Telegram Group Search
Про вибори: як? коли? нащо? 

Давайте про вибори напишу один раз серйозно і до завершення бойових дій до цієї теми я б волів не повертатися. 

Чи потрібні Україні вибори? Так, дуже потрібні. Не стільки для того, щоб змінити владу (це взагалі не обовʼязково станеться), а щоб перезавантажити систему політичних відносин. Цикл, який запустився в березні 2019, загалом вже себе вичерпав. У нас так зазвичай і працює: 3-4 роки система працює, а потім починається розбалансування. Велика війна це все змістила, але і парламент, і виконавча гілка потребують оновлення. 

Чи можливі вибори під час активної війни? Ні, не можливі. Проведення виборів вимагає умов, за яких кандидати та виборці можуть вільно брати участь у кампанії та голосуванні. Без сталого припинення вогню на більшій частині країни неможливо налагодити роботу комісій, забезпечити функціонування дільниць та гарантувати належні умови для підрахунку голосів. Усе це — невіддільна частина демократичного процесу. Тобто легітимність результату буде апріорі під питанням. 

Довіра громадян і адекватних партнерів неможлива, якщо вибори відбуваються в умовах війни такої інтенсивності:

1. Якщо значна частина виборців не може проголосувати або піддається тиску, вибори втрачають репрезентативність. 
2. Якщо люди бояться йти на дільниці, бо ракета може прилетіті (саме тому порівнювати війну 2014-2015 і з 2022 - ідіотизм) і явка буде 20-25%, ну про яку реальну легітимність мова? 
3. Доступ спостерігачів до всіх виборчих дільниць теж неможливо забезпечити без стійкого перемир’я.

Можливість військовослужбовців обирати і бути обраним - важлива складова легітимності. Без стійкого перемирʼя військові, які захищають країну і які точно мають отримати право не тільки обирати, але й обиратися своє право не реалізують. 

Військові - категорія населення з найбільшим рівнем суспільної легітимності. Незважаючи на думку окремих верств йолопів. Більшість військових - це мобілізовані. З них більшість не обере карʼєру військового. Та й професійні військові можуть забажати спробувати змінювати країну у політиці. 

І тільки після досягнення сталого припинення війни можна говорити про повноцінну можливість військовослужбовців не лише голосувати, а й вести передвиборчу кампанію (у разі бажання балотуватися).  Кандидати з числа військових повинні мати ті самі умови для агітації. Це потребує сталого припинення вогню.

Заява Келлога та схожі меседжі від інших партнерів (заяви Путіна ми ігноруємо, бо кому не пох?), а також кач від внутрішніх ворогів мають отримувати прямо і зрозумілу відповідь: спочатку завершення війни, фіксація сталого припинення вогню - потім вибори.  Може за 3 місяці після фіксації припинення вогню, може за 6 - це вже питання якості гарантій. За усіх інших умов це будуть не вибори, а імітація. 

І так, інші країни, що проводять вибори під час війн - вигадка з голови Келлога. Якщо війна була на їх території - не проводилися. Південна Корея 1952 не була демократією і Лі Син Ман намалював собі результат. США проводили вибори 1944, коли Рузвельт обрався на четвертий термін, ніякої війни на території США не було. А ось демократична Британія до 1945 року жила з парламентом 1936. Якось без виборів обійшлися. 

Узагальнюючи. Вибори можуть і мають відбутися за дотримання трьох вимог:
1. Безпека передусім, бо саме вона гарантує вільне голосування, прозорість і законність. А це разом складає легітимність. 
2. Легітимність - в пріоритеті. Умови проведення голосування впливають на визнання результатів як всередині країни, так і за її межами. Українці мають довіряти власному волевиявленню і знати, що більшість українців мали можливість проголосувати. 
3. Військові і інші люди, які залучені до допомоги війську мають отримати можливість обирати  і обиратися. Це можливо лише за умови відсутності активних бойових дій. 

Тому спочатку мир і гарантії безпеки - потім вибори. Все інше - фантазії або божевілля.

Дякую за увагу. 

Підписатися на Богданова
Взагалі люди, які не помічають чи бажають ігнорувати виразні коричневі відтінки у заявах і діях Маска мені нагадують дві болюче знайомі лінії заперечень.

1942: «Німці культурний народ, вони ж не можуть такого робити».

2022: «Російська культура велика, як ви можете думати, що росіяни здатні на геноцид у 21 столітті?».
Дуда раптово видав дозу адекватності про завершення війни і важливість подальшої підтримки України. 

Президент каже, що союзники повинні посилити безпеку України, щоб запобігти «вибуху» злочинності, яка яка може поширитися на Польщу. Завершення війни в Україні може спровокувати транскордонну злочинність. Тому Україні необхідно надати підтримку для відновлення економіки та «забезпечення порядку та безпеки всередині країни». 

В інтерв’ю Financial Times Анджей Дуда сказав, що він стурбований тим, що завершення війни Росії проти України може призвести до вибуху міжнародної організованої злочинності. Що вплине на Європу і США. 

Він порівняв ситуацію з пост-СРСР на початку 1990-х років, коли бандитизм і вогнепальне насильство поширилися серед ветеранів десятирічної радянської окупації Афганістану. (Тут би я ще додав приклад Вʼєтнамської війни, коли ветерани, на яких американська держава і американське суспільство в цілому ПОКЛАЛИ, дійсно масово долучилися до байкерських банд). 

Щоб українським військовим не довелося повертатися у зруйновані міста і села (що може спровокувати негативні процеси), в разі мирної угоди між Києвом і Москвою Україні вкрай необхідно надати підтримку для відновлення економіки та «збереження порядку та безпеки» всередині країни.

Від себе додам: шановні громадяни, шановні роботодавці, шановна держава, коли війна закінчиться і ветерани повернуться домів, намагайтеся не поводити себе як мудаки. Беріть на роботу, підтримуйте, не нехтуйте вдячністю. Знаю, що спрацює не на всіх, але все ж внесок кожного адеквата важливий. 

Підписатися на Богданова
[злочинна троцкістська] організація USAID повністю ліквідована - [народний комісар внутрішніх справ тов.] Ілон Маск.
Зрозумів що Тулсі Габбард є уособленням кадрової політики Трампа: вона дуже вродлива жінка і повністю йобнута.

На жаль, у більшості кандидатів і першої ознаки немає.
​​МАГА півроку тому: Кляті вармонгери з діп-стейт хочуть втягнути нас у війну, щоб наші хлопці гинули! Доколє?

МАГА зараз: Ура, нарешті скоро війна з Канадою! Усі в стрій, камради! 😂
Forwarded from Serhii Kryhin
Оттава за 3 дні!
Forwarded from Vasyl Zadvornyy
We understood that in a hot war, we would defeat Canada in two days. What's there to defeat? Well, it's Canada, for God's sake! We suppressed those firing points—we discussed it during a commercial break…
Forwarded from Монова
Це Армен Саркісян, один з найвідоміших представників кримінального світу Донбасу, родом з Горлівки.

В 2014 році відправляв в Київ тітушок на Майдан.
Після анексії Криму і початку військових дій на Донбасі перейшов на сторону рф.
Очолював «федерацію боксу днр».

Після початку повномасштабного вторгнення займався віджимом активів на окупованих територіях.
Займався підготовкою батальйону «Арбат», який називають «вірменським батальйоном».

З Арменом зараз все добре — він помер.
Після замаху в Москві йому відірвало ножки.
Forwarded from Шрайк Ньюс
На "Бабеле" вышла статья про срач вокруг (не)увольнения главы Агентства оборонных закупок.

✔️Если коротко.

Год назад, в январе 2024, министр обороны Рустем Умеров по предложению антикорров (Виталий Шабунин и Юрий Николов) назначил Марину Безрукову руководителем агентства, которое занимается закупками оружия и боеприпасов для ЗСУ. Но уже осенью министр решил, что та категорически не справляется, и начал разнообразные движения с целью ее увольнения.

В январе 2025 свежесформированный наблюдательный совет агентства (в том числе Тарас Чмут) решил продлить контракт с Безруковой еще на год (с расчетом провести аудит и тогда уже решить, увольнять ее или нет).

Умеров ждать не захотел и путем юридической свистопляски в итоге временно отстранил Безрукову, назначив и.о. Арсена Жумадилова, который руководит родственным агенством, занимающимся "тыловыми" закупками.

Ситуация осложняется тем, что оборонные закупки засекречены, и понять, насколько агентство при Безруковой было эффективным, могут только люди с доступом к гостайне.

✔️Итого.

Позиция Умерова - от провалов Безруковой страдает фронт, ее нужно уволить любым способом и как можно скорее.

Позиция вовлеченных антикорров - Безрукова не ворует и должна продолжить работу.

Позиция наблюдательного совета - провести аудит и по его результатам решить, что делать.

Чья позиция вам ближе, решайте сами, но все же вначале лучше прочесть статью.
Forwarded from Баграмян 26
Начиная с сегодняшнего дня и до тех пор, пока не будут сняты тарифы США, Онтарио запрещает американским компаниям заключать провинциальные контракты.

Каждый год правительство Онтарио и его агентства тратят 30 миллиардов долларов на закупки, наряду с нашим планом строительства Онтарио стоимостью 200 миллиардов долларов. Компании, базирующиеся в США, теперь потеряют десятки миллиардов долларов новых доходов, и винить им нужно только президента Трампа.

Мы делаем еще один шаг вперед. Мы разрываем контракт со Starlink. Онтарио не будет вести дела с людьми, которые одержимы идеей разрушить нашу экономику.

Не Канада начала эту борьбу с США, но поверьте, мы готовы ее выиграть.

©️Премьер-министр Онтарио (Канада) Даг Форд

@bagramyan26
Взагалі, звісно, чим прекрасні усі імперіалісти.

Вони мають одну мету - задавити громадянські національні почуття жертв агресіі (у всіх її формах).

І завжди досягають суворо протилежних результатів. Що Трамп, що Путін, що хтось інший.
Трамп заявив про те, що в питанні врегулювання війни РФ та України досягнуто «великого прогресу».

Американський президент також висловив зацікавленість у придбанні українських рідкоземельних ресурсів в обмін на допомогу США

📰 підписатися
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Що відомо про рідкоземельні метали в Україні?

Україна володіє запасами кольорових і рідкоземельних металів, зокрема берилію, цирконію, танталу, а також комплекс фосфорних рідкоземельних і рідкометальних руд.

За оцінкою Forbes за 2023 рік, сукупна вартість корисних копалин в Україні сягає до 15 трильйонів доларів. При цьому понад 70% загальної суми припада­ють на три області — Донецьку, Дніпропетровську та Луганську.

Водночас, за даними канадської фірми з оцінки геополітичних ризиків SecDev, Росія взяла під контроль українські території з покладами енергоресурсів, металів та мінералів, що оцінюють у принаймні 12,4 трильйонів доларів.

За словами міністерки економіки Свириденко, Україна має найбільші в Європі запаси літію, титану та значні поклади інших копалин. Літій — один із ключових компонентів для виробництва різних товарів, від смартфонів до винищувачів.

Складність видобутку полягає у тому, щоб зробити копалини придатними до використання — цей процес дороговартісний, потребує обладнання та кваліфікованих працівників.
Поки що Рубіо виглядає як людина яка у цьому божевіллі буде голосом розуму.

Докладніше мабуть завтра про це напишу.
​​Канада призначить "Фентанілового царя" і даст йому 200 мільйонів 🤴

P.S. Усе інше і так вже планувалось.

P.S.S. Ніхто не воює з фентаніловими монархіями. Війна з Канадою відміняється 😂
Давайте узагальню про блискучі перемоги Дональда Трампа:

1. Колумбія погодилася приймати літаки зі своїми громадянами, що вона і так робила. І їх продовжать возити цивільними, як при Байдені. А не військовими як хотів Трамп.

2. Мексика рішуче пішла на поступки і відправить 10к військових охороняти кордон довжиною у 3 тисячі кілометрів. Хоча левова частка наркотрафіку йде тунелями. А враховуючи масштаби гешефту, на вибудову безпілотної логістики картелям багато часу не треба. Навіть якщо ці військові щось зможуть зменшити.

3. Канада зробить рівно те саме, що і планувалося раніше. Плюс виділить додаткові 200 млн доларів. Але в подальшому буде враховувати що її сусід йобнувсь і довіряти йому не можна.

Три блискучі операції «наш магьот» для електорату.

Жодна проблема не вирішена (бо реальні проблеми з потоком мігрантів і наркотиків так вирішити неможливо), довіру з сусідами підірвано.

Єдина реальна перемога, яка вирішувала реальну проблему - це Панама. Сподіваюсь, на російстко-українській війні теж зосереджений буде Рубіо.

Останні дні переконався, що стратегічним завданням України є пережити Путіна (і його режим) і пересидіти Трампа (і його спроможність на трьох з Путіним і Сі підпалити світ).

Якщо це можна зробити в умовах відносного миру - най буде. Хоча це поки і не очевидно.

Підписатися на Богданова
Британський журналіст та телеведучий Пірс Морган анонсував 90-хвилинне інтерв'ю із Зеленським

Очікується, що розмову оприлюднять на YouTube-каналі журналіста ввечері 4 лютого.

За його словами, бесіда із Зеленським була напрочуд відвертою, показовою і новинною.
Друзі, стрім! Сьогодні, 4 лютого о 20.00.

Будемо говорити про політику США, війну, мир і світ.

Ваші питання прошу у коментарі.

А за підписку на YouTube буду особливо вдячний!

Посилання на стрім
2025/02/06 19:06:12
Back to Top
HTML Embed Code: