Telegram Group & Telegram Channel
🇮🇷🇷🇺ՌԴ-ից հայտնում են, որ Ռաշթ-Ասթարա երկաթուղու շինարարությունը նախատեսվում է ավարտել 2028-ին:
➡️ՌԴ-ում Իրանի դեսպանի խոսքով՝ երկաթուղու կառուցումը արդեն կարող են սկսել, քանի որ անհրաժեշտ տարածքի զգալի մասն ապահովվել է:
➡️Իսկ տարածքի ապահովմամբ իրանական կողմը զբաղվում է արդեն մի քանի շարունակ: Դեռ Ռոհանիի կառավարության օրոք մարդկանց կոչ էին անում համագործակցել ու նախագծի համար անհրաժեշտ տարածքները պետությանը տրամադրել:
➡️Դեսպանի խոսքից ստացվում է, որ դեռ չեն կարողացել անհրաժեշտ ողջ տարածքն ապահովել: Վերջին շրջանում նաև էկոակտիվիստներն (իրական) էին ահազանգում, որ երկաթուղու կառուցումը անտառների ոչնչացման պատճառ է դառնալու:
🧿Հաշվի առնելով նաև հարակից այլ խնդիրները, որոնք դեռ ի հայտ են գալու (ֆինանսական, կապալառուի հետ կապված.. ՝ Ղազվին-Ռաշթի կառուցումը վկա), ինչպես նաև ժամկետներ երկարաձգելու ավանդույթը՝ 2028-ը դժվար թե լինի իրական վերջնաժամկետը, հատկապես երբ արդեն հնչել են 2026, 2027 տարբերակները:
group-telegram.com/IRI2day/722
The original Telegram channel has expanded into a web of accounts for different locations, including specific pages made for individual Russian cities. There's also an English-language website, which states it is owned by the people who run the Telegram channels. Telegram Messenger Blocks Navalny Bot During Russian Election WhatsApp, a rival messaging platform, introduced some measures to counter disinformation when Covid-19 was first sweeping the world. "The result is on this photo: fiery 'greetings' to the invaders," the Security Service of Ukraine wrote alongside a photo showing several military vehicles among plumes of black smoke.