Telegram Group Search
Двоє загиблих і поранені внаслідок чергових ворожих обстрілів Херсонщини – правоохоронці фіксують наслідки

За процесуального керівництва органів прокуратури Херсонської області розпочато досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами вчинення воєнних злочинів (ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 6 січня 2025 року військові рф обстріляли населені пункти Херсонщини, застосовуючи артилерію, міномети та дрони.

Близько 11:20 окупанти атакували дроном селище Широка Балка. Внаслідок скидання вибухівки загинув 48-річний чоловік, який перебував на вулиці.

Протягом дня внаслідок обстрілу обласного центру поранення отримали троє цивільних. У Зеленівці постраждали двоє людей, у Велетенському — одна.

Ввечері у м. Херсон ворог вкотре уразив маршрутку. На місці загинув 49-річний чоловік, попередньо 5 пасажирів отримали поранення.

Загалом станом на 18:00 відомо про двох загиблих та 11 постраждалих цивільних внаслідок ворожих обстрілів Херсонщини протягом дня.

Пошкоджено щонайменше 10 цивільних об'єктів, зокрема приватні будинки та автотранспорт.

Прокурори разом зі слідчими докладають максимум зусиль для документування злочинів, скоєних військовослужбовцями зс рф.
Викрито столичного адвоката, який керував агентурною мережею спецслужб рф

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора адвокату та його родичці повідомлено про підозру у вчиненні державної зради (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, завербований ворогом столичний адвокат керував агентурною мережею спецслужб рф, яка діяла у Київській, Одеській та Дніпропетровській областях. До злочинної діяльності він залучив свою сестру та ще кількох громадян з різних регіонів.

На виконання завдання куратора російських спецслужб підозрювані здійснювали спостереження за співробітниками державних установ, які відповідають за постачання озброєння з-за кордону. Також слідкували за керівником одного з провідних волонтерських фондів та співробітниками Спеціальної моніторингової місії ООН в Україні.

В ході розслідування встановлено, що учасники згаданої агентурної мережі надавали ворогу інформацію про портову та енергетичну інфраструктури України, підприємства, що випускають продукцію оборонного призначення. Також збирали інформацію про переміщення підрозділів ЗСУ, місцезнаходження систем протиповітряної оборони та військової авіації.

Правоохоронці провели обшуки у м. Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях. Вилучили носії інформації та засоби зв’язку, які містять відомості про збір і передачу інформації щодо результатів ракетних обстрілів державою-агресором території України, місць дислокації підрозділів Сил оборони України та об’єктів критичної інфраструктури, листування з представниками спецслужб держави-агресора, а також засоби спостереження.

Наразі підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування - ГСУ СБУ, оперативний супровід - ДЗНД СБУ.
Полковнику рф, який організував удари по Кривому Рогу, повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури командиру авіаполку 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії дальньої авіації військово-повітряних сил повітряно-космічних сил зс рф заочно повідомлено про підозру у скоєнні воєнних злочинів, що спричинили загибель людей (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, полковник рф, виконуючи розпорядження вищого командування, віддав злочинний наказ завдати ракетних ударів по Кривому Рогу.

13 червня 2023 року екіпаж бомбардувальника злетів з аеродрому «Енгельс» і здійснив пуск крилатих ракет Х-101 з повітряного простору над Каспійським морем.

Ракети влучили у продуктову базу та будівлю колишнього таксопарку, спричинивши загибель 8 цивільних і поранення ще 3 людей. Удар пошкодив житлові будинки, офісні й складські приміщення, магазини, адмінбудівлі та транспорт.

Наразі триває розслідування для встановлення всіх осіб, причетних до цієї трагедії.

Розслідування - Управління СБУ у Дніпропетровській області.
Заволоділи понад 6 млн грн під час закупівлі запчастин для автомобілів швидкої допомоги - підозрюють посадовця Київмедспецтрансу та підрядників

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру керівнику підрозділу КО «Київмедспецтранс», бухгалтеру та трьом підрядникам.

Їм інкриміновано заволодіння майном, службове підроблення та підроблення документів, печаток, штампів і бланків (ч. 5 ст. 191, ч. 1, 2 ст. 366, ч. 3 ст. 358 КК України).

За даними слідства, керівник підрозділу КО «Київмедспецтранс» організовував тендер на закупівлю запчастин для автомобілів швидкої медичної допомоги. До участі у цих тендерах він залучив трьох директорів підприємств та бухгалтера, яка їх обслуговувала.

Перед проведенням закупівлі, з метою формування очікуваної вартості запчастин, керівник відділу комунальної організації направляв запити неіснуючим фірмам, щоб отримати їх пропозиції щодо цін. В подальшому він сам надсилав відповіді нібито від імені цих фірм із значно завищеними цінами, на основі яких згодом і купували запчастини.

Упродовж 2023 року переможцями закупівель ставали учасники торгів – згадані три підприємства, які пропонували найвищу ціну, були пов’язаними з організаторами тендеру та мали ознаки фіктивності.

У 2023 році КО «Київмедспецтранс» провело тендери та уклали 11 договорів на загальну суму понад 17,6 млн грн. Понад 6 млн грн з цих коштів заволоділи організатори закупівлі та постачальники запчастин.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Досудове розслідування - СВ Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві, оперативний супровід - ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.
Викрито двох агентів спецслужб рф, які підірвали залізничну колію на Хмельниччині

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури повідомлено про підозру двом місцевим мешканцям за фактом диверсії, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 КК України).

За даними слідства, чоловіки на замовлення спецслужб рф мали організувати диверсію на залізниці. Таке завдання вони отримали через один із Telegram-каналів.

Наприкінці грудня 2024 року вночі спільники встановили вибуховий пристрій з дистанційним керуванням на залізничній колії у Хмельницькому районі, а самі залишилися у припаркованому поруч авто.

Зранку один з підозрюваних із наближенням товарного поїзда почав активацію вибухівки, інший – відеофіксацію для звітності перед представником спецслужби.

Однак, вибуховий пристрій спрацював не відразу, а машиніст вчасно зупинив потяг. Внаслідок вибуху пошкоджено залізничну колію.

Правоохоронці оперативно затримали підозрюваних.

Наразі їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Досудове розслідування – Управління СБУ у Хмельницькій області, оперативний супровід – СБУ та ГУ Нацполіції в області.
Резонансне вбивство на Чернігівщині сім’ї зі столиці – трьох учасників банди засуджено до довічного ув’язнення

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської спецпрокуратури у сфері оборони Центрального регіону ексвійськовослужбовця та двох цивільних осіб визнано винними в умисному вбивстві двох людей та малолітньої дитини, бандитизмі, незаконному поводженні зі зброєю, незаконному заволодінні транспортним засобом, умисному знищенні майна (ст. 115, ст. 257, ст. 263, ст. 289, ст. 194 КК України). Двох співучасників також визнано винними у зберіганні наркотичних засобів у великих розмірах (ст. 309 КК України).

Учасників банди засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Також вони мають відшкодувати рідним загиблих 30 млн грн моральної шкоди.

Прокурори у суді довели, що колишній військовослужбовець організував озброєну злочинну групу, до якої залучив двох цивільних осіб - чоловіка та жінку.

У травні 2023 року організатор запропонував знайомому чоловіку з м. Києва купити в нього автівку. Місцем зустрічі для цього він визначив непрацюючу заправну станцію на Чернігівщині.

Потерпілий приїхав туди з Києва разом зі своєю сім’єю - дружиною та малолітнім сином.

Готуючись до вчинення злочину, учасники банди замінили номерні знаки на автомобілі, взяли з собою вогнепальну зброю з бойовими припасами, лопату та вирушили на зустріч.

Біля лісопосадки вони розстріляли автівку з усією родиною та заволоділи їхнім майном. Щоб приховати сліди злочину, засуджені закопали тіла подружжя і їхнього 4-річного сина неподалік та підпалили їх транспортний засіб.

Викрадені кошти у сумі 6 тис доларів США учасники банди розподілили між собою.

Завдяки злагодженим діям правоохоронних органів наступного дня після вчинення злочинів всіх учасників банди затримали. На вирок суду вони очікували під вартою.

Досудове розслідування - СУ ГУНП в Чернігівській області, оперативний супровід - УКР в Чернігівській області та УСР в Чернігівській області.
Народного депутата України та його експомічника судитимуть за організацію незаконного переправлення осіб через кордон

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата України та його колишнього помічника за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон (ч. 2 ст. 332 КК України).

Розслідуванням встановлено, що народний обранець разом з колишнім помічником, який працює головою громадської організації, у серпні 2022 року організував незаконний виїзд за кордон брата своєї цивільної дружини. Він виїхав з України до Республіки Молдова на автомобілі через один з пунктів пропуску.

Як підставу для перетину державного кордону чоловік надав документи, внесені в систему «Шлях». Дозвіл на виїзд за межі України було отримано на замовлення Вишгородської районної військової адміністрації за сприяння нардепа та афілійованої із ним громадської організації.

Сам «родич» після перетину кордону фактично працевлаштувався на іноземному морському судні та жодних перевезень для потреб ЗСУ не здійснював. Він повернувся в Україну наприкінці 2022 року після завершення контракту.

У 2023 році обвинувачені за тих самих умов повторно організували незаконний виїзд цього ж «родича» за кордон як водія волонтера. Хоча достеменно знали, що під час попереднього виїзду за кордон чоловік не здійснював жодних перевезень гуманітарної допомоги.

Як і раніше родич співмешканки народного обранця виїхав з України до Республіки Молдова на автомобілі через один з пропускних пунктів, за ідентичними документами від КОВА на підставі клопотання громадської організації.

Чоловік за вказівкою народного обранця мав прибути до м. Кишинів та чекати подальших інструкцій щодо перегону приватного автомобіля нардепа з автостоянки міжнародного аеропорту Кишинева до м. Відень Австрія.

«Родич» вдруге скористався розробленою нардепом та його спільником схемою, після чого вже не повертався в Україну.

Досудове розслідування - ГСУ ДБР, оперативний супровід - ГОУ ДБР та СБУ.
13 загиблих та 29 поранених внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя – розпочато провадження

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинив загибель людей (ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 8 січня 2024 року армія країни-агресора здійснила авіаційну атаку по інфраструктурі Запоріжжя.

За попередніми даними, загинуло 13 людей, ще 29 отримали поранення.

Унаслідок ворожого обстрілу зазнали руйнувань багатоповерхові будинки, промисловий об’єкт та інша інфраструктура міста. Уламки влучили в трамвай та маршрутне таксі з пасажирами. Пошкоджено автомобілі, припарковані поряд.

Правоохоронці на місці події продовжують документувати наслідки збройної агресії рф.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.
2025/01/09 02:00:09
Back to Top
HTML Embed Code: