Telegram Group Search
Більше, ніж кіно, любимо тільки жартувати 🧡

Разом з кіноблогером, актором та автором каналу «Рубрика Кубрика» Павлом Власенком зібрали кілька життєвих мемів і вже чекаємо на вас на майбутніх показах.

✍️ «Бруталіст»
22 жовтня о 12:30
23 жовтня о 17:30

✍️ «День як день»
22 жовтня о 10:00 та 20:00

До зустрічі 👋
Київський тиждень критики майже добігає кінця — попереду лише два фестивальних дні, наповнені крутими прем’єрами та ретроспективними показами.

[1/2]

Програма «Фокус:Україна-Нідерланди» продовжиться показом пронизливої документальної історії «День як день» Романа Блажана. Стрічка розповідає про село Ягідне на півночі України, яке пережило окупацію у березні 2022 року. Тоді російські військові протягом 27 днів тримали у тісному шкільному підвалі 369 жителів, серед яких 77 дітей. Фільм простежує, як мешканці намагаються повернутися до нормального життя рік потому. Через особисті історії селян розкривається колективний досвід полону, сила людської солідарності та складний процес зцілення громади.

Картина встигла побувати на міжнародних кінофестивалях в Буенос-Айресі та Мюнхені. «Кілька пояснювальних речень на початку фільму нагадують короткі новини з газети. Дитячі малюнки на стінах, показані під час екскурсії для французьких відвідувачів, шокують, але викликають відчуття відчуження. Жахливе сафарі. Щоденник, який вів один із в’язнів, описує події день за днем. Особливість фільму День як день полягає в тому, що на цьому історія не закінчується. Блажан вирішує подати її як частину більшої картини – портрету села. Як шрам на зцілюваному тілі» — пише про фільм нідерландська критикиня Лаура ван Зойлен, яка представить його через відеозвернення і проведе Q&A з режисером після вечірнього сеансу.

Сеанс: 10:00 та 20:00 в залі«Гегемон»

Тим часом програму «Химерний час» продовжує показ вже культового серед сучасної аудиторії «Оберегу» Миколи Рашеєва. Сюжет горору 1991 року розповість про двох друзів з Полісся, які перебираються в Київ на порозі незалежності України. Петро швидко досягає кар’єрного успіху в той час,як Андрій застрягає в робочій рутині. Все зміниться після загадкової смерті Петра. Перейнявши на себе його посаду, Андрій почне проходить через загадкові фізичні трансформації.

«Оберіг» знятий за мотивами повісті Володимира Дрозда «Самотній вовк». Ось як команда Довженко-Центру описує фільм: «На відміну від того ж Вія (першого знакового українського горору), місцем фантастичних подій виявляється Київ, а до містичної частини додаються ще елементи соціального реалізму і навіть комедії абсурду. Все разом це створює похмуру історію про вічну опозицію між селом та містом, класичну для 90-х розповідь про прихід доби «несподіваних можливостей» та розповідь про маленьку людину, що поступово втрачає не лише своє коріння, але й себе».

Сеанс: 10:30 та 16:30 в залі «Класік»

В рамках міжнародної програми чекаємо на довгоочікувану прем’єру «Бруталіста» Брейді Корбета. В основі сюжету історія Ласло Тота (Едріен Броуді), архітектора з Угорщини, який пережив Голокост та прибуває до Америки в пошуках кращого життя. Спочатку він бореться з бідністю, але згодом отримує шанс на великий проєкт, який може допомогти перебратись його родині до Америки. Однак із просуванням будівництва виникає все більше проблем і Ласло усвідомлює, що ціна успіху в новій країні може бути надто високою.

«Бруталіст» став одним з найгучніших фільмів Венеційського кінофестивалю та ймовірно отримує свою «оскарівську» кампанію у нагородному сезоні. Ця монументальна картина триває 3,5 години, знята на 70-міліметрову плівку і структурована за логікою опери — з увертюрою, двома частинами (між якими — антракт) та епілогом. Фільм представить Дарія Бадьйор, яка називає фільм «помпезним полотном про фігуру творця і його стосунки із замовником, про темні сторони таланту та амбіцій, про американську мрію і про відлуння великої війни». «Едрієн Броуді грає роль всієї свої кар’єри — вигаданого короля бруталістської архітектури, студента Баугаусу, угорського єврея Ласло Тота. Йому протистоїть Гай Пірс у ролі своєрідного громадянина Кейна — монструозної фігури, яка міцно вшита в американську культуру» — пише кінокритикиня.

Сеанс: 12:30 в залі «Гегемон» (вечірній сеанс фільму відбудеться на наступний день)
[2/2]

В міжнародній ретроспективі чекаємо на показ культового «На друзки» С’юзан Зайдельман. Ця музична coming-of-age драма вийшла в 1982 році та була однією з перших американських інді-картин, яку відібрали на Каннський кінофестиваль. В центрі сюжету амбітна та безцеремонна Рен, що прагне слави у світі панк-року. Втім її єдиний талант — це вміння створювати проблеми. Якось Рен втрачає житло і починає метатися між двома чоловіками: добросердним художником Полом, який живе у фургоні, та егоїстичним рок-музикантом Еріком. Дівчина безжально використовує обох, намагаючись втілити власні мрії.

Цей фільм — один з найкращих прикладів раннього інді — знятий протягом семи тижнів не командою, а скоріше вузьким колом друзів Зайдельман. Десятки мангеттенських митців, поетів та музикантів так чи інакше доєдналися до створення цього кіно. «Камера з 16-міліметровою плівкою веде нас містом початку 80-х, що вібрує від проблем, амбіцій, талантів та енергії», — описує картину Дарія Бадьйор, яка представлятиме фільм — «Зайдельман зняла свій дебют на гроші, залишені бабусею у спадок — на весілля.Вона надихалась фільмами італійського неореалізму, здатними зафіксувати атмосферу міських вулиць та їх мешканців».Вже в 1998 році Зайдельман повернеться у власній творчості до теми Нью-Йорку, знявши пілотний епізод «Секс і місто».

Сеанс: 17:15 в залі «Гегемон» та 19:35, зала «Кіноман»
Останній фестивальний день розпочнеться з показу культового «Шоу жахів Роккі Горрора» Джима Шармана.

[1/2]

Фантастична-квір комедія 1975 року закриє програму «Дивніше за рай». Фільм розповідає про пару молодят, яка потрапляє у зловісний замок на шляху до свого друга. Тут пара зустрічає таємничого науковця, який показує своє останнє творіння — молоду особу, на ім’я Роккі. Цей будинок і його мешканці ніби існують в іншій реальності. Тут під енергійну музику можливе все те, що неприйнятне в пристойному суспільстві.

«Шоу жахів Роккі Горрора» — один з найяскравіших приладів кіно, що розширює поняття “незалежного”, оскільки у мюзиклі Шармана зібрались контркультура, сексуальна революція, глем-рок та наукова фантастика, утворивши вибухову суміш підкреслено- антистудійного фільму. Це кіно вже багато років показують у старих кінотетарах по всьому світу у форматі audience participation, де глядачі поливають один одного водою коли на екрані йде дощ, кидають рис, коли герої одружуються, кричать «Slut!», коли на екрані з’являється Сьюзан Сарандон. «Фетишистське “Шоу жахів“ виглядає як нелінійне фрик-шоу — екстазі-вечірка, що вийшла з-під контролю. Саме тому моя порада — не думати про цей фільм раціонально, просто насолоджуватися та підспівувати», — пише кураторка Анна Дацюк, що предсавлятиме фільм.

Сеанс: 10:00 у залі «Гегемон», 19:30 у залі «Кіноман».

Фінальним фільмом української ретроспективи «Химерний час» стане «Карантин» Суламіфа Цибульника. Драма 1968 року розповість про аварію, що сталась в інституті епідеміології. Щоб запобігти поширенню смертельного вірусу, п'ятеро співробітників мають провести деякий час в карантині. Замкнутий простір та екстремальна ситуація розкриває справжні характери та мотиви учасників. Коли спеціальна комісія розпочинає слідство, напруга зростає ще більше.

Сценарій до фільму написав Юрій Щербак — на той момент співробітник Київського науково-дослідного інституту епідеміології. Водночас за ліричність в фільмі відповідає музика Валентина Сильвестрова. «“Карантин“ — це яскравий приклад ігрового науково-популярного кіно, яке в Радянському Союзі почало набирати популярність в 60-х роках. Подібні фільми виводили на головні ролі науковців та вчених, показуючи їх справжніми героями свого часу», — описує кіно команда Довженко-Центру.

Сеанс: 10:15 та 15:15 у залі «Класік».

Програму «Фокус: Україна-Нідерланди» закриє фільм «Молоко» Стефані Колк. Цей учасник основного конкурсу Венеційського кінофестивалю є повнометражним дебютом режисерки. В центрі сюжету дівчина Робін, що втратила дитину. Однак її тіло вже почало виробляти молоко, тож головна героїня вирішує пожертвувати його, зіштовхнувшись з несподіваними труднощами. Поки пляшечки заповнюють холодильник, Робін охоплює непохитна рішучість, яка впливає на її стосунки та життя. Ця драма досліджує, як жінка намагається знайти сенс у своїй втраті.

«Молоко тут — спосіб прощання і проживання втрати, фізичне втілення процесу, який відбувається з людиною в горі. Знятий переважно статичною камерою, без емоційних гойдалок і спекуляцій, цей повнометражний дебют, є гарним прикладом мінімалізму та драматургічної точності», — пише курторка фестивалю Дарія Бадьйор. Після показу глядачі матимуть Q&A з режисеркою фільму, яка приєднається до фестивалю онлайн.

Сеанс: 14:45 у залі «Гегемон»

В рамках міжнародної програми завершальним буде вечірній показ «Бруталіста» Брейді Корбета. Саме на цьому показі Корбет доєднається на Q&A з глядачами у форматі онлайн.

В основі сюжету історія Ласло Тота (Едрієн Броуді), архітектора з Угорщини, який пережив Голокост та прибуває до Америки в пошуках кращого життя. Спочатку він бореться з бідністю, але згодом отримує шанс на великий проєкт, який може допомогти перебратись його родині до Америки. Однак із просуванням будівництва виникає все більше проблем і Ласло усвідомлює, що ціна успіху в новій країні може бути надто високою.
Київський тиждень критики
Останній фестивальний день розпочнеться з показу культового «Шоу жахів Роккі Горрора» Джима Шармана. [1/2] Фантастична-квір комедія 1975 року закриє програму «Дивніше за рай». Фільм розповідає про пару молодят, яка потрапляє у зловісний замок на шляху до…
[2/2]

«Бруталіст» став одним з найгучніших фільмів Венеційського кінофестивалю та ймовірно отримує свою «оскарівську» кампанію у нагородному сезоні. Ця монументальна картина триває 3,5 години, знята на 70-міліметрову плівку і структурована за логікою опери — з увертюрою, двома частинами (між якими — антракт) та епілогом.

Фільм представить Дарія Бадьйор, яка називає фільм «помпезним полотном про фігуру творця і його стосунки із замовником, про темні сторони таланту та амбіцій, про американську мрію і про відлуння великої війни».

«Едрієн Броуді грає роль всієї свої кар’єри — вигаданого короля бруталістської архітектури, студента Баугаусу, угорського єврея Ласло Тота. Йому протистоїть Гай Пірс у ролі своєрідного громадянина Кейна — монструозної фігури, яка міцно вшита в американську культуру», — пише кінокритикиня.

Сеанс: 17:30 у залі «Гегемон». Після показу відбудеться Q&A з режисером фільму.
Глядачі на останньому показі «Бруталіста» 🥹😍
За останній рік троє членів команди «Артхаус Трафік», яка з року в рік втілює Київський тиждень критики, долучилися до війська.

Наш технічний директор Денис Івашкевич несе службу в 46 бригаді ДШВ, що виконує завдання на Курахівському напрямку. Він відкрив терміновий збір на п‘ять тепловізорів для свого батальйону 46 бригади ДШВ.

Денис є одним із найважливіших людей в «Артхаус Трафік». Коли він почав працювати, стрічки ще показували на плівках і на DVD, і саме він свого часу здійснив перехід на нові цифрові формати. Тож саме завдяки Денису ви могли побачити фільми на екранах – фізично.

Денис Івашкевич залишається членом нашої команди, яка дуже чекає на його повернення.

Цьогоріч «Артхаус Трафік» виповнюється 21. Привітайте нас з днем народження — долучіться до цього збору, підтримайте нашого друга і колегу донатом і поширенням збору!


Ціль: 252 тис. грн

Банка: https://send.monobank.ua/jar/A9jSfidK3W
IBAN UA 86 322001 00000 2620 9352 9563 96
PayPal: [email protected]
Завдяки вам вдалося зібрати вже половину суми!
Щоб викупити цього тижня перші 3 тепловізора, нашому колезі не вистачає 15 тисяч, тому йдемо до вас з подарунками💃

За донат від 50 грн розігруємо 2 цьогорічні постери формату А3 з іміджами фестивалю та програми «Дивніше за рай».

Донатьте на банку та лишайте в коментарях плюсики.
Серед усіх коментаторів в суботу розіграємо подарунок.

*після обрання переможців можемо попросити вас надіслати скрин донату.

Не стримуйте себе!

Банка на збір для технічного директора «Артхаус Трафік»: https://send.monobank.ua/jar/A9jSfidK3W
2025/01/21 10:17:01
Back to Top
HTML Embed Code: