Telegram Group Search
СБУ за сприяння нового керівника Державної податкової служби Руслана Кравченка затримала податківця, який «обкладав даниною» підприємців

Служба безпеки за сприяння Голови Державної податкової служби України Руслана Кравченка ліквідувала злочинну «схему», яка діяла у фіскальному відомстві.

За результатами комплексних заходів у Києві на хабарі у 20 тис. доларів США затримано головного державного інспектора Центрального міжрегіонального управління ДПС.

За матеріалами справи, таку суму посадовець вимагав від директора приватної будівельної компанії з Чернігова за «позитивне» проведення податкової перевірки.

У разі отримання грошей чиновник обіцяв підприємцю «анулювати» комерційні зобов’язання щодо сплати податків, які він мав відрахувати до державного бюджету.

Співробітники СБУ задокументували одержання податківцем неправомірної вигоди і затримали його «на гарячому» під час отримання одного з траншів у 13 тис. американських доларів.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з конфіскацію майна.

Наразі триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення всіх винних осіб до відповідальності.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

Прим.: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
10 питань до наших рекрутерів: дізнайся все перед вступом до ЦСО «А» СБУ

Ми продовжуємо набір до Центру спецоперацій «А» — одного з найефективніших бойових підрозділів країни. Спецоперації наших бійців змінюють хід війни, а новини про них облітають усі світові медіа.

Ми зібрали підбірку відповідей на найпоширеніші запити до рекрутцентру:

🔹 Чи можна вступити без військового досвіду?
🔹 Які етапи відбору та скільки триває підготовка?
🔹 Які фізичні нормативи потрібно здати?
🔹 Які умови служби та перспективи кар'єрного зростання?
🔹 У чому секрет ефективності ЦСО «А»?

Є ще питання? Телефонуй рекрутерам за номером +380674016605 або приходь на співбесіду!

А якщо ти вже готовий до служби – заповнюй анкету ➡️ bit.ly/43UpYug та обирай бажаний напрям роботи.

Чекаємо на тебе, побратиме!
Вітаємо зі святом Хрещення Господнього!

Нехай свята вода зцілює тіло, наповнює серце силою, а дух – зміцнює вірою. Бажаємо витримки, стійкості та світла у кожному дні, а головне — нашої спільної Перемоги!

Хай Божа благодать оберігає вас, ваші родини і всю Україну!
СБУ викрила агентурну мережу російських спецслужб, яка планувала масовий теракт серед військових на Київщині

Контррозвідка Служби безпеки запобігла кривавому теракту, який російські спецслужби планували вчинити на Київщині. За результатами спецоперації затримано 4-х учасників агентурної мережі рф, які готували підрив вибухівки на вході до будівлі, де дислокується один із підрозділів Сил оборони.

За матеріалами слідства, саморобний вибуховий пристрій знаходився у тактичному рюкзаку, який на режимний об’єкт мав доставити неповнолітній агент російських спецслужб, переодягнений у військову форму українського зразка. Ворог відстежував його пересування у режимі онлайн і планував підірвати вибухівку як тільки юнак зайде у приміщення.

При цьому сам агент, якого мали підірвати, не знав, що йому готують летальний кінець. Він думав, що СВП підірвуть після того, як він вийде із будівлі.

Контррозвідка СБУ завчасно викрила ворожі плани та вжила комплекс заходів, щоб запобігти теракту. В результаті неповнолітнього терориста і 3-х інших агентів, які причетні до планування цього злочину, затримано.

Як встановило розслідування, цим терактом російські спецслужби хотіли розхитати суспільно-політичну ситуацію в Україні та створити видимість конфлікту всередині Сил оборони, коли один «військовий» підриває інших на знак протесту.

За матеріалами слідства, всі четверо фігурантів діяли окремо один від одного, але мали спільного куратора з рф.

Одним із агентів виявився 16-річний студент із Кіровоградської області. Він отримав від окупантів координати схрону, в якому взяв вибухівку та військову форму.

Ще один учасник мережі – 19-річний молодик, який, за попередніми даними, перевіз вибухівку і військову форму із «початкового тайника» у схрон, де їх забрав 16-річний агент.

Сам «початковий тайник» облаштували 2 жительки Вінницької області. Вони за відеоінструкцією представника спецслужб рф зробили вибуховий пристрій та заховали його у визначеному місці.

Під час обшуків у затриманих вилучено мобільні телефони із доказами їхньої співпраці з агресором. Також в однієї із агенток вилучено 1,5 кг вибухової суміші для виготовлення саморобного засобу ураження.

Слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру відповідно до вчинених злочинів за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Затримані перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ та Нацполіції заочну підозру отримав один із очільників російської тюрми, де катують українських військовополонених

Служба безпеки та Національна поліція задокументували воєнні злочини ще одного рашиста, який катував українських військовополонених.

Мова йде про громадянина рф Олексія Хавецького – заступника начальника «виправної колонії № 7», яка знаходиться у Володимирській області росії.

За матеріалами справи, як мінімум з кінця травня 2023 до лютого 2024 року посадовець особисто брав участь у тортурах над полоненими українськими воїнами, яких ув’язнювали до російської тюрми.

У застінках потерпілих катували електричним струмом і натравлювали на них сторожових собак, яких рашисти використовували для охорони периметру режимного об’єкта.

Також за вказівкою Хавецького його підлеглі здійснювали регулярні побиття полонених, а потім залишали їх на тривалий час без їжі, води та меддопомоги.

Ще одним поширеним способом знущань над потерпілими було їх тримання без теплого одягу у промерзлих камерах без опалення або при низьких температурах на відкритому повітрі.

Використовуючи тортури, тюремник намагався «вибити» з потерпілих потрібні окупантам «зізнання» у заздалегідь сфабрикованих справах проти українських захисників.

Крім того, він застосовував фізичне насильство і психологічний тиск до полонених, щоб змусити їх співпрацювати на користь рф у війні проти нашої держави.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Хавецькому про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини, вчинені за попередньою змовою групою осіб).

Незважаючи на те що зловмисник перебуває в росії, тривають комплексні заходи, щоб знайти його і покарати.

Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
СБУ затримала агентів фсб, які шпигували за відомими волонтерами та посадовцями міжнародних організацій в Україні

Служба безпеки нейтралізувала агентурну мережу фсб, яка на замовлення рашистів збирала інформацію про посадовців міжнародних організацій та волонтерів у Києві, Дніпрі та Одесі.

Щоб встановити адреси перебування, номери авто і маршрути руху вказаних осіб, російська спецслужба дистанційно завербувала столичного адвоката.

До злочинної діяльності він залучив декількох спільників з трьох регіонів України.

За вказівкою окупантів фігуранти приховано стежили за «об'єктами», у тому числі з використанням оптичних приладів.

Так, наприклад, резидент (керівник) агентурної групи періодично облаштовував «спостережні пункти» з біноклем на дахах будинків навпроти офісів посадовців міжнародних організацій та волонтерів.

Він узагальнював інформацію від усіх учасників ворожого осередку і єдиним «звітом» направляв своєму російському куратору – кадровому співробітнику фсб.

СБУ своєчасно затримала у Києві керівника агентурної групи та його спільників.

Під час документування злочинної діяльності фігурантів встановлено, що вони також коригували ракетні удари по оборонних заводах та енергооб’єктах України.

При обшуках у затриманих вилучено 15 мобільних телефонів, які вони використовували для конспірованого зв’язку з окупантами. Також вилучено оптику та флешносії із доказами злочинів.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).

Зловмисники знаходяться під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників ворожого осередку.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
СБУ заочно повідомила про підозру російському полковнику, який командував ракетним ударом по цивільних об’єктах Кривого Рогу

Служба безпеки задокументувала нові злочини з боку російського полковника Олега Скітського, який причетний до ракетно-бомбових ударів по цивільній інфраструктурі України.

Фігурант перебуває на посаді командира 121-го важкого бомбардувального авіаполку дальньої авіації повітряно-космічних сил рф.

За даними слідства, рашист безпосередньо командував повітряною атакою рф по складах приватної компанії у Кривому Розі на початку літа 2023 року.

Унаслідок ворожого обстрілу загинуло 7 цивільних працівників господарського об’єкта та один місцевий мешканець.

Для здійснення атаки по місту Скітський віддав наказ задіяти декілька стратегічних бомбардувальників-ракетоносців Ту-95.

Встановлено, що ракета, яка влучила по комерційному складу, була Х-101 класу «повітря-земля», котру один з бортів випустив над акваторією Каспійського моря.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Скітському про підозру за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини, які спричинили загибель людей).

Нагадаємо, що влітку 2024 року СБУ встановила причетність Скітського до обстрілів енергогенеруючих підприємств та електропідстанцій у Київській, Житомирській, Кіровоградській та Вінницькій областях.

Тоді його злочини кваліфікували за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 та ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв ведення війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ у Дніпропетровській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
СБУ та Нацполіція викрили посадовця КМДА та його спільників, які під час війни розікрали понад 6 млн грн на закупівлях до карет швидкої допомоги

Служба безпеки України спільно зі слідчими Національної поліції ліквідувала ще одну злочинну схему у Київській міській державній адміністрації (КМДА). За результатами комплексних заходів затримано посадовця комунальної організації «Київмедспецтранс» КМДА і чотирьох його спільників, які підозрюються у розкраданні понад 6 млн грн.

За матеріалами справи, фігуранти привласнили кошти, які призначалися на закупівлю автомобільних запчастин для карет швидкої медичної допомоги.

Як встановило розслідування, злочинну оборудку під час воєнного стану організував начальник служби матеріально-технічного забезпечення Київмедспецтрансу КМДА.

Він залучив до схеми 3-х директорів підконтрольних приватних підприємств та їхнього бухгалтера.

Зокрема, члени організованої групи разом розробили план заволодіння бюджетними грошима, розподілили між собою ролі та чітко дотримувалися злочинного задуму.

За матеріалами справи, посадовець Київмедспецтрансу сформував завищену вартість тендерної закупівлі і до участі в конкурсі допустив винятково підконтрольні фірми, які і виграли тендер.

У подальшому підприємці постачали запасні частини для карет швидкої медичної допомоги за завищеними цінами, а надприбуток виводили на свої рахунки.

Проведені судові економічні експертизи встановили необґрунтоване завищення цін на понад 6 млн грн.

Під час розслідування було також з’ясовано, що для уникнення кримінальної відповідальності організатора схеми, начальника служби матеріально-технічного забезпечення, було переведено на нижчу посаду.

На підставі зібраних доказів посадовцю комунальної організації КМДА і чотирьом його спільникам повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України відповідно до вчинених злочинів:

ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене повторно, у великих розмірах, в умовах воєнного стану, організованою групою);
ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів);
ч. 3 ст. 28, чч. 1, 2 ст. 366 (службове підроблення).

Вирішується питання про обрання зловмисникам міри запобіжного заходу.

Санкція статей передбачає до 12 років тюремного ув’язнення із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Заходи із викриття та документування здійснювали співробітники Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури.
2025/01/07 16:58:38
Back to Top
HTML Embed Code: