Telegram Group Search
​​ВРП відсторонила чотирьох суддів Київської апеляції, у яких знайшли гроші в пакеті від кави

Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя суддів Київського апеляційного суду В'ячеслава Дзюбіна, Юрія Сливу, Ігоря Паленика і Віктора Глиняного до набрання законної сили вироком суду або закриття провадження.

Всі вони є обвинуваченими у справі НАБУ, де фігурує хабар в 35 тисяч доларів.

Минулого тижня Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо суддів.

Нагадаємо, судді Дзюбін, Слива, Паленик та Глиняний є підозрюваними у справі про зняття арешту із літаків. За даними слідства, суддям перадали 35 тисяч доларів хабаря.

Дзюбін нібито мав роль посередника і за свої послуги залишив собі 10 тисяч доларів. Їх знайшли за місцем проживання судді. Захист вважає, що гроші могли підкинути. 

Іншу частину у 25 тисяч доларів нібито мали розділити між собою троє суддів з колегії. Дзюбін нібито поклав їх у коробку з-під віскі і передав судді Паленику. Пізніше під час обшуку квартири Паленика детективи знайшли 24 800 доларів.

Слідство вважає, що він залишив собі ці грошові кошти, натомість взяв 16 600 доларів іншими купюрами, щоб передати двом колегам – Глиняному і Сливі. 

За даними слідства, Паленик передав гроші судді Глиняному в рекламній брошурі інтернет-провайдера. А от судді Сливі Паленик нібито передав гроші в пакеті з-під кави зі словами: “Дуже гарна кава, розчинна, ти мені колись давав, от і я тобі тепер даю”. 

Тут ми публікували колоритний виступ судді Сливи під час засідання ВРП.

Підписатись
​​Нардеп Кузьміних вчергове не з’явився на судове засідання у ВАКС

Вже кілька засідань поспіль народний депутат від Слуги Народу Сергій Кузьміних не приходить до Вищого антикорсуду.

Минулого тижня Кузьміних не з’явився до суду, пояснивши це тим, що перебував на стаціонарному лікуванні.

На підтвердження цього захист надав направлення на госпіталізацію, яке було датоване 19 вересня. При цьому 20 вересня Кузьміних брав участь у засіданні Верховної Ради (на фото), долучався до засідання робочої групи.

А от на засідання у ВАКС, яке було призначене на 23 вересня, депутат з’явитись вже не зміг.

Сьогодні ж від нардепа надійшло чергове клопотання про відкладення. Мовляв, Кузьміних перебуває на лікарняному до 30 жовтня.

При цьому захист надав виписку з медичної карти про те, що в період з 20 по 25 вересня депутат перебував на стаціонарному лікуванні. 

Сьогодні ж від захисника Кузьміних надійшло клопотання про чергове відкладення.

Навіть якщо припустити, що Кузьміних продовжує лікування вдома, не дуже зрозуміло, що тоді заважає йому під’єднатись до засідання через відеозв’язок.

Відтак виглядає так, що це черговий спосіб затягування розгляду справи.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, Кузьміних отримав 558 тисяч грн, а взмані нібито обіцяв посприяти в укладенні контрактів між приватними компаніями і лікарнею в Житомирській області. 

На оприлюднених НАБУ записах розмов Кузьміних говорив, що йому не важливо, у якій валюті отримувати кошти: "хоч тугриками, мені все одно", а під час судового розгляду називав себе "комунікатором, а не злочинцем".

Підписатись
​​ВАКС засудив до 10 років позбавлення волі одного з екскерівників Державної продовольчо зернової корпорації

Колегія суддів Вищого антикорсуду засудила до 10 років позбавлення волі одного з колишніх керівників ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація» (ДПЗКУ) Анатолія Завадського.

Окрім 10 років позбавлення волі, йому заборонили після відбуття покарання обіймати певні посади строком на 3 роки, на нього наклали штраф у розмірі 17 тисяч грн та конфіскували все майно.

ВАКС також частково задовольнив позов ДПЗКУ до обвинуваченого на суму понад 45 млн грн.

Вирок ухвалила колегія суддів у складі Ткаченка, Крикливого та Дубаса.

Обвинуваченого взяли під варту в залі суду. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів.

Завадський, який був радником голови державної зернової корпорації, обвинувачується у тому, що у 2014 році реалізував схему, за якою державне зерно продали за заниженими цінами зернотрейдеру, який контролювався олігархом російського походження Федоричевим.

Зерно, придбане за заниженими цінами, структури Федоричева продавали вже за ринковими цінами, а різниця у вартості мала надійти на рахунки однієї з фірм-посередниць, підконтрольних обвинуваченим. Загальна сума збитків склала 60 млн доларів.

Додамо, що у цій справі декілька фігурантів пішли на співпрацю зі слідством та визнали свою провину.

Зокрема, вже під час повномасштабного вторгнення до України з Литви екстрадували колишнього голову правління ДПЗКУ Петра Вовчука. Йому призначили 5 років умовно.

Також на угоду пішов власник фірми-прокладки Віталій Корнієнко, якому теж призначили 5 років умовно.

Нещодавно за матеріалами НАБУ і САП в Італії наклали арешт на активи олігарха Федоричева. Зокрема, на акції вартістю 3 млн євро та 4 об’єкти нерухомості вартістю 38 млн євро. Наприклад, арештували замок Torre del Gallo у Флоренції, який є речовим доказом у цій справі.

Підписатись
Друзі, потрібна ваша допомога!

Юрист ЦПК Олександр до повномасштабки перемагав у судах внутрішніх ворогів типу Портнова.

З лютого 2022 року він у ЗСУ, де б’ється з ворогом зовнішнім.

Підрозділу Сашка для виконання бойових завдань потрібна зарядна станція та батарея до неї.

📍Ціль: 133 тисячі грн

👉 Банка: https://send.monobank.ua/jar/3L6KMoQAdT

В червні збір для підрозділу Сашка ви закрили за кілька днів. Давайте повторимо 🙏🏻

За найбільші донати даруємо наші фірмові футболки.
​​Справу про незаконне збагачення депутата Клочка передали до суду

НАБУ і САП повідомляють, що передали до суду справу народного депутата від Слуги Народу Андрія Клочка, якого обвинувачують у незаконному збагаченні на суму в понад 11 млн грн.

За даними слідства, у 2020-2021 роках Клочко набув у власність активів на 25 млн грн, хоча офіційний дохід та заощадження депутата і його родичів складали не більше 14 млн грн.

Зокрема, йдеться про 3 земельні ділянки на Київщині, 5 квартир у Києві, 2 нежитлові приміщення, а також автівки Tesla та Mersedes-Benz.

Більшу частину майна депутат оформив на родичів, але зберіг за собою право розпоряджатися ним.

Першими про незаконне збагачення нардепа повідомили журналісти @bihusinfo

Зараз щодо Клочка діє застава в розмірі 12 млн грн.

Підписатись
​​НАБУ і САП завершили розслідування справи ексдепутата Грановського

Антикорупційні органи завершили розслідування кримінального провадження, яке стосується корупційної схеми на державному Одеському припортовому заводі.

За даними слідства, колишній нардеп Олександр Грановський нібито організував схему, за якою ОПЗ продавав міндобрива наперед визначеній фірмі за заниженими цінами.

Надалі добрива перепродавали іноземним фірмам вже за ринковими цінами. Через залучення фірми-прокладки ОПЗ зазнав збитків на суму понад 94 млн грн.

Судді ВАКС раніше надали дозволи на здійснення спеціального досудового розслідування щодо трьох підозрюваних, які оголошені у розшук. Йдеться в тому числі і про Грановського.

Однак це не значить, що справу негайно передадуть до суду, оскільки суддя ВАКС Воронько, скориставшись «правками Лозового», скасував підозру Грановському. Це рішення оскаржується в апеляції.

Додамо, що саме Грановський свого часу забезпечував проведення «правок Лозового» і тепер ми бачимо, як запроваджені раніше норми допомагають йому зараз.

Сам Грановський виїхав з України у серпні 2019 року, має паспорт громадянина Ізраїлю. Зараз скоріш за все перебуває у Великій Британії.

Підписатись
​​Підготували для вас підсумки роботи антикорупційних органів у вересні

Спершу про результати НАБУ і САП, які:

📍оголосили підозру колишньому голові Дніпропетровської ОВА Резніченку та ще чотирьом особам у справі про корупцію під час ремонту доріг, через що завдано збитків на 286 млн грн.

Крім того, були й інші підозри:

📍заступниці прокурора Запорізької області Максименко, яку викрили на одержанні 40 тисяч доларів хабаря;

📍співвласнику чеської фірми Кліщару через причетність до злочинної організації, яку, за даними слідства, очолював ексголова Фонду держмайна Сенниченко;

📍ще двом фігурантам справи колишнього міністра охорони здоров'я Степанова про заволодіння понад 450 млн грн «Поліграфкомбінату «Україна», який він очолював.

Завершили слідство у справах:

📍тестя Насірова, бізнесмена Глімбовського та колишнього радника Насірова Костенка про легалізацію хабара, одержаного ексголовою ДФС від олігарха Бахматюка;

📍ексмера Сум Лисенка та ексдиректора Департаменту інфраструктури Сумської області Журби, яких обвинувачують в одержанні 2,1 млн грн хабаря;

📍заступника голови Запорізької облради Куценка та ще двох осіб за підозрою у наданні понад 650 тисяч грн хабаря директору Обласного центру екстреної медичної допомоги;

📍про злочинні організації на Чернівецькій та Волинській митницях: сумарна сума збитків перевищує 300 млн грн;

📍стосовно колишнього та чинного посадовців «Укргазвидобування», яких підозрюють у зловживаннях на 340 млн грн;

📍колишнього голови Державної міграційної служби Соколюка, його заступника Донського та ще двох осіб за підозрою у заволодінні 88 млн грн;

📍про заволодіння 128,2 млн грн, виділених на відновлення критичної інфраструктури Харкова, у якій фігурують семеро осіб.

Скерували до суду справи:

📍чотирьох суддів Київської апеляції Глиняного, Паленика, Дзюбіна та Сливи, яких у викрили на одержанні 35 тисяч доларів хабаря за ухвалення рішення про скасування арешту майна;

📍щодо бізнесмена Кіпермана, колишнього директора департаменту Укренерго Кондрашова та ще кількох осіб, яких обвинувачують у заволодінні та легалізації понад 716 млн грн;

📍колишнього прокурора Одеської області Жученка, якого звинувачують у одержанні хабаря від забудовника вартістю понад 3,5 млн грн;

📍щодо продажу посади директора Житнього ринку в Києві за 30 тисяч доларів, у якій фігурує колишній депутат Київради Трубіцин та двоє його спільників;

📍спільника народного депутата Гунька, обвинуваченого у одержанні хабаря в 85 тисяч доларів за вирішення питань з державною землею.

САП заявила позови про визнання необґрунтованими активів:
 
📍на 4,5 млн грн (квартира у Києві та два авто), що належать керівниці полтавської податкової Рябковій;

📍на 2,4 млн грн (квартира в Києві), що належить начальнику управління Нацполіції Цвєткову.

Крім того, в Україну з Польщі екстрадували одного з підозрюваних у справі щодо заволодіння 14 будівлями ДП Нацкінематека вартістю майже 42 млн грн.

ЦПК. Підписатись
​​Друга частина підсумків за вересень. Тепер про новини з ВАКС.

Вищий антикорупційний суд в перший місяць осені:

⭕️ засудив до 7 років позбавлення волі суддю Зарічного суду міста Суми Шершака, якого викрили на одержанні хабаря;

⭕️ обрав заставу колишньому очільнику Дніпропетровської ОДА Резніченку (30 млн грн) та його заступнику Беспальчуку (15 млн грн), яких підозрюють в організації корупційної схеми на ремонті доріг.

⭕️ взяв під варту заступницю прокурора Запорізької області Максименко з альтернативою 8 млн грн застави;

⭕️ оголосив у міжнародний розшук народного депутата від Слуги Народу Одарченка, який втік до Румунії перед тим, як мав розпочатися його допит у ВАКС;

⭕️ стягнув заставу у 15 млн грн, внесену за депутата-втікача Одарченка;

⭕️ наклав арешт на мобільні телефони та ноутбук, вилучені під час обшуків у голови АМКУ Кириленка та його дружини: під час огляду месенджерів у телефоні дружини посадовця виявили, що видалена вся переписка з липня 2024 року;

⭕️ наклав арешт на готівку зі справи заступника міністра енергетики Хейла: йдеться про 142 тисячі доларів неправомірної вигоди, ще 158 тисяч доларів шукають;

⭕️ зменшив заставу забудовнику Копистирі зі 100 до 90 млн грн;

⭕️ конфіскував права вимоги російських олігархів щодо ТРЦ Ocean Plaza;

⭕️ конфіскував активи російського мільярдера Усманова: в дохід держави стягнули залізорудну продукцію на 2 млрд грн та 100% IT-компанії ТОВ «Петер-Сервіс Україна»;

⭕️ конфіскував активи на 8,6 млн грн, що оформлені на родичку працівника сектору митного оформлення «Фастів» Київської митниці Фірсова;

⭕️ конфіскував 4,6 млн грн готівки та Škoda Kodiaq у начальника сервісного центру МВС у Дніпропетровській області Савченка.

Апеляція ВАКС лишила в силі рішення про заочний арешт олігарха Жеваго, а також дозволила заочне розслідування cправи екснардепа Грановського.

Верховний Суд підтвердив вирок ВАКС: колишній посадовець Міноборони Комаха засуджений до 4,5 роки позбавлення волі.

Верховний Суд підтвердив вирок двом співробітникам СБУ, яких викрили на вимаганні хабаря в 50 тисяч доларів: Їх остаточно засудили до 8 років позбавлення волі.

Тут публікували підсумки роботи НАБУ та САП.

Підписатись
Хто обиратиме директора БЕБ? ЦПК починає моніторинг конкурсу, аби не допустити маніпуляцій

Уряд визначив комісію, яка обере нового директора Бюро економічної безпеки (БЕБ). 

Визначення нового керівника має стати першим кроком в реформі БЕБ, яку Рада ухвалила після численних скарг бізнесу та провалів минулого керівництва Бюро. 

ЦПК буде слідкувати за конкурсом, аби не допустити маніпуляцій, які ми фіксували при затягуванні відбору керівника САП.

Як було раніше? Конкурс з обрання керівника БЕБ був фікцією. Переможець був відомий заздалегідь і єдиним завданням комісії було затвердження "своєї" людини.

Після реформи, проадвокатованої ЦПК і нашими партнерами, комісія формується із залученням незалежних міжнародних експертів.

Це люди з іменем і репутацією. І це дає надію на чесний конкурс. Хто обиратиме директора БЕБ: https://antac.org.ua/news/khto-obyratyme-dyrektora-beb-tspk-pochynaie-monitorynh-konkursu-aby-ne-dopustyty-manipuliatsiy/
Forwarded from Шабунін
Памʼятаєте скандальний законопроєкт, яким ТОП-корупціонери отримували можливість відкупатися від тюрми? Той, яким “покращували” угоди зі слідством.

Так от, ви не повірите, але сьогодні правоохоронний комітет Ради проголосував притомний законопроєкт про угоди зі слідством – №12039.

У разі його прийняття (без уродських правок) – виконавцям злочинів стане вигідно здавати організаторів схем НАБУ і САП.

Самі НАБУ і САП цей законопроєкт вже підтримали. Нагадаю, що перший законопроєкт вони ж публічно розкритикували.

Цей законопроєкт відповідає нашим зобовʼязанням перед ЄС в рамках Ukraine Facility. Конкретно за прийняття цього законопроєкту Україна отримає 350 млн євро.

І тут починаються нюанси. Ну, як же без них у нашій Верховній Раді.

Правоохоронний комітет пропонує Раді проголосувати проєкт в цілому (за одне читання замість двох).

Це страхує законопроєкт від “покращення” поправками перед другим читанням. І це мудра стратегія.

Проте злі язики брешуть, що окремі фракції збираються зривати голосування в цілому, щоб в другому читанні вихолостити законопроєкт правками.

Процедура така, що будь-яка фракція може заблокувати голосування в цілому.

Але ж ми не віримо, що патріотичні та європейські фракції можуть допомагати ТОП корупціонерами, правда? Ну, але якщо раптом, то ми з радістю про них розповімо 😈
​​Суддя Верховного Суду, якого ЦПК називав недоброчесним, “засвітився” в одному із найдорожчих котеджних містечок Києва

Йдеться про суддю Ігоря Дашутіна. Суддю з дуже скромною декларацією і досить заможними родичами.

Суддя запевняє, що мешкає у квартирі площею 190 квадратів, записаній на матір. А насправді регулярно їздить в елітне котеджне містечко у Києві.

Як з’ясували @bihusinfo, будинок купила теща судді. Орієнтовна вартість - 18,5 млн грн.

Дружина судді їздить на новому Audi Q8. Авто з салону купила матір Дашутіна. Класика.

І як тут не згадати, що Дашутін був у нашому списку недоброчесних під час конкурсу до Верховного Суду у 2018-19 роках.

У 2017 році Дашутін передав службовий Mitsubishi своєму другові - на той час голові Господарського суду Сумської області Коваленку. Останній поїхав на вказаному авто на зустріч і був затриманий НАБУ під час одержання 26 тисяч доларів хабаря.

Зараз справа Коваленка неквапливо розглядається у Вищому антикорсуді.

Цікаво, що крім майнових питань, у судді є дядько Григорій, якого підозрюють у державній зраді. Але це окрема історія.

Сумно, що наші аргументи щодо Дашутіна та інших суддів під час конкурсу проігнорували, призначивши до Верховного Суду цілу купу сумнівних людей.

Далі країна дізналась про справу Князєва з рекордними хабарями. Тепер маємо журналістські розслідування про інших суддів. Це чергові нагадування, що очищення Верховного Суду досі актуальне.

Підписатись
​​Є більше 60% від потрібної суми 🥳

Але треба ще. На вчора. Тому дуже сподіваємось на вашу підтримку.

Як це було у червні, коли ви оперативно закрили збiр, а наш Сашко і його хлопці отримали потрібні смаколики (на фото).

Банка: https://send.monobank.ua/jar/3L6KMoQAdT
Тепер не в асфальт. Рада хоче віддати мільярди Енергоатому на добудову двох блоків Хмельницької АЕС.

Для цього вже цього тижня у Раді можуть ухвалити законопроєкт №11146.

Мова про саме той Енергоатом, який наші партнери з «Наших грошей» ледь не щотижня ловлять на мільйонних розпилах.

За словами Юрія Ніколова, гроші для цього будівництва зʼявилися завдяки підвищенню тарифів.

Чому міністр енергетики Галущенко намагається просунути Зеленському цю ініціативу і до чого тут йоржики та майбутні вибори – дивіться у відео з Віталієм Шабуніним та Юрієм Ніколовим.

А щоб не пропускати наступні відео, не забувайте підписатися на YouTube-канал ЦПК.
​​Не обійшлось без ложки дьогтю: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про угоди зі слідством

Нова версія була схвалена ключовими гравцями, в тому числі НАБУ і САП.

Профільний комітет рекомендував ухвалити законопроєкт в цілому, щоб його раптом не "покращили" шкідливими поправками до другого читання.

Втім, депутати проголосували за законопроєкт лише в першому читанні.

Це відкриває поле для сумнівних правок і відтягує виконання наших зобов’язань перед Євросоюзом ціною в 350 млн євро.

Тут варто "подякувати" двом фракціям - Європейській Солідарності та уламкам від ОПЗЖ, які виступили проти ухвалення законопроєкту в цілому.

Не виключено, що до другого читання законопроєкт "допрацюють" так, що знову протягнуть дірки.

Як це намагались зробити влітку. Тоді ту історію вдалось відбити завдяки публічному розголосу і обуренню суспільства.

Підписатись
​​Палата ВРП відправила на звільнення викритого на хабарі суддю Сердинського

Суддю Броварського суду Київської області Володимира Сердинського (на фото - потрет судді в образі Цезаря), якого НАБУ викрило на хабарі, тимчасово відсторонили від здійснення правосуддя. Щодо нього також внесли подання про звільнення.

Такими є результати розгляду Другою Дисциплінарною палатою ВРП об’єднаної справи щодо судді.

Раніше НАБУ і САП викрили суддю на хабарі в 4000 доларів, а згодом стало відомо, що суддя впродовж 18 днів відпочивав зі своєю цивільною дружиною на круїзному лайнері на Карибах.

Суддя у той час мав бути на конференції у Відні. Але на конференцію, завдяки якій суддя і отримав дозвіл на виїзд, Сердинський, схоже, не потрапив. Бо не міг згадати ні програму конференції, ні її учасників, ні як добирався до Відня.

До речі, під час затримання суддя хотів знищити речові докази. Коли працівники НАБУ і СБУ прибули до судді для проведення обшуку, Сердинський не відчиняв двері, телефонував знайомим зі вказівками знищити докази та викидав речі з вікна.

Під час обшуків суддя звʼязався із матірʼю своєї співмешканки, якій скинув через вікно квартири особисті речі та просив забрати із гаража все майно, в тому числі кошти з шафи.

В шафі детективи знайшли 9 тисяч грн і 11,6 тисяч доларів, розподілені частинами в різні конверти, в тому числі й неправомірну вигоду (4 тисячі доларів) у двох конвертах.

Крім того, під час обшуків у судді знайшли портрет в образі Цезаря.

Сподіваємось, що ВРП вже у пленарному складі остаточно звільнить суддю.

Підписатись
Forwarded from Шабунін
Українська Правда заявила про системний тиск на редакцію з боку Офісу Президента.

Люди Зеленського, які це роблять, або вкрай тупі, або свідомо грають на руку ворогу.

Останнє, що зараз потрібне Україні – це атака влади на незалежні медіа. Такі дії ОП неймовірно сильно бʼють по нам на Заході.

Єдине правильне рішення влади в цій історії – звільнення всіх причетних до цієї ганьби.

Чи зробить це Зеленський? Думаю – ні.

Непокараними, нагадаю, залишилися всі, хто атакував журналістів раніше (наприклад редакцію bihus.info чи Ніколова).

Більше того, довколоОПешні ТГ канали постійно поливають брудом незалежні медіа та їхніх редакторів.

Люди в ОП, які це роблять, стріляють не просто в ногу Зеленського (це його проблема), вони в спину Україні стріляють (як мінімум, на міжнародній арені).
Forwarded from Фундація DEJURE
Вирішальний вибір: на чиїй стороні ВРП — Верховного Суду чи очищення судової системи?


🔴 Завтра, 10 жовтня, чергове випробування для Вищої ради правосуддя, історичне для судової реформи. На порядку денному розгляд питань щодо суддів Отрош-молодшої, Зоріка і Гуренка зі списку 180 недоброчесних, яких Верховний Суд намагається залишити на посадах пожиттєво. Саме такою є їх позиція у рішенні щодо судді Усатого. 

Громадські організації неодноразово закликати і ВРП, і Вищу кваліфікаційну комісію суддів не підтримувати нововведену практику ВС, яка суперечить і закону, і меті судової реформи — очищенню суддівського корпусу від недоброчесних служителів Феміди. ВККС вже почала ставити у розклад суддів із списку 180 — тим самим обравши сторону і виконуючи своє основне завдання, задля якого її оновлювали. Далі справа за ВРП.

❗️ Ми вкотре наполегливо закликаємо членів Ради доєднатись до Комісії і у своїх рішеннях щодо суддів Отрош-молодшої, Гуренка і Зоріка викласти свою позицію. Важливо бути єдиними у питанні щодо суддів із списку 180, а не поглиблювати кризу в судовій системі, яку своїм рішенням спричинив Верховний Суд. 

Нагадаємо, серед 180 недоброчесних серед них судді, яких нещодавно ловили на хабарях: Володимир Сердинський та Сергій Бурхан, судді скандально відомого ОАСКу Костянтин Кобилянський та Дмитро Костенко та інші, які мають статки, що явно перевищують доходи, допомагали владі придушувати протести під час Революції Гідності, ставали суддями завдяки родичам, масово звільняли від відповідальності нетверезих водіїв. 
​​+1 вирок ВАКС: 5 років позбавлення волі для судді, яку НАБУ викрило на хабарі

Колегія суддів Вищого антикорсуду призначила судді Дніпропетровського райсуду Лалі Новік (на фото) покарання у виді позбавлення волі на 5 років.

Крім того, у Новік конфіскували частину майна (автомобіль Skoda Octavia та земельна ділянка площею 6 соток).
 
Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаємо, за даними слідства, суддя Новік вимагала та отримала 2500 доларів за ухвалення потрібного рішення у цивільній справі.

P.S. Вчора ВАКС ухвалив ще один вирок. За даними Слово і Діло, 7 років позбавлення волі отримали: колишній в.о. голови Нікопольської РДА Дніпропетровської області Зимін, інженер-землевпорядник Селін та підприємець Гілка.

За даними слідства, обвинувачені за допомогою підроблених документів розтратили грошові кошти місцевого бюджету у особливо великому розмірі.

Підписатись
​​ВРП звільнила суддів Отрош та Масло, до яких було чимало питань

▪️Вища рада правосуддя звільнила суддю Господарського суду міста Києва Інну Отрош.

Це донька ексголови Печерського суду, яка сумнівним чином отримала посаду у столичному суді.

Крім того, вона вже після окупації Криму відвідувала рф. Вона також регулярно їздила в окупований Крим і фактично звинувачувала Україну в тому, що не захищала півострів.

Отрош під час засідання ВРП намагалась звинуватити у всіх гріхах громадські організації, але це їй не допомогло.

Втім, знайшлось троє членів ВРП, які голосували проти звільнення Отрош. Це Сергій Бурлаков, Віталій Саліхов та Інна Плахтій. Всі вони неодноразово протягували руку допомоги недоброчесним суддям.

І це ще один доказ, що коли ми кажемо, що хтось зашкварений і їм не місце на посаді (як ці троє з ВРП), то ми точно знаємо, про що кажемо.

▪️Крім того, ВРП звільнила суддю Вищого адмінсуду Інну Масло, яку НАБУ оголосило в розшук. Антикорупційні органи підозрюють суддю в недекларуванні на 7,8 млн грн.

Зокрема, суддя приховала дві земельні ділянки та два будинки в передмісті Києва, якими користувалась разом з чоловіком упродовж 2020 року.

Оскільки місцеперебування судді не встановлено, її оголосили в розшук.

Масло ще у березні 2022 року виїхала з України, не здійснювала правосуддя, не виходила на зв’язок, але за той же 2022 рік отримала 673 тисячі грн суддівської винагороди.

Як не дивно, але суддя ще й попросилась у почесну відставку з довічними виплатами. ВРП її прохання не задовольнила. А сьогодні звільнила. Без вихідної допомоги та довічних виплат.

❗️Таким чином, фіксуємо дві перемоги. Ці рішення дають шанс на подальше очищення судової системи. І показують, що наші зусилля з перезавантаження судових органів не були марними.

Підписатись
Forwarded from Bihus.Info
🏋‍♂️ В качалку - на оперативних номерах: що не так з генералом поліції Шайхетом?

Сергій Шайхет – генерал поліції, який отримав це звання у 37 років. Непоганий результат. От тільки питання: за що саме? Причини такого швидкого кар'єрного росту залишаються незрозумілими, а зв'язки з Татаровим наводять на цікаві думки.

Очолюваний Шайхетом Департамент міграційної поліції відповідає за боротьбу з криміналом, пов’язаним із нелегалами та "ухилянтами". І доки такі персонажі, як Дмитрук і Одарченко, спокійно тікають за кордон, генерал мав би працювати на повну потужність. Однак вирішує проводити по 3 години в тренажерці, приїжджаючи туди на оперативному авто🤦‍♂️ Ми спостерігали за його робочими буднями більше місяця, тож показуємо вам реальну картину.

Якби цей випуск був не про Шайхета, міністр з великою ймовірністю вийшов би з публічною заявою про зловживання службовим становищем. Але наш фігурант — не звичайний поліцейський. Тому такої заяви ми навряд чи дочекаємось.

👉 Чим особливий генерал Шайхет - у випуску Ксенії Пантелєєвої: https://youtu.be/S0A3p57X1JI

👀 Підписуйтесь на Bihus.Info
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/10/11 13:24:25
Back to Top
HTML Embed Code: