Фігури розставлені: з Мюнхенської все почалось, з Мюнхенської має й закінчуватись. Питання лише в тому, як та у чий бік? (Частина перша 1/2)💬 На Мюнхенській конференції 2007 року військовий злочинець путін виголосив продовження своєї промови 2005 року про несправедливий світ та розвал радянського союзу як найбільшу геополітичну «трагедію» минулого сторіччя. Очевидно, ця заява включала як особисте бачення путіна, так і його майбутні цілі. З того виступу, який західний світ не сприйняв як погрозу, і розпочався рух путіна до «відновлення радянського союзу».
➡️ 15 лютого 2025 року Мюнхенська безпекова конференція розпочне нову сесію обговорень. Але головне не обговорення, а ті потрібні рішення, які зараз можуть бути, а можуть і не бути сформовані.
➡️ Залежно від того, що буде сформовано, саме це і визначить майбутній формат не лише України, а і Європи та США. Це вирішить і те, які паралелі в майбутній історії будуть проводити: або до Тегеранської конференції 1943 року, або до Ялтинської.
Партія розпочалась… Фігури зробили перші кроки.
Є дві «зони» в яких ведуться підготовчі непублічні бої:
▶️ Перша зона — це спроба впровадити повний бан (блокаду) тіньового флоту московії на Балтиці. Цю ідею просувають країни Скандинавії та Балтії. Частина ідеї, найімовірніше, була навмисно злита через статтю Politico, щоб перешкодити реалізації.
Зміст ідеї простий: заблокувати тіньовий флот (танкери) на Балтиці, тим самим миттєво відрубати суттєвий відсоток експорту нафти.
❗️ Але щоб це зробити для країн Балтії та Скандинавії потрібні дві складові:
домінування кількості країн які «за», та колегіальне рішення ЄС.
➡️ У разі домінації більшості відкриється опція — колегіально натиснути на Угорщину 🇭🇺. Наші північні партнери зробили перші кроки: від відповідних заяв, відключення електромережі та перемовин — до цілеспрямованого фокуса на діях, які вчиняла москва в рамках гібридної війни (розриви кабелів, порушення повітряного простору та інше). Ціль — демонструвати, що москва вже веде війну проти країн НАТО (гібридну).
Москва теж зробила свої кроки: почала інформаційну кампанію щодо деескалації на Балтиці. Це всі ті ці статті про «випадковість розривів» від московських відділень провідних світових видань, маніпуляції з заголовками щодо «розривів (насправді ремонту) кабелів «Ростелекому».
⏩ Мета такої інформкампанії — створити образ, що не було «саботажів», а це все випадковість, наклавши одну реальну випадковість (норвезьку) на всі 4 інших випадків саботажу.
⛳️ Кінцева ціль — послабити аргументи балтійських та скандинавських країн перед іншими країнами ЄС щодо того, що «бан на тіньовий танкерний флот у Балтиці» стане відповіддю на диверсії москви. Створити інформаційну ситуацію «не все так однозначно». Логіка проста – піддати сумнівам випадки диверсій, щоб позбавити країн аргументів щодо «бану танкерів».
*Продовження у наступному пості 👇Resurgam ➰ Приєднуйся