Telegram Group Search
Барбі в українському стрію з її канонічним кольором - рожевим 💗

📍Авторка роботи: https://www.instagram.com/p/CvZbZ7FNuVa/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
📍Дівчинка в Українському національному вбранні, м. Березне ( Рівненська обл. ) Фото 1930- тих років.
- Хочеться трошки розповісти про таку річ, як "котильйон" або ж "вісьорок" 🤪

На початку ХХ ст. в багатьох селах Галичини, насамперед серед польської, а згодом і української молоді, дістала поширення так звана „котильйонова забава” (від назви французького танцю cotillion). Очікуючи Великодніх свят, дівчата самі виготовляли прикраси у вигляді квітки, букета або серця з картону, матерії, ниток, стрічок, бісеру [1].

Таке освідчення-котильйон дівчина чіпляла уподобаному парубкові на одяг з лівого боку грудей як запрошення на „котильйоновий вальс”. Після танцю вдячний за такий дарунок хлопець мав обов’язок пригостити дівчину солодощами [1].

📍Під час вивчення української фалеристичної спадщини періоду національно-визвольної боротьби 1916-1950 років фахівці звернули увагу на фотографії із зображенням уніформи вояків українських військових формувань та розміщення на них нетрадиційних для військової атрибутики відзначень у вигляді виробів з бісеру. При опрацюванні сучасних досліджень народно-ужиткового промислу, було встановлено назву, призначення, історію виникнення відзнак-сувенірів. На фотографіях приватних і музейних збірок науковці виявили невідомі відзнаки-сувеніри, які прикрашали однострої вояків українських військових формувань у період національно-визвольної боротьби 1916-1950 років, що навело дослідників на думку про оберегове значення котильонів [2].

◽️Джерела фото: [1], [2], [3].
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Полтавщина у 1909 році. Підбірка світлин українського фотографа Анатолія Павловича ♥️

📍Посилання на статтю від Локальної історії: https://localhistory.org.ua/rubrics/strii/poltavshchina-u-1909-rotsi-pidbirka-svitlin-ukrayinskogo-fotografa-anatoliia-pavlovicha/
📍 Декілька сторінок ілюстрацій з книги В.П. Самойловича "Українське народне житло (кінець ХІХ — початок ХХ ст.)", 1974 р.

Пдф книга далі внизу ⤵️
Великодня листівка роботи сотника Армії УНР Миколи Битинського.

📍Зображена дівчина у національному строї та поручик 1-го Кінного полку Чорних Запорожців.
2024/12/26 20:53:37
Back to Top
HTML Embed Code: