Telegram Group Search
Російський 152-мм коригований уламково-фугасний снаряд 3ОФ95 «Краснополь-М» нової генерації в репортажі ворожого ЗМІ. На відміну від 3ОФ39М, нова версія боєприпасу має покращену лазерну ГСН (імовірно, аналогічну 155-мм «Краснополь-М2»). Стрільба ведеться звичайною гаубицею «Мста-Б» з типовими повними зарядами Ж-38. Коригування здійснюється за допомогою БПЛА «Орлан-30».
Цікавий екземпляр - ворог демонструє встановлену на шасі БАЗ-6910-027 «Вощина» (шасі і компоновка 2С43 «Мальва») артилерійську частину, що найбільше схожа на 2А36 «Гіацинт-Б» (затвор, досилач, дульник), ствол гармати при цьому новий [фото 6].

Увагу також привертає велика кількість додаткового бронювання машини для захисту від дронів і використання нового коригованого 152-мм снаряду 3ОФ95 «Краснополь-М» з оновленою ГСН [фото 5].
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Холодноярці спільно з сусідніми підрозділами відбили один із найбільш масштабних штурмів за останній час на Бахмутському напрямку. Півтора десятки важкої техніки і до трьох взводів штурмовиків – саме таким складом російські окупанти йшли на позиції бригади в районі села Кліщіївка. Силами холодноярців у взаємодії з побратимами з суміжних підрозділів вдалося розбити ворога та утримати позиції.

Наступ відбувався одразу на двох напрямах. З важкої техніки ворог застосував БМП-2 і танки Т-72. Однак, спільними зусиллями екіпажів батальйону безпілотних систем Black Raven, 2-го та 3-го мехбатів, за підтримки артилерії, ворог був вщент розбитий.

Результатом блискучої роботи холодноярців, яка тривала близько чотирьох годин, стало знищення 6-ти танків Т-72 та 6-ти БМП-2. Ще один танк пошкоджено. Втрати ворога у живій силі уточнюються.
#OTD 27 декабря 1987 года из сборочного цеха ушел последний танк типа Т-64 (Т-64БВ).
Состоялся митинг.
Это было прощание с целой эпохой, оставившей большой след в танкостроении.
Нічний чат, правила стандартні:
1. За неадекват, образи та жесть — бан;
2. Бани русні без вагомої на те причини — за донат від 100 грн у будь-який фонд допомоги ЗСУ, з доказом у вигляді скриншоту транзакції.

Ласкаво просимо!
Джерело
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Збиття ворожих дронів за допомогою FPV з дробовиком.
Джерело: 1, 2
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Супутникові знімки складу, на якому, ймовірно, зберігались БПЛА «Shahed» поблизу селища Долбілова Орловської області. Процес зведення об'єкту почався в серпні цього року, а на знімку від 18 грудня можна побачити вже збудований склад.

Згідно з повідомленням Генштабу, 26 грудня Повітряні Сили разом з іншими складовими СОУ завдали удару по об'єкту ЗС РФ в Орловській області, внаслідок чого був знищений склад зберігання, обслуговування та ремонту дронів-камікадзе «Shahed», який складався з низки бетонних захищених споруд.

Російське видання ASTRA з посиланням на джерела повідомляє, що удар був завданий щонайменше трьома ракетами «Storm Shadow».
53.36838, 35.81007
Джерело
Історія проекту «Дронопад» від фонду «Повернись Живим».


Перші спроби збивати ворожі розвідники були ще в 2023 році, втім, вони не набули розповсюдження.

Важливими характеристиками для зенітних дронів є стрімкий набір висоти та велика швидкість, щоб мати можливість наздогнати ворожі БПЛА, які рухаються зі швидкістю ~120 км/год.

Перші зенітні FPV у взводі безпілотних ударних авіаційних комплексів 38 обрмп були зроблені на основі дронів, що не призначались для цього, але мали підходящі швидкісні характеристики. Зі слів командиру взводу убпак найдешевший дрон, що збивав ворожі розвідники, коштував 22 тисячі гривень.

За 1.5 місяці проекту «Дронопад» (почався в липні цього року) було збито близько 100 цілей. Якщо на початкових етапах деяким пілотам вдавалось збивати 4 БПЛА на день, то тепер результативним може бути один виліт з десятків. Через зменшення кількості ворожих розвідувальних дронів, 4 збитих БПЛА на місяць наразі вважається високим показником. Поступово ворог адаптував тактику застосування розвідувальних БПЛА: збільшив висоту, дрони стали більше маневрувати, перестали пересікати річку Дніпро в смузі відповідальності 38 обрмп.

Примітним є факт, що після початку проекту «Дронопад» у зоні дислокації 38 бригади суттєво впала кількість використання БПЛА-камікадзе «Ланцет», які наводяться за допомогою розвідувального «крила» «Zala».

В проекті «Дронопад» бере участь 35 підрозділів. Першими учасниками були ентузіасти, що самостійно знайшли способи протидії ворожим «крилам». Тепер же в Україні є школи, що навчають підрозділи використовувати зенітні FPV.

Військові відзначають низьку якість FPV, що передаються за лінією Міноборони. Дрон «з коробки» не полетить і не зможе уразити ціль.

Важливим моментом є зворотній зв'язок між розрахунками дронщиків і виробниками, що дозволяє швидко виправляти недоліки та масштабувати ідеї, які використовуються зенітниками на місцях.
Нічний чат, правила стандартні:
1. За неадекват, образи та жесть — бан;
2. Бани русні без вагомої на те причини — за донат від 100 грн у будь-який фонд допомоги ЗСУ, з доказом у вигляді скриншоту транзакції.

Ласкаво просимо!
2024/12/29 00:00:11
Back to Top
HTML Embed Code: