає свої найвидатніші твори у Ватикані в Залі аудієнцій Павла VI. Як повідомила пресслужба Святого Престолу, виступ відбудеться у межах благодійного «Концерту з бідними».

За підтримки Дикастерію благодійності (Апостольської елемозінерії), почесними гостями заходу стануть близько 3000 бездомних і знедолених людей. Після концерту їм запропонують вечерю з собою та інші продукти першої необхідності. Проєкт «Концерт із бідними», заснований у 2015 році, дає можливість видатним діячам зі світу класичної музики прийти та виступити перед аудиторією людей, які живуть у бідності, щоб дати їм можливість пережити винятковий досвід — і підтримати благодійну діяльність Папи.
2024/10/13 19:17:40
Back to Top
HTML Embed Code: